25-26 Mayıs 2013; Mountainbike in Köyceğiz Bisiklet Festivali

Konu, 'Gezi, Tur ve Organizasyon Duyuruları' kısmında Bisikletli Gezgin tarafından paylaşıldı.

 1. Bisikletli Gezgin

  Bisikletli Gezgin Onursal Üye

  Kayıt:
  3 Mart 2011
  Mesajlar:
  3.875
  Beğeniler:
  4.949
  Şehir:
  Altındağ, Ankara
  Bisiklet:
  Sedona
  Seviye:
  25-26 Mayıs 2013; Mountainbike in Köyceğiz Bisiklet Festivali

  Çiçekbaba zirvesini (2295 metre) Köyceğiz’li bisikletçi arkadaşlarımızın kılavuzluğunda tırmanalım.

  25/26 Mayıs da Köyceğiz de MTB.
  Köyceğiz’ in ünlü Çiçekbaba dağı ve Erenler zirvesi yılın bu mevsimi hala karlı.Çam ormanları içersinde doğa harikası bu yörede 1750 metre de kamp yapıp bir gece geçireceğiz. Kamp malzemelerimiz ve yedeklerimiz bir araba ile kamp yerine bırakılacak,yol boyu olası sıkıntılarda teknik servis desteği alacağız.Ancak bisiklet ve bisikletçi taşıma servisimiz olmadığından,eksik performans ve ekipmanla yola çıkılmamasını rica ediyoruz.

  Sabah 10 da hareket , 14 km devamlı tırmanıştan sonra 750 metrede Ağla köyünde çay ve soğuk sandöviç ile mola. Tekrar 14 km tırmanış ,Gökçeova göletine varış.
  Devamlı tırmanış ile zorlu bir MTB etabı olarak kendisine ,bisikletine ve ekipmanlarına güvenen arkadaşlar davetlimizdir. Tırmanıştan sonra çadır kurarak ateş yakarak,sucuk pişirerek ve sıcak içeceklerimizle gölet kenarında konaklayacağız.Sıcak akşam yiyeceğimiz yukarıda servis edilecek.

  Sabah kahvaltısından sonra zirveye kuzeybatı yönünden yaklaşarak (Kartal gölüne RAKIM 1950 METRE) kar izin verdiği ölçüde çıkacağız.Bu yol 18 km 200 metre irtifa kazanmasına karşın iniş ve çıkışlarla 700 m zorlu tırmanışı içerecektir.Kar nedeniyle olası sürüş engellerine ve zorunlu yürüyüş hallerine hazırlıklı olunması gerekir.

  Dönüş ise dağın doğu yakasına geçerek (23 km) Çövenli yaylasında kumanya ile çay molası vereceğiz. İniş ,Sazak köyü (11 km),Alan mahallesi(20km) üzerinden toplam 54 km Pınar köyü Yuvarlakçay’da bitecektir..Köyceğiz bisiklet topluluğunun yol bisikletçileri burada bizi karşılayarak öğle yemeği ikram edecekler.Cumartesi günü MTB bisikletçilerine eşlik eden aileler,zirve yapamayan arkadaşlar, Köyceğiz grubu ile birlikte göl çevresi turu 62 km yapabilirler.

  Yuvarlakçay öğle molasından sonra Zeytinköy üzerinden 15 km Köyceğiz’e serbest dönüş.

  TOPLAM Parkur 110 km
  Yakın iller ve ilçeler bu programımıza Cumartesi sabah araba ile yola çıkarak yetişebilirler.Uzak iller için Köyeceğiz de kamp alanı ve ucuz pansiyonlar. mevcuttur.Öncelikle Muğla ili bisikletçilerini bekliyoruz.
  (3 kumanya .2 öğün yemek ve kahvaltı toplam katılım bedeli 50 TL.Ücreti vardığınızda ödeyebilirsiniz. Kayıtlarınızı bekliyoruz.)

  Ayrıntılar için tıklayınız...
   

İlginizi Çekebilir

bikegel.jpg
Selamlar İngiltere'de aylık olarak yayınlanan "Get into Road Cycling" isimli derginin Aralık sayısında yayınlanan "Profesyonel Sporculardan Tepe Tırmanma Teknikleri ve İpuçları" konulu makaleyi...
% 8 eğimli bir tırmanış.jpg
Yeni aldığım power meter'i bir kaç ativitede denedim şuan için verilerin yüksek olduğunu düşünüyorum, Bu 135kmlik dünki nabzımın %65'inde yaptığım rahat tempo turumdan değerler [ATTACH] Bu...
upload_2016-4-22_9-47-13.png
Bazen aklımızdan geçen "bu şekilde uygulansa faydası olur muydu?" türünden soruları bilim insanları zaten test ediyorlarmış. Dün Cycling Performance Tips Blog sitesinde bu konuyu görünce ilgimi...