25.11.06 kapadokya gezim

nuriaktürk

Forum Bağımlısı
Tepki
1.394
iki hafta aradan sonra bisiklet sürmenin heyecanı ile sabah 8 00 de uyandım ve can dedi uyandırdım sabah 9 00 çıkdık yola uzun zamandır asfaltdan gidiyoduk bu sefer dedik araziye girelim ve girdik araziye hep can dedeye mesafeli gidiyordum sık sık arkama bakıp onu görüyordum ama bir süre nasılsa arkamdan geliyor diye bakmadan devam ettim yola ama ne gelen var ne ğiden bekle bekle can dede yok takrar geldiğim yere döndüm başına bir seymi ğeldi lastikmi patlatdı diye ama dede düz gidecegine sola dönmüş hemen var güzümle pedala asıldım yetişebilirmiyim diye ama dede yok kayıp dedim yaşlı adamıda kaybettinya helal olsun sana telefon açıyorum cevap vermiyor ara ara küçüçük kızıl vadide bulamadım ve biraz fotograf çekip döndüm ürgüpe aslında bugun 2003 pp parkurunda singıl track lerde kamera ile çekim yapacakdık ama hayırlısı böyleimiş sanırım
(link)

(link)

(link)

(link)

(link)
alt resimdeki kayayı çekmemin sebebi cip lerle gelen turistler burdan çok zevk alıyorlar bir çok kez antalyadan ciplerle gelen gruplara denk geldim burda gerçekden çok müthiş bir zevk alıyorlar burdan sanırım 2 sene öncede burdan toyota rav 4 ve land cruser marka ciplerle tv çekimi yapmışlardı rav4 rahat geçti ama land mm lik ğeçiş yaptı bu iki kaya arasından

(link)

(link)

(link)

ve geldik kiliselere gönül isterdiki daha ayrıntılı çekeyim fotoları ama yalnız oldugum için bir korku bastı içimi ve ne yalan söyleyim kapı agızlarından çektim resimleri

(link)
üsteki resmin alt kısmı ne için böyle oyuklar yapmışlar neden yapmışlar anlayamadım kapı agzına
(link)
hemen yanındaki bir başka kilise
(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

ve son resim uçhisar kalesinin uzakdan görünüşü
(link)

Scudo

d.berkay

Forum Bağımlısı
Tepki
3.046
İsim
Demir Berkay
Bisiklet
Marin
çok güzel resimler saol Nuri abi...

Bu arada can abiden den haber var mı?

felis911

Forum Bağımlısı
Tepki
859
ayaklarınıza sağlık güzel olmuş paylaştığınız için teşekkürler

Lütfü Çolak

Forum Bağımlısı
Tepki
1.811
paylaşımın için teşekkürler nuri,
hep gitmek istediğim bir yerdir.
sayende gezmiş kadar olduk.

Ertan ABA

Forum Bağımlısı
Tepki
3.909
Bisiklet
Lapierre
sağlam bir kapadokya peri bacaları gezisi olmuş sağol.gelmemize gerek kalmadı.:D biz buradan gezdik.sağol.eline sağlık.

inşallah bir daha ki sefere tamamını çekersin.teşekkür.

nuriaktürk

Forum Bağımlısı
Tepki
1.394
@d.berkay

evet saat bir gibi geldi yanıma ona ilk söylediğim söz bu sana ders olsun bir daha telefonsuz çıkma dedim

H.Can DEMİREL

Forum Bağımlısı
Tepki
950
Sevgili Nuri çok güzel bir gezi yapmışsınız fakat Can Dede ortalıklarda yok merak ettim umarım başına bir iş gelmemiştir.E tabi arkadaş Akdeniz ve Ege sahillerinde pedal basdığı için Kapadokya civarını unutmuş ve yolunu kaybetmiş.Paylaşım ve harika resimlerin için teşekkür ederim...

• Beğen
Tepkiler: candede

nuriaktürk

Forum Bağımlısı
Tepki
1.394
@H.Can DEMİREL

selam can abi can dedeyi en son cumartesi günü gördüm daha sonra bir daha görmedim aslında benim hatam oldu yanlış yoldan gitmesinde bu sene genelde onun gitti yolu kullanmıştık ama ben ona ordan gitmesini söylemedim nede benim gittigim yerden
gece aklımada geldi güneş gözlüğünü takmada normal numaralı gözlüğünden gel demek ama söylemediğimin zararını çektüm numaralı gözlüğü yanında olsaydı benim teker izini görüp peşimden gelirdi hadi görmedi ben simdiye kadar sürdüğümüz sürece hem bir yerde bekledim onu o en üst noktaya çıkmış ama beni beklememiş orda çıktıgı yerde beklese beni ben hızlı bir şekilde gittim ama ortalıkda yok asfalta çıktıgım için lastik izinide kaybettim takrar aşagı kızıl vadiye dogru indim yok acaba dedim bu göreme parkurunamı gitti takrar rampa çıktım göreme parkuruna gittim ordada yok artık dedim bir rampa daha çıkamam deyim resimleri çekip döndüm ürğüpe ben yukardaki iki resm çekerken oda yamaçlarda aşagı vadiye bakıyormuş sanırım sonra bana anlattıgına göre

• Beğen

Ender Alıcıoğlu

Forum Bağımlısı
Tepki
3.923
Nuri merhaba

Muhteşemsiniz valla. İki kişi yola çık , birbirinizi kaybet. Hayret birşey. Can seni önünden , nasıl olmuşta kaçırmış. Kondisyon zayıflığı filan mı? var yoksa.

Resimlerin çok doyurucu. Can da olsa da , beraber daha da çok resim çekebilseydin, keşke. Ama bunlarda çok güzeller.

Foruma baktım Can ortalarda yok, sakın dağda bayırda kalıp , kuşa kurda yem olmasın. Sen bir ara onu, nolur nolmaz.

Gezini bizede yansıttığın için çok teşekkür ederim.

Bundan sonra birbirinizi kaybetmeden, nice güzel geziler dilerim.
Hoşçakal.

• Beğen

nuriaktürk

Forum Bağımlısı
Tepki
1.394
teşekkürler ender abi kondisyon zayıflıgı degilde nası söyleyeyim arazi zayıflıgı var biraz candede ben ona ayak uydurarak gitmiştim ama birden km satime baktım yazın 16 dakikada vardıgım yeri 24 dakika gösteriyordu biraz pedela asılınca fark açılmış sanırım ben nasılsa geliyor diye kaptırdım gittim can abide teker izine bakmamış hiç yanlış yola sapmış dedeye birde benim kullandıgım gözlükden sart oldu ama almadı henüz normal gözlük osaydı teker izimi görebilirdi.
can dedeyi cumartesi gece 12 de serkanla yürüyüş yaparken gördüm ondan sonra bir daha görmedim büyük ihtimalle pazar gününü daha farklı geçirmişlerdir balığa gitmiş olabilirler hatta çadır kurup kızılırmak kenarında bile yatmış olabilirler.ğörüşmek dileğiyle ender abi bol pedallı günler.

• Beğen
Tepkiler: Ender Alıcıoğlu

candede

Forum Bağımlısı
Tepki
1.050
Canlar içten teşekkür ediyorum,sagolun.
Neler gelmedi neler:Birbirimizden nasıl oldu da koptuk anlamadım,ikimizde bu işte bir hayır vardır deyip asıldık pedallara.Ben nerdeyse kapadaokyayı iki tur attım,atılmayacak gibi değil hani.Bulmuşuz sıcaklığı ile güneşimizi,bundan güzel gün mü olur dedik.12.10 da nurinin kafedeydim.
Akşama gelince:Koca HOKKABAZ gelmiş Ürgüp'e gitmesen olmaz.Gülüşe gülüşe gittik,gülüşe gülüşe çıktık sinemamızdan.Ama ne filim...

Hafta sonu proramını yaptıgımız gibi yataktaydık.Nurinin tahminleri tutmuş.Pazar sabahı,buranın örnek bir köyü olan Çökek'e gittik.(thıasalt linkli Serkanın köyü.)Köy köy Kapadokya gezimizde bu nadir güzelliklerdeki yerleri sizlere zamanı geldikce teşhir edeceğiz.
Sonrasında ver elini Avanos.Irmağın dibine kampımızı kurup yeni aldığımız oltalarla balık tutmaya koyulduk.Rızkımızı tutup küçük bir yavru balığıda azad ettikten sonra evimize döndük.
Akşam fotoları atayım dedim malesef olmadı int de problemler yaşadım.Serkan ile geç vakitlere kadar uğraştık çözümü sonrasında bulduk.Bu hafta sonumuzda doyasıya verimli gecti.

Meraklanıp yazılar yazan,yazılan yazıları okurken gülüşmelerimden ocagın üzerinde unutuğum makarnamın kısmen dibini tutmasına sebeb olan Sevgili Ender ve Can abime kucakla selam.Sizleri seviyorum.

Ah Nuri Ahhhh...

'''Her Saniye Değerlidir.''' Lance Armstrong

Serkan Taşdelen

Forum Bağımlısı
Tepki
4.806
Sevgili Nuri Abicim ve Can Abicim. İki kişi birlikte başlamak ve izlerinizi kaybetmek çok ilginç. Ama ikinizde ayrı güzergahlarda güzel bir gün geçirdiğiniz belli. Sevgili Nuri fotoğraflar yine çok güzel. Kapadokya'nın eşsiz güzellikleri ile dolu kareler...
Ellerinize ve ayaklarınıza sağlık...

Sevgiler...

nuriaktürk

Forum Bağımlısı
Tepki
1.394
@Serkan Taşdelen

elimden geldiği kadar güzel kareleri yakalamaya çalışıyorum.aslında ben hiç geri dönmeyip ileriye gitseymişim karsı karsıya gelirmişiz ama ben bir sey oldu diye geri dönünce döndüğüm yeri geri ğitmek istemedim nasılsa beni yukarda bekler dedim ama beklememiş asfaltda olay koptu iz kalmayınca farklı yerleri gezmek zorunda kaldık

abrean

Daimi Üye
Tepki
360
Merhaba Nuri
Seni yalnız bıraktık. Ama bu hafta sonu çıkacağız. ok.
Görüşmek üzere.

nuriaktürk

Forum Bağımlısı
Tepki
1.394
@abrean
ok görüşmek üzere hava bu haftada güzel gibi gözüküyor siz saat kaçta çıkmayı düşünüyorsunuz.