24 Mart Cevelan ve Gold Tour

Konu, 'Köşe Yazarlarımız' kısmında Aydan Çelik tarafından paylaşıldı.

 1. Aydan Çelik

  Aydan Çelik Üye

  Kayıt:
  6 Haziran 2007
  Mesajlar:
  53
  Beğeniler:
  257
  Şehir:
  istanbul
  Seviye:
  Bu hafta fazla vaktinizi almayacağım. Zaten Cumartesi- Pazar çok konuşacağım. Kendimden bıktırmayayım. Eurosport yayınlarını kastetmiyorum. Oradaki muhabbetimiz ilerleyen haftalarda olacak. İzleyenler biliyor. Ekim ayında Bursa civarinda Velosipet ile Bir Cevelan belgeselini çekmiştik. İşte o belgesel bu hafta yayına giriyor. Seyyahların İzinde, eski adıyla TRT-2, yeni adıyla TRT- Haber'de Cumartesi 09.15'te başlıyor. (Kaçıranlar ertesi gün aynı saatte tekrarını izleyebilir.)

  KATALONYA'YA SELAM
  Akdeniz coğrafyasında Paris- Nice, Tireno- Adriatico ve Milan- San Remo'yla başlayan seri, Katalonya Turu'yla devam ediyor.

  Alberto Contador yeni takımı Saxo Bank Sunguard ile kendi coğrafyasında pedal çeviriyor. (Madrid/Pinto doğumlu birine Katalonya'da ne kadar hemşehri muamelesi yaparlar onu bilemem tabii)

  An itibariyle HTC takımından Gatis Smukulis lider durumda. HTC takımı yine sprint finişlerinde klasını konuşturuyor. Cumartesi Milan-San Remo'yu yine aynı takımdan Matt Goss kazandı.

  Katalonya 'volta'sı Pazar günü hem bisiklet hem de devrim şehri olan Barselona'da bitiyor. Selam olsun ikisine de.

  İÇİNDEN OTOBÜS GEÇEN YARIŞ
  Pazar günü Ümraniye Kent Ormanı'nda Delta Bisiklet'in düzenlediği Gold Tur'un finali koşuldu. Aynı zamanda izci kampı olan parkurda seyir zevki yüksek anlar çoktu. Özellikle sporcuların içinden geçtiği belediye otobüsü hepimize çocuksu bir neşe verdi.

  Yağmurun ağırlaştırdığı parkur, sporcular açısından güçlük yaratsa da, izleyenler açısındandan bir o kadar zevkliydi.

  Genel klasman sonuçları şöyle: Elitlerde Gökhan Uzuntaş, '23 yaş altı'nda Hamza Kansız, Bayanlarda Pelin Bayram, Yıldızlarda Agit Salman, '30 yaş üstü'nde Muammer Yıldız, '40 yaş üstü'nde Hakan Şenöz, '50 yaş üstü'nde Celal Özdöl birincilik kürsüsüne çıktılar.

  2011 sezonu çok değerli girişimlerle başladı. Geçen hafta alkışlarımızı Kaçkar Bisiklet'e sunmuştuk. Bu hafta aynı şeyi Delta Bisiklet için yapıyoruz.

  Elinize sağlık çocuklar.

  TEŞEKKÜR:
  Pazar günü Açık Radyo''da Caner Eler ve Bağış Erten'le beraber yaptığımız Şeytan Arabası'na destek veren tüm dostlara teşekkür ederiz. Acik Radyo Dinleyici Destek projesi Pazar'a kadar sürüyor. www.acikradyo.com.tr
   
 2. özgür bağdatlıoğlu

  özgür bağdatlıoğlu Kıdemli Üye

  Kayıt:
  11 Haziran 2010
  Mesajlar:
  338
  Beğeniler:
  276
  Şehir:
  istanbul
  Bisiklet:
  Geotech
  Seviye:
  Selamlar!

  TRT deki yayın sabah mı akşam mı diye soracaktım?