24 Eylül Kelemyenice-Öreğler Kıble tepesi-Simav Merkez- Kelemyenice arası turumuz

hknbykl

Daimi Üye
Tepki
269
Merhaba
Aslında bu turu bu güzellikleri ve doğanın saflığını kimseyle paylaşmak istemiyordum ama arkadaşların katkılarını görünce ben de biraz sizlerle bazı güzellikleri paylaşmak istedim.
Bazı Akrabaların Simav'da olması nedeniyle bayram ziyareti için Simav'a gitmiştik; giderken de bizim yol arkadaşını yanımızdan ayırmadık ... Neyse Simav'ın düzlüklerinde turlarken bir akşam üstü 4:30 civarı her zaman çıkmak isteyip de teşebbüs edemediğim buraların en yüksek tepesine bir şekilde çıkmaya başladım ama ne yolu biliyorum ne de ne kadar çıkacağımı.Yoldan giderken sora sora tepeye nerden çıkılacağını dağların üstünden Simav'a orman yolu olduğunu öğrendik ama bisikletle çıkamazsın uyarısını da aldık.Biz bu uyarıları zorluk anlamında dikkate alarak yola koyulduk ve akşamın da yaklaşmış olduğunu gözeterek fazla ara vermeden yolun bittiği yere zirvenin biraz altına tırmandık.Burdan Simav'a giden yolu bulmak için sola doğu tarafına doğru bir yol gibi düzlük gidiyordu bu rayı takip ederek yaklaşık 10 km dağın üstünde aynı rakımda gittik ve Simava doğru inmeye başladık yolun nereye indiğini bilmiyorduk sadece tahmin ediyorduk.Sonunda daha önce arabaylyla çıkmış olduğumuz yere gelince dönüş yolunu da öğrenmiş olduk.Burdan simava indik ve ordan kelemyeniceye asfalttan geri döndük.

Sonuç olarak maceralı bir şekilde gittiğim yerlerin güzelliklerini tam anlayamadım ama böyle bir yeri keşfetmiş olmam bana değişik bir mutluluk verdi.Ayrıca 1400 metre rakımda 10 km yakın bisiklet sürmek te başka bir duygu.Çıkışın zorluğu kadar iniş de güzel fakat riskliydi.Burda full süspansiyon bir bisikletin gerekliliğini inişte daha çok ama çıkış için de hissettim. Artık yükleyebilirsem fotoları da paylaşmak isterim.

ilk geriye bakışımız :
(link)

ve çıkdığımız yol:
(link)

Zirveye çıkasıya kadar çok güzel yerlerden geçtim ama maalesef fotoları yok.
Zirvenin 60-70 metre altında yol bitiyor.Bu yoldan görünümler:
(link)
(link)
(link)

Zirvede 1450 mt rakımda paralel bi şekilde ilerlerken çektiğim resimler:
(link)
(link)

Ve Simav'ın yukardan görünümü:
(link)

Scudo

hknbykl

Daimi Üye
Tepki
269
İniş de tabiat açısından güzeldi fakat inerken fotağraf çekemedim ancak daha önceden arabayla geldiğim çeşmenin fotoğrafını çektim.Yalnız iniş bisiklet sürüşü için çok zevkliydi biraz da tehlikeli hem uzun düz hem de dik virajlı inişler vardı bisikletin limitlerini gördük herhalde sertlik açısından.
Çeşme(Resmin üstündeki hilal çok hoş denk gelmiş) ve alt resimde geldiğim yol (Hava karardığı için resimler pek net değil.):
(link)
(link)
Artık burdan sonra bildiğimiz yoldan Simava ve ordan normal trafikten Kelemyenice'ye vardık.Tırmanışımız yaklaşık 7 km ve 706 mt yükselme ile gerçekleşmiş.1450 mt de yaklaşık 10 km gitmişim ki bu acayip bi his verdi bana.Sonra 8-9 km de iniş sürdü.

hknbykl

Daimi Üye
Tepki
269
Teşekkür ederim Serkan, hemen görmüşsün.Oraları Simav'ı görmeni isterim ama gitmesi biraz zahmetli.

Tepki
12
Merhaba Hakan Bey,

Gördüğüm ve okuduğum kadarıyla baya zorlu bir tırmanış olmuş. 850 den 1450 rakımına 10 km de ulaşmak pek kolay olmasa gerek. Hiç kimsenin şimdiye kadar çıkıp sergileyemediği bu nadide yerleri fotoğraflayıp bizimle paylaştığın için çok teşekkür ederim. Dağ bisikletinin hakkını vermişsiniz.

• Beğen
Tepkiler: hknbykl

irfancan

Forum Demirbaşı
Tepki
659
Doğal ortamda bisiklet binmenin zevkine doyum olmuyor,resimlere teşekkürler.

• Beğen

hknbykl

Daimi Üye
Tepki
269
Hepinize teşekkür ederim.
Adrenalin olmuş
Merhaba Hakan Bey,

Gördüğüm ve okuduğum kadarıyla baya zorlu bir tırmanış olmuş. 850 den 1450 rakımına 10 km de ulaşmak pek kolay olmasa gerek. Hiç kimsenin şimdiye kadar çıkıp sergileyemediği bu nadide yerleri fotoğraflayıp bizimle paylaştığın için çok teşekkür ederim. Dağ bisikletinin hakkını vermişsiniz.
Esas amacımız heyecan değildi fakat korkuyla karışık bir heyecan da hissettim ve bu güzellikleri kıymetini bilenlerle paylaşmak istedim ayrıca oraları merak edip de çıkmak isteyenlere yardımımız olur belki...
Doğal ortamda bisiklet binmenin zevkine doyum olmuyor,resimlere teşekkürler.
Dediğiniz gibi doğal değişik ve güzel yerlerde bisiklete binmenin zevkine başka yerlerde erişilmiyor.Bugün de İzmir'in güzel dağlarında birine çıkıp indim ama Simav'da duyduğum heyecanı ve zevki burda bulamadım.Ayrıca ilk baştaki çekincemiz bu doğallıkların bozulmaması içindi, sonra bu foruma bu doğayı koruma bilincinde kişilerin gireceğine inandığım için bu geziyi paylaştım.Resimler de makinem yanımda olmadığı için cep telefonuyla çekilmiştir biraz kalitesi düşük kusura bakmayın.

Herkese bisikletle gezmeyi tavsiye eder kazasız belasız güzel sürüşler ve geziler dilerim.

Yunus Emre POLAT

Forum Bağımlısı
Tepki
1.230
Ayağınıza sağlık, hoş bir gezi olmuş. Manzara ve parkuru güzel anlatmışsınız. Zirveye yakın sürmenin verdiği haz gerçekten bir başka. Yolunuz açık olsun.

• Beğen