24 - 31 Mayıs Çanakkale - Bodrum Turu

Osman Kıtay

Forum Bağımlısı
Tepki
1.091
Bisiklet
Fuji
Arkadaşım Serhat Kapılar ile 24 Mayıs sabahı Çanakkale den başlayıp 31 Mayıs günü Bodrum' da bitireceğimiz bisiklet maceramızın hazırlıkları son sürat devam etmektedir. Günlük rotamız ve planladığımız Kilometre detaylarını aşağıda sunuyorum. Planımız ile ilgili deneyimli arkadaşların görüş ve önerilerine açığım.

1. Gün : Çanakkale-Behram (Assos) İstanbul' dan 1 gece evvel hareket edip sabah vardığımız Çanakkale' den son hazırlıklarımızı yapıp, sadece Truva harabelerine uğrayıp Geyikli-Tavaklı-Gülpınar üzerinden Assos' a varıp, çadır atmayı planlıyoruz. Tahmini mesafe 125 Km.

2. Gün : Assos' tan yola çıkıp, sahilden Küçükkuyu-Altınoluk-Burhaniye üzerinden Ayvalık' a varmayı planlıyoruz. Tahmini mesafe 100 km.

3. Gün : Ayvalık - Dikili - Çandarlı -Yenişakran üzerinden Yeni Foça da bulunan Sazlıca kampına varmayı planlıyoruz. Tahmini mesafe 100 km.

4. Gün : Yeni foça -eski foça üzerinden İzmir' e 75 km pedallayacağız. İzmir merkezde pansiyon veya otelde kalmayı planlıyoruz.

5. Gün : İzmir - Seferihisar - özdere üzerinden Kuşadası' na tahmini 125 km yol alıp kamp atmayı planlıyoruz.

6. Gün : Kuşaadası - Söke - yolu üzerinden Didime tahmini 85 km pedallayıp, pansiyon tarzı bir yerde kalmayı planlıyoruz.

7. Gün : Didim - Akbük - Kazıklı - Kızılağaç (bu etap 3 tane 400 metre tırmanışlı köy yolludur) Güvercinlik üzerinden Bodruma Yaklaşık 100 km pedallayacağız.

31 mayıs sabahı 40 km kadar Bodrum hava alanına yol alacak, oradan uçakla döneceğiz.

Bu sadece plandır. Yoldaki aksaklıklar, rota birleştirmeler bizim durumumuza göre olabilir. Rotamızı aşağıda linkle de vereceğim. Görüş ve önerileriniz bekliyorum.
Bisiklet Forumun STRAVA kulübü beni yolda takip edebilecek.

(link)

Strava Adresi : (link)

Scudo

deathsidestory

Daimi Üye
Tepki
496
İsim
Cem
Bisiklet
Diğer
Takipteyiz üstad. Yolunuz açık olsun. Bol bol imrenip, bol bol basarız KUDOS'ları :)
Ayrıca Rakı - Balık - Ayvalık üçlemesinde şimdiden afiyetler olsun!

Osman Kıtay

Forum Bağımlısı
Tepki
1.091
Bisiklet
Fuji
Eyvallah sağolasın. Seneye Bodrum-Antalya için sözün var. Zamanı gelince hatırlatırım :)

hakan çelik

Forum Demirbaşı
Tepki
266
İsim
Hakan ÇELİK
7. Gün : Didim - Akbük - Kazıklı - Kızılağaç (bu etap 3 tane 400 metre tırmanışlı köy yolludur) Güvercinlik üzerinden Bodruma Yaklaşık 100 km pedallayacağız.

Bu tırmanışlardan sonuncusu hakkında bilgi verebilirim. Benim köyümden geçeceksiniz çok mutlu oldum. :) Bu tırmanış, Kıyıkışlacık-Kazıklı sapağından yaklaşık 300-400 metre sonra başlamakta. Yanılmıyorsam 500-750 metre yahut daha da fazla uzunlukta %10 eğim tırmanıyorsunuz. Çok zorlu değil yokuşun bazı noktaları 50-100 metre kadar düzlük alan mevcut. Sonrasında Körkuyu dediğimiz çam ağaçları ve zeytinliklerin birbirine karıştığı ve bizim akrabaların yaşadığı dağlılara rastgeliceksiniz. Burada yol ikiye ayrılıyor. Haritada gördüğüm üzere sağ taraf yani aşağı yoldan devam edeceksiniz. Yokuşu nasıl zorlayıcı ise inişide çok zevklidir. Fakat hız zevkine bir an kapılıp yanlışlık yapmayın çünkü yollar çok bozuktur. Kaza yapabilirsiniz Allah korusun. İnişten sonra artık sizi düz bir yol bekliyor, güllük kavşağına kadar. Lakin buralara akşam üstü yetişirseniz şayet tarlaların aralarından geçeceğiniz için ağzınızı burnunuzu kulaklarınızı kapatmanızda çok fayda var çünkü çok fazla sinek var. Sinek yutabilirsiniz. Şimdiden başarılar dilerim. Çok zevkli bir tur olacağına inaniyorum.

Eğer anlattığım yerlerin fotoğraflarına bakmak isterseniz, facebookta bu yollar ile ilgili çıktığım küçük turun albümünü koymuştum. Bakabilirsiniz.

(link)

Saygılarımla, :)

• Beğen
Tepkiler: Osman Kıtay
Tepki
79
Bisiklet
Scott
2012 yılında yaptığımız turu hatırlattı bana bu güzergah.

Umarım faydalı olur;

(link)

Keyifli bir tur dilerim.

• Beğen

Osman Kıtay

Forum Bağımlısı
Tepki
1.091
Bisiklet
Fuji
@Hakan ÇELİK

Sizin O köyden 2007 yılında Didim' den Bodrum' a araba ile giderken yolu karıştırıp geçmiştik. Çok keyifli ve inişlerinin çok tehlike olduğunu hatırlıyorum. Bisikletle o yolu geçmenin heyecanı bende çok büyük. İple çektiğim bir etap.

@Özgür Emek

Yazınızı yaklaşık 6 ay önce keyifle okudum. Hatta altında yorumum bile olabilir. O yazı bana epey yardımcı oldu. Sizi kovalayan köpeğin durumu hakkında (öldümü? hala aynı performansta mı?) daha sonra detaylı bilgi vereceğim :)

Osman Kıtay

Forum Bağımlısı
Tepki
1.091
Bisiklet
Fuji
Onur Air ile görüştük. Sadece lastiklerin havasını indirin başka birşey istemiyoruz dediler

Osman Kıtay

Forum Bağımlısı
Tepki
1.091
Bisiklet
Fuji
Paketleme veya demontaj gibi bir uygulama ile umarım karşılaşmayız.

Osman Kıtay

Forum Bağımlısı
Tepki
1.091
Bisiklet
Fuji
Acele etmek, ertelememek lazım. Ne zaman öleceğimiz belli değil :)

Atahan Eker

Daimi Üye
Tepki
461
Başlangıç
1997—98
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Google üzerinden çizdiğiniz parkurun İzmir bölümünde çevre yolunu takip ettiğinizi görüyorum. Bunun yerine şehir merkezine girip Konak-Güzelyalı-Üçkuyular-Balçova-Narlıdere-Güzelbahçe güzergahını izlemenizde fayda var diye düşünüyorum. Ayrıca Narlıdereden ihtibaren sahil kısımlarında büyük ihtimal rüzgara epey sıkıntı çıkartacaktır. Sürekli bu güzergahta pedal çeviren biri olarak rüzgar olayı çok canımı sıkmaya başladı. Kışın yaprağın kıpırdamadığı yerde tüm yaz rüzgardan sahilde yürüyüşe bile çıkamıyoruz. Güzelbahçe tarafında oturuyorum bir sıkıntı, istek vs olursa yardımcı olmaya çalışırım. Eğer ayarlayabilirsem Seferihisar'a kadar eşlik edebilirim.

• Beğen

Osman Kıtay

Forum Bağımlısı
Tepki
1.091
Bisiklet
Fuji
Dediklerinizi not aldım. izmir merkezde sahil bandını kullanacağız. Harita biraz üstün körü olmuş o nedenle çevre yolundan görünüyor. Aynı rüzgarlar seferihisar kuşadası tarafında da var mı? bilgilendirirseniz sevinirim.

• Beğen
Tepkiler: Atahan Eker

Atahan Eker

Daimi Üye
Tepki
461
Başlangıç
1997—98
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Geçenlerde Bademler'e kadar gitmişliğim var ama hiç rüzgar sıkıntısı çekmedim. (Bademler, Seferihisar'a gelmeden küçük bi belde.) Forumda bu rotayı pedallayan çok arkadaş var onlar da bu konu(rüzgar) hakkında yorum yaparsa çok güzel olur.

deathsidestory

Daimi Üye
Tepki
496
İsim
Cem
Bisiklet
Diğer
Hadi bakalım, zurnanın zort dediği yerdesiniz. Yolunuz açık olsun, (her ne kadar hiçbir zaman mümkün olmasa da) rüzgar hep arkanızdan essin. Darısı başımıza :)

• Beğen

Osman Kıtay

Forum Bağımlısı
Tepki
1.091
Bisiklet
Fuji
Bu gece 01.00 da Kamil Koçun 17 ve 18 numaralı koltuğunda yolculuğumuz başlıyor. Darısı senin ve benim başımıza Cem kardeşim. Nevres hanımın dediği gibi sol pedalım sizin için basacak. İlk fırtı da sizler için çekerim :)