24.01.08 Altınapa Barajı gezisi.Baştan sona bir hikaye..(tamamen amatörce)

heisenberg3910

Forum Bağımlısı
Tepki
344
24 Ocak da yapmış olduğumuz Altınapa Barajı gezisi...
Ekip iki kişiden oluşmaktadır:
1_ZÜREY
2_Onur (bir diğer deyişle waca)

Araçlar, aletler vesaire:
1_2 adet çift amortisörlü, bütün enerjiyi sömüren bisiklet
2_alyan anahtarı
3_ev anahtarı:D
4_kıyafet:D

2 genç insanın bir gün önceden kararlaştırdıkları ve daha önce hiç gitmedikleri Altınapa Barajı'na doğru yola çıkmalarıyla başlar bu trajedik ve komik hikaye.Başlarına gelecekleri bilmeden koyulurlar yola.

Waca, saat 6.40 da lahana gibi kat kat giyinerek çıkar yola Türmak Lisesi yakınlarından büyük bir heyecanla.
(link)

7 km ötedeki, Koyuncu Petrolün arkasında kalan Zürey in evine ulaşır 7.15de.Tüm hazırlıklar ve kontroller yapılır.
(link)

Yola koyulurlar.
(link)

Birkaç kilometre sonra.Gaz molası:D Dedim ya, herşey amatörce.Yanımızda ne pompa var, ne yama ne de başka birşey.Tabi bu insana ayrı bir heyecan katıyor.:rolleyes:
(link)

Tam gaz yola devam:D İstanbul Yolu ndan merama doğru...
(link)

(link)

Sallana sallana gittikleri ve uykularını açmak için uğraştıkları için saat 8.22 de merama varırlar:D
(link)

(link)

(link)

Tavusbaba Türbesi ne doğru
(link)

Türbeden görüntüler
(link)

(link)

(link)

Dera yolundan devam ederler gezilerine
(link)

Dikkat heyelan var.Girilmez!!!:D:D:D
(link)

Güneş yavaş yavaş yükselmeye başlar
(link)

Heyecanın doruğa çıktığı olay:
2 genç ilerlerken karşılarına 4-5 tane çoban köpeği çıkar.Gençler yavaşlarlar ve gözlerini köpeklerden kaçırarak soğuk kanlı bir şekilde yollarına devam ederler.Zürey öndedir ve tehlikenin çoğunu atlatmıştır.Fakat iki tane köpek hızla koşarak Wacanın tekerlerine zıplarlar.Waca pedala yüklenir ve 'kaç laaaan' diye bağırarak uzaklaşmaya çalışır fakat nafile, köpekler onu yemeyi kafaya koymuşlardır.Tam bu sırada bütün bu olayları izleyen büyük köpek olaya müdahale eder ve saldıran köpekleri durdurur.(sanırım köpeklerin reisiydi.Allah razı olsun kendisinden.çok babacan hayvanmış:D )Köpeklerden kurtulmayı başaran Waca, 5 metre ilerde kendisini izleyen ve gülmekten iki büklüm olan Züreyin yanına gelir ve oradan uzaklaşırlar.

Bu olayın ardından 20 metre ilerideki çeşmede yaşananları kendi pixellerince anlatmaya çalışan fotoğraflar:D
(link)

(link)

Rabb im ne güzel yaratmış.Her damlası bir ayrı güzel
(link)

Dülger Çeşmesi İçenlere afiyet,geçmişlere rahmet :)
(link)

Yol üzerinden manzaralar
(link)

(link)

(link)

Dere yatağı donmuştur.Bunu fırsat bilen gençler drift yapmaya kalkışırlar dakikalarca fakat 10 metre sele üzerinde kalabilen olmamıştır:D
(link)

(link)

Bir sakatlık çıkmadan dere yatağından çıkarlar ve yola devam ederler
(link)

VEEEE işte o an.Baraja ulaşırlar:D
(link)

(link)

Aman Allah ım.Buralarda hiçbir tesis, lokanta, büfe veya yiyecek bulunabilecek bir yer yok.Oysa gençler baraj yakınlarında mutlaka bir tesis vardır diye yanlarına yiyecek namına hiç birşey almamışlardır ve yol boyunca yemeği düşünerek avutmuşlardır kendini.Bu hayal kırıklığı gençlerin dünyasını başlarına yıkmıştır.Açlıktan ve yorgunluktan kendilerinden geçen gençler vakit kaybetmeden dönüş yolunu tutarlar.Bu sefer daha kısa ve zemini asfalt olduğu için anayolu seçerler.O da ne.Sürekli iniş olarak düşündükleri yol rampayla başlar.
(link)

Rampalar rampaları kovalar.Hiçbir araba durup da 'gençler, peynir ekmekle domates ister misiniz?' veya 'açmısınız gençler, etlekmek (etliekmek) ister misiniz?' demez:D
(link)

Zürey her seferinde rampanın biteceğini umut ederek önden gider.Yine önden gitmiştir ve Belen Başı na ulaşmıştır ve artık iniş başlamıştır.Arkadaşının gelmesini bekler.
(link)

Bir transporter yanaşır.Waca ve bisikleti içindedir.-Anlattığına göre kös kös dinlenirken bu araba yanına gelmiştir ve şöför 'nere giden ortaam? bin de seni de atıvıralım gonyaya' der.- Bunun üzerine Zürey de biner ve Konya ya doğru ilerlerler.
Tıp fakültesinin önünde inerek buldukları ilk markete girerler.Oradan da doğru eve.
Ve son durak.Saat 14.30.Yaklaşık 40km kadar pedal bastık ve 3 saat kadar sele üzerinde kaldık.
(link)

Bu hikaye de böyle sonlanır.Herkes mutludur.

Biraz uzun oldu galiba.Kusurlarım affola.Kendinize iyi bakın hepiniz

Scudo

Onur Kula

Forum Bağımlısı
Tepki
819
İsim
Onur Kula
Bisiklet
Specialized
Öncelikle tebrikler...Çok heyecanlı ve güzel bir gezi olmuş, anlatışınız, daha da güzel olmuş.Zevkle okudum.

(Pompa ,yama vs... yanınızda taşıyın derim, gezi eziyete dönüşebilir yoksa.)

• Beğen
Tepkiler: heisenberg3910

heisenberg3910

Forum Bağımlısı
Tepki
344
@elise111s

teşekkürler.bu ciddi anlamda gerçekleştirdiğimiz ilk ve en uzun gezimizdi.bir dahaki sefere mutlaka alırım yanıma pompa. yama vs inşallah:D

Serdar TEBER

Forum Bağımlısı
Tepki
1.304
Tebrikler ve teşekkürler. Çok güzel bir gezi olmuş. Güzel fotoğraflar ve keyifili anlatım için sağolun. Tecrübeleriniz size olduğu kadar bana da ışık tutacak. Neydi: pompa, yama, alet takıımı, yiyecek, su. Tamam not aldım :)

• Beğen

heisenberg3910

Forum Bağımlısı
Tepki
344
@Teberus

Ben çok teşekkür ederim güzel yorumunuz için :)
Başkalarına bir şekilde faydam dokunduysa ne mutlu bana.

• Beğen
Tepkiler: Serdar TEBER
Tepki
0
Abi bu alınacakları bende bir kenara yazsam güzel olacak :D ayrıca dönüş yolundaki çilemizi de kısa tutmuşsun kötü olmuş :D neyse içenlere afiyet, geçmişlere rahmet...amin :D

ZekiAlper

Forum Bağımlısı
Tepki
1.515
İsim
Antalya Downhill Özel Antrenör
Bisiklet
Specialized
Çok güzel bir sunum yapmışsınız ve geziniz kötü bir anla bitmedigine sevindim..

• Beğen