23-24-25-26 Nisan 2015; Fethiye Bisiklet Festivali

Konu, 'Bisiklet Festivalleri ve Fuarları' kısmında Bisikletli Gezgin tarafından paylaşıldı.

 1. Bisikletli Gezgin

  Bisikletli Gezgin Onursal Üye

  Kayıt:
  3 Mart 2011
  Mesajlar:
  3.817
  Beğeniler:
  4.742
  Şehir:
  Altındağ, Ankara
  Bisiklet:
  Sedona
  Seviye:
  FETHİYE BİSİKLET FESTİVALİ 23-24-25-26 NİSAN 2015

  [​IMG]


  Tüm Bisiklet ve Doğa dostlarına merhaba,

  Fethiye Bisiklet Festivali koyduk adını çünkü bu muhteşem coğrafyadaki sayısız doğal güzelliğin hangisinin adını başlığa koysak bir diğerine haksızlık etmiş olacaktık. Bisikletlerimizle yıllardır buradaki güzelliklerin tadını çıkarıyoruz ve bu heyecanı bu yıl siz bisiklet sever dostlarımızla da paylaşmak istedik.
  Sizlere binlerce yıllık Likya tarihi ve yörük kültürünü muhteşem doğal güzellikler ile harmanlayan çok özel rotalar hazırladık. Bu sayede yörenin fazla bilinmeyen güzelliklerinin tanıtımını sağlarken yöre halkının da bisikletin alternatif bir ulaşım aracı ve turizmi olduğu konusunda bilincini artırmayı hedefliyoruz.
  Tur rotamızda genel bir anlatımla aşağıdaki noktalara pedal çevireceğiz.

  YEŞİL VADİ: Masmavi denizden yemyeşil ormanların derinliklerine uzanan, endemik bitki ve hayvan türlerine ev sahipliği yapan Yanıklar Çayı ve Kanyonunun oluşturduğu YEŞİL VADİ,

  YEŞİL ÜZÜMLÜ: Kuzugöbeği mantarı, dastar diye adlandırılan kendine has el dokumaları, tarihi köy evleri, ev yapımı şarabı ile ünlü antik Likya kenti Kadyanda’nın eteklerinde kurulu oksijen deposu şirin YEŞİL ÜZÜMLÜ beldesi,

  KAYAKÖY: 16. – 17. Yüzyıllara ait eski bir Rum Köyü. Osmanlı’nın son döneminde 3000 nüfuslu bir kasaba boyutuna ulaşmış 1923 Türk-Yunan mübadelesi ile Rumlar köyü terk etmek zorunda kalmış buraya yerleştirilen Batı Trakya Türkleri’ nin buradaki altyapıya ayak uyduramamaları ile evler boş kalmıştır. Şu an müze olarak ziyarete açıktır.

  KAMP ALANI: Adrenalin Village, şehrin içinde ama şehrin kargaşasından bir o kadar da uzak, Babadağ’ ın heybetli ve heyecan verici manzarasının altında, rengarenk çiçeklerin, yemyeşil çimenin arasında, havuzda dinlenirken Çalış Sahili’ nin ılık rüzgar esintisini de hissedebileceğiniz altı buçuk dönümlük yemyeşil bir alana yayılmış gizli bir cennet bahçesi.
  http://www.adrenalinvillage.com/

  ROTA DETAYI:

  1. GÜN YEŞİL VADİ: 23 Nisan Perşembe saat 10.00 da kamp yerinden hareket ediyoruz. Yeşil Vadi yolunda Yanıklar Çayı üzerinde öğlen yemeği molası veriyoruz. Yemek sonrası Yeşil Vadi Doğa Park’a varıyoruz. Burada isteyen yüzüyor, isteyen hamakta sallanıyor, isteyen şarıl şarıl akan suyun sesiyle 1 saat şekerleme yapıyor J Dönüş yolunda sahile Karaot Plajı’na iniyoruz ve yüzüyoruz. Yüzme molası sonrası Çalış kamp yerine dönüş. Toplam 45km. Tırmanış yok denecek kadar az, kolay bir rotadır.

  2. GÜN YEŞİL ÜZÜMLÜ: 24 Nisan Cuma saat 09.00 da kamp yerinden hareket ediyoruz. Gizemli Gönderesi eski maden yolu üzerinden 400mt irtifadaki Yeşil Üzümlü beldesine varıyoruz. Yemek molası sonrası köy meydanında 45 dakika serbest zaman molası veriyoruz. Sonrasında anayoldan kamp yerine geri dönüyoruz. Günler o tarihte uzun olacağı için havuz başında veya isteyenler Çalış Plajı’nda dinlenebilirler. Toplam 55km. Orta zorlukta bir parkur.

  3. GÜN KAYAKÖY: 25 Nisan Cumartesi sabah 09.00 da kamp yerinden hareket ediyoruz. Bisiklet yolunu kullanarak şehri geçiyor ve Fethiye’nin muhteşem koy manzaralı inişli-çıkışlı yarımada yolu üzerinden ormana giriyoruz. Belen üzerinden Kayaköy’ üne tepeden bir iniş yapıyoruz. Terkedilmiş Rum evlerinin gizemli manzarasında köy kahvaltısı yapıyoruz. Dönüş yine Belen üzerinden kamp alanı. Toplam 45km. Tırmanışları ve inişleri olan orta zor ama çok keyifli bir rota. Toplam irtifa 500mt civarı.

  4. GÜN : SERBEST GÜN. Kamp alanını gün boyu kullanabilirsiniz.

  DİĞER DETAYLAR:

  • 23 Nisan sabahı tur başlangıcı için buluşma noktası Adrenalin Village / Fethiye / Çalış olacaktır.
  • Konaklama Adrenalin Kamp’ta çadır ile olacak, katılımcılar kendi çadırlarını gösterilen alanda kuracaklardır. Ayrıca katılımcılar özel bir fiyatla köyün bungalowlarında veya çiftlik evinde kalabilirler.
  • Katılımcıların çadır, uyku tulumu ve kendi özel eşyalarından oluşan kamp yükü (makul boyut ve ağırlıkta) kamyonet ile kamp alanına taşınacaktır. Kamp yükünün büyük boy kalın çöp torbası içinde üzerine isim yazılarak kamyonete verilmesi tavsiye olunur. Ayrıca ek bir kamyonet tur boyunca destek hizmeti verecektir.
  • Rota üzerinde işaretlemeler ile yönlendirme sağlanacaktır. Rotaların büyük bölümü toprak yoldur. Dağ bisikleti ile gelinmesi tavsiyemizdir.
  • Katılımcıların hareket saatleri, sapaklar vb. konularda genel tur programına uygun hareket etmeleri ve seyir sırasında tur önderinin uyarılarına uymaları beklenecektir.
  • Katılımcıların mevsim koşullarına uygun giysi ve ekipmanları ile gelmeleri, yüzmek isteyenlerin gerekli malzemeyi yanlarında bulundurmaları önerilir.
  • Katılımcıların bisikletle güvenli sürüş konusunda deneyimli olmaları gereklidir. Kask takmak zorunludur.
  • Turun genel hizmet kalitesi ve katılımcı memnuniyeti hassasiyetleri dikkate alarak bu yıl kontenjanı 100 kişi ile sınırlandırılmıştır.
  • Tur organizasyonu 1618 sayılı TÜRSAB yasası gereği ŞÖVALYE TUR (TURSAB belge no: 3037) A grubu seyahat acentası tarafından yapılmakta olup, katılımcı ücreti kişi başı 200TL(KDV dahil) dir. Bu fiyata kamp alanı kullanımı, 6 öğün yemek, 2 öğün kahvaltı dahildir.
  • Kayıt ve detaylı bilgi için Şövalye Turizm / Serdar Uyanık 0532 638 01 05 telefon veya suyanik@gmail.com mail yolu ile irtibata geçiniz. Kayıtlar kontenjan ile sınırlıdır.
  Ayrıntılar için tıklayınız...