22 Şubat Cumartesi NTV de Bisiklet hakkında en çok neden bahsedelim?

Aytuğ Ş.

Daimi Üye
Tepki
162
Bisiklet
Cube
@Turan Babacan

Bu programin tarihini hatırlıyor musunuz ?

GT-I8190 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Scudo
Tepki
1.359
Başlangıç
2010—11
Bisiklet
Raleigh-USA
Bisiklet türü
Katlanır
Kaçıranlar için Youtubea yükledim :

[video=youtube_share;8_4IG1eANxM]http://youtu.be/8_4IG1eANxM[/video]

NTV de klavye yukarı tuşu ile ses açayım derken "yükleniyor" ekrana çıktı baştan kayıt alamadım 30sn gecikmeli :)

Halil EROĞLU

Forum Bağımlısı
Tepki
1.082
Bisiklet
Salcano
Çok kısa bir program oldu. Formata göre normal belki ama bisiklet konusu öyle 20-25 dakikaya sığdırılacak bir konu değil; kaldı ki tanışma/tanıtma vb. konulara dakikalar harcanıyor. Farklı programlarda çıkarak yüzünüz unutulmadan tekrar tekrar zihinlere birşeyleri kazıyabilirsiniz umarım. Başarılar...

Mert E.

We create Chemistry
Tepki
3.598
Bisiklet
Giant
@Adem Kaya

Programi kacirmistim, cok iyi oldu cok tesekkurler.

Ancak daha onceki yorumlara (K.Benli) katiliyorum. Cok da bisiklet ozelinde bir program olmamis, Soner bey'in konuyu cekme cabalarina ragmen daha cok bisikletten bagimsiz olarak cocuklu bir ciftin giristikleri maceralar uzerine donmus konu. Programdan sonra aklimda bisikletin yasamdaki yeriyle ilgili konusulmus birsey ne yazik ki kalmadi.

Baska turlu programlarda bisiklet farkindaligini daha cok arttiracak sohbetler yapilmasini umalim.

Turan Babacan

Forum Bağımlısı
Tepki
1.341
Bisiklet
Bisan
"Bisiklet ile dünya turuna çıkan Sarıhan ailesinin öyküsü." diye yazmışlar. Sunucunun kafasında daha çok bu vardı.

Yanlız şöyle bir şey var. Evlenmiş çocuğu olan çiftleri umarım teşvik eder verdikleri cevaplarla.

BF Okuru

Üye
Tepki
2
Program çok eğlenceli geçti Soner abinin esprileri falan gayet renk kattı, yalnıızz!; çok kısıtlı zamana bıraktılar daha önceki kadın konuştuda konuştu en azından bir saat sürer diyodum yarım saat bile olmaması aldığım o zevki ve bisiklet için beklediğim esas konunun vurgulanmaması beni hayal kırıklığına uğrattı, böyle olmamalıydı diyorum, bukadar önemli bir konuyu yarım saate sığdırmaları ayıp bence!.

oğuz çetinkaya

Daimi Üye
Tepki
224
Bisiklet
Dahon
Arkadaşlar doğru haklısınız hepimiz insanların bisikletin daha fazla farkına varmalarını ve saygı göstermelerini istiyoruz. Bu yüzden program beklediğiniz gibi gelişmemiş olabilir ancak soner sarıhan ve onun gibiler olduğu sürece bu tür fırsatlar hep oluşacaktır hiç merak etmeyin. Programdaki soner sarıhan ve eşinin tavırları, espirileri, bisiklet ve turları ilgili anlattıkları hepsi çok güzeldi. Bisiklet sevdasının ruhlarına ve yüzlerine ne kadar güzel yansıdığı tavırlarından, espirilerinden ve güler yüzlerinden belliydi. Ntv'nin ayırdığı 15 Dakika'dan çok daha fazla fırsatlar olacaktır hiç merak etmeyin. Forumda kayıtlı bisikletseverlerin sayısının nasıl arttığına bir bakın bence. Türkiye gereği kadar bisikleti gündemine alacak bir ülke olacaktır böyle giderse.

K. Benli

Daimi Üye
Tepki
236
Bisiklet
Trek
@oğuz çetinkaya

Merak etmiyoruz, ümidimizi hep canlı tutuyoruz. Bizi daha fazlasını beklemeye iten Sevgili Soner Sarıhan'ın koyduğu konu başlığı oldu.''22 Şubat Cumartesi NTV de Bisiklet hakkında en çok neden bahsedelim?'' deyince bizler düşünce ve dileklerimizi yazdık. Bunların da programda az da olsa yer almasını bekledik. Ancak böyle bir magazin programı içinde, programdan çok kendisini sunarmış edaları olan bir sunucu ile mümkün olamadı tabii.
Daha işin başındayız ama doğru yolda ilerliyoruz. Sevgili Soner'in de yapılan eleştirilerin yapıcı olduğunu bildiğinden eminim.

22 Ağustos 1924 günü Ankara’da toplanan öğretmenler kongresi sonunda, Atatürk 25 Ağustos 1924 tarihinde Ankara’da öğretmenlerin verdiği çay partisine katılır ve orada cumhuriyet öğretmenlerine görevlerini hatırlatırcasına, “Öğretmenler, Yeni Nesli, Cumhuriyetin Esirgemez Öğretmen Ve Eğitmenleri Sizler Yetiştireceksiniz. Yeni Kuşak Sizin Eseriniz Olacaktır” Demiş.

Ben de naçizane Soner Öğretmen Çiftimize şunu söylemek isterim : ''Ülkemiz bisikletlileri sizin teker izlerinizi takip edecektir.''

Oktay Erkan

Daimi Üye
Tepki
829
Bisiklet
Trek
Programın formatına ve ayrılan süreye göre bence iyiydi.

Belki forumdakilerin beklentisine göre mesajlar çıkmadı ama Soner bey ve eşinin yaptığı şu vurgu çok önemliydi: "Biz normal insanlarız, öğretmeniz, herkes gibi hastalık ve sakatlıklarımız oluyor, çok zengin değiliz, günümüz herkes gibi 24 saat, ama bunları yapabiliyoruz, isterse herkes yapabilir."

Tebrikler ve teşekkürler...

Not: Bu programı ile defa izledim. Hatta düşündüm de çok uzun yıllardır cumartesi bu saatte tv izlememişim :) Umarım izleyen çok olmuştur.

Soner Sarihan

Forum Bağımlısı
Tepki
8.301
Bisiklet
Cannondale
Arkadaşlar, gelen bütün mesajlara yorumlara teşekkür ederim.

Stüdyoda sohbetin yönünü belirlemek her zaman sizin elinizde olmuyor maalesef,
sonuçta bu bir hafta sonu programı, neşeli olması tercih ediliyor.
Önümdeki bardağın arkasında sizin söyledikleriniz ve bazı kendi notlarım kopya
olarak yazılıydı ancak zaman kalmadı.

NTV televizyonu pr şirketlerinin büyük baskısına,
magazinden birisini çıkarttıklarında 1000 kat daha fazla sosyal medya
mesaj sayısına ulaşacaklarını bilmelerine rağmen
bisiklet konusuna yer verdikleri için çok teşekkürler.

Sabah 5 te evden çıkarak başlayan yolculuğumuz biraz önce eve dönünce bitti,
program için yazışmalar, video kurguları, gönderimler, gidip gelmeler hiçte kolay olmuyor.
Süre konusunda ise gördünüz sizde, her hafta yayınlanan film bölümünü dahi
bisiklet için kestiler. Yoksa az daha kısa olacaktı. Elbette onların elinde yayının süresi ile ilgili değişik kriterler ve
anlık veri akışı var, "dedikodu" konusunda twitt yağarken konuyu neden kessinler ki ?

Bir önceki CNN Türk programında sürücüler için daha fazla mesaj verebilmiştik.
Onun kaydın şurada ;
(link)

Tabi şunu da eklemek lazım, biz orada sürücüleri uyardık diye
yarın bir şeyler kökten değişmeyecek.
Öyle olsa, her kanalda saatlerce gösterilen trafik kazası ve uyarı videolarından sonra
kazalar şıp diye kesilirdi.
bu konuda bisiklet süren görünürlük sağlayan herkese görev düşüyor,
ve siz, biz hepimiz her bir dk bisiklet sürüşümüzde dahi bu görevi 1000 kere yapmış oluyoruz,
insanların gözü alışıyor. Herkesin emeğine sağlık.

Kendi web sitemizi dahi söylemeyi unuttuğumuzu söylersem,
ortamdaki heyecan durumunu tahmin edersiniz sanıyorum.

Mesaj yazan, destek olan herkese teşekkürler.

İnşallah yakında ulusal bir kanalda belgesel gösterimine başlayacağız,
başka kanallarda bisiklet programları başlayacak,
bisiklet için her şey daha güzel olacak.

Bunu hepimiz yapacağız.

Emrah GÜLEZ

Forum Demirbaşı
Tepki
190
Bisiklet
Merida
Attığınız büyük adımlar için çok teşekkürler yolunuz açık yüzünüzden gülümseme eksik olmasın.

• Beğen
Tepkiler: Soner Sarihan

Soner Sarihan

Forum Bağımlısı
Tepki
8.301
Bisiklet
Cannondale
@Onur Ali İmren

teşekkürler, hepimizin, sevgiler...

@emrahgulez

:) Teşekkürler,
bisiklete bindikçe gülümsememek mümkün değil.
Sevgiler...

K. Benli

Daimi Üye
Tepki
236
Bisiklet
Trek
Soner Sarıhan demiş ki :
Bir önceki CNN Türk programında sürücüler için daha fazla mesaj verebilmiştik.
Onun kaydın şurada ;
(link)
Bu programın yayınlandığının farkında değildim. Burada hatırlattığınız için teşekkürler.
22 Şubattaki programın sunucusu maalesef bu işi beceremedi. Keşke sadece CNN Türk'teki videoyu copy-paste yapsaydı daha iyi olacaktı sanki:)

Soner Sarihan

Forum Bağımlısı
Tepki
8.301
Bisiklet
Cannondale
@K. Benli

K. Benli, bilakis biz Pınar Hanım'ı
çok ilgili ve daha çok insana ulaşacak bir sohbet yaptı
ve daha samimiydi diye değerlendiriyoruz.
Bu kıyaslamayı bugüne kadar katıldığımız programlar ile yapıyorum.
sadece CNN Türk değil.

Bisikletin tek bir dk dahi medya da yer alması değerli diye düşünüyorum.
Ancak forumun medyada bisiklet konulu bölümünün reytingi de
konuların bazı konulara göre daha az rağbet gördüğünü ortaya koyuyor.

Sevgiler...

K. Benli

Daimi Üye
Tepki
236
Bisiklet
Trek
@Soner Sarihan

Sevgili Soner Sarıhan,
Pınar Hanım'ın sempatisine, sohbetine hiç diyecek yok. Ancak halkımız maalesef direkt olan mesajları daha iyi algılıyor. Örneğin sağlık konusunda yapılan sohbet programlarında; sağlıklı bir kahvaltı yapan, öncesinde veya sonrasında spor yapan, başka örnek olabilecek davranışlarda bulunan insanların görüntülerini göstermekten çok : ''hareket etmezseniz, şu veya şu gıdaları tüketirseniz... damarlarınız tıkanır, (x,y,z vb. gibi) hastalıklara yakalanırsınız, (Allah korusun) ölürsünüz yahu!'' gibi kafaya kakan sözler (tabii anlayana) daha etkili oluyor.

Didaktik söz ve anlatımlar zaten hep ''anlayana'' kaydı ile yapılmalı. Seneler boyu insanlara ''sigara içmeyin'' dendi. Dinleyen pek fazla olmadı, nihayet belli bir tarihten sonra paketlerin üzerine (evlerden uzak) korkunç fotoğraflar konuldu. Bir kısım ''mesajı'' aldı ama... Neyse tamamen farklı bir konuya fazla girmeyeyim, ben bu konuda çok hassasım özellikle çevremdekileri uyarmaya çalışıyorum. En fazla üzüldüğüm ise hâlâ okul çağındaki genceciklerin yeni yeni sigaraya başlamaları...

Tepki
1.359
Başlangıç
2010—11
Bisiklet
Raleigh-USA
Bisiklet türü
Katlanır
@osmankitay

PAKİSTAN’DA ÖNCE DOSTLUK SONRA BOMBA SÜRPRİZİ

Pakistan’da kirlilik yüzünden pek çok şehirde maske takmak zorunda kalan Sarıhan çifti, yolların kötü olması nedeniyle defalarca patlayan lastiklerini tamir etmek zorunda kaldı. Arızalanan parçaların yenisini bulamadıklarında yaratıcı çözümler geliştirdi. Tüm olumsuzluklara rağmen, Pakistanlıların, Türk olduklarını öğrendiklerinde "Brother’s country" diyerek sarılmaları, deprem sonrası Türkiye’nin yaptığı yardımları gözyaşları içinde anlatmaları ve Atatürk Caddesi’ni görmek onları mutlu etti. "Otoyolda rastladığımız Komiser Seyyid’in evine davet etmesini, eşi ve iki küçük kızının en iyi şekilde ağırlayabilmek için koşturmalarını, Ravalpindi kentinde yol sorduğumuz polislerin araçlarıyla önümüze geçip siren çalarak, gideceğimiz otele kadar eskortluk etmesini asla unutmayacağız" diyorlar.

Unutmayacakları bir başka olay İslamabad’da meydana geldi. Pazardan alışveriş yapıp dönen Soner Sarıhan’ın 60 metre kadar arkasında büyük bir patlama oldu. Onlarca kişinin öldüğü bombalı saldırıdan sonra ortalık karıştı. Ertesi sabah tekrar yola çıkan çift bu üzücü görüntüleri hatırlamak yerine, torunlarına Pakistan’ın simgelerinden süslü kamyonlarla yan yana bisiklet sürdükleri anları anlatmaya kararlı.

(link)

http://i.imgur.com/F5B27SP.jpg