22 Aralık 2012

Konu, 'Serbest Kürsü' kısmında escape tarafından paylaşıldı.

 1. escape

  escape Yeni Üye

  Kayıt:
  17 Ağustos 2007
  Mesajlar:
  9
  Beğeniler:
  6
  Şehir:
  iSTANBUL
  Maya Kehanetleri`ne göre 22 Aralık 2012 tarihinde dünya büyük bir tufandan sonra yeni bir çağa girecek. Siz bu konuda ne düşünüyorsunuz?

  Mayalar'ın kriptoyu andıran tabletlerinde dünyanın son çağına gireceği ancak bunun büyük bir tufandan sonra olacağı yazılı.
  Büyük tufanla gelecek olan yeni çağın ipuçlarını ise bilim adamlarına göre iklimsel değişimler sayesinde şimdiden gözlemleyebiliyoruz.
  Mayalar'ın kehanetlerle dolu takvimi kendi sonlarını da ayrıntılı bir şekilde anlatıyordu. Mayalar'ın bu öngörüsüne, modern insan sadece 12 yıl önce bilimsel açıklama getirebildi.
  Çözüldükçe yeni sırları aydınlatan Maya takvimine göre, 2012'de beklenen tufan ABD'nin doğu ve batı kıyılarını Atlantis gibi sular altına gömecek.

  "Beklenen Tufan Yılı" olarak kabul edilen 2012'yi tarihler gösterdiğinde dünyada ne gibi değişimler yaşanacağı merak edilen en önemli konu. Mayalar'ın kehanette bulundukları gibi içinde bulunduğumuz "Beşinci Çağ"ın sonu geldiğinde dünya tamamen mi yok olacak yoksa bir bölüm mü bu tufandan etkilenecek? Maya takvimine ve bugüne kadar yapılan araştırmalara göre bu tufandan en çok Amerika ve Avrupa'nın kıyı şeridi etkilenecek

  Dünyada o gün fiziksel anlamda neler yaşanacak? Toplu bir yok oluşa doğru gitmiyoruz. Tahminlere göre 2000'li yılların ilk çeyreğinde bir zamanlar yaşanan tufanın bir benzeri ile karşılaşılacak. Uzmanlar uzun yıllardır manyetik alandaki bir değişimin büyük doğal afetlere neden olacağına inanıyor. Bunların çoğu tarihte olageldiği üzere belirli periyotlarda tekrar eden fenomenler gibi görünüyor. Bununla beraber dünya hiçbir zaman bu kadar yoğun nüfuslu olmamıştı. Bu nedenle son tufan insanlık için tahmin edilemeyecek ölçüde hasara neden olabilir.

  Özellikle hangi ülkeler tehdit altında?

  Amerika'nın doğu ve batı sahilleri boyunca uzanan geniş alan Atlantis gibi suların altında yok olacak. Aynı zamanda Avrupa'nın birçok sahil şeridi de bundan büyük ölçüde etkilenecek. Beklenen bir diğer büyük değişiklik ise, iklimler üzerinde kendisini gösterecek. Bilim adamı Cayce kutupların yer değiştireceğini ve böylelikle bugünkü kutup ve tropik bölgelerdeki iklimsel değişimleri yaratacağını söylemişti. 1900'lü yılların sonlarında elde edilen bilimsel veriler de buna benzer bir senaryoyu ortaya koyuyor. Tüm bu kehanet niteliğindeki tahminler şu an yaşadığımız dünya çağının hemen hemen aynı tarihte yani M.S. 22 Aralık 2012 tarihinde biteceğine dair Maya inanışı ile örtüşüyor.

  Ne dersiniz arkadaşlar? Son 5 yılımız mı yoksa? :) Bana kalırsa bisikletin önemi ileriki yıllarda dahada artacak. Özellikle MTB ların.:p
   
 2. maksim

  maksim Hiper Üye

  Kayıt:
  30 Nisan 2007
  Mesajlar:
  84
  Beğeniler:
  91
  Şehir:
  istanbul
  Adı:
  maksim ünal
  Bisiklet:
  Kron
  Seviye:
  bildiğim kadarı ile manyetik kutup değişimi dünyayı yörüngeden çıkartma ihtimalleri ve nerdeyse kıyamat toplu yokoluş senaryolarını içeriyor.küresel ısınma ise sonucunda buz devrini tetikleme ihtimali taşıyor.hatta bunun güzel bir abartıyla "yarından sonra" filminde konu ettiler...kişisel düşüncem ise bence bizlerin bu toplu yok oluşları görme ihtimalimiz çok az...umarım kimselerde görmez...
   
 3. stratus

  stratus Forum Demirbaşı

  Kayıt:
  30 Mayıs 2007
  Mesajlar:
  523
  Beğeniler:
  268
  Şehir:
  ist.
  Seviye:
  Tek kelimeyle saçmalık! Gelecekte ne olacağını kimse bilemez,bırak geleceği 1sn. değil, 1 milisaniye ya da salise sonra hayatta olup olmayacağımız belli değil. Hal böyleyken bunlara kafa yormak hiç de akıl karı olmasa gerek!
   
 4. sertacr88

  sertacr88 Forum Bağımlısı

  Kayıt:
  25 Ağustos 2007
  Mesajlar:
  721
  Beğeniler:
  374
  Şehir:
  Pistanbul-Fener
  Seviye:
  Konu ile alakası olmaya bilir ama benim bir akrabam, yıldızlardan çok iyi anlıyo ve yıldızlara göre geleceği tahmin etme gibi bir inancı var. Ben fazla inanmam ama çok merak ederim. Bende kendime baktırdığımda 2012-2013 yılında başıma çok kötü bir şey geliceğini (ama ne olduğu belli deil) ve çok anlamsız gelsede gözden düşme gibi bir şey olacağını yazdı. Bu gözden düşme işi nedir diye sorduğum ise kızarak araştır bul demişti. Bende bulamadım ama bana bunllar garip gelmişti şimdi bide bu konu açılınca kafalar karışıyo.Ama asla ALLAH' ın işine karışılmayacağınıda söylemeden geçemiyeceğim...:rolleyes:
   
 5. torres_9

  torres_9 Kıdemli Üye

  Kayıt:
  19 Mart 2007
  Mesajlar:
  394
  Beğeniler:
  193
  Şehir:
  İstanbul-Caddebostan Street
  Seviye:
  evet dediğiniz gibi bunlar saçmalık ama dikkatinizi çekerim ''2003 yılında bilim adamlarının yaptığı açıklamaları söyliyim size 2007 yılında susuzluk baş göstermeye başlicak ve dünyanın en sıcak günleri 2007 yılında yaşanıcak demişlerdi ve bunu tınlayamayan bizler şuan küresel ısınmayla başbaşayız teknoloji çok gelişti ve böyle şeyleri kestirip atmak asıl saçma olan'' Teşekkürler..
   
 6. mcyc

  mcyc Kıdemli Üye

  Kayıt:
  15 Mart 2007
  Mesajlar:
  322
  Beğeniler:
  156
  Şehir:
  Edirne
  Seviye:
  küresel ısınmayı tahmin etmek çok zor bir şey değildi. belirtileri zaten yıllar yıllar öncesinden kendini göstermeye başlamıştı.

  ancak dünyanın sonunun gelmesi veya kıyamet vaktini belirlemek, pek insan işi değil. dünya ısınır volkanlar patlar şöyle olur böyle olur tarzı şeyler elbet belirlenebilir şeyler. magmatik basınç artar, depremler oluşur, fırtına tufan ortalığı sel götürür biçimindeki öngörülere tamamen saçmalık denemez ancak tekrar söylüyorum kıyamet vakti olarak algılamak tamamen saçma.
   
 7. #7
  escape

  escape Yeni Üye

  Kayıt:
  17 Ağustos 2007
  Mesajlar:
  9
  Beğeniler:
  6
  Şehir:
  iSTANBUL
  Evet gelecekte ne olacağını sadece Allah bilir. Benim dikkatimi çeken mayaların tahminleriyle bazı bilim adamlarının yaklaşık aynı tespit ve tarihleri vermesi. Hatta bir teoriye göre NASA yaklaşan yeni çağa hazırlık yapıyormuş. Doğal felaketler arttı, küresel ısınmadan bahsediliyor( ki bence ısınma falan dünyanın çook uzun yıllarda bir gerçekleşen periyodik bir durumu) Neyse konumuza dönersek dünyanın çok yakınından geçecek olan "marduk gezegeni" manyetik alanları etkisizleştirecek. Kısacası teknolojiye elveda diyeceğiz.(Cep telefonları,Radyo tv yayınları, internet hatta süper devletlerin elinde bulunan birçok teknolojik silah kullanılamaz duruma gelecek..) Aslında pekde kötü bir durum sayılmaz biraz kafa dinleriz:) Kehanet diyip geçicem ama bu mayalar astronomi ve matematikte çok ileriler. İlginç olan sümer kayıtlarındada aynı tarihe denk gelen hesaplardan bahsedilmekte. Mayalar nirdeee Sümerler nirde. :) Neyseki bisikletlerimiz teknolojisizlikten en az etkilenecek araçlar. Evet daha 5 yılımız var Allah ömür verirse görücez bakalım kehanetler tutacakmı. Hoşçakalın..
   
 8. Spec

  Spec Forum Demirbaşı

  Kayıt:
  22 Haziran 2006
  Mesajlar:
  476
  Beğeniler:
  703
  Şehir:
  istanbul
  Seviye:
  Bir başka kehanete göre 2000 yılında Dünya'nın sonu geldi ;) . Uğraşmayın bunlar boş işler.
   
  emreden, Özgür Nevres ve Hasan Derya bunu beğendi.
 9. Hasan Derya

  Hasan Derya Kıdemli Üye

  Kayıt:
  13 Eylül 2004
  Mesajlar:
  312
  Beğeniler:
  409
  Şehir:
  istanbul
  Seviye:
  Helal Andaç
   
  Özgür Nevres bunu beğendi.
 10. PhysX

  PhysX Aktif Üye

  Kayıt:
  7 Ağustos 2007
  Mesajlar:
  177
  Beğeniler:
  136
  Şehir:
  İzmir
  Seviye:
  İyide çare mi bulucaz ? yok.

  Daha 2 buzul erimesine bile çare bulamıyoruz..
   
 11. bisikletci

  bisikletci Bisikletkolik

  Kayıt:
  19 Eylül 2004
  Mesajlar:
  1.253
  Beğeniler:
  366
  Şehir:
  Abu Sari
  Seviye:
 12. #12
  escape

  escape Yeni Üye

  Kayıt:
  17 Ağustos 2007
  Mesajlar:
  9
  Beğeniler:
  6
  Şehir:
  iSTANBUL
  bilimadamlarınında aynı tarihleri vermesi ilginç. neyse elden pek bişey gelecek bir durum değil. bekleyip görücez. Allah korusun büyük felaketlerden.
   
 13. dodo

  dodo Forum Bağımlısı

  Kayıt:
  29 Ocak 2007
  Mesajlar:
  765
  Beğeniler:
  264
  Şehir:
  istanbul/küçükyalı
  Seviye:


  dünyanın sonu olmasa bile birçok şey değişecek gibi...
   
  Bmx_boy!.. ve escape bunu beğendi.
 14. Barış Kılınç

  Barış Kılınç Forum Bağımlısı

  Kayıt:
  22 Eylül 2007
  Mesajlar:
  735
  Beğeniler:
  1.212
  Şehir:
  İstanbul
  Seviye:
  Ufak bir komplo teorisi, kendim düşündüm, ama esinlenmiş de olabilirim...

  Eski Mısır'ın bir çok uygarlıktan teknolojik olarak daha ileride yaşadıklarını herkes bilir. Hatta bazı tapınaklardaki resimler bugünün koşullarına atıfta bulunmaktadır. Bunun sebebi de gelecekte zaman makinesini icat ederek eski mısıra gidecek olan bir grup fizikçinin, geri dönmeyi başaramayıp, o uygarlığa hizmet edip, dünyanın ilerleyişi şaşırmasın diye de kendilerini imha edişinden kaynaklanmaktadır. Yani zaman makinesinin icadı ve bir grup fizikçinin eski mısıra yollanmasına kadar en azından bir takım felaket senaryolarından uzağız diyebilirim... :)
   
 15. Bmx_boy!..

  Bmx_boy!.. Üye

  Kayıt:
  24 Ocak 2007
  Mesajlar:
  88
  Beğeniler:
  13
  Şehir:
  MERSİN-Pozcu*
  Seviye:
  Bencede tamamıyla saçmalık arkadasımızın dedıgı gıbı 1 sn. ne olacagımız bellı degıl boyle konusmamak lazım yani!İ!İ!İ

  :boese157: ŞEHİTLER_ÖLMEZ_VATAN_BÖLÜNMEZ:boese157:
   
  escape bunu beğendi.

İlginizi Çekebilir

upload_2017-3-26_10-43-17.png
Her şey demek olmasa da, düzenli aralıklarla FTP tespiti yapıp, çalışma programını buna uyarlamak sistematik çalışmanın anahtarıdır, diyebilirim. Kaç çeşit FTP tespiti yapılabilir? 2004 yılında...
1430319843263-1tem865pty2hw-630-354.jpg
Her yaş grubuna yönelik güzel tüyolar veren bir Bikeradar makalesi buldum ve elimden geldiğince size iletiyorum :) Bisiklete binmek genç ve dinç kalmanın yollarından biridir. Vücudumuzun yıllara...
upload_2016-8-24_10-58-20.png
Sistemli çalışmak, gelişmek ve yarışlarda iddialı olmak isteyenler için akıl dolu bir site var. Adı Xert Online Xert Online | Login Baron firması bu siteyi hazırlarken aynı zamanda Garmin Edge...