2150 metrelik horon halkası oluşturacak

Konu, 'Güncel Haberler' kısmında Mahmut Can Kaymaz tarafından paylaşıldı.

 1. Mahmut Can Kaymaz

  Mahmut Can Kaymaz Kıdemli Üye

  Kayıt:
  1 Şubat 2010
  Mesajlar:
  342
  Beğeniler:
  213
  Şehir:
  Karabük-biskar
  Seviye:
  [​IMG]

  Rize Turizm Derneği (RİTÜDER) Başkanı Salih Öz, Rize'de 2 bin 150 metrelik horon halkası oluşturarak el ele tutuşup birlik mesajı vermeyi amaçladıklarını söyledi.
  :cheer:

  Salih Öz, yaptığı basın açıklamasında, horon halkasının daha önce de birçok kurum tarafından düşünüldüğünü belirterek, “Ancak hayata geçirilememişti. RİTÜDER olarak biz hazırlıklarımızı tamamladık. Rize'nin tamamının desteğini arkamıza alarak bu yola çıktık. 16 Nisan Cuma günü 14.00-15.00 saatleri arasında horon halkasını oluşturmayı amaçlıyoruz” dedi.

  Etkinliği, Rize'nin en önemli iki caddesinde yapacaklarını ifade eden Öz, “Atatürk Caddesi Cumhuriyet Meydanı'ndan başlayıp TEDAŞ binası önünden Cumhuriyet Caddesi'ne bağlayacağız. Buradan halka Cumhuriyet Caddesi üzerinden tekrar meydanda birleşecek. Bu bölüm 2 bin 150 metreden oluşuyor” diye konuştu .

  [​IMG]

  Horon halkasının tamamlanmasının bir saat süreceğini ifade eden Öz, şunları söyledi:
  “Esnafımızdan, bürokratımıza, öğrencimizden, ev hanımına, emeklimizden, çalışanımıza, yaşlısından, gencine kısacası yediden yetmişe herkesi aynı horon halkası içinde istiyoruz. Kaçkar Radyo'dan yayınlanacak müzik eşliğinde horon gerçekleşecek. Esnafımız, dükkanının bir adım önüne çıkarak horona katılabilecek. Hedeflediğimiz şekilde giderse yaklaşık 6 bin kişi aynı anda horon halkasında olacak. Horon halkası ile el ele tutuşarak birlik mesajı vermeyi amaçlıyoruz.”

  Öz, Guinness Rekorlar Kitabına girmek için ilgili yazışmaları yaptıklarını ancak kimseyle henüz görüşmediklerini, amaçlarının Rekorlar Kitabına girmekten çok etkinlikle Rize'nin birliğini ön plana çıkarmak olduğunu kaydetti.
   
  Bora bunu beğendi.
 2. Bora

  Bora N/A

  Kayıt:
  24 Ocak 2005
  Mesajlar:
  937
  Beğeniler:
  1.491
  Şehir:
  İSTANBUL
  Bisiklet:
  Focus
  Seviye:
  En uzun halay(!), keske diger bazi konularda da rekorlar kitabina girebilsek..
  Misal en yuksek gelir, en dusuk borc, en dusuk vergi, en ucuz benzin v.s.
  Gerci bu saydigim konularda da rekor bizde ama 180º ters istikamette:rolleyes:
   
 3. #3
  Mahmut Can Kaymaz

  Mahmut Can Kaymaz Kıdemli Üye

  Kayıt:
  1 Şubat 2010
  Mesajlar:
  342
  Beğeniler:
  213
  Şehir:
  Karabük-biskar
  Seviye:
  evet haklısın :)