21 Eylül Çıkışlı Gelibolu-İzmir Turu

Konu, 'Şehirlerarası Gezi ve Tur Makaleleri-Fotoğrafları' kısmında gurkan tarafından paylaşıldı.

 1. gurkan

  gurkan Forum Demirbaşı

  Kayıt:
  29 Ekim 2004
  Mesajlar:
  493
  Beğeniler:
  562
  Şehir:
  İzmit
  Seviye:
  Gezi duyurularına göz atarken Çanakkale üzerinden İstanbul-İzmir rotasını görünce bir an bir kıpırtı hissettim bacaklarımda :) Ayrıntıları okuyunca Gelibolu-İzmir kısmı yaklaşık 3-4 günlük güzel bir tur planı çıkarmış arkadaşlar ve ramazan bayramın 3. günü başlıyor. Acaba nasıl olur derken kendimi iş yerimden 3 gün için izin alırken buldum.(İzin de bitmiş 2010 dan borçlandık bisiklet sevdasına)

  Sırt çantasıyla gitmek zor olacaktı, yurtdışından bagaj rafı ve güzel bir çanta siparişi de verdikten sonra bekleyiş başladı. Bişeyler eksikti hissediyordum, çadırın olmadığını farkettim sonradan :) Bir anda kışı dağda yatarak geçirdiğim askerlik günlerim geldi aklıma içimden kükreyen bir ses “Kimsin?” dedi, “Komando” diye haykırdım. Evet çadıra gerek yoktu, uyku tulumu fazlasıyla yeterliydi :)

  Cuma iş çıkışında sırtlandım bisikletimi İstanbul’a geçtim Kocaeliden. Gelibolu otobüsüne 30 dk kalmış, garaja giremiyoruz inanılmaz bir trafik var. Sıkışan trafikte aracın durmasını fırsat bilip muavine iniyorum ben diyerek bagajımı rica ettim. Şaşkın bakışlar altında ön tekerleği bağladığım gibi aralardan sıyrılarak 5 dkda vardım otogara. Orada da otobüse güzelce yerleştirdik.

  3-4 günü evde dinlenerek geçirdikten sonra duyuruya tekrar baktığımda bir gariplik farkettim, önce yazım hatası sandım fakat sonra teyid de gelince ciddi anlamda moralim bozuldu. 3 gün borçlanmayı göze aldığım tur sessizce 27 sine alınmış. İçimden söylenirken %90 oranında vazgeçmiştim zaten gitmekten. Yalnız gitmek dert değil daha önce tek başıma bir güne sığdırdığım İstanbul-Gelibolu yolu gayet keyifli geçmişti ama bu son dakika iptaline sıkılmıştım.

  Bayanların uyguladığı tekniği uygulayıp, moral bozukluğunu alışverişle atalım dedik, babamla Keşan’ın yolunu tuttuk. Yolda iki bisikletli arkadaş tam teçhizatla yola çıkmışlar, babam görünce bak bunlar da senden dedi. Selamımı verip geçtim yanlarından, bir yandan da ne eğlenmişlerdir diye geçirirken yarın yola çıkmalıyım diye geçiriyordum içimden :)

  Dönünce toparladım eşyalarımı, uyku tulumunu kontrol ederken babam geldi kaç günde gideceğimi nerede kalacağımı sordu. Belli olmaz 1-2 gün de giderim duruma göre dedim, sağolsun uyku tulumunda yatmama gönlü razı olmadı Edremitteki arkadaşını arayıp, geleceğimi haber verdi.

  Sabah erkenden kalktım hazırlandım tam çıkacaktım ki canım babam sağolsun kahvaltıyı hazırlamış beni bekliyormuş :) Muhabbet vs derken saat 07:20 oldu bana müsade diyip kalktım. Güneş Fransız mezarlığının üzerinden doğuyor.

  [​IMG]

  Babam kapıya kadar eşlik etti.

  [​IMG]


  Eceabat(45km) üzerinden geçmeyi planlamıştım saate baktım 07:30 u gösteriyor 9 a yetişemezsem 1 saat boşa beklemiş olacağım derken, kararsızlığı üzerimden silkeleyip asıldım pedala.

  Gelibolu tershanesi, ciddi manada istihdam sağlayacağı öngörülüyordu, umarım iş kazasız sağlıyordur bunu.

  [​IMG]

  Arada tablo gibi görüntüler yakalıyorum.

  [​IMG]

  Yol bir yılan gibi kıvrılıyor.

  [​IMG]

  Ve yanan kel araziler :(

  [​IMG]

  Deniz sakin görünüyor, bu mevsimde rüzgarsız yakalamak buraları oldukça güç.

  [​IMG]

  Milli Park... En son 5. sınıfı bitrmiştim buraları gezdiğimde. İnsan elinin altında olunca değerini bilemiyor.

  [​IMG]

  ve tam 08:57 de iskeledeki bilet gişesinin önündeydim. Aklınızda bulunsun bisiklet için ücret almıyorlar. Bisikleti bırakıp, yukarı çıktım deniz kokusunu içime çektim. Özlemişim buraları...

  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]


  Aşağıda bisikleti gören ismini şu an hatırlayamadığım bir arkadaş yanıma geldi, koyu bir sohbete başladık. Karşıya hangi ara vardık farkedemedim o ara.

  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]


  Çanakkalede 10 dk etrafı seyir eyledim, su ihtiyacımı karşılayıp yola çıktım.
  [​IMG]

  Yolum uzun ve iniş çıkışlarla dolu akşama Edremitte olmam lazım.
  [​IMG]

  Çanakkeleye tepeden son bir bakış atıyorum.

  [​IMG]

  Sabah sabah yokuş çıkmak gibisi yok. Gerçekten berbat :)

  [​IMG]

  Tam karşımda Şehitlik.

  [​IMG]

  Ve bayram dönüşlerinin alışılmış manzarası. Yaklaşık 1km lik bir kuyruğu geçtikten sonra bu manzarayla karşılaşıyorum.Ters dönmüş bir Astra, orta yaşlarda bir bayan birşeyler anlatıyor. Meraklı Türk halkı etrafını sarmış tabi. Yorumlar havalarda uçuşuyor.

  [​IMG]

  *Dikkat edin artık kemikleşmiştir bu eğer bir şeritte kaza olduysa mutalaka karşı şeridinde de kaza olur. Çünkü boynumuz kırılıncaya kadar o kazaya bakmaya bayılırız nedense.


  Durmuyorum geçiyorum tabi ne mümkün. Bu seferde diğer tarafta bekleyenler 40km/sa ile giden bisikletin önüne atlayıp dur işareti yapıyorlar. Soru tahmin edeceğiniz gibi”Nolmuş, kaza mı var, yaralı var mı?” Söylüyorum iki araba geçiyorum, yine bir cengaver atlıyor önüme. Olacak gibi değil takıyorum gözlükleri turist numarası yapıyorum :)

  İşte sizlere çakma Truva Atı . Çanakkaleye filmde kullanılan atın getirildiğini duymuştum. Ne kadar doğru bilemiyorum. Bunun o at olmadığı aşikar tabi :)

  [​IMG]

  Ne güzelde yükseliyor yol.

  [​IMG]

  Truva ayrımına geldik. Tek başıma girmek istemiyor canım devam ediyorum.

  [​IMG]

  Yine bir çıkışın ardından istemsiz bir tebessüme yol açan tabelayı görüyorum. Şimdi o kadar yolu inecekmiyim ne güzel...
  [​IMG]
  [​IMG]


  Bu yol nereye gidiyor acaba?

  [​IMG]

  Biraz ileride yolda yaşlı bir amca el ediyor. Selamlaşıyoruz beni ezineye kadar atıver genç dedi. Şaka yaptığını düşündüm önce. Amca nereye alıcam seni dedim şakayla karışık, o anda bacağını heybenin üzerinden atması bir oldu, ilerleyip kurtardım malzemeyi. Amcam o seni taşımaz onun taşıyacağı en fazla 25 kil dediysemde o ikna olmamakta kararlıydı. Hadi kal sağlıcakla deyip ayrıldım yanından.

  Ezineye çok az kaldı, biraz yorgunluk hissediyorum ne yapsam derken atıyorum kendimi bir ağacın gölgesine 45dk uyku molası. Bu kısım off the record :)

  Ayvacık yakınlarında karnımın acıkması üzerine “Öğretmenin yeri” ni gözüme kestiriyorum. Gözleme-ayran yazıyor gönlümü fethediyor zaten. Patates-peynirli 2 gözleme 2 de büyük ayran deviriyorum. “Bisiklet göbek eritir mi” diye bir konu vardı. Keyfinize düşkünseniz eritmez arkadaşlar :)

  [​IMG]

  Yeni heybemin yakından bir iki pozunu alayım dedim. Tavsiye ederim gerçekten çok başarılı ve sürgülü sistemi sayesinde yanınıza rahatça alabiliyorsunuz.Sabitlemek için hiçbirşeye ihtiyacınız yok. Tutamağı ve omuz askısı da bulunuyor.

  [​IMG]

  Hissediyorum kaz dağlarına yaklaşıyoruz .

  [​IMG]

  [​IMG]

  Bu barajın ismini hatırlamıyorum ama görüntüsü oldukça kötüydü.

  [​IMG]

  Birisi arazisinin sınırlarını çizmiş sanki, fakat çok doğal görünüyor.

  [​IMG]

  120.km deyim. Yeri gelmişken soldaki yeşil cırt bant ile fotoğraf makinamın kılıfını gidona sabitledim. Çok büyük bir rahatlık oldu. Durmaya gerek kalmıyor fotoğraf için ve daima el altında.

  [​IMG]
   
 2. #2
  gurkan

  gurkan Forum Demirbaşı

  Kayıt:
  29 Ekim 2004
  Mesajlar:
  493
  Beğeniler:
  562
  Şehir:
  İzmit
  Seviye:
  Buradan sonrası sözün bittiği yerler. İnanılmaz bir doğa harikası. Başlı başına bir cennet. Yalnız virajlar çok keskin. Otomobille giderken bu derece hissetmiyorsunuz, yalnız bisikletle çok dikkatli olmak gerek. Yol sizi çok fazla tahrik ediyor, kesikli inş çıkışlar olduğundan çıkışları bile 30km/sa hızlarla yapıyorsunuz çoğu yerde. Heybe gibi ağırlıklar sürüş dinamiğini fazlasıyla etkiliyor. Ve virajı alırken bir anda kendinizi dışa savrulurken buluyorsunuz.

  Buyrun fotoğraflar;

  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]  Küçükkuyuya iniyorum. Edremite çok az kaldı fakat bu bölgede rüzgar tam karşıdan geliyor ve oldukça şiddetli. Tüm yol boyunca hissetmediğim yorgunluğu burada hissediyorum. Yokuşlar pedal basmadan inilemiyor. Sol tarafımda kaz dağlarının devamındaki müthiş manzarayı bile fotoğraflamayı unutuyorum. Bir gün bu dağları arazi lastiklerimi takıp patika patika gezmeyi diliyorum.


  Soluklanıyorum, deniz kenarında.

  [​IMG]


  Günün son karesi, yalnız kaya parçası :)

  [​IMG]

  Rüzgar geciktiriyor, hava kararmak üzere, Edremit’e 10 km kala arabayla karşılanıyorum. Oysaki az ilerdeki Burger King’i nasıl da gözüme kestirmiştim.

  Bekletmemek için rüzgara karşı sınırlarımı zorluyorum, 25dk kadar sonra Edremitte’tyim. (Bu zorlamaların meyvesini aldım bu arada, iki dizimin arkasında da Baker kisti olarak nitelendirilen ve aşırı eklem sıvısının birikmesinden oluşan ağrılı kütlelere sahip oldum. Yürürken bile ağrı yapıyorlar artık.)
  Edremitte güzel bir akşam yemeğinin ardından , annesinin evine davet ediyor beni çok değerli Beden Eğ. Öğretmeni Hasan hocam. Teşekkür ediyorum nazikçe Öğretmen evi daha iyi olurdu rahatsızlık vermiyim hemde duş alıp hemen yatıcam diyorum, sağolsun anlayışla karşılıyor. Sabahları işten önce koşup, egzersiz yapıyormuş sabah 5:30 da buluşmak üzere ayrılıyoruz. Duştan çıkıp direk yatıyorum ve sabah çok dinç şekilde ayaktayım. (Dizlerimin ardındaki ağrıları saymazsak) Karanlıkta merdivenleri inmeye çalışırken bir güzel tökezliyorum evet artık bir de bilek ağrım var. Nazar boncuğu olsun diyip bekliyorum.

  Beraber çorba içiyor sohbet ediyoruz.

  Gün doğuyor, Edremitten Burhaniye’ye doğru yola çıkıyorum. Serin diye eşofman altı giymiştim olmuyor soyunuyorum.

  [​IMG]
  [​IMG]

  Yine iniş çıkışlar, bu tabelayı dikkate almalımıyım :)

  [​IMG]

  Güneş zeytin dallarına vururken tekrar denizi selamlıyorum.

  [​IMG]


  Bu yol çalışmasını 2 sinde giden arkadaşlar da fotoğraflamışlar , bende durum çok daha iyiydi.

  [​IMG]

  İrice bir tavşan gördüm bahçede ama yakalayamadık keratayı.

  [​IMG]

  Bir taraf gölet diğer taraf deniz.

  [​IMG]

  Yol üzerinde herkesi sokan arılarla gözgöze geldik sonunda. Toplanmış bişeyleri kurcalıyorlar.

  [​IMG]


  Sinirlendirmeden ayrılıyorum yanlarından ve İzmir il sınırındayım.,,

  [​IMG]

  Buradan sonra yine rüzgar karşıdan gelmeye başlıyor. Bergama sapağına kadar tam bir işkence. Rüzgar güllerinin dönüşünü görünce iyi dayanıyorum dedim kendime.

  [​IMG]

  [​IMG]

  İşte size hiçbir albenisi olmayan sıkıcı rüzgara karşı bir yol. *Tavsiye: Bu yolu kullanmak yerine Dikili sapağından girip Çandarlı üzerinden bu bölgeyi bypass edin.

  [​IMG]

  Bu da bir akaryakıt istasyonu önündeki acil tahliyeler için kullanılan güvenlik kapsülü. Niye burada sorusunun cevabını hala düşünmekteyim ama kendimi bildim bileli de buradadır bu meret. Bir gün medeni cesaretimi toparlayıp soracağım :)

  [​IMG]

  Vee Aliağa dayım. Yolda çocuklarla karşılaşıyorum, Abi Pedal çevirmekle yol mu biter diyorlar, “Gençler Çanakkaleden geliyorum” dediğimde birbirlerine bakıyorlar.

  [​IMG]

  Ergenliğe taze adım atanlardan biri yolun kenarında üzerime doğru bir hamle yaparak ürkütmeye çalıştı kendince. Ben 75 bisiklet+malzemeler nereden baksanız 15-20kg. Neyine güvendiyse artık üzerine kırmamla kuyruğuna basılmış kedi gibi fırlaması bir oldu :)

  2 günün yorgunluğunu iyice hissettiğim anda Aliağa –İzmir düzlüğüne çıkıp bir şeyler atıştırdım. Çikolata ve gazozun da yardımıyla kalan yolu yaklaşık 35km/sa ortalama ile bir solukta aştım.

  [​IMG]

  İzmir girişi Km e bakıyorum 355 diyor(Yol üzerindeki kilometre tabelalarında bir hata var. Yolun iki tarafından kontrol ettiğimde karşılıklı kmlerin toplamı Çanakkale çıkışındaki değeri vermiyor. Neyse önemli olan yolda olmak :)), eh hedefe 15 kadar daha kaldı.

  [​IMG]


  Buradan sonra atıştıracağım pizzanın rüyasıyla fotoğraf çekmeyi de unutup, doğru Yalı Dominos’a geçiyorum.Şehir içinde geçen 30 dk lık sürüş iki günden daha yorucu. Ayna kullanmayı bilmeyen sürücüler gözünün içine baka baka yola çıkanlar sıkıştıran otobüsler… Sağolsun eve kadar arabayla atıyor kuzenim. Annem ben seni yarın bekliyordum erken geldin diyor. Ailecek alıştık bu çılgınlıklara biz :)

  O kadar yolda bana yol arkadaşlığı yapanı da unutmamak lazım. Biraz dinlendikten sonra sıra onun banyosuna geldi :)

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]


  İlk Gün 175km Gelibolu-Edremit
  İkinci Gün 195km Edremit-İzmir
   
 3. cihan aksoy

  cihan aksoy Kıdemli Üye

  Kayıt:
  13 Eylül 2004
  Mesajlar:
  263
  Beğeniler:
  456
  Şehir:
  Çanakkale ve İstanbul
  Seviye:
  Anlatım ve fotoğraflar harika, zevkle okudum.Ayaklarınıza sağlık,teşekkürler.
   
  gurkan bunu beğendi.
 4. Serkan Çoban

  Serkan Çoban Forum Bağımlısı

  Yaş:
  31
  Kayıt:
  7 Temmuz 2008
  Mesajlar:
  730
  Beğeniler:
  1.098
  Şehir:
  Çanakkale/Yenice
  Bisiklet:
  Sedona
  Seviye:
  Uzun zamandır almadığım zevki aldım gezinizi okurken ve fotoğraflara bakarken...
  Gerçekten çok keyifli, oldukça iyi performanslı, güzel bir tur olmuş.
  Bizlerle paylaştığınız için teşekkürler.
   
  gurkan bunu beğendi.
 5. Serkan Çoban

  Serkan Çoban Forum Bağımlısı

  Yaş:
  31
  Kayıt:
  7 Temmuz 2008
  Mesajlar:
  730
  Beğeniler:
  1.098
  Şehir:
  Çanakkale/Yenice
  Bisiklet:
  Sedona
  Seviye:


  Bu arada filmde kullanılan at gerçekten Çanakkale'de. İşte fotoğrafı;

  [​IMG]
  [​IMG]
   
  gurkan bunu beğendi.
 6. Hakan Eşme

  Hakan Eşme Bu muydu Yaşam? Hadi Öyleyse Bir Kez Daha!!!

  Yaş:
  51
  Kayıt:
  27 Şubat 2008
  Mesajlar:
  1.771
  Beğeniler:
  6.163
  Şehir:
  Keşan
  Adı:
  Hakan EŞME
  Bisiklet:
  Geotech
  Seviye:
  Harika bir gezi olmuş, fotoğraflar ve anlatımlar bizi gezinin içine katıverdi.
  Sağolasın.
   
  gurkan bunu beğendi.
 7. Melih DİNÇ

  Melih DİNÇ Aktif Üye

  Kayıt:
  13 Mayıs 2009
  Mesajlar:
  144
  Beğeniler:
  220
  Şehir:
  Üsküdar/İSTANBUL
  Seviye:
  Gürkan arkadaşım gezin çok güzel olmuş tebrikler, keyifli bir gezi aynı yollardan geçtiğimiz için biliyorum :) bizimle gelememiş olmana bende çok üzüldüm inan. Bizim elimizde olan bir şey değildi gezimizin ertelenmesi, tamamen MEB e bağlı olarak ertelendi, zaten gezi detaylarında da belirtmiştim bunu... Ehliyet sınavı sel den dolayı ertelenince bizim tur da otomatik olarak ertelendi...

  Bu arada Burhaniye'deki yol çalışmasını iyi atlatmışsın :) biz geçerken savaş alanı gibiydi :) tekrar tebrikler. Paylaşımın içinde teşekkürler...
   
  gurkan bunu beğendi.
 8. dbr

  dbr Üye

  Kayıt:
  27 Aralık 2007
  Mesajlar:
  88
  Beğeniler:
  128
  Şehir:
  KOCAELİ
  Seviye:
  Çok güzel bir tur olmuş.O tarafın sıcaklığı ve samimiyeti tura,resimlere ve renklerine vede konularına başarılı bir şekilde yansımış.Bunları bizlerle paylaştıgın içinde teşekkürler.
   
 9. #9
  gurkan

  gurkan Forum Demirbaşı

  Kayıt:
  29 Ekim 2004
  Mesajlar:
  493
  Beğeniler:
  562
  Şehir:
  İzmit
  Seviye:
  Teşekkürler, gerçekten keyifli bir yolculuktu, birgün hep beraber yapmak dileğiyle...
   
  dbr bunu beğendi.
 10. Oğuz Özkurt

  Oğuz Özkurt Yeni Üye

  Kayıt:
  27 Temmuz 2009
  Mesajlar:
  4
  Beğeniler:
  2
  Şehir:
  Ümraniye / İSTANBUL
  Gürkan Bey, rotanız mükemmel. Daha önce arabayla belki defalarca geçtiğim bu yolları, son zamanlarda tekrar bisiklete merak sarmamla birlikte, bu yazınızın da etkisiyle iki teker üzerinde alma isteği sardı içimi. Anlatım çok hoş olmuş, rüzgarın yüzüme vurmasından tutun da dizlerim ağrımasına kadar olayın içine girdim okurken.

  Kazasız belasız nice turlara...

  Sevgilerimle.
   
  gurkan bunu beğendi.
 11. Eren AYDIN

  Eren AYDIN Forum Bağımlısı

  Kayıt:
  20 Eylül 2009
  Mesajlar:
  719
  Beğeniler:
  1.362
  Şehir:
  İst/Sultanbeyli-Uydukent--ÇANAKKALE
  Seviye:
  Çok güzel paylaşım ayaklarına sağlık arkadaşım. Sonuna kadar okuyup resimleri dikkatle izledim. Aklıma takılan bi kaç konu var. Cevaplarsan sevinirim.

  1. "Bekletmemek için rüzgara karşı sınırlarımı zorluyorum, 25dk kadar sonra Edremitte’tyim. (Bu zorlamaların meyvesini aldım bu arada, iki dizimin arkasında da Baker kisti olarak nitelendirilen ve aşırı eklem sıvısının birikmesinden oluşan ağrılı kütlelere sahip oldum. Yürürken bile ağrı yapıyorlar artık.)" demişsin. bunun hakkında bilgi verebilirmisin? bu hastalık kısa süreli ağrımı yapıyor yoksa uzun süreli kalıcı bi hastalık mı?

  2. İzmir girişi Km e bakıyorum 355 diyor(Yol üzerindeki kilometre tabelalarında bir hata var. Yolun iki tarafından kontrol ettiğimde karşılıklı kmlerin toplamı Çanakkale çıkışındaki değeri vermiyor." Buradada kilometre saatinizde bi hata olma ihtimali var mı? Daha doğrusu şu şekilde sorayım. Kilometre saatlerinin doğru gösterdiği kesinmidir?

  3. Arka dişliler su ve sabunlamı o şekilde tertemiz oluyor yoksa ayrıca bi yardımcı yağ sökücü mü kullanıyorsunuz? Bunuda belirtirseniz memnun olurum.
  bu güzel fotoğraflar için tekrar teşekkür ederim.
   
 12. #12
  gurkan

  gurkan Forum Demirbaşı

  Kayıt:
  29 Ekim 2004
  Mesajlar:
  493
  Beğeniler:
  562
  Şehir:
  İzmit
  Seviye:
  Memnuniyetle.

  Rahatsızlık, hala devam ediyor. Özellikle diz kapağı tam açıldığında ağrı hissediyorum, yürürken de hafif bir uyarı oluyor sürekli. Tedavi konusunu araştırdığımda buna sebep olan kök nedenin tedavisi halinde iyileşeceği yazıyor. Bu bağ yırtılması, menüsküs ya da farklı bir diz travması olabilirmiş. Henüz doktora gidecek zamanı bulamadım en yakın zamanda ilgileneceğim.

  Genel olarak 3-7 yaş arası çokcuklar ve 40 yaş üzerinde olduğunu okumuştum. Bir yakınımın 6 yaşındaki oğlunda da var, doktor zararsız olduğunu söylemiş. Ben de ağrı da olduğundan bazen ciddi etkiliyor.

  Tıbbi bilgi için

  http://www.revir.com/v01/pages/p15/1151/250939.shtml

  Burada kilometre saatimde hata olmadığını biliyorum. Karşılıklı gelen gidiş-dönüş yönünde bulunan km levha değerlerini topladığımda çıkışta yazan tek yönlü değeri vermedi. Km saatini 10km lik iki tabela arasında da kısa mesafe de ölçerek de test ettim.

  Tabi ki hata da olabilirdi, bunu önlemek için 26' jant değerinden öte, lastik üzerindeki ebat bilgisine göre ayarlanması gerekiyor. Çoğu saatte bulunur bu opsiyon.


  Temizliği amonyaklı cif ve bulaşık süngeri ile yapıyorum. Şerit şeklinde kumaş parçaları keserek araları temizliyorum bu hale geliyorlar.

  Farklı bir kimyasal kullanmadım.
   
  Nuri Kongur bunu beğendi.
 13. #13
  gurkan

  gurkan Forum Demirbaşı

  Kayıt:
  29 Ekim 2004
  Mesajlar:
  493
  Beğeniler:
  562
  Şehir:
  İzmit
  Seviye:
  Çok teşekkür ederim.
   
  Oğuz Özkurt bunu beğendi.
 14. sehrengiz

  sehrengiz Yeni Üye

  Kayıt:
  8 Temmuz 2008
  Mesajlar:
  6
  Beğeniler:
  9
  Şehir:
  istanbul
  Tek başına çekilmez aslında o yollar iyi sabretmişsin . Melihle biz birbirimize gaz vere vere anca bitirdik o yolları.
  Tebrikler...
   
 15. #15
  gurkan

  gurkan Forum Demirbaşı

  Kayıt:
  29 Ekim 2004
  Mesajlar:
  493
  Beğeniler:
  562
  Şehir:
  İzmit
  Seviye:
  Deneyin. Tek başına olmanın da zevki ayrıdır yollarda.
   
 16. semra çetindağ

  semra çetindağ Üye

  Kayıt:
  22 Haziran 2009
  Mesajlar:
  69
  Beğeniler:
  95
  Şehir:
  Bostanlı, İzmir
  Seviye:
  tek başına gidilen yolculukların insana ruhsal açıdan çok şey kattığını düşünüyorum ve kutluyorum sizi,verdiğiniz bilgiler aydınlatıcı tşkler ...
   
 17. Önder Özdoğan

  Önder Özdoğan Onursal Üye

  Kayıt:
  25 Mayıs 2005
  Mesajlar:
  2.329
  Beğeniler:
  1.291
  Seviye:
  Öncelikle geçmiş olsun,acil şifalar diliyorum.

  Paylaşımlarınız için çok teşekkürler.Geziniz için söyleyebileceğim kelimeler yetersiz kalıyor.Emeğinize,yüreğinize,ayağınıza sağlık.

  Tekrar,tekrar teşekkürler.

  Sevgilerimle.
   
  Soner Sarihan bunu beğendi.
 18. ibrahim Kızılkaya

  ibrahim Kızılkaya Kıdemli Üye

  Kayıt:
  24 Ekim 2007
  Mesajlar:
  293
  Beğeniler:
  1.029
  Şehir:
  Bursa
  Seviye:
  Selam Gürkan
  Turun,anlatımın ve fotoğraflar için çok teşekkürler. Çok güzel bir tur olmuş.
  Paylaşım için çok teşekkürler.Yüreğine sağlık diyorum.
   
 19. #19
  gurkan

  gurkan Forum Demirbaşı

  Kayıt:
  29 Ekim 2004
  Mesajlar:
  493
  Beğeniler:
  562
  Şehir:
  İzmit
  Seviye:
  Hepinize teşekkürler, birlikte de yollarda olmak dileğiyle...
   
 20. Mehmet Sunar

  Mehmet Sunar Kıdemli Üye

  Kayıt:
  28 Şubat 2008
  Mesajlar:
  307
  Beğeniler:
  731
  Şehir:
  dortmund iskenderun
  Bisiklet:
  Giant
  Seviye:
  biktim ya avrupadan ben de Türkiyede böyle turlar yapmak istiyorum
  arkadasim ayagina saglik manzaralar mükemmel!!!!!
   

İlginizi Çekebilir

4-1484682847522-1r309o1a9ao6r-630-354.jpg
BikeRadar, velodrom testiyle yol bisikleti üzerindeki farklı sürüş pozisyonlarının ne kadar hız ve süre kazandırdığını bulmaya çalışmış :) Link yazının sonunda olacak. Testin en isabetli verileri...
upload_2017-1-31_11-13-15.png
Her bisikletçinin güçlü ve zayıf yanları var. Kesin olan şu ki, her yönden güçlü bir bisikletçi olamazsınız. Popüler bir örneği vereyim: Hem iyi bir sprinter hem de iyi bir TT yarışçısı...
1.jpg
Bisiklet sürerken beni son derece rahatsız eden ve bir türlü çaresini bulamadığım hadiselerden biri de sürekli burnumun akması. Mevsim dinlemiyor, yaz-kış bisiklet üzerinde olduğum sürece burnum...