21.04.2013 Bursa Çağlayan köyü gezisi

Konu, 'Şehiriçi Gezi ve Tur Makaleleri-Fotoğrafları' kısmında Ali Nihat GÖRAL tarafından paylaşıldı.

 1. Ali Nihat GÖRAL

  Ali Nihat GÖRAL Forum Demirbaşı

  Kayıt:
  27 Haziran 2012
  Mesajlar:
  538
  Beğeniler:
  182
  Şehir:
  Bursa
  Bisiklet:
  Specialized
  Seviye:
  Merhaba Arkadaşlar,


  Uzun uğraşlar sonucu topladığım bisikletimle, sonunda cesaretimi toplayıp tura çıkabildim.Tabi 75 kişi eşliğinde.Dün Yeşil Pedal Derneği olarak dernek üyelerinden oluşan 75 kişilik grubumuz, Bursa Çağlayan Köy'e gittik.Bu turun benim için özel bir yeri vardı çünkü takribi 20 gün önce topladığım bisikletime binme cesaretini gösterecektim.Neden cesaret göstermen gerekiyor derseniz kilitli pedallarla ilk defa bir bisiklet kullanacaktım.

  Sabah saat 08:00 'de evden çıktım.Evden çıktıktan sonra 100 metre kadar olan rampayı korkumdan bisiklet elimde indim.:) Bir cesaret sağ ayağımı pedala kiltledim.Sonra ilerlerken diğerini de kilitledim ama bir yandan da bildiğim tüm duaları ediyordum bir yerden araba çıkması ve durmak zorunda kalmayayım diye.Neyse ki araç çıkmadı ve ana caddeye çıktım.Öyle zevkli bir şey ki yol bisikleti kullanmak, anlatamam.Buluşma noktasına gelene dek ana caddeden gittim.Pazar sabahı olmasından mütevellit yoğunluk yoktu ve çok kolay vardım buluşma noktasına.

  Buluşma noktasına varmadan 300 metre!:) önce tabii ki pedalları çıkarmayı unutmadım.Bisikletten indiğimde kendimle gurur duydum düşmeden gelebildim diye...

  Grup olarak hazırlandık ve yola çıktık.Grup olmak zaten başlı başına bir keyif.Tüm arabalar yol veriyor, el sallayanlar selam verenler, bravo size gençler diyenler...Kendinizi özel hissediyorsunuz.

  İlk düşüşümü merak ediyorsunuz biliyorum.SPD pedalların kallerinden mi ,pedallardan mı, ayakkabılardan mı yoksa benim yeteneksizliğimden midir bilinmez pedalları takıyorum çıkaramıyorum,çıkarıyorum takamıyorum.Ve kırmızı ışıkta durduğumuzda sağ ayağım pedalda kilitli olmamasına rağmen maalesef sola doğru yattım veee gümm.Sağolsun arkadaşlar hemen kaldırdılar ve yola devam ettik.

  Daha sonra yolda, giderken değil ama gelirken kaç kere düştüğümü sormayın.Gerçekten de bu tur beni eskitti ama inanılmaz zevkliydi.O kadar yorgunluğun üzerine bir de evdeki sorumlulukları yerine getirmek te gerekiyor tabi.Çocukları gezmeye çıkardım ve maalesef dün gece -yorgunluktan olsa gerek- uyuyamadım.

  Dizim,elim, dizimin altı gerçekten de kötü olmuş.Ama hiç önemli değil.Fırsat buldukça spd pedala alışmaya, bu uğurda çalışmaya devam edeceğim.Elbet bir gün alışırım.

  Daha fazla başınızı ağrıtmadan Çağlayan Köy'de kahvaltı ettiğimiz köy kahvesinin bahçesinden bir kaç kare göstermek istiyorum sizlere.Bir de ekleyebilirsem ufacık bir video ekleyeceğim.

  Okuduğunuz için teşekkürler.İyi forumlar

  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]

  Fotoğraflarda ekseriyetle görünen arkadaşımız ise Yeşil Pedal Derneği Başkanı Yalçın Ataylar.Sağlıcakla Kalın
   
  bülent samsunlu ve Barış TURAN bunu beğendi.
 2. bülent samsunlu

  bülent samsunlu Forum Demirbaşı

  Kayıt:
  19 Şubat 2010
  Mesajlar:
  462
  Beğeniler:
  475
  Şehir:
  İstanbul/Pendik/Samsun
  Bisiklet:
  KTM
  Seviye:
  sadece oturmuşsunuz gibi geldi.... :)
   
 3. Bilal Demir

  Bilal Demir Forum Demirbaşı

  Kayıt:
  30 Haziran 2011
  Mesajlar:
  441
  Beğeniler:
  235
  Şehir:
  İstanbul Esenkent
  Bisiklet:
  Scott
  Seviye:
  Yokuştan iniş gibi nispeten zor durumlarda ben SPD kullanırken ayağımdaki kilidi açıyorum. Böylece daha güvende hissediyorum. Alışacağım derken başınıza bela almayın, temkinli hareket edin. Mesela kırmızı ışığa yaklaşıyorsunuz, duracaksınız, hemen sol ayağınızın kilidini açıp durmaya hazırlanabilirsiniz.
   
 4. #4
  Ali Nihat GÖRAL

  Ali Nihat GÖRAL Forum Demirbaşı

  Kayıt:
  27 Haziran 2012
  Mesajlar:
  538
  Beğeniler:
  182
  Şehir:
  Bursa
  Bisiklet:
  Specialized
  Seviye:
  :) size böyle gelmesi doğal tabii.. Asıl yolda çekilen fotoğraflar dernek yönetiminde.Sanırım onlar da buraya eklerler.
   
 5. #5
  Ali Nihat GÖRAL

  Ali Nihat GÖRAL Forum Demirbaşı

  Kayıt:
  27 Haziran 2012
  Mesajlar:
  538
  Beğeniler:
  182
  Şehir:
  Bursa
  Bisiklet:
  Specialized
  Seviye:
  Yazımda da belirttiğim gibi aslında bende de biraz yeteneksizlik var sanırım ama pedal ve kal uyumunda da yanlış olan bir şeyler de var.Galiba ben bu uyumu iyi ayarlayamadım. Kaller kaymış da olabilir. Çünkü zor zahmet takıyorum ama durmama 10 mt kala çıkarmaya çalışıyorum, topuğumu sağa sola çeviriyorum bir türlü çıkmıyor.Sırf bu yüzden herhalde 3 kere çaresizce düştüm :)Tavsiyeleriniz için teşekkür ederim.Bundan sonra daha dikkatli olacağım.Selamlar
   

İlginizi Çekebilir

STRAVA AKŞAM.jpg
Merhaba, Şu an aktif olarak kullandığım garmin 520 model bir bisiklet bilgisayarım var. Otomatik olarak stravaya kayıt atıyor. Hız yükseklik vs 3 aşağı 5 yukarı aynı. Lakin yakılan kaloride baya...
IMG20150818130625.jpg
şikayetimden ayrı olarak ortaya çıkan bi zımbırtı. benim rahatsızlığım sağ omzumda oluşan ağrıydı. rahatsızlığımın değişik bi ismi vardı da unuttum. baya değişik bişeydi doktor söylediği gibi...
hqdefault.jpg
[ATTACH] Profesyonel gibi inin Tekrar selamlar. Geçen hafta İngiltere'de yayınlanan Get into Road Cycling isimli dergiden "profesyonellerden tırmanma teknikleri" ile ilgili bir makale...