2017 Scott Speedster 20 - İlk bakış

Scudo

BerkEvren

Forum Bağımlısı
Tepki
13.190
İsim
Berk Evren
Başlangıç
1983—84
Bisiklet
Diğer
@Scott Speedster 20
Selamlar. İlk zincirim iyice uzayınca (6000km, 60.000m tırmanış) önce shimano'nun en ucuz 10 vites uyumlusunu aldım. Ama 2 yağmurda kapkara olunca tekrar eski dost KMC'ye döndüm. Çok daha şık ve dayanıklı kmc zincirler shimano'ya kıyasla...
Satın aldığım link:
(link)

Tepki
9
İsim
Serdar
Bisiklet
Scott
@BerkEvren

Cevap için teşekkürler... Hafif bir zincire benziyor, zincir değiştirdiğimde mutlaka tercih edeceğim.
Bende 3 ay önce tavsiyeleriniz doğrultusunda 2018 model sıfır Speedster 20 aldım. Wiggle dan indirimde olan continental ultra sport 2 lastikleri çifti 180 liraya getirttim. Geçen hafta sizin önerdiğiniz ve kullandığınız Selle Royal Seta S1 seleden aldım. Bugün de 2.el specialized kabon sele borusu aldım ve montajı tamamladım. Henüz kullanma fırsatım olmadı İzmir de 2 gündür sürekli yağmur yağıyor.
Geçen hafta benim için erken olduğunu düşündüğüm fakat sonunda nasıl olsa kafayı takıp alacağım Zonda jantları hesaplı bulup bisikletime taktırdım. Biraz hızlı oldu ama kafamdaki değişiklikleri tamamladım.
Herkese iyi sürüşler dilerim...

BarkinD

Yola bakan,lastik yakan :)
Tepki
487
İsim
Barkın DEMİRKIRAN
Başlangıç
2015—16
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Zincir bende kmc x11 tercih ettim. Fsa 11 almıştım ilk zincir bittikten sonra fsa nın ömrü daha çabuk bittiği için tekrar kmc x11 tercih ettim.Bakalım bu ne kadar dayanacak.

• Beğen
Tepkiler: BerkEvren
Tepki
5.345
Başlangıç
2013—14
Bisiklet
Merida
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Kediler basmış burayı siyam mı onlar.

Bu arada bisikletler de güzel @Scott Speedster 20 hayırlı olsun yükseltmeleriniz @hamlet2006 üstadın da dediği gibi foto görmek isteriz.
Mesela ben suluk taksam paylaşırım geçen fren papuçlarını değiştirdim foto atmadım artık sövecekler diye :ssrtcbya:

alisirin

Aktif Üye
Tepki
213
İsim
ali
Bisiklet
Scott
Sele ve gidon sargısını beyaz yaptım diye çok değiştirdiğimi sanmıştım. Siyahı biraz fazla kaçmlş gibi ama sanki :)

BerkEvren

Forum Bağımlısı
Tepki
13.190
İsim
Berk Evren
Başlangıç
1983—84
Bisiklet
Diğer
@alisirin
Ahahaha, değişiklik konusunda çıtayı biraz yukarı çıkarttım evet :)
Ama görsel olarak ta bana özel olması önemliydi bu kadar vakit geçirdiğim bisikletimin. Devasa marka logoları, zoraki desenler en sevmediğim şeyler.

Tepki
9
İsim
Serdar
Bisiklet
Scott
@BerkEvren Tiagra 4700 kollar 105 BR-R7000 fren ayakları ile uyumlu çalışır mı ? Yoksa sizin kullandığınız 5800 ayakları mı tercih etmeliyim ?
İleride komple 105-7000 serisine geçersem diye ilk olarak fren bacaklarını ona göre seçeyim baştan 7000 fren ayaklarını kullanayım diyorum.
Ne dersiniz ?

rodya

Daimi Üye
Tepki
908
İsim
Berkay
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Canyon
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Scott Speedster 20
Bence Tiagra'dan yükseltecekseniz R8000 Ultegra'ya yükseltmeniz daha mantıklı olacaktır. Tiagra iyi bir set, R7000 105'e geçince çok ciddi bir fark beklemeyin. R8000 alırsanız ise yeni serinin teknolojik üstünlüklerinin yanında 500 gram daha hafiflik kazanacaksınız. Daha iyi bir yatırım olur.
4700 kollar 7000 kaliperlerle çalışır. Kaynak: (link)

BerkEvren

Forum Bağımlısı
Tepki
13.190
İsim
Berk Evren
Başlangıç
1983—84
Bisiklet
Diğer
@Scott Speedster 20
(link)
Shimano uyumluluk tablosu var bu ekte. Tüm seçenekleri görebilirsiniz. @rodya 'ya katılıyorum. Ben de bir yükseltme yapacaksanız Ultegra yapın derim. Tiagra'dan 105'e yapacağınız masrafı o kadar da göremezsiniz. (Ki ultegrada da çok büyük beklentilere girmemek lazım, değişen vites nihayetinde)
Amacınız hafifletmekse hiç bulaşmayın zaten. Hafif bir kadro bakının derim :harika:

Smh

Üye
Tepki
114
İsim
Semih ARSLAN
Başlangıç
2017—18
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Genel olarak bir çok yorumu okudum ve bisiklete olan sempatimi arttırdı resmen. Bunca süre zarfında hala keyif alarak aynı bisiklete binmek ve hala yeterli gelmesi oldukça iyi bir şey olsa gerek. Hocam bisikletinde son hali gerçekten çok güzel olmuş bende sade ve tek düzeni çok seviyorum. Daha uzun yıllar umarım keyifle pedallarsınız.

BerkEvren

Forum Bağımlısı
Tepki
13.190
İsim
Berk Evren
Başlangıç
1983—84
Bisiklet
Diğer
Bir kaç ekle - çıkar raporu;
Crank Brothers Egg Beater 1 pedallar 8000 km sonunda dağılan rulmanlarla bisiklete veda ettiler. Yerlerine Candy serisi pedal taktım ama ilk fırsatta Egg Beater'lara yeni rulman bulup takmayı planlıyorum.

Boya sonrası taktığım Aliexpress ürünü karbon sele borusu 200-300 km sonrası seleyi düzgün tutamaz oldu. Eski sele borusuna hızlı bir dönüş yaptım. Kendisi şimdi karbon kapı takozu olarak evde duruyor :kötü:

Swissstop fren pabuçları 8000 km sonunda iyice aşındılar. Tahminen 10.000 gibi değiştirmem gerekecek. Yağmurda yapılan onca sürüş fren pabuçlarına oldukça gaddar davranıyor ;)

Cinelli Cork gidon bandı ve Fizik jel'ler oldukça konforlu. Cork serisi bantlar çok kirleniyor, zor temizleniyor ama fiyatlarına göre gayet iyi ürünler. Ki kirlenme sorununa rağmen "celeste" banttan kolay vazgeçemem gibi geliyor ;)

Speedster 10'dan çıkma 2. el bir FC RS500 aynakol denk geldi. Renk uyumunu sağlamak için hemen kendisine terfi ettim.
(Bu arada hem 172,5 olan aynakol 172'ye tam kendi ayarıma denk geldi, hemde azda olsa bir hafiflik sağlandı)

190788

Tepki
5.345
Başlangıç
2013—14
Bisiklet
Merida
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@BerkEvren üstad pedalına kuvvet. Zincir yağı ne kullanıyorsun, ben shimano kullanıyorum hemen siyahlaşıyor ve kir tutuyor. Maşallah senin zincirler temiz görünüyor.