2016 yılı sezon kapanış

Ferhat Köse

Forum Bağımlısı
Tepki
8.463
Bisiklet
Bisan
yaklaşık 6 yıldır senenin bu dönemi geride bıraktığım seneyi şöyle bir almanak gibi konu açıyorum.Eskiden bu konular yıl içinde yaptıgımız turlar şeklinde iken 3 yıldır yarışlara katıldıgım ıcın yarışlardan paylaşımlar yapıyorum.Bu sene federasyon kararı gereği 39 yaşında yol yarışlarında elite (büyük erkek) katagorisi içinde yarıştıgım için değişik bir sene oldu bu sporu bırakmadan bu yaşta torku lassa gibi takımlar ile yarışmanın tecrubesını de yaşamış olduk.

Bir tane büyük sayılabılecek kaza dışında çok şükür sakatlık yaşamadım o kazayı da antremanda yaptıgım ıcın kımseye zeval gelmedı benden baska çok şükür.Artık gelelim anlatıma :

her sene oldugu gibi yıla Metris tepe 1 nci inönü zaferi şehitlerini anma turu ile başladım.malum 90-100 km lik ve 10 km sı saglam tırmanma olan bır dagda yapılıyor ve mevsımsel olarak 10 ocakta oldukca zorlu bır tur.

11-14 şubatta sezon açılış yol yarışları Alanya ve ilk buyuk erkek katagorisi yarışmam 120 km ve o genclerle aşık atmak ne demek anlamış olduk çok şükür yarışa katılan 100 gencın ıcınde 50 gibi bir sonuçla yarışı bıtırdım 50 yı yabana atmayın :) 10 torku 10 lassa 10 salcano kapaokyazaten 30 edıyor :) ustune tom ve saglam gencler sıra anca 50 de bana düşüyor :) harcırahı kurtardık :) önlerde foto bıle aldık :) ıkıncı resımde torkuluların arkasında gızlenıyorum :)

6 martta Adanada mtb xc yarışı koştuk ama foto alamadık o yarışta 4 nculuk ile seneye guzel başladım.

24-27 mart sezonun ıkıncı yol yarışı yıne alanya ama bu sefer ılk yarıs 2 defa cıkılan gazıpaşa rampası 4 defa cıkıldı hayatımın en rezıl acı dolu yarıslarından bırıydı.Fakat takımın kızları hepımızı guldurdu.

3 nisan arnavutköy mtb xc yarışşı....

17 nisan Trabzon xc yarışı hayatımın en muazzam manzarasında yarıştık...

15 mayıs sakarya mtb xc

29 mayıs gaziantep xc

5 hazıran Çameli mtb maraton 80 km 4 saat mucadele ve kürsü :) hayatımın en guzel yarışlarından bırıydı 4 saatlık mucadele anlatmakla bıtmez torunlara :)

24-25 hazıran Türkiye yol şampiyonası buda hiç unutamayacagım bır yarış 40 derece sıcak aydın şehri 120 km nın 70 km sını tek basıma surdum ama harcırahı kurtardık :) yol yarısından foto yok zamana karsıdan artık...

17 temmuz malum olaydan 2 gun sonra olur mu olmaz mı derken oldu bızde ıcabet gösterdık Çamlıdere mtb xc

24 temmuz altınova mtb Türkiye şampiyonası

yenice Türkiye mtb maraton şampiyonası ve xc yarışı

3-4 eylül arcıyes mtb cup

7-11 eylul kapadokya etap yarışları 3 yıllık hayalımın sonu :) hep burada yarışmak ıstemıstım...

24-25 eylul arnavutkoy mtb cup

ve sezonun super kapanısı kemerde trans taurus 3 gun tırmanış her gun 2500-3000 ırtıfa toplamı sert sartlar uzun saatler....

eskiden olsan her fotoya ayrı methiyeler duzer hıkayeler yazardım ama ınanın artık vakıt bulmak zor.standardı bozmamak adına ve burada kayıtlı olması acısıdan bu sene de paylaşmak ıstedım .herksın yenı yılını kutlarım.2017 inşallah herkesın gönlune göre olur kazasız belasız basarı ve saglık dolu bır yıl olması temennısıyle....

Scudo

CY3535

Aktif Üye
Tepki
251
İsim
Çağlar YILMAZ
Bisiklet
Lapierre
Başarılarınızın devamını dilerim :)

• Beğen
Tepkiler: Ferhat Köse

cazci

Dört Mevsim Pedal...
Yönetici
Tepki
17.272
İsim
MEHMET CEM SAYGI
Başlangıç
1974—75
Bisiklet
Cube
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Gayet verimli ve yarışmacı ruha ilaç gibi gelen bir yıl geçirmişsiniz.
Içimizde ukde kalmadan yaşamak dileğiyle, nice yıllarımız pedallayarak geçer umuduyla..

inziva

Aktif Üye
Tepki
175
İsim
ökkeş
Bisiklet
Trek
Tebrikler başarılarınızın devamını dilerim. Her yarışta Salcano sponsor galiba onlarıda tebrik etmek lazım.

• Beğen

Ferhat Köse

Forum Bağımlısı
Tepki
8.463
Bisiklet
Bisan
@inziva
salcano federasyon yarislarini plaka sirt numarasi ve baslangic bitis kapilari gibi konularda sponsordur uzun yillardir.zaten salcano nun sahibi de federasyonda yetkilidir.

irfanyazicitunc

Forum Bağımlısı
Tepki
901
İsim
İrfan
Başlangıç
2012—13
Bisiklet
KTM
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Gerçekten sizin adınıza gurur verici bir sene gecirmissiniz ,başarılarınız daim olsun.tebrik ediyorum..

SM-N920C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

• Beğen

BF Okuru

Üye
Tepki
2
@Ferhat Köse

ferhat durmaz tabi,,neden dursun grand fondoya hazırız ferhat dostum,eğer gelir isen marmara etaba ,(kısada olmazsın bilirim) ,kesin uzuna talip olursun, valla orada aynen karşılaşır hasret gideririz ,gelsin granfondo marmara, iple çekiyoruz geçen sene 2 'inciliği yakaladım bu sene 1 inciliği yakalamam zor ,rakip bu havalarda fena antremanda bakalım ne olacak

Ferhat Köse

Forum Bağımlısı
Tepki
8.463
Bisiklet
Bisan
@Kudret Kurtcebe
abi nasip kismet.pek granfondo sevmiyorum ama arkadaslari gormeye gelebilirim takvim uyarsa.cok kaza riski var bizim icin. bir yilin emegini de aceminin birinin yapacagi atraksyon ile kaybetmek istemem.bakalim kismet bu sene duathlon da yapacagim insallah.yaris olmayan doneme denk gelirse gelmeye calisacagim.eskisehirden gencleri getirip yardimci olmayi dusunuyorum.

BF Okuru

Üye
Tepki
2
@Ferhat Köse

son derece haklısın 43 km 'de 375 kişi var idi ,valla hatalar olmaz olurmu, hemde nasıl ,ama arkamdan fazla gelen varmı diye bakıyor idim bana yakın gelen ,yol çok geniş idi ,otoban yol ve eğimler hikaye idi 3-4 eğim ,genede uyarı yapanlar oldu,çok hızlı aşağı inenler sağdayım soldayım diye uyarı yaptılar ,bu artılara yazıldı ,fakat tren yapmayanlar sonda resmen dağıldı ,baştan hızla başlayanlar sonda köprüde yakalandılar,kontrolsüz güç güç değildir bu çok önemli.
rüzgarı hesaba katmayanlar sonda dönüşte duvara tosladılar..

Ferhat Köse

Forum Bağımlısı
Tepki
8.463
Bisiklet
Bisan
@Kudret Kurtcebe
abi su forumda kac senedir taniyip da yuz yuze oturamadigim ceviremedigim tek sen kaldin hatirlarsin bir canakkale yapacaktik oda annemin rahatsizligi yuzunden ben gelememistim sagolsun enver organizasyonu tamamlamisti.fakat azimliyim ölmeden yapilacaklar listesinde ilk siradasin kudret abi ile tanisilacak pedal cevirilecek :)

• Beğen
Tepkiler: Emrah Demirci

BF Okuru

Üye
Tepki
2
@Ferhat Köse

dostum ferhat ,biliyorsun bayağı 2009 senesinden beri çok yoğun olarak foruma mesaj attım .bunun nedeni bisiklete olan sevgimdir .zati bu sevgi 1976 'da başladı bir şeyi sevmek ise mesele ,tam sevmeli ,bence geçici bir sevgi değildi benimki ,bitmez bu aşk ,burada biliyorsun benim önceliğim amatörce bisiklet sporunu yerine tam layıki ile getirmek idi,bunun için disiplin şart idi valla kendimi zati disiplin altına yıllardır aldım ,benim disiplinli bir yaşamım olmuştur sigara ve içki alışkanlığı bende zuhur etmedi ,ama yaşıtlarımın halini gördükçe kendi halime şükrediyorum ,bisiklet sporunun nasıl bana yaradığınında aynen bilincindeyim
amatörce derken,
bi kere 100 km durmadan basacak halde değil idim ve de olamadım bu şekilde idmanlarım olmadı ama 50 km durmadan bastığım bir çok seri idmanlarım bu forumda gerçekleşti
ki bu etapta son derece kahredici eğimlerde boğuştum 10-17 arası ,bunları bi amaç doğrultusunda yaptım kendimi geliştirmek için
50 km 'de durmadan son rekor 2 saat 5 dakika ile noktalandı 44 ayna kol ile arka 11-34 idi tabi hibrit mtb kadro ile daha sonra biliyorsun yola geçtim aynı yerde fakat 33 km durmadan bastım 50-34 arka onlu 11-34 ile son rekor 1 saat 31 dakika ile ,
bu idmanlar beni nereye getirdi, gran fondo ikinciliğine, bu arada nedimin 52 ayna kol kullandığını yazmış idim ama düzeltiyorum nedim güçlü 53-39 arka 11-28 ile beni geçti ,şu bi gerçekki 1960 doğumlu olan nedim bana 10 dakika fark attıki bu resmen benim için hezimet idi ama asla bunu dert etmem ,çünki nedim güçlü 10 yıllık arkadaşımdır zati 10 yıl öncede onu tutmak imkansız idi.şu bi gerçekki 53-39 arka 11-28 ile aynı etapta 43 km 'de zorlanacağımı hiç zannetmiyorum eğimler 3-4 düzeyinde,ama gerekte görmüyorum,yani birincilik kürsüsünü gene nedim alsın diyorum iddam yok tabi,
çanakkale olayına bir el atsak ferhat dostum bu organizasyonda birlikte pedal çevirmek bana şeref verir....
ferhat dostum yarışlar artık benim gündemimde ,yalnız kısa mesafeler tabi,uzunlarda yokum,birde ekonomik durumuma göre ayağımı yorganıma göre uzattığım için bana yakın yarışlara talibim ,
dostum ferhat buradayım ve 2017 'de bisiklet forumu terk edeceğimi zannetmem ,dostlar var onlar ile granfondoya hazırlanacağız...
ve tabi bir gün elbet pedallayacağız bu yarışta olmayabilir,enver dostum iyi bir insan idi ama yaşam şartları insanları savurmakta sağa sola ,enver dostum motora geçti bisiklet dünyasına dönmesini temenni ederim, ama galba bıraktı bisiklet olayını.

Yusuf Z. Şipal

Forum Bağımlısı
Tepki
1.476
Bisiklet
Cannondale
Ferhatcim cok guzel paylasim olmus. Harika kareler ve guzel ozetlemissin. Devam :) ......

• Beğen

mehmetsunu

Kaldato ile sohbeti kestim.
Tepki
13.462
Başlangıç
2010—11
Bisiklet
Cube
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Ferhat köse dostumuzun her yılın kritiğini yaptığı ve gelenekselleşen yazılarını takip ediyorum. Kendisi lafta değil yolda olan gerçek bir bisiklet dostudur. Yalnız geçmiş yıllarda yapmış olduğu tur yazılarını zevkle okur ve bunlardan kendi adımıza sonuçlar çıkarır idik. Bu yazılar bize uzaktan uzağa gaz vermiş yükseğe taşıdığı çıta ilham kaynağımız olmuştur. Tekrar aynı tatta yazılarını bekliyoruz.

Ferhat Köse

Forum Bağımlısı
Tepki
8.463
Bisiklet
Bisan
@Yusuf Z. Şipal
saygilar yusuf aydin turkiye sampiyonasina beraber yedigimiz ortaklar çöp şiş fotosunu koyacaktim elim gitti geldi :) ayip olur diye koymadim ama ara ara bakiyorum o fotoya ama iyi yedik :)

@mehmetsunu
Mehmet inan tur yapamiyorum eskisi gibi sadece kasim aralik ayinda diger guruplarin turlarina istirak ediyorum.uzun zamandir 200 ustu cevirmenin pek de yarislara faydasi olmadigini gordugum icin daha kalite antreman yapmaya calisiyorum uzunlar da 150 yi gecmiyor oda tur seklinde degil atla git birseyler ye yada yemeden hop geri don seklinde tek veya en fazla iki kisi.bu sene rasim reis de eskisehirden tasindi partner bulmak cok zor.

BF Okuru

Üye
Tepki
2
@Ferhat Köse

kesin katılıyorum 200 üstü gitmenin bana yararı ne olacak idi 43 km yarışta,esas doğru olan ise 3-4 eğimli 43 km 'lik bir etapta aynen pedal kesmeden idman yapmak,bu tamamı ile yarışa hazırlanma demek,istanbulda böyle bir rota bulmak için goggle maps 'e baktığımda malesef bana yakın olan ve trafiğe uygun olan tek etap ,bol köpekli erenköy-viaport 30 km 'lik etap eğimleri hesaba katar isekki aydosta sert eğimler mevcut 7-8 ,toplama 35 -40 km 'ye gelir.1 saat 30 dakika eski rekor köpekler yüzünden ,10 dakika köpek beslemeye gidiyor ferhat dostum ,ama mecburen katlanacağız 100 metre öteden koşarak gelen 15-20 köpek beni acaip tanıyorlar.tabi duruyoruz.acılı kebapları çok seviyorlar.:):):):)

Ferhat Köse

Forum Bağımlısı
Tepki
8.463
Bisiklet
Bisan
@Kudret Kurtcebe
abi antreman olayi cok komplike bir durum uzun kesintisiz antreman sart ama daha az haftada bir yada iki gun yeterli oluyor.diger gunler muhakkak nokta atisi intervaller gerekli tabi mevsime ve hedef yarisinin tarihine ve sekline gore degisim ustune her ay test ve yeni sonuclara gore degisim.mesela bu mevsimde kondisyon ve güc mevsimi gibi kisacasi seneyi iyi analiz edip planli bir programa tabi olmak sart.

• Beğen
Tepkiler: evrenozbilen