2015 Salcano modelleri

Murat B.

Forum Trolü
Tepki
12.204
Bisiklet
Specialized
Salcano'nun Facebook sayfasına ( (link) ) 2015 modellerini gösteren kısa videolar yüklemişler. Yol bisikletleri arasında disk frenli ve Dura-Ace grupsetli bir XRS001 ve Zipp jant kullanan iki model (birinde Zipp 30, diğerinde Zipp 60) dikkatimi çekti.

Scudo

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Şu renk olayını hala çözememişler, her renkten bisiklet olmak zorunda değil. Yeşil, sarı, kırmızı ,mavi.. Bu yüzden sevemiyorum hala Salcano yu. Bu tasarım renk konusuna daha fazla el atmalılar. Bisiklet yeşil, lastikler kırmızı vs..

Anıl K

Daimi Üye
Tepki
282
İsim
Anıl Küçükgöksel
Bisiklet
Specialized
Fiyatlar geçen yıla oranla epey yükselmiş. Yerli malı daha ucuz olmalı.

x-rayted

Forum Bağımlısı
Tepki
1.102
İsim
Cenk K.
Başlangıç
1972—73
Bisiklet
Bisan
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Yalnız XRS 02 105 4400 TL, tiagra 3600 TL.
Bundan ucuza karbon kadro bisiklet de olmaz herhalde(indirim de gözönüne alındığında) .

XRS 001 aero, XRS 02 endurance mı ?

ProfessionaL

Forum Bağımlısı
Tepki
700
İsim
Hasan Kılınç
Başlangıç
2000—01
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Yol bisikleti
İnsomnia Lady modeli gelmiş. İnsomnia Deore ile İnsomnia SLX arasındaki fark 215 TL sadece.
XT ve LX setli şehir bisikleti üretmişler, fixed üretmişler.
Yolda disk fren kullanmışlar, 105 setli karbon bisiklet seçeneği olmuş. Claris setli yol bisikleti seçeneği var ancak geçen seneki sora setlisinden daha pahalı ayrıca sora setliside 1200den 1600e fırlamış.

Yol kategorisinde en büyük değişim XRS030'da olmuş kadro yapısını değiştirmişler Tiagra modelinde 200 TL kadar bir pahalanma bunun aksine 200 gramlık bir hafifleme olmuş. XRS 030 Apex ise 400 TL pahalanıp 400 gram kadar hafifleme olmuş eksi yönü ise Aksium jant setini Shimano 501 ile değiştirmişler. Bunların haricinde XRS030'da kadro değişikliğine gidilmesinin bizler için en iyi yanı ikinci elde artık XRS030 satanlar sıfırına yakın fiyat veremezler zira internette 1700 TL'ye sıfırı satılan Tiagra modelinin 1700-2000 arası satanlar vardı.

Hamit E.

Forum Bağımlısı
Tepki
356
Bisiklet
Mosso
arkadaşlar zam illaki olacak. sizler, bizler, ana babalarımız biryerlerde çalışıyor ve yeni yıl geldimi herkes zam bekliyor.

Sefa

Forum Bağımlısı
Tepki
677
Bisiklet
Focus
Herkes zam bekliyor ama herkes zam alabiliyor mu? Alabiliyorsa ne kadar zam alabiliyor?
Satıcı firmalar (sektörü fark etmez) ne oranda bu zam olayına paralel fiyat bindirimi yapıyor?
Önemli olan bu.

Edit: Salcano'ya bu fiyatları vereceğime, üzerine para ekler ithal markalara yönelirim. Yemişim "yerli üretici de kazansın" mantığını.

Berke

Road Bike Cyclist
Tepki
5.964
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Bianchi
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Yol bisikletlerinde kırmızı siyah, yeşil siyah ve mavi siyah olan 13.000 liralık modellerin kadroları güzel olmuş bir tek.
Diğer kadroların renkleri bana çocuk bisikleti gibi geliyor yine Salcano ve yine kötü renkler...

Şu ağırlıkları da kafadan sallamışlar.
2012 yılında 030 Apex 8.9 kiloydu, geçe sene 8.4 bu sene 8.2 kiloya inmiş.
XRS 02 105 ve Tiagra modellerinin ağırlığının aynı olması da ayrı bir gariplik.

Gökhan Ö.

Forum Demirbaşı
Tepki
266
Bisiklet
Focus
CX model göremedim sanki? Kaldırmışlar mı acaba?

Görsel tasarım berbat bence modellerin yarınsından fazlasında. Fiyatlar hepsinde aşırı ütopik. Yani yolda bulsam parayı gidip bu fiyata salcano almam.

nurullah memiş

Daimi Üye
Tepki
127
İsim
Cafer inmik
Başlangıç
1950—51
Bisiklet
Cube
xrs 030 hangi alaşım kullanılmış bilen var mı , carraro 0-62 ile xrs apexi düşünmeye başladım fakat kadrolar hakkında hiçbir bilgi sunmuyorlar :confused:

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@Sefa

Aynen katılıyorum edit kısmına ;) Ayrıca yerli malı vs gibi etkenler olsa da, bu renk seçimleri ve fiyat telafi ediyor herşeyi. Her sezon gelişme göstermek yerine geriye gidiyorlar. Tek olumlu detay farklı kullanım alanlarına da yönelik ürünler sunmaları. Başka da olumlu birşey yok.

ahmetkya

Forum Demirbaşı
Tepki
147
İsim
Ahmet Kaya
Bisiklet
Merida
Yol bisikleti renkleri berbat

Tepki
35
Bisiklet
Cube
Şu markaya bir türlü sıcak bakamıyorum,ismi bile tuhaf geliyor bana. Tasarım birçok kişinin dediği gibi berbat,meselâ bütün astro kadroların dizaynı aynı sadece renkler farklı. Bahsettiğim şey diğer modelleri için de geçerli. Farklı tasarım yapmak,farklı renk kullanmak bu kadar zor mu acaba? Salcano yazısı da bütün modellerde ya siyah ya da beyaz,her şey tek düze. Donanımdan pek anlamadığım için onu bilen arkadaşlara bırakıyorum. :)

Bisikletli Gezgin

Forum Bağımlısı
Tepki
4.683
İsim
Mustafa
Bisiklet
Sedona
@Sefa

Bildiğim kadarıyla İthal markaların hiçbiri, ne Milli Takımımıza nede ülkemizdeki bisiklet sporuna destek oluyorlar... Sadece mallarını satıp ceplerini doldurmaya bakıyorlar... Yanılıyor muyum?

Berke

Road Bike Cyclist
Tepki
5.964
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Bianchi
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@M.Ozkul

Evet ama beğenmediğim bir şeye de para vermem ben.
Örnek o XRS 030 Tiagra'nın renkleri ne öyle ya bildiğin çocuk bisikleti yapar gibi boyamışlar.

Sefa

Forum Bağımlısı
Tepki
677
Bisiklet
Focus
@M.Ozkul
Yabancı firmaların, bizim bisiklet takımlarına ya da Türkiye'de bisikletin gelişimine yönelik atılımlara destek verdiğini ben de sanmıyorum. Destek oluyorlarsa da benim bir bilgim yok bu konuda.

Ancak bu destek olup olmama faktörü, Salcano'ya önem verilmesi veyahut bisiklet seçiminde Salcano'nun bir adım öne geçmesi gerekliliği anlamına da gelmiyor açıkçası. Alıntıladığınız mesajımda da belirtmiştim, ülkenin alım gücü bariz bir şekilde ortadayken böylesi fiyat artışı yapan bir firmaya (markasının ne olduğu hiç fark etmez) sırf bu nedenden ötürü para vermek ne derece mantıklı bir hareket olur onu da düşünmek lazım. Kaldı ki Salcano'nun bu destek faaliyetleri de babasının hayrına değil. Bu sayede ismini daha fazla duyurup, pastadan alacağı payı arttırmanın derdinde.

Sıfırdan bisiklet alacak insan zaten bu detayı irdelemez, kendine yeni bir bisiklet alacak olan da zaten az çok bir şeyleri biliyordur ve araştırma kriterlerini (servis ağı ve hizmet kalitesi, kullanılan malzemenin içeriği, donanım bileşenleri gibi) belirler ve ona göre karar verir. Bu detaya bakan yine olmaz.

Dediğim gibi, eğer ben yeni bir bisiklet alacak olsam Salcano'yu direkt olarak eler geçerim.

• Beğen
Tepkiler: Mehmet H.

emir yakup bulut

Forum Bağımlısı
Tepki
1.434
Bisiklet
Ghost
salkanonun bisiklet camiasının beklentilerinden ne kadar bihaber olduğunu görüyoruz: millet zaten sınırlı olan kros bisiklet sınıfında ekonomik bir seçenek olarak cyc 02 modeline yöneliyordu yeni yılda o seçeneği de kaldırmışlar, bunlar hangi modelleri piyasaya sunacaklarına karar verirken müşteri beklentilerini umursamıyorlar sanırım, ha bu arada bence de renkler berbat , salkanonun şunu anlaması gerek 2 renkli bir kombinasyon yapıyorsan oraya beyazı sokuşturmayacaksın .

• Beğen
Tepkiler: Mehmet H.