2014 model mtb seçimi

nurullah memiş

Daimi Üye
Tepki
127
İsim
Cafer inmik
Başlangıç
1950—51
Bisiklet
Cube
merhaba arkadaşlar, öncelikler herkeze şimdiden teşekkür ederim :in:
mtb alacağım büyük ihtimal 27.5 olacak aklımda iki model var ama kafam birşeye takıldı
biri şu model (link)
diğeri şu (link)

carraro daha ucuz tamam ama fazlada fark yok şimdi sedona'nın donanıma bakıyon bir sürü şey adamlar gidon bağazını filan bile yazmışlar furç takımını filan ama carraro ve aynı üretim whistler'de hiç bu bilgiler yok yani markasız mı kullanıyorlar bence değil diyorum bi yandan ama ticaret bu para için herşeyi yaparlar ne dersiniz arkadaşlar modellerin bayiye gelmesini bekliyorum alıcam 10 gün içinde.

kask, km saati lamba arka çakar filan önerisi olursa yazabilir teşekkürler :)

Scudo

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
insomnia 27.5 öneririm en azından 27 vites olduğundan yükseltmen daha kolay olur.

nurullah memiş

Daimi Üye
Tepki
127
İsim
Cafer inmik
Başlangıç
1950—51
Bisiklet
Cube
@Hakan Can Onrat

teşekkür ederim ama salcano düşünmüyorum.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@nurullah memiş

Ben size yinede 27 vitesli bir bisiklet almanızı öneririm üst seviye kompanentler (Deore-SLX-XT-XTR) 9 uyumludur parça parça yükseltirsiniz ancak 24 vites aldığınızda XT veya XTR takmak isterseniz ruble aktarıcı ve zinciri değiştirmeniz gerekicektir.

enes savaş

Forum Bağımlısı
Tepki
300
Bisiklet
Salcano
Ben de bu sene Salcano tavsiye etmiyorum , fiyatlar oldukça yüksek. Sanırım fiyat politikalarını değiştirdiler. Onun yerine ithal markalara bakabilirsiniz.

nurullah memiş

Daimi Üye
Tepki
127
İsim
Cafer inmik
Başlangıç
1950—51
Bisiklet
Cube
@Hakan Can Onrat

bu konuda haklısınız ama soruma hiç cevap alamadım başka şeyler sormuştum

@enes savaş

konu zaten salcano değil ki başlıkta başka şeyler sordum ben

konuyla ilgili bilgisi olan yok mu?

Berat Öztürk

Forum Bağımlısı
Tepki
244
İsim
Berat
Başlangıç
2009—10
Bisiklet
b'Twin
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Sedona zaten benim fikrimce en iyi yerli firma adamlar kaliteden pek odun vermiyorlar bundan dolayida fiyatlar pahali oluyo salcano olsun varraro whistle lar da 500-2.000 liralik modellerde hep markanin kendi dandik gidon bogaz ve sele borulari var fark bu :)

Turkcell T20 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

İ.Deniz

Daimi Üye
Tepki
47
Bisiklet
Sedona
Merhaba arkadaşlar ben de salcano nun 2014 model insomnia 29 inc modelin almayi dusnuyorum. Bu benim ikinci bisikletim boyum 1.86 ondan dolayı tercih ettim 29 inci dogru bir karar mı, bisiklet fiyatina gore nasıl*******
urunu yeşil bisikletten alacağım belki boyum acisinda 27.5 daha uygun olur lütfen yorumlarınızı esirgemeyinhttp://salcano.com/bisiklet.php?cesit=3&sira=28

gok

Forum Bağımlısı
Tepki
324
Sedona 27.5 kadroları yakından inceleme fırsatım oldu.26'' ve 29'' arasında kalan özel kadrosu var.Carraro'da 27.5 kadro olmasına rağmen ilk sedona markanın 27.5 kadroları geçen yıl başlattığını biliyorum. Sedona'da lastikler scwalbe marka ve shimano göbek seti var. Sedona'yı uygun gördüm.

nurullah memiş

Daimi Üye
Tepki
127
İsim
Cafer inmik
Başlangıç
1950—51
Bisiklet
Cube
evet sedonalar geçen sene de vardı , benim de gönlüm sedonadan yana ama carrarorun 2000 tl'lik bisikletinde bile furç takımı boğazlar filan yazılmamış pahalı bisikletlerinde bile markasız malzemi kullanıyor yoksa whistle ve carrroru bu bilgileri vermekten aciz mi?

Berat Öztürk

Forum Bağımlısı
Tepki
244
İsim
Berat
Başlangıç
2009—10
Bisiklet
b'Twin
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
@nurullah memiş

Benim anladigim kadariyla kullanicilarin cekis sistemine masaya onem verdikleri icin o bilgilere gerek duymayip ucuz parcalar kullaniliyor

Turkcell T20 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi