2013 Milan Sanremo

Ali.K

Forum Bağımlısı
Tepki
488
Merhaba arkadaşlar geldik bir Milan Sanremo'nun daha arefesine:)Bu tek günlük klasik geçtiğimiz senelerden farklı olarak pazar günü başlayacak ve 17:15 den itibaren Eurosporttan canlı yayınlanacak.Sagan'ın bu yarışı ne kadar çok istediği herkesin malumu bu yüzden yarışın en büyük favorilerinden ama nedense Tirreno'yu da alan Nibali'nin kazanmasını istiyorum.Kısaca aklım Sagan kalbim Nibali diyor:)Ama tabii geçen seneki gibi bir sürprizde olabilir.Tahminleriniz ve düşünceleriniz topiğe renk katacaktır,saygılar.
http://www.velowire.com/images/blog/milan-sanremo/2013/profile.png
İyi seyirler

Scudo

Okan Örs

DALGACI DENİZ AYVALIK
Tepki
841
Bisiklet
Focus
Bir haftalıkParis-Nice'den sonra yılın tek günlük ilk önemli yarışı.Ekleme yapayım,yayın önce 15.30'da eurosport 2 de başlıyor.İki saatlik yayından sonra eurosport(HD)'dan devam ediyor.
298 km.'lik bu uzun klasik için benim favorim,tek yazmak gerekirse Tom Boonen.
Peter Sagan da çok formda ve bitime 6 km. kala olan hafif tırmanışı rahatlıkla halledebilir.Yine Gilbert'e de oldukça uyan bir parkur eğer ayakta kalabilirse.
Edvald B. Hagen,Thor Hushovd kazanabilecek isimler bence.
Kadroların son durumu linkte.
İyi seyirler...
(link)

Cem Unden

Forum Bağımlısı
Tepki
5.370
Moreno Moser , Matthew Goss , Cavendish , Sagan iddialı olacaklar bu yarışta . Herşeyi geçtim Yunanlı pro bisikletçi Ioannis Tamouridis'de start alacakmış bu yarışta . Euskadi - Euskaltel takımı adına yarışıyor . Ben ilk defa Yunanlı bir pro üst seviye bisikletçi gördüm . Darısı başımıza.Bayağı geri kalmışız bu işlerde . Bu arkadaş pistte Avrupa Şampiyonu olmuştu ama pro olması için 32 yaşına gelmesi gerekiyormuş.Daha geçen sene bizimkilere karşı 2.2 turlarda yarışıyordu

Yunanistan şampiyonu olduğu için bayrağıda formaya koydurmuş :)
http://sphotos-b.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash3/577931_10152630080575427_1065334565_n.jpg

Artık Yok

Forum Bağımlısı
Tepki
1.463
olağan süpheliler aslında belli ama bir kaç isim daha eklemek gerekirse Taylor Phinney , Gorka Izagirre Insausti , Arthur Vichot , Jurgen Roelandts , John Degenkolb , Francesco Chicchi diikkat çekici isimler içinde yer alıyor bakalım bekleyip göreceğiz
güzel bir pazar olacak

Ferhat Köse

Forum Bağımlısı
Tepki
8.464
Bisiklet
Bisan
Sanırım tüm sporcuların adı geçti demek ki herkes favori :) tek günlük yarışların pek favorisi olmaz diyenlerdenim o gün kimin günü ise o kazanacaktır.Kazasız belasız atlatırlar inşallah bize de güzel bir sprint finishi izletirler diye temenni ediyorum.

Okan Örs

DALGACI DENİZ AYVALIK
Tepki
841
Bisiklet
Focus
@ihtiyar

Sevgili ihtiyar abi,Cancellara'yı takip ettiysen, tirrenia adriatico'da hafta içi zamana karşıda hiç iyi gözükmedi.Eğer taktiksel olarak kendini yormadıysa o başka.
Aksi halde seninde dediğin gibi baya bir zorlaması gerekicek.
Boneen ise Paris-Nice'de hep pelatonun yükünü çekerek kanımca kendini test etti.Gel sen şu favori işini bir gözden geçir.:)

ihtiyar

Forum Bağımlısı
Tepki
3.579
İsim
Bülent B.
Bisiklet
Diğer
@Okan Örs

Favori isini gözden gecirdim. Bakin (link)' un favoriler listesi var. Cancellara' yi listeye almislar. Favori konusu biraz "gönül ne istemez" gibilerden.

Cancellara' nin Saganla görülecek bir hasabi var gecen seneden. Hava soguk, yagmurlu ve rüzgarli. Cipressa' yi önde gecenlerdan birisi kazanacak. Büyük olasilikla Cancellara öndeki gruptaysa, Cipressa' nin inisinde veya Poggio' nun inisinde atak yapacaktir. Bu benim kehanetim!:):)

Derya Keçeci

Forum Bağımlısı
Tepki
4.127
İsim
Derya
Başlangıç
1970—71
Bisiklet
Fuji
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Spartacus'un zaten 2008 den bir yıldızlı apoleti var ve bu tür yarışlar için ilk akla gelen bisikletçilerden.İhtiyar'a katılıyorum;kesinlikle savaşır yarış için.Öte yandan iş sprint finish'ine kaldığında Goss, Sagan ,Cawendish ve Graipel haricinde kimsenin şansı olmaz.

Philippe Gilbert, için için yanan odun kömürü gibi;üzerindeki külü üflemeden ne kadar sıcak olduğunu anlayamazsın.Tirrenoyu izlemedim.Oradan gelenlerle,işe buradan başlayanlar aynı olmaz elbette.Benim her hangi bir favorimin ilk üçe girdiği de vaki değildir:) Çünkü bir filmdir bu;güzel bir prodüksiyon.Senaryosu yazılıdır,sonucu da bellidir aslında' da,yinede bu filmi izlemeyi severiz.

Okan Örs

DALGACI DENİZ AYVALIK
Tepki
841
Bisiklet
Focus
La Gazetta'da ki oylamaya göre Sagan açık ara kazanmış bile:)Spartaküs ile Moser oyları ise podyuma çıkabilmek için başa baş gidiyor.
Canım Boneen ise maalesef ilk onda yer bulabilmek için benim gibi sevenlerinin oylarına ihtiyaç duyuyor;)
Her şey bir yana, soğuk,yağmur ve çamur umarım bizlere keyifli bir klasik daha izlettirir.
Derya abinin dediği gibi, başı-sonu bilinse de kendimizi izlemekten alamadığımız bir film.Kötü adamlarına,kolaya ilaç katanlarına,başına,sonuna vs. rağmen izlediğimiz bir Türk filmi.
İyi pazarlar...

ihtiyar

Forum Bağımlısı
Tepki
3.579
İsim
Bülent B.
Bisiklet
Diğer
Kar baslayinca yaris durdu. Yarisi birakan birakana. Bakalim ne olacak!:(

ihtiyar

Forum Bağımlısı
Tepki
3.579
İsim
Bülent B.
Bisiklet
Diğer
Bisikletciler kayak(!) kiyafetlerini giydiler. Yaris yeniden basladi, yani devam!:)

• Beğen
Tepkiler: Derya Keçeci

Murat Sarp

Üye
Tepki
48
british eurosport' dan anladığım kadarıyla tom boonen emekli olmuş, yani yarışı bırakmış. hatam varsa düzeltin lütfen...

caner ünsal

Forum Bağımlısı
Tepki
485
Bisiklet
Scott
Islak zeminde bu hızlarla nasıl kullanıyorlar her an kayma riski var. (Hatta aklına getirirsen kayarsın;) ) Ben seyrederken tedirgin oluyorum.
Yarış seyretmeyi de özlediğimi fark ettim.

• Beğen
Tepkiler: ihtiyar

Serkan.Ç.

Forum Bağımlısı
Tepki
764
Bisiklet
Mosso
Eurosport 2 şimdi 1 de başlıcak

ihtiyar

Forum Bağımlısı
Tepki
3.579
İsim
Bülent B.
Bisiklet
Diğer
@mehmet karabaş
Ben RAI SPORT 2 den seyrediyorum.

Sagan bisiklet üstünde jimnastik yapmaktan yoruldu.:)
Bazilari eldivenlerin icine üflemekten nefessiz kaldilar. En delikanlilari da Cavendish, kisacik bir sey giymis hala!:in:

Internetten seyretmek icin= (link)