2013 diye aldim 2012 cikti

ahoy

Üye
Tepki
0
Bisiklet
Sedona
Internetten sedona 741 2013 siparis verdim fakat 2012 model geldi. Fatura 2013 ne yapmaliyim

Scudo

Tyler

Daimi Üye
Tepki
250
İsim
Eray I
Bisiklet
Merida
Aslı bisikleti yarın sabahtan arayıp durumu ilet, yardımcı olacaklardır

suat akman

Forum Bağımlısı
Tepki
4.877
Başlangıç
1985—86
Bisiklet
Mosso
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Tuketici haklari geregi internet siparisinizi urunu begenmediginiz gerekcesi ile iade edebilirsiniz. Isterseniz once 2013 olarak yayinlanan urunu aldiginizi yerine 2012 geldigini durumun telafisini istediginizi bildirin. Cevap olumsuz olursa tüketici hakları gereği cayma hakkinizi kullanarak urun iade ve geri odeme talep edin.

Berat Öztürk

Forum Bağımlısı
Tepki
244
İsim
Berat
Başlangıç
2009—10
Bisiklet
b'Twin
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Durumu bildirirseniz yardimci olucaklardir sikinti cikcagini zannetmiyorum

Turkcell T20 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

mahden

Forum Demirbaşı
Tepki
842
Bisiklet
Sedona
@BF Okuru

Kutuyu açmış olmanızın bir önemi yok, kutusu ve diğer tüm ekipmanları eksiksiz olarak iade etmek kaydıyla cayma hakkınız bulunmaktadır. Şayet telefonda kabul etmiyoruz vs derlerse, e-mail ile iletin veya firmanın faks numarasına faks çekip "ok=gönderildi" yazısını saklayarak tüketici hakem heyetine başvurarak paranızı geri alabilirsiniz.

ahoy

Üye
Tepki
0
Bisiklet
Sedona
Asli bisikletten satin almadim yardimci o lacaklarini sanmiyorum. Serviste toplattim kutusu felan da orada kaldi. Yeni basladim bu spora o yuzden cok fazla bilgim yoktu ancak aksam fark edebildim.

ahoy

Üye
Tepki
0
Bisiklet
Sedona
Birazdan ceker yuklerim, (direkt pc den yükleyemiyorum...)

Tyler

Daimi Üye
Tepki
250
İsim
Eray I
Bisiklet
Merida
@ahoy
Sedona Üreticisi Aslı Bisiklet, bu yüzden yardımcı olacaklardır :)

ahoy

Üye
Tepki
0
Bisiklet
Sedona
Teşekkürler Eray Bey, Satın aldım bayii aradım ama dönmediler artık yarın Aslı Bisikleti arayacam, Bu arada Sedona 741 2012 ile 2013 modelleri arasında çok fark var mıdır? Olmazsa Mahkemeye gideceğizz...

Gültekin R. Demirkaya

Forum Demirbaşı
Tepki
275
Bisiklet
Kron
Güzel kardeşim...Donanım olarak çok büyük fark yok. Benim de 2012 model 741'im var. Dayım Sedona servisinde çalışıyor bana bu bisikleti tavsiye ettiğinde donanım olarak 2013'den sadece kadro rengi sticker haricinde farkın olmadığını söyledi ve özellikle tavsiye etti. Açıkçası teşhir bisikleti ve biraz ordakiler kullandığı için biraz daha ucuza almıştım. Ama tabi şu var İÇİNE SİNMEDİYSE ELBETTE HAKKINI ARAMANI İSTERİM canım kardeşim. Baktın olmuyor baktın çıkamıyorsun işin içinden hiç üzülme derim bakımı temizliğini periyodik olarak servise gidersen koçlar gibi gider utandırmaz seni...Nacize fikrim tabi

Berke

Road Bike Cyclist
Tepki
5.964
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Bianchi
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@ahoy

Fark olsun olmasın fatura ne ise ürün de o olmalıdır.
Dibine kadar haklısınız konu da istediğiniz yere gidin.

ahoy

Üye
Tepki
0
Bisiklet
Sedona
741 D Sedona 741 26 Jant Bisiklet 2013
1 1.120,34 TL 0,00 TL %18,0 1.120,34 TL
Sedona Sedona Bisiklet Forması
1 42,37 TL 42,37 TL %18,0 0,00 TL
Sepet Toplamı: 1.322,00 TL
Toplam KDV: 201,66 TL
Kargo Ücreti: 0,00 TL
Genel Toplam: 1.322,00 TL

SATIŞA İLİŞKİN ÖN BİLGİLENDİRME BELGESİ VE SÖZLEŞME METNİ

Kargo tutanağını ... (bana gelen mailden bir bölüm)

https://www.bisikletforum.com/showthread.php?t=106824 bu bisikletten işte

@Gültekin R. Demirkaya

Teşekkür ederim aslında ilk bisikletim ve hoşuma gitti ama böyle bir durumla karşılaşmak üzüntü verici sadece !

BF Okuru

Üye
Tepki
2
İyide sedona 741 2013 modelinin sıfırı yokki, olsa ben alacaktım taa 4 ay evvel aslı bisiklet dahil tüm sedona bayilerini tektek aradım bir tane bile kalmadığını söylediler, açıkçası aldatılmışsın 2013 modeli diye üstelik değişim falan olmaz çünkü dediğim gibi 2013 model YOK!! Fakat düzelebilir bir durum başka bişeyle değiştirebilir veya elindekini kullanabilirsin.

Tepki
99
Bisiklet
Cesur
@Abdülsamed AKBULUT

2013 yoksa ücreti iade edilir. Kabul etmiyorlarsa üst modeli verilir. Bu da sırasıyla 751 olur, 761 olur, artık ne varsa o olur. Hiçbiri olmazsa THH'ye başvurulur, olur biter. Faturadaki meblağ gereği bununla THH ilgilenecektir. Tabi en güzeli önce Aslı Bisiklet'i aramak olur.

Gültekin R. Demirkaya

Forum Demirbaşı
Tepki
275
Bisiklet
Kron
Hmmm anladım birader. Benim bisikletimle aynı model aynı renk...Ama denildiği gibi SANA VERİLEN TAAHHÜTÜ YERİNE GETİRMEMİŞLER. Aslı bisiklete mutlaka ulaşıp şikayetini dile getirmelisin. Bari indirim yapsalar insanın canı yanmaz....

ahoy

Üye
Tepki
0
Bisiklet
Sedona
Size göre kaç lira değeri vardır 2012 modelinin?

Vahap Demir

Daimi Üye
Tepki
531
Bisiklet
Sedona
741 iyidir ancak 2013 modeli benim de bildiğim yok veya piyasaya çok az verildi ve mayıs sonu gibi bir arkadaşım almak istediğinde piyasada bulamamıştık. Biz de sorduğumuzda artık üretmeyeceklerini söylemişlerdi. İki yol var: bisikletim iyidir deyip bineceksiniz ya da içinize sinmiyorsa hakkınızı arayacaksınız. Size Aslı Bisiklet de 2013' ünü temin edemez çünkü bu mal uzun süredir stoklarında yok. Ne yapar, markasını korumak adına bisikletinizin içinize sinen farklı bir bisikletle değiştirilmesini sağlayabilir. O da ilgilenmezse THH. Şahsen ben rahat bir kişilik olduğumdan bu kadar işle uğraşmaya üşenir, binerdim herhalde. Sonuçta 2012 ile 2013 arasındaki fark sadece etiket. Mal aynı. E üründe sıfır olduğuna göre umursamazdım herhalde. Biraz kişiliğinize bağlı ne yapacağınız :)

• Beğen
Tepkiler: ahoy