2011 trek 4300 D ve 2011 carraro 473 H RACE 27V

Tepki
8
Merhabalar,

Bir dağ bisikleti almak üzereyim bu iki model arasında kaldım (2011 trek 4300 D ve 2011 carraro 473 H RACE 27V). ikiside bir birine eş değer modeller. fakat markaların kalitesi,tanınırlık ve servisleri ne kadar eş değer onu bilemiyorum.

Carraro

(link)

Carraro 'nun yeni olmasından dolayı tedirginim. yol dışında ve yolda kullanmak için alıyorum(şehirler arası turlar,yol lastiği eşliğinde). dağ bisikleti yarışlarına katılma gibi planlarımda var.
Yardım istiyorum.

• Beğen
Tepkiler: Selim Esener
Scudo

Harun.

Yaşam boyu bisikletçi
Tepki
908
Başlangıç
2003—04
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Ben Whistle 1160 D derim.
Maşası Carraro'dan daha iyi.
Frenleri Carraro'dan daha iyi.
Tek eksiği ön aktarıcısının Alivio olması.

• Beğen
Tepkiler: Erhan_Yılmaz

Harun.

Yaşam boyu bisikletçi
Tepki
908
Başlangıç
2003—04
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@mustafa şükrü yıldırım

Tabii ki öyle ama Alivio parçaları ve hiç duymadığım fren markası olunca. :eek:

Tepki
8
bende trek 'i almaya kalksam sadece kadrosu için alacağım.

Mustafa Şükrü Yıldırım

Forum Bağımlısı
Tepki
812
Bisiklet
Giant
@Harun Salcı

Evet hocam donanımda carraro önde, gerçi carraro alan arkadaşlar genel olarak memnun sanırım. Marka ve prestij olarak trek önde.

Harun.

Yaşam boyu bisikletçi
Tepki
908
Başlangıç
2003—04
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@mustafa şükrü yıldırım

Yukarıda yazdığım Whistle'nin donanımları Carraro'dan da iyi.

Mustafa Şükrü Yıldırım

Forum Bağımlısı
Tepki
812
Bisiklet
Giant
@Harun Salcı

Kusura bakma hocam kafam yoğun görmemişim o kısmı :). Whistle önde evet xcr maşa çok daha iyidir xcm den. Ancak o fiyata whistle yerine temiz 2. el düşürmek daha mantıklı geliyor bana.

Mustafa Şükrü Yıldırım

Forum Bağımlısı
Tepki
812
Bisiklet
Giant
Whistle yerine bunu almak daha mantıklı hemde giant + indirimde
(link)

Ama kadro boyuna dikat :)

Serbay Akar

Forum Demirbaşı
Tepki
209
Bisiklet
KTM
Carraro'nun yeni olduğunuda kim demiş ? (link)

Harun.

Yaşam boyu bisikletçi
Tepki
908
Başlangıç
2003—04
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@Serbay Akar

Türkiye'deki bazı modeller karıştırılarak satılıyor.Carraro 1051 D gibi.O yüzden ben de pek güvenmiyorum.

Tepki
8
@Serbay Akar

yok, ben yeni demekle Türkiye de yeni olmasını kastetmiştim.
yani kullanan az, sorunlar çıkıyor ama kullananlar az olduğu için çıkan sorunlarda az oluyor.umarım demek istediğimi anlatabiliyorumdur.

levent çetinkaya

Aktif Üye
Tepki
60
Trek dünya çapında kendini kanıtlamış bir bisiklettir kalitesi tartışılmaz Carraro kötü demiyorum donanıma veya kadroya yatırım yapmak gibi iki seçenek doğuyor benim düşüncem ilk etapta kadroya yatırım yapman yönünde yani Trek.Bisiklet alırken genelde alivio deore vs. şeklinde kıyaslamalar çok fazla bence ilk bakılması gereken jant takımı lastikler aynakol ve göbekler aslında bisiklete bir bütün olarak yoğunlaşmak lazım Carraro ve Trek in fiyatlarını göz önünde bulundurarak bunlarda benim seçtiklerim.

CORRATEC X-VERT MOTION DAĞ BİSİKLETİ
(link)

CORRATEC X-VERT MOTION TEKTRO DISK DAG BISIKLETI
(link)

GEOTECH TEAM DEORE / XT HİDROLİK DAĞ BİSİKLETİ
(link)

• Beğen
Tepkiler: sadana

Ali Rıza Fırat

Aktif Üye
Tepki
446
@Refik Demirelli

Dostum öncelikle umarım en beğendiğin bisikleti alırsın ama sana önemli bilgiler vereceğim. Sadece Trek hakkında bilgi vereceğim diğer modelleri pek bilmiyorum. Bende Şuan bir tane 2010 trek 4500 özel seri ve özel donanımlı bir bisiklet var ( kız arkadaşımın ama bende kalıyor ) Benimde 2010 model Trek 6300 TRT kadrolu bisikletim var. Yazdıklarına göre tura gideceksin, yarışlara katılacaksın ve aktif olarak kullanacaksın diyorsun ama baktığın bu model açıkcası bunlara cevap verecek bir model değil. Eğer bu niyetle alırsan eminim ki 3 - 4 hafta sonra az kullanılmış Trek şu fiyata diye forumdan ilan yayınlarsın. Sakın yanlış anlama ben Bir TREK kullanıcısı ve fanatiği olarak sana şunu söylüyorum TREK 4 serisi bu amaca uygun olarak üretilmemiştir. Eğer öyle olsaydı zaten üzerinde alivio gibi donanımlar bulunmazdı. 4 serisi çok ama çok güzel bir bisiklettir dolaşmak için arazide sürmek için fazlasıyla yeter ama işin içine yarış ve aktif kullanım girince TRT kadrolu ( yarış kadrosu ) en az 6300 ayarında bir bisiklet almalısın. Tabi sadece almalısın demekle olmuyor ikisinin arasında 2 katı fiyat farkı var. Ama yazdıkların ile almak istediğin modeller bir birini tutmuyor dostum. Amacım sana elimden geldiğince yardımcı olabilmek. Eğer hala almadıysan para biriktir en azından 6 serisi al derim. 6 serisinde 6700 modeli var biraz pahalı ama üzerinde XT donanım felan var. Onu alırsan üzerinde hiç oynama yapmadan yarışada katılırsın, sadece lastiğini değiştirir turlarada katılabilirsin.

Bu arada bu turları 4 serisi ile yapan çok kişi gördüm ama yarışta 4 serisi bisiklet ben bizzat hiç görmedim dostum. Umarım yardımcı olabilmişimdir ve umarım TREK tercih edersin. Söylediğin gibi kadroları çok başarılı.

• Beğen
Tepkiler: bislet

akifberkant

Forum Bağımlısı
Tepki
1.566
Bisiklet
Salcano
Ben de size şu iki tavsiyede bulunsam ( kullandığım bisikletten çok memnun olduğum için ve verdiğiniz örneklere göre pişman etmeyeceğine inandığım iki tavsiye)

Sedona 751;

Kadro 6061 Alu.
Maşa Suntour XCR RL 100mm
Furş Neco CC148
Gidon Race Face Ride XC-31.8
Boğaz Race Face Ride XC-31.8
Sele Borusu Race Face Ride XC-31.6
Sele RTI
Vites Kolu Shimano Deore 530
Ön Vites Shimano Deore 530
Arka Vites Shimano Deore 592
Aynakol Shimano Deore 442
Pedal Wellgo
Ruble Shimano Deore HG-50
Zincir KMC X9
Fren Kolu Tektro MT2.1
Fren Shimano Alivio
Jant Alex Ace-19 Beyaz
Ön Hazne Shimano Alivio
Arka Hazne Shimano Alivio
Jant Teli Siyah
Lastik Schwalbe Black Jack
İç Lastik CST
Fiyat 800 $

ya da

741 D;
Kadro 6061 Alu.
Maşa Suntour XCM HLO
Furş Neco CC142
Gidon Amoeba HBM-310
Boğaz Amoeba STM-310
Sele Borusu Amoeba SPD-310
Sele Terry
Vites Kolu Shimano Acera
Ön Vites Shimano Acera 360
Arka Vites Shimano Alivio 410
Aynakol Shimano Acera 361
Pedal Wellgo LU-935
Ruble Shimano Acera HG-40-8
Zincir KMC Z-51
Fren Kolu Shimano / 486 Hidrolik
Fren Shimano / 486 Hidrolik
Jant Alex DC-19
Ön Hazne Shimano Acera RM- 65
Arka Hazne Shimano Acera RM-65
Jant Teli Siyah
Lastik Schwalbe Black Shark
İç Lastik CST
Fiyat 620 $

Tepki
8
@levent çetinkaya

aynen dediğiniz gibi bana iki seçenek kalıyor.sonra kendi kendime düşünüyorum ve trek alıyim diyorum,neden kadro önemli yatırım yapiyim.sonra parçaları getirir üzerine takarım ve bisikleti iyi hale getiririm. Fakat estetik olarak trek 'in beni tatmin etmediğini düşünmeye başladım.sonrasında yeni modellere yöneldim. biliyorum estetik bir yere kadar mutlaka ama beğenmediğim bir kadroda benim bisiklete binmemi bile belki engelleyecektir. fakat hala kararsızım Trek bir kadro mu yoksa Carraro bir bisiklet mi?

GEOTECH önerileriniz için teşekkür ederim.

@Ali Rıza Fırat

Tavsiyeleriniz ve değerli yorumlarınız için çok teşekkürler. Tabi bu yorumlar sonrasında almayı düşündüğüm modeller arasında ne Trek kalıyor nede Carraro :).Eminim profesyonelliğe gidemeyeceğim bu modellerle ama bir şekilde bütçemin el verdiğini ölçüde adım atmak istiyorum. o sebepten dolayı bu modellere yöneldim.

@akifberkant

Öneriler için teşekkür ederim.

Serbay Akar

Forum Demirbaşı
Tepki
209
Bisiklet
KTM
@Refik Demirelli

şu üçlü arasında komperant olarak en üst seviye olanı carraro değil mi ? Carraro kullanıcıları (orjinel hali) bir şikayette bulunduğunu görmedim şu 8 ayda , tabi sizin seçiminiz, saygılarımla...

• Beğen
Tepkiler: Refik Demirelli
Tepki
5
merhabalar , ben yaklasik 1 ay once 2011 trek 4300 d aldim.Mat bronz rengini aldim hem goruntu acisindan hem performans acisindan beni oldukca tatmin etti.Cok severek biniyorum promax frenlerden tedirgindim ama gercekten iyiler diyebilirim

• Beğen
Tepkiler: Refik Demirelli