2011 Trek 4300 D sizce nasıl?

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Arkadaşlar sezon açılınca kendime bir bisiklet alacam trek in 2011 Trek 4300 D modelinin görüntüsü ve donanımları hoşuma gitti.Gerçi sezon açılınca diğer modellerede bakcam ama şimdi bu bisiklet hakkında yorumlarınız ne? fiyatı 690€ yazıyor bu paraya değer mi yoksa yerli salcano ve sedonanın 2011 modellerinde bunun gibi bisikleti daha ucuza bulabilir miyim?Trek'in özelliği ne sedona ve salcano ya göre?

Scudo

Harun.

Yaşam boyu bisikletçi
Tepki
908
Başlangıç
2003—04
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Aynı fiyat segmentinde Salcano'nun donanımları yüksek Trek'in düşük oluyor.Sebebi dünyadaki popülaritesi. :)

Sabri Atalay

Daimi Üye
Tepki
245
Bisiklet
Trek
Merhaba,
aldıktan sonra bisikletin bakımı falanı da düşünün.Trek ömür boyu ücretsiz bakım yapar.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
ayrıca birşeyi daha merak ediyorum bisikletin frenleri promax diye bir firma bu marka nasıl?şuanki bisikletimde shimano 486 hidrolik disk fren seti var bunla onu karşılaştırırsak hangisi daha iyidir?
(link)
(link)

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@burak göktan erdoğan

Herkeze tercih etmek mi?

Anlıyorum, 50 mesaj sınırını doldurmaya çalışıyorsunuz ama bari daha mantıklı, yardımcı, güzel bir şeyler yazın. ;)

sadana

Forum Bağımlısı
Tepki
2.319
Fiyatı pahalı ve görsellik ,bence hiç yok.Mazleme ayrı bir konu.Tercih etmem..

• Beğen
Tepkiler: BerkBAYAR

kuduzk9

Daimi Üye
Tepki
135
sedona salgona ile karsılastırma bence.trek lerin segmenti olamazlar.gelelim farkı ne evet donanımı düsük ama kadrodan kazanıyosun benım 2009 trek 4300d im var 10,000km civarında arife gunu araba carptı 5 m altında surukledi olan gezdirici ve kulaktı kadroda tık yok.forumda takıp ettiğim kadarıyla trek çatladı kırıldı yamuldu diyen rast gelmedi(kaza yapmadıkca).donanım donanım diyoruzda aldığımdan beri üzerinde alivio aktarıcı var sorunmu cıkardı çıkarmadı.frenleri mekanik az mı tuttu yok ama bakım istiyo tabii.8li ruble var 9 lu çokmu farkedicek aksine daha hassas ayar isticek 4 mevsim kullanıyorsan derdin daha büyük ısı farkından dolayı tellerin boyu genleşicek o hassas ayar kayıcak.trek o fiyatı belirlerken donanımı kullanım şartlarına göre kombine eder.bana hiç birşekilde 4300 ün üzerine gecmememi önerdiler donanımı beni memnun etmiyecegini soylediler.kullanım alanım batı karadeniz 365 gun işe gidip geliceğim günde 20km ye dayanıcak hafif arazide ve son derece memnunum.
-kesinlikle iyi bir başlangıç.aldıgınızda 50 km sonra servisine götürün ince ayarlarını yapsınlar uzun yıllarca servise yolunuz düsmez.

Harun.

Yaşam boyu bisikletçi
Tepki
908
Başlangıç
2003—04
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@kuduzk9
Diyorsun ama başta marka parası alıyorlar.

• Beğen
Tepkiler: kuduzk9

kuduzk9

Daimi Üye
Tepki
135
o markanında bi tecrübesi varki istiyo dimi.ör:bmw 1,16 1600cc 115hp 52,000lira-honda civic 1600cc 125hp 38,000lira aralarındaki teknik uçurum fiyatında saklı honda 10,5 saniyede 100km ye ulaşır bmw9,1 saniyede teknik cetvele baktınmı saçma geliyor biliyorum 125 hp motor 115 hp inin gerisinde nasıl kalır ve yol tutuşu ap açık belli bir durum kendiğinden ortaya çıkıveriyo.
-daha nasıl anlatılırkı bılmemkı şartları eşitleyip azariye girdiğinde markamı satıyor tecrübemi daha rahat ablarsın.

• Beğen
Tepkiler: mustafa akman

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
eger şuanda param olsaydı trek'i alırdım.Fakat sezon alınca alcam, ayrıca şimdi alsam dahi bisiklet yatacak sürecek pek fırsatım olmayacak.Ben trek in bu modelini sevdim gerek dış görüntüsü gerek de içindeki parçalar beni kurtarır diye düşünüyorum çünkü çok profesyonel değilim.Benim trekle ilgilendiren tek sorun adanada servisi var mı onu bilmiyorum.Bu bisikleti alcam diye kesin bişey yok, diğer firmaların 2011 modellerinide görmem gerek, sadece bu bisiklet hakkındaki yorumları merak ettim.

kuduzk9

Daimi Üye
Tepki
135
@Batuhan Keleş

ılla trek dıyen bırı degılım scoot da olur tr de arkası saglam markalar. adanada servisi yok izmir ve istanbulda var.servislikte pek işin olmucak acıkcası 4 serisi o kadar ince bi ustalık gerektirmeyen adı üstünde başlangıç için en ideal pro mtb dir.dedimya 50km kullandıktan sonra bi bakım yaptır hem izle öğrenirsin .basit yontemlerle 1 yıl bınersın kıs baslarında yani ekimde bakımıda kendın yaparsın bi zincir temizleyip yaglama kalıyo sıklıkla el atman gereken.gerisi bir sene rahat götürüyo.

kuduzk9

Daimi Üye
Tepki
135
e o zaman gule gule kullan dıyım.bu ıkı markaya da nasıl guvenım arttı soylıyım bisiklet forum sayesınde burda herkes her sorununu rahatca yazdı bayıler olsun disbiritorler olsun markalar olsun trek scoot en ust cızgıde ılerledı en az sıkayet edılen markalardı.150 200 lira için baş ağrıtmaya deymez dedim trek aldım .bisiklet forum sayesinde çok sükür tespıtler doğru çıktı başım ağrımadı.bisiklet foruma bu bilgi bankasına bizleri de alıp yardımcı olduğu için çok teşekkür ederim.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
scoot lar daha pahalı diye biliyorum.scoot nerenin malı ve trek in bu modeline denk hangi modeli var?

kuduzk9

Daimi Üye
Tepki
135
erdoganlar bisiklete bakabilirsin netten hiç kullanmadım ama memnun olmayanı görmedimde duymadımda.mali olarak bi blgi veremem ama çok bi fark olduğunu sanmıyorum bir ara bakmıstım 2008 de aynı segment scoot trek arasında ahım şahım bi fark göremedim trekin mat siyah olması beni cezbetti trek aldım.ıkısı arasında bana göre görsel imaj var teknik anlamda ikiside profosyonel.illaki birinin birinden üstümlüğü vardı ama bu seferde ben bu detayları görebilicek profosyonellikte değilim :D.görebildiğim tek şey ikiside süper ben trek i seçtim(benim tercihim).

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
erdoğanlara baktım ama trek daha iyi geliyor bana :) scootlarda çok fazla kombinasyon var