2011 Sram x0

Scudo

yusuf samet yaraş

Aktif Üye
Tepki
41
vallahi onu bunu bilmem ama adamlar nakış işler gibi külçe metale cnc ile yekpare ruble işlemişler ya helal olsun yani

Özgür Tunalı

Forum Bağımlısı
Tepki
600
Bisiklet
Specialized
Bu işin sonu shimano,sram 9-10-11-.... diye devam eder.Yada nereye kadar devam edebilir:D Yada herzamanki gibi sürekli başka birşeyler bulunur.Buna gelişen teknoloji de denebilir ama işin içinde daha çok yüksek kar amacı var.:p Daha öncedende 8li sistemde olduğu gibi.Şimdi bütün üst gruplar 10 vites üretilmeye başlayınca bir süre sonra 9 vites sistemdeki eski parçalar üst gruplarda artık stoklarda bulunmamaya başlıyacak.Parça bulamayan kullanıcı mecbur 10 vitesli bir gruba tümden terfi edecek.Sram 2011de x7-x9-x0 10vitese geçiyor. Shimanoyu takip etmiyorum muhtemelen onlarda yapacak.Her iki firma yarışıyor cepten kaybeden iyi komponent kullanmak isteyen hobi kullanıcıları oluyor:(

Goflet

Forum Bağımlısı
Tepki
1.588
Başlangıç
2009—10
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Yol bisikleti
shimano'da slx ve xt 10 lu sisteme geçti..gerçi 9 lu sistemde bulunuyor ama gelecek seneye kalkar..sram arka aktarcının şeklini bir türlü sevemedim..birde two-way release varmı bu yeni modellerde bilen var mı?

umutkahraman

Forum Bağımlısı
Tepki
1.304
Bisiklet
Geotech
ben xtr ı çok merak ediyorum.

İbrahim sarı

Forum Bağımlısı
Tepki
537
Bisiklet
Scott
Bende XTR ın boş durmayacağından eminim fren setinde ve jant setinde büyük atılımlar bekliyorum

yiğit_kara26

Forum Demirbaşı
Tepki
172
sadece fren kolunu ve vites kollarını beğendim ibrahim abi öbürlerini pek gözm hoş görmedi bende senin gibi xtr ı çok merak ediyorumm :)

• Beğen
Tepkiler: İbrahim sarı

Cem Helimoğlu

Forum Bağımlısı
Tepki
126
sram x0 xtr ayarında shımano bence xx ıle yarışabılmek ıcın yenı bı model yapmalı bu sene aldı basını gıttı hele sampıyonada bırıncıloer xx kullananlardı

İbrahim sarı

Forum Bağımlısı
Tepki
537
Bisiklet
Scott
@CEM HELİMOĞLU

XTR boş durmaz biraz daha sabır :D
shimanonun tecrübesine inanıyorum ben :D

Hasan Çağri

Forum Bağımlısı
Tepki
4.701
Bisiklet
Specialized
@Goflet

Şehir bisikletleri için üretilen modellerde var. ama dağ bisikleti serilerinde yok.

• Beğen
Tepkiler: İbrahim sarı

Özgür Tunalı

Forum Bağımlısı
Tepki
600
Bisiklet
Specialized
Burada 10 sistem için az da olsa detaylar belirmeye başlamış.(link) Ben x9 seviyesinde takıldığım için ordan birkaç detay vericem.Yeni x9 kol şimdiki x7nin nerdeyse aynısı artık zero loss travel yok sanırım:( .X9 arka attırıcıda kısa bacak seçeneği yok:( X9 un bir iyi yanı geniş kaset dişli seçeneği var.Sınıfı kasti olarak kötüleştirmişler sanki x9 kullanıcılarını X0 ya zoraki terfi ettirmek için.:mad: Ama inşallah yeni x0 nun fiyatları şimdiki x9 civarında olur.Nede olsa xx çıktı ordan zenginlerin ve sponsorların kaymağını yiyorlar yeterince.:D

temucin90

Forum Bağımlısı
Tepki
2.483
@Özgür Tunalı

özgür abi yurtdışı fiyatları hemen hemen aynı gibi xx ile xo'nun aralarında 35 dolar gibi bir fark var.

• Beğen
Tepkiler: Özgür Tunalı

Özgür Tunalı

Forum Bağımlısı
Tepki
600
Bisiklet
Specialized
İyi ozaman burada da fiyatlar benzer olur ilerde.Son yazdığım kaymak yeme olayı sadece xx için geçerli olacak sanırım:)

İbrahim sarı

Forum Bağımlısı
Tepki
537
Bisiklet
Scott
Bence xx fiyatı ile xtr fiyatı birbirine yakın olacak ileriki günlerde göreceğiz

Erhan_Yılmaz

Daimi Üye
Tepki
477
bence özellikle vites sisteminde SRAM Shimano dan hep bir adim önde oluyor youtube,de SRAM x0 ve XTR,nin karsilastirmali arka aktaricilarin videolarini cogunuz izlemissinizdir orada SRAM in acik ara önde oldugu zaten belli oluyor. bende zaten bu yüzden XTR aktaricimi 2010 X0 ile degistirdim :) benim yorumun bu yönde ;) saygilar

Atakan DEMİR

Daimi Üye
Tepki
63
sram hiç bir zaman shimano nun kalitesine ulaşamaz bence yeni çıkan xtr ları forumda bi yerde gördüm tam hatırlamıyorum ama çok güzeller ve mühendislikleri en üst düzeyde ama bi gerçek var avid in frenleri shimano dan iyi