2011 Giant Full Katalog

Scudo

Hasan Çağri

Forum Bağımlısı
Tepki
4.701
Bisiklet
Specialized
Eline sağlık Bora...

Bende de var bir tane ama malesef paylaşamıyorum çok detaylı olduğu için ama Giant ile ilgili gelecek soruları cevaplayabilirim...

• Beğen
Tepkiler: temucin90

Goflet

Forum Bağımlısı
Tepki
1.588
Başlangıç
2009—10
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Yol bisikleti
xtc composite diye bir model gelmiş.

carbon sanırım kadrosu çok hoşuma gitti.

bilgisi olan var mı?

http://i969.photobucket.com/albums/ae178/kumutyildirim/Adsz.jpg

Güney Tuncer

Forum Bağımlısı
Tepki
2.838
Bisiklet
Giant
evet karbon ama benim hoşuma gitmedi.
Bide dikkatimi çeken geçen yılın aluminyum defy modeli bile konik alın borusuna sahipken bu yılın karbon modelleri düz.. Aslında konik boru rijitliği baya bir artırıyor..

Bora

Forum Bağımlısı
Tepki
1.432
Bisiklet
Focus
@Goflet

Katalog bilgilerine gore, t-800 ve t-700 grade karbonfiber seceneklere son olarak daha ekonomik versiyon olan t-600 da eklenmis.
Adi giant composite diye geciyor, bakalim bu fiyatlara ne olcude yansiyacak ve daha da onemlisi Turkiye'ye gelecek mi?

Aslinda Cagri uygun gorurse, bize gelecek modeller hakkinda bilgi verirse seviniriz..
Bosuna heveslenmeyelim:)

Goflet

Forum Bağımlısı
Tepki
1.588
Başlangıç
2009—10
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Bora Alben

zor gelir ,daha 2010 modeller gelmedi...koca giant'ın 2010 modelleri gelmedi
Türkiye'ye ..:)

e-bay sağolsun .yapacak başka bişet yok malesef

Bora

Forum Bağımlısı
Tepki
1.432
Bisiklet
Focus
Giant 2010 modeller geleli 1.5 ay oluyor, biraz gec kaldiniz sanirim:)
Ama markanin 100'u askin modeli oldugundan butun modeller gelmiyor dogal olarak.

Ebay'den komple bisiklet getirmeyi deneyin isterseniz, astari yuzunden pahaliya geliyor.. Kadro, ufak tefek malzeme getirmeye benzemiyor.

temucin90

Forum Bağımlısı
Tepki
2.483
giant 29er modelleri daha yeni yeni çıkıyor,güzellerde. bakalım scott bu sene ne yapacak. geçen yıl amerika pazarı için bir model denedi ve 2011 için daha fazla model ile piyasaya girecek.

Goflet

Forum Bağımlısı
Tepki
1.588
Başlangıç
2009—10
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Bora Alben

vallaha geçmiş ola 2011 modeller çıktı daha 2010 modeller anca gelmiş..

ayrıca xtc modeli nereye geldi kimde var? ben görmedim hiçbiryerde..belki
ben rastlamadım ..diğer yol modelleri falan gelmiş olabilir onlarla ilgilenmiyorum.

e-bayden de komple bisiklet neden getirelim..sadece kadro getiririz..zaten diğer
komponentler burda var.

Samet Şenel

Forum Bağımlısı
Tepki
782
Bisiklet
Bisan
Giant sabit kadroların garantisi 10 sene değil mi ? Ömür boyu diyenleri duydum,okudum. Bisikletle gelen kitapçıkta 10 sene yazıyor sabit kadrolara,süspansiyonlu kadrolara ise 5 sene denmiş.. Bilmek isteyenlere duyurulur :)

Bora

Forum Bağımlısı
Tepki
1.432
Bisiklet
Focus
@Samet Şenel

Konustugum saticilar garanti icin 'omur boyu' deseler de, kendi kitapciginda bu sure belirttigin gibi verilmis..

Bu arada dikkatimi cekti, 'xtc advanced' serisinde kullanilan t700 karbon, yeni yilda yerini daha ekonomik bir hammadde olan ve 'giant composite' diye adlandirilan t600 karbonfiber'e birakmis.. Bu degisiklik, fiyatlara bir nebze de olsa olumlu olarak yansiyabilir.

Advanced Sl grade t800 karbonfiber ise, en ust versiyon olarak urun gamindaki yerini korumus..
Bu ozel malzemenin sadece 30 grami 250$-300$ arasinda degisiyor.:eek:

• Beğen
Tepkiler: Samet Şenel

Samet Şenel

Forum Bağımlısı
Tepki
782
Bisiklet
Bisan
Xtc Advanced ile Xtc advanced Sl kadrolar arasında hissedilecek kadar çok bir fark var mı peki ağırlık ve esnemezlik bakımından ? Araştırdım ama ingilizce pek iyi olmayınca zor oluyor :)

Bora

Forum Bağımlısı
Tepki
1.432
Bisiklet
Focus
His olarak, en azindan normal kullanicilar icin bir fark hissedilecegini sanmam.. En belirgin fark belirttigim gibi fiyat farki, onun disinda t800, 'F.A.A' sivil havacilik onayli tek carbonfiber.
Stress dayanimi(tensile modulus) 296gigapascal(t800) ve 228gpa(t700) olarak olculmus. Bu da malzemenin daha esnemez ve sert oldugunu acikliyor.
Agirlik olarak da 1340g olarak m size advanced kadro tartmistik, ayni olcunun advanced sl kadrosu 1150g civarinda geliyor.
Kadro agirliklarinda , +/- %8'lik bir tolerans oldugunu da unutmamak gerekir.

Samet Şenel

Forum Bağımlısı
Tepki
782
Bisiklet
Bisan
@Bora Alben

Bilgiler için çok teşekkürler Bora abi,advanced'ın bu kadar ağır olabileceğini sanmıyordum şaşırdım :rolleyes: Aradaki sertliğide benim gibi normal bir kullanıcı asla anlayamaz sanıyorum.

Bora

Forum Bağımlısı
Tepki
1.432
Bisiklet
Focus
Eger sen de benim gibi siradan bir kullaniciysan anlayamazsin tabiki;)
Agirlikta da, Giant'in belirttigi gibi oynamalar olabiliyor.. Bu olculmus rakamlar, senin kadronun da ayni agirlikta olacagi anlamina gelmez.

• Beğen

temucin90

Forum Bağımlısı
Tepki
2.483
F.A.A. onaylamışsa tüm havacılıkta kullanılabilir ;)

Güney Tuncer

Forum Bağımlısı
Tepki
2.838
Bisiklet
Giant
@Samet Şenel

Samet şu aralar T700 kadro kullanıyorum. Ayrıca esnemezlik konusunda referans niteliğinde bir karbon yol bisikletim de var. Fırsat buldukça arkadaşların bisikletlerini de kaparım, Scott Scale hmx/hmf ve Cannondale Flash gibi bisikletler. Giant t700 saydığım bisikletlerin altında değil ve bana fazlasıyla rijit geliyor ve çok hızlı..

• Beğen

Samet Şenel

Forum Bağımlısı
Tepki
782
Bisiklet
Bisan
@Güney Tuncer

Abi bendede aynı kadrodan var,kıyaslayabileceğim bir bisiklete binemediğim için,merak etmiştim diğer kadrolara göre farkını,bilgilendirmen çok iyi oldu bu konuda. Scale'den vazgeçip bunu aldım ve iyi ki almışım diyebilirim,aradaki fiyat farkı da az değildi benim için. Tek sorunum 1.80 boyla 16 inç kadroya alışmak oldu onuda atlatıyorum yavaş yavaş :)

temucin90

Forum Bağımlısı
Tepki
2.483
@Samet Şenel

samet o kadro sana küçük ancak giant ta bir boy büyüğüde büyük kaçar :eek:

• Beğen