2010 Model FOX ! Sadece 1430 GR

Konu, 'Süspansiyon' kısmında Mert Kabtan tarafından paylaşıldı.

 1. Mert Kabtan

  Mert Kabtan Bisikletkolik

  Kayıt:
  9 Ağustos 2008
  Mesajlar:
  1.439
  Beğeniler:
  1.583
  Şehir:
  Ankara/Yenimahalle
  Seviye:
  Sea Otter Classic İzlenimleri 6 - FOX -- Mustafa ÖZYILMAZ ' ın Haberi

  Fox ülkemizde de yaygın bir şekilde kullanılan, dünyanın önde gelen amortisör üreticilerinden biri. Her sahaya hitap eden ürünleri ve genelde sağlamlığı ve az bakım gerektiren ürünleri bünyesinde bulunduran büyük bir marka.

  Sea Otter Classic'de yeniliklerini ilk kez tanıtan markalardan biriydi FOX. FOX amörtisörlerinde 2010 yılı için ne yenilikler var gelin birlikte bakalım.

  Son yıllarda FOX FIT teknolojisini (FOX Izolated Technology) downhill modellerinde kullanmaktaydı. Bu yıl en büyük yenilik olarak bu teknolojiyi 32mm borulara sahip cross country ve trail modellerine de indirmiş olmaları. İlk akla gelen soru şu : " FIT nedir? "

  FIT Teknolojisi

  Genelde günümüz amortisör teknolojisi dahilinde darbeyi emen kartuşlar açık bir yağ havuzu içinde hareket ediyorlar ancak FIT teknolojisi ile birlikte kartuşlar artık hava ile temas etmeyen kapalı bir mekanizma içinde bulunuyor.

  Bunun avantajı artık yağ hava ile temas etmediğinden özelliğini daha uzun süre koruyabiliyor ve yağ havuzuna göre çok daha az yağ kullarak aynı iş yapılabiliyor. Elbette daha az yağ demek, daha hafif bir amortisör demek. Bu teknoloji sayesinde 60-70 gramlık bir ağırlık tasarufu sağlanmış.

  Eğer 2009 ürünlerini tanıttığımız yazımızı okuduysanız veya 2009 model kilitlemeli bir fox amortisörü sahibiyseniz geri tepme ayarının amortisörün sağ borusu üzerinde lockout kolu ile iç içe dönen bir mekanizma ile değiştirildiğini biliyorsunuz. Bu durumun yarattığı bir sıkıntı vardı. Sürücüler iki kol iç içe olduğundan amortisörü kitlemeye çalışırken geri tepme ayarınıda yanlışlıkla değiştirebiliyordu. Bu durumdan şikayetçi olanların sayısı artmış olacak ki 2010 ile birlikte artık geri tepme ayarı sağ alt kısıma alınmış.

  Gelişen yeni alın borusu teknolojisi ile birlikte amortisör üreticileri de şaft borusu koni biçiminde olan modellerini bir bir piyasaya sürüyor. FOX'da 2010 yılında 29" modellerini de içeren tüm modellerini koni biçimindeki şaft borusu seçeneği ile sunuyor.

  Tüm 2010 modelleri FOX'un 15 mm sokma mili desteklerken gidondan kilitlemeyi sevenler sağ veya sol taraf için uzaktan kilitleme mekanizmasını tedarik edebilecekler

  Kaynak : http://www.mtbtr.com/haber/haber.asp?kayitno=1881
   
  fatih_brs, Şerif Şentürk ve temucin90 bunu beğendi.
 2. temucin90

  temucin90 Onursal Üye

  Kayıt:
  27 Mayıs 2007
  Mesajlar:
  2.821
  Beğeniler:
  2.647
  Şehir:
  İstanbul Bahçelievler
  Seviye:
  2010'da SID world cup'ta hafifleyecekmiş bakalım ikisinin performansları nasıl olacak. Bize illaki 2010 modelleri bekletecekler ;)
   
 3. #3
  Mert Kabtan

  Mert Kabtan Bisikletkolik

  Kayıt:
  9 Ağustos 2008
  Mesajlar:
  1.439
  Beğeniler:
  1.583
  Şehir:
  Ankara/Yenimahalle
  Seviye:
  2010 Sıd World Cup'ı Da ekledim gir bak ;)
   
  temucin90 bunu beğendi.

İlginizi Çekebilir

upload_2017-2-1_9-3-3.png
Şöyle bir hizmet olsa, iyi olmaz mıydı? - Katılacağımız yarış parkurunun tüm detaylarını biliyoruz. Diyelim ki, organizasyon bu parkuru internet sitesinden paylaştı veya geçen yıl bu parkurda...
upload_2017-1-31_11-39-59.png
Her bisikletçinin güçlü ve zayıf yanları var. Kesin olan şu ki, her yönden güçlü bir bisikletçi olamazsınız. Popüler bir örneği vereyim: Hem iyi bir sprinter hem de iyi bir TT yarışçısı...
upload_2017-1-31_11-13-15.png
Her bisikletçinin güçlü ve zayıf yanları var. Kesin olan şu ki, her yönden güçlü bir bisikletçi olamazsınız. Popüler bir örneği vereyim: Hem iyi bir sprinter hem de iyi bir TT yarışçısı...