2010 Corratec Air Tech Glacier?????

Tepki
25
Full mtb leri araştırırken 2010 Corratec Air Tech Glacier rastladım en çok ilgimi çeken noktası 2CIRCLE denilen süspansiyon sistemi oldu.Süspansiyon sistemi diğerlerinden oldukça farklı,farkı şurada gelen kuvveti absorbe ederken süspansiyonun aşağı ve yukarı haraket ederek kuvveti emimp minimum düzeye indiriyor ve bu aşağı ve yukarı hareket kuvvetin büyüklüğüne göre değişiyor.Sonuç olarak stabil ve konforlu olmanızı sağlıyor.
Ayrıntılı çalışma prensibi simile edilmiş olarak :(link)

maşa çalışırken bir video :(link)

Benim sorum bu bisikleti kullanan varmı?Kullanan varsa deneyimlerini paylaşırsa sevinirim.Alına bilecek bir model mi?Kadro sizce nasıl tüm fikir ve görüşlerinizi bekliyorum cevaplarınız için şimdiden teşekkürler.

Scudo

Sungur Çağırgan

Forum Demirbaşı
Tepki
155
Bisiklet
Corratec
corratec in çoğu modeline binmiş birisi olarak 2 circle amortisör sistemini katalogdan ilk gördüğüm de hiç içime sinmemişti ancak kullandıktan sonra neredeyse bindiğim sıfır bisikleti satın alma noktasına kadar getirdi
ben tavsiye ederim gayet güzel ve hafif bir sistem.

• Beğen
Tepkiler: Burak kandaş
Tepki
25
Corratec air tech glacier kadrosu 49 cm 2600gr 7005 aliminyum alaşımlı sizce ağırlık nasıl ve bu kadro yarışlarda kullanılıyormu???Cevabınız için şimdiden teşekkürler.

Sungur Çağırgan

Forum Demirbaşı
Tepki
155
Bisiklet
Corratec
Arka süspansiyon sistemi ile 2600gr olması lazım. Yaklaşık toplam ağırlığı 10.5-11kg. ağırlığında. Tırmanmalarda diğerleriyle eşit durumda olacaksınız. Ancak inişte onlardan daha üstünsünüz. Onlar daha kontrollü inerken sizin daha kontrolsüz inme avantajınız olacak. Yarışlarda kullanıldığını biliyorum fakat şuan net ir isim aklıma gelmiyor, corratec in sitesinden bakabilirsiniz.

• Beğen
Tepkiler: Burak kandaş
Tepki
25
Konuştuğum kişiler o fiyata skott,giant,specialized al diyor ve o kadar iyi olsa yarışlarda kullanılırdı diyorlar.Benim hoşuma giden ise süspansiyon sistemi.Kafam karıştı cevaplarınızı bekliyorum.

Sungur Çağırgan

Forum Demirbaşı
Tepki
155
Bisiklet
Corratec
(link)

carl buchanan zamanının dünya şampiyonu bakalım nasıl bir bisiklet kullanıyormuş...

o fiyatlara başka firmalar önermek sadece firmaya karşı olan bir olaydır bence :D
çünkü o fiyatlara aynı firmada da alabileceğiniz bir sürü harttail bisiklet modeli mevcut
ayrıca daha da örnek var bir araka eski türkiye şampiyonlarından biriside fullsuspension kullanmıştı
ayrıca zaten forumda nereye açarsanız açın (dh&fr hariç)
kimse çift suspansiyon önermiyor. Zaten avrupalı deli niye üretiyorlarki :)
keyif sizin keyfiniz ama bir hardtail e binin bir de full suspension a aradaki farkı zaten görürsünüz

ve bir de dikkat ederseniz marka önermiyorum :)