2009 Yılı Triatlon Yarış Takvimi..?

mcaliskan23

Forum Bağımlısı
Tepki
239
Programların birbirine benzemesi doğal bir şey, yeni yönetimin önceden triatlon yapılan yerleri tercih etmesi de doğal.
Üstelik Oksal ın verdiği program ile tamamen aynı da değil.
Ayrıca bu yarışların kaçının yapılacağı konusunda da çok emin konuşmayın bence .

Scudo

Oxsy

Forum Bağımlısı
Tepki
2.003
Başlangıç
1997—98
Bisiklet
Focus
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Kız kalesinde son 3-4 senedir triathlon yapılmıyor listeye yazmadım . Trabzonda birdaha yapılmayacak dendi listeye yazmadım. İzmirde triathlon yapılmaz :) İzmirden kasıtları umarım çeşme falan deildir

Federasyonun katılmayı düşündüğü yabancı ülkedeki yarışmaları geç ,,, yazdığım liste tarihlerin belirsizliğine kadar AYNI...

Ayrıca listeyi doğru tutturma amacı gütmeden yazdım.

Burada önemli olan liste yapmak değil listede yazılanları tarihlerine kadar doğru ve düzgün bir biçimde yapabilmek.

Ama bu mümkün değil. Daha yarışların ne tarihleri belli nede hangilerinin yapılıp yapılmayacağı.

Evet bu sene yarışa girecek arkadaşlar artık gönül rahatlığı ile hedef yarışlarını seçip tarihlerini ayarlayıp güzel güzel antreman yapabilirler :)

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@Oksal Özdöl

İzmir'de neden triathlon yapılmaz ve Çeşme neden uygun değil?...

Fırat Dizman

Forum Bağımlısı
Tepki
1.018
Bisiklet
Cube
@Zuhâl

soru bana değil aslında ama kendi bildiğim kadarı ile cavep vereyim.İzmirde geçen yıl olacaktı ama genel kirlilik nedeni ile duahtlona döndü .İzmirli arkadaşlarımın söylediği kadarı ile yüzülebilecek bir yer almadığı söyleniyor.çeşmede en büyük yaşladığımız sıkıntı bisiklet parkuru bir yer varki trafik polisi yolu arabalara verdiği an yarışçılar durmak zorunda kalıyor .ama alternatif parpurlar varmıdır bilemem.Ancak bu şekil turistik yerler bu olaylara sıcak bakmıyor örneğin marmaris bir alanya olabilir ama bakış açısı farklı aslında bu yazdıklarımı forumda başka bir başlık altında sıkıntılar diye uzun bir metin halinde sundum ayrıca bu yazılı metni triahtlon federasyonuna sıkıntı ,problem ve çözüm yolları olarak yolladım .
saygılarımla

SametAksuoğlu

Forum Demirbaşı
Tepki
457
@tria
bar için 150 lira ayırabilriim, ikinci el, üzernde frenleri falan da olan bir bar edinemez miyim?

ayrıca,

istanbulda milli triatlon takımı var(mış). adını yanlış telaffuz ediyor olabilriim. hangi üniv çatısı altında olduklarını ya da universiteden ayrı olarak mı faliyetteler konusunu bilmiyorum. ama bir şekilde böyle bir ekibin antrenmanlarını izleme ya da bir kerecik bile olsa onlara kendimi gösterme şansına sahip olursam çok mutlu olurum. bilgisi olan var mı?

Oxsy

Forum Bağımlısı
Tepki
2.003
Başlangıç
1997—98
Bisiklet
Focus
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Çeşmede triathlon çok çok güzel oluyor. Anlatmak istediğim İzmir triathlonu adı altında çeşmede veya urlada triathlon yapılması.

İzmirde triathlon yapabileceğiniz bir yer bulunmuyor. En yakın güzelbahçe de olabilir...

Fırat Dizman

Forum Bağımlısı
Tepki
1.018
Bisiklet
Cube
@face1tr
bildiğim kadarı ile ironman gibi yarışlar hariç triahtlonda barlara vites yada fren takmak yasal değil 150 ytl ye gerek yok çok daha ucuza bulursun pahalısı daha iyi diye değil amaç meselesi.İstanbulda değil hiç biryerde milli triahtlon takımı diye birşey yok sadece üniversite olarak kulüp bazında itu nun bir çalışması olacaktı ve ileride boğaziçinde böyle bir faaliyet olabilir normal kulupler var rivamed,olimpiyat.bakırköy ata gibi.
saygılarımla

Ali Emre Akcan

Forum Bağımlısı
Tepki
1.264
Bisiklet
Scott
tria dostum benim beraber idman yaptığım arkadaşlar var galiba onları kast ediyolar ironmancı grup milli takım değil ama hepsi derece yapıyolar şu anda ispanya ya bisiklet idmanı yapmak için gittiler istanbula gelirseniz isteyen arkadaşı grupla tanıştırırım isimler:korkut omur-oğuz omur-gökhan doğruol-metin aroyo google dan aratın dreceleri görün ben asıl maraton koşouyorum ironman derecelerini pek anlamıyorum sevgiler hepinize

Fırat Dizman

Forum Bağımlısı
Tepki
1.018
Bisiklet
Cube
@Ali Emre Akcan
açıklama için teşekkürler dediğiniz kişileri tanıyorum.ve biliyorum.Tabi işin gerçeği onları kast ettiğini anlamamıştım doğrusu.
saygılarımla

• Beğen
Tepkiler: Ali Emre Akcan

duyguny

Forum Demirbaşı
Tepki
120
@tria

Fırat'ın dediği gibi İTÜ de triatlon takımımız mevcut. Ben geçen sene Üniversite milli sporcusu olarak yarıştım, bu sezon antrenörümüz Çağlar Taş'la beraber sezon başından beri antrenmanlarımızı sürüdürüyoruz, koşu antrenmanlarını okuldaki pistte bisiklet antrenmanlarını Bostancı sahilinde Yüzme antrenmanlarını ise klüp antrenörümüz Yüzme milli takımlar sorumlusu Erkan Mutlu ile okulumuzdaki havuzda yapıyoruz. Aynı zamanda okulum ve klübüm adına da yüzme ve atletizm müsabakalarına da katılıyorum. Denildiği gibi İstanbul'da milli takım diye bir şey söz konusu değil, milli takım zaten sadece şampiyona ya da kamp öncesi belirlenir, aramızda milli olmuş ya da olacak sporcular vardır o ayrı, ayrıca dedikleri gibi İstanbul'da Oğuz (Omur) abiler gibi elit 1 grup vardır, onlar ispanya da bisiklet kampındalar şu anda ama onların antrenmanlarını bizimkilere göre çok farklı daha düzenli ve yoğun tabii ki.
Saygılarımla Duygun

Fırat Dizman

Forum Bağımlısı
Tepki
1.018
Bisiklet
Cube
@duyguny
herkese sizinki gibi imkan dileklerimle ,başarılar

bikernomad

Daimi Üye
Tepki
234
@tria

İzmirde triatlon filan olmaz.Geçen yılki yarış(DUATLON)berbat bir organizasyondu.Neden:1-Kimse İzmir'i evi gibi bilmek zorunda değil.Klüplere gönderilen faxlarda İtfaiyenin bilmemneresi deniyordu.O kadar.Teknik toplantının olacağı yeri bulana kadar 2,5 saatimiz geçti.2-Konaklama rezaletti.Bize tarif edilen yurtlara gittiğimizde extra bir torpile ihtiyacımız oldu,oda alabilmek için.Üniversitelerarası folklor oyunlarından dolayı yer yokmuş.Hapishane koğuşu gibi sabunu bile olmayan yerlerde konaklamak zorunda kaldık.Kardeşim yapmayın o zaman.3-Yarış esnasında tam Afrikadaki ilkel kabileler gibiydi görevlilerin durumu.BisikletYarış parkuruna giren araç sayısı herhalde onlarla öçülecek kadar çoktu.Bir belediye otobüsü de bir sporcumu kedi sanıp ezmeye kalkıştı.Allahtan oğlan ataktı da canını kurtardı.Diğerlerini saymıyorum daha.daha önce de diğer başlıklarda yazdım.Pan amerikan kupasında yarışan sporcuları olan,ITU da baya bir saygı gören,üklesinde de federasyon başkanı olan bir arkadaşımı bizim federasyonla tanıştırmak için davet etmiştim.Adam da nezaket gösterip gelmişti ülkesindeki yarışlara bizden de sporcu davet etmek için.Muhatap bulamadık.Eğer geçen senenin bir tekrarı olacaksa izmire adım dahi atmak istemem.

Fırat Dizman

Forum Bağımlısı
Tepki
1.018
Bisiklet
Cube
@bikernomad
sayın hocam dediklerinize aynen katılıyorum getirdiğiniz şahısla benden başka konuşan olmadı hatırlarsınız.dediğiniz koğuşalarda sıcaktan sbaha kadar uyuyamadık kahvaltı sıkıntı ,şehir içine ulaşamıyorsunuz oraya tıkılıp kaldık ancak neden benden alıntı yapma gereği duydunuz ? bende sadece neden olmadığı ve olamıyacağını söylemeye çalıştım.
saygılarımla

bikernomad

Daimi Üye
Tepki
234
@tria

Yok canım kardeşim.Hiçbir kasıt yok elbette.Konu başarısız Organizasyon olunca ilk gördüğüm yerden aldım yapıştırdım.Elbette hatırlıyorum seni.Valla anlamak çok zor triatlono olanları.Kimi zaman klupler,federasyon,belediyeler elbirliği ile bizi triatlondan uzaklaştırmak için elbirliği ediyorlar diye paranoyaya kapılıyorum.Triatlonla ilgili herzaman,yazdığım konuştuğum,yürekten inandığım tek şey bu sporda emek/başarının "ne biz hocaların ne de başkalarının" değil sadece ve sadece sporcuların eseri olduğudur.Sizler de verileni zaten çok fazlasıyla iade ediyorsunuz.Hiç abartmasız dünyada triatlonun en başarılı olduğu ülke Türkiye'dir.sporcuya hiçbirşey vermeden(üniversiteler hariç.Oralardan gelecek için çok ümitliyim) herşeyi istiyoruz.
Şu tribünlere oynama deli ediyor beni.samimiyetsizlik diz boyu.Bu adamlar hangi şartlarda nasıl antreman yapar,ne ile beslenir,anterman ayakkabısı kaç senelik,yılda kaç defa bu adamları arayıp bir sorununuz var mı diye kim sormuş bugüne kadar?İğrenç organizasyonlarla uykusuz gecelerden sonra motivasyondan tamamen düşmüş köle gibi hadi yarışın çocuklar diyoruz.
Hepinize saygılar,hürmetler.Ben ne federasyonun ne de kluplerin yanındayım.Yanında olduklarım sadece sporcular.

Tepki
0
Slm arkadaşlar aranıza kabul eder misiniz bilmiyorum ama triatlon yapmak istiyorum
Burda ilgilenen bi arkadaş mayıs gibi olacağını katılabileceğimi söyledi
Ama henüz bisikletim yok...
Sadece bitirebilmek için katılmayı düşünüyorum ama önce bir bisiklet almam lazım
Bi önerisi olan var mı....
Yardımcı olabilecek birisi...

Fırat Dizman

Forum Bağımlısı
Tepki
1.018
Bisiklet
Cube
@Abdulkerim Taşdemir
hiç kimsenin malı değilki aramıza kabul edelim arzu eden istek duygu düşünce bilgilerini açıklar paylaşır ne öyle bir kulü,ne zümre,nede kişi var kabul edip etmemeye karar veren ancak üzülerek söylüyorum bu sene yarış işleri sakat gibi inşallah mayısta yarış olurda yarışırız.Hepimiz bitirmek için yarışıyoruz 5dk önce 5dk sonra amaç finishi geçmek .ilk yarışana bence bisiklet alma arkadaşının bir dağ bisikleti bile güzelce olur yarış keyif alırsan sonra herkes yardımcı olur zaten hiçbirimiz fazla birşey bilmiyoruz bildiklerimizi paylaşırız
kolay gelsin
saygılarımla

SametAksuoğlu

Forum Demirbaşı
Tepki
457
@duyguny

merhabalar, zaten bana da sizi bulmam söylenmişti ancak isminiz aklımda kalmamış özür:rolleyes:
Çağlar Taş'ın abisi vasıtasıyla düzenli antrenmanlarınızdan haberdar oldum ve bana bir şekilde size ulaşmam ve oluru varsa antrenmanlarınıza katılarak kendimi denemem öğütlendi. ancak bu konuşamyı not almadan, iki tarafında acelesinin olduğu bir ortamda yaptığımdan dolayı gerektiği şekliyle bilgileri alamadım. foruma attığım msj da bunun kanıtı niteliğinde olsa gerek:rolleyes: :rolleyes:

ben,

kadıköy - kartal
ya da hava güzel ve vaktimde varsa
kadıköy- tuzla
arasında sahil şeridi üzerinde hafta içi "gece" haftasonu "gündüz" olacak şekilde antrenmanlara başladım. haftada bir ya da iki kez çıkabiliyorum ki çoğu durumda vize şu bu derken bu sayı 1'e iniyor.

böyle bir iş için uygun bisiklet ve gerekli ekipmanlara sahip olduğumu düşünüyorum. sizlerin ilk etapda sadece bisikletli antrenmanlarınıza bi kez katılarak kendimi gösterme şansı yakalasam şahane olacak, bi tanışsak diyorum