2000 TL'ye alınabilecek yol bisikletleri detaylı inceleme ve anket (2018)

Sizin tercihiniz/öneriniz hangileri olurdu?

• Toplam katılım
    621

hgercek

Daimi Üye
Tepki
852
Pek bilinen bir marka degil ama bu fiyat araliginda Kross Vento 1 ve 2 modelleri dusunulebilir.

(link)
(link)

Scudo

slckats

Forum Bağımlısı
Tepki
1.140
İsim
Selçuk Atış
Başlangıç
1986—87
Bisiklet
Kron
Bisiklet türü
Cyclocross
@hgercek
Vento 1.0 oranlarıyla biraz zayıf kalıyor gibi. Tabi bu tip şeyler bütçe işi. Gücümüz neye yetiyorsa onu alıyoruz.

Aruera

Aktif Üye
Tepki
165
İsim
B. BUDAK
Başlangıç
2006—07
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Diğer
Sanki modlar günümüz fiyatlarınca başlığı güncelleyebilir, ayrıca Corelli Sprint Kr100 hala bu fiyatı (link) inceleyebilirseniz hoş bir katkı olur.

Tepki
106
Başlangıç
1990—91
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@Aruera
Çok iyi olur.
Kafamız karıştı.
O tarihten bu yana fiyatlar da deli arttı.
Bisiklet bakıyorum ama kafam çok karışık. Artık 2000 lira bandında yol bisikleti kalmadı gibi.

Orkhan

Üye
Tepki
0
İsim
Orhan
Başlangıç
2002—03
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Diğer
2000 tlye Var ama ne kadar iyi olduğunu bilmiyoruz. İşi bilenlerden ses yok. Bekliyoruz...

efaruk

Daimi üye
Tepki
355
İsim
Faruk
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
Diğer
2000 altı yol bisikleti varsa da almayın.
Benimkisi 2600, dün rampadan aşağı gidiyorken, 62 km/s hıza varınca, güvenlik olarak içimde ciddi tereddütler yaşadım.
Çünkü yol bisikleti dediğin hızlı gitmek için üretilmiştir. Hız yaptığında da kişisel koruyucu ekipmanların dışında seni biraz da güvenlik yönünden tatmin etmesi lazım/elzem.

• Beğen
Tepkiler: MakRo ve Orkhan
Tepki
106
Başlangıç
1990—91
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@Orkhan

Bu listede olup, alınabilecek olan 2000 lira bandında ne var?

Bianchi listede en iyilerden ama artık üretimi yok. ikinci eli bile yok denecek kadar az, uygun kadro boyu bulmak neredeyse imkansız
Btwin, Sedona vs. hepsinin fiyatı 2500 ve üzeri.

Hsynozky

Üye
Tepki
127
İsim
Hüseyin özkaya
Başlangıç
1994—95
Bisiklet
Kron
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@BackConnect

corelli var sanırım. 300 modeli olmasına rağmen olumsuz yorum yapan bir arkadaş var forumda. iyi araştırmak lazım...

Roadlover

Aktif Üye
Tepki
169
Bisiklet
Merida
2000 tl lik bisikletin jantları ve lastiklerinin sizi 50 -60 km hızla gidiyorken koruyacağına inanıyorsanız alabilirsiniz. Tabiiki herkesin bi bütçesi ve alim gücü var fakat ortalama bi yol bisikletinin sadece lastik ve jantlarının 2000 tl etmesi gerekli. Maalesef yol bisikletleri düşük bütçeli değillerdir ve ülkemizde gerek kur gerek ithalat kaynaklı lüks olarak kabul edilmektedirler. Bu yüzden benim imkanım yoksa yol bisikleti için zorlamam yerine iyi bir hibrid veya fitness bakarım.

• Beğen
Tepkiler: efaruk

efaruk

Daimi üye
Tepki
355
İsim
Faruk
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
Diğer
Bu bandi 4000 tutan bir arkadas vardi hatta gecenlerde.

Triban

Forum Bağımlısı
Tepki
4.348
2019 yılında yeni bir bisiklet ve ekipmanları ile bu spora başlamak istiyorsun diyelim..Decathlon'un sitesine bakarak şu fiyatı görebilirsiniz;
3000 lira bisiklet;
(link)
150 lira kask;
(link)
80 lira tayt;
(link)
50 lira eldiven;
(link)
150 lira forma;
(link)
Toplam da 3430 lira cebinizden çıkar..Suluk,rüzgarlık,spd,lastik filan dahil ederseniz,5000'e kadar yolu var..
Bence yeni başlıyan birisi için Türkiye'nin şu şartlarında kabaca 3500 lira fena bir rakam değil..Çokta abartmamak lazım..Asıl mesele,giriş seviyesi değil de,orta/üst seviye kullanıcıları için geçerli..Orta ve üst seviye bisikletlere,ekipmanlarına inanılmaz fiyatlar isteniyor..
Yapılacak şu..Giriş seviye bir bisiklet alacaksınız,yavaş/dikkatli süreceksiniz,bisikleti yıpratmamaya çalışacaksınız,paranız oldukça,bisiklet üzerinde geliştirmeler yapacaksınız..
Bir sene bineyim,sonra satıp karbon bir bisiklet alayım konusu zor:hhhhhh:

Berke

Road Bike Cyclist
Tepki
5.964
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Bianchi
Bisiklet türü
Yol bisikleti
2014'te 2000 liraya Carraro 052 almıştım Tiagra setli, şimdi 2000'lik bisikletlere bakıyorum da binilecek gibi değil valla, yazık...

Wberlin

Üye
Tepki
139
Bisiklet
Bianchi
Yeni başlayanlara hitaben; yol bisikleti iyi hoş fiyakalı görünüyor. İlk kez başlayacak için yeni bir dünya gibi(bende öyle olmuştu) youtubırları izledikçe yol bisikleti dışındakiler bisiklet değilmiş gibi geliyor. Hevesle başladığım ucuz yol bisikletime spd de taktım formada aldım, tayt da giydim, gidon bandı sardım. Rulmanlı jant aldım. Halada seviyorum kendisini. Bagaj takıp kamp çantası bile taşıdım.
Lakin; üzerinde 3 saatten fazla zaman geçiremiyorum. Sıkılıyorum açıkçası, etrafı seyrede seyrede yavaş gezmek daha bi hoşuma gidiyor. Bu gezinti hali süresince eğik ve performans pozisyonunda oturmak anlamsız gelmeye başladı.
Şu an bisiklet alacak olsam;

Original520 alırdım.(çamurluk,bagaj,dinamo,konfor)

(link)

Peki neden elimdeki yol bisikletini satmıyorum? Seviyorum alıştım, yokuş aşağı aero uzamak hoşuma gidiyor. Yokuş çıkarken örümcek gibi hafif bir aletle tırmanmak hoşuma gidiyor. Gcn videoları izlerken konunun dışında kalmamak hoşuma gidiyor. Roodbayk demesi hoşuma gidiyor. Bir başkasının binmeye çalışıp bu ne ya demesi hoşuma gidiyor(gösteriş yani) strava edebiyatı hoşuma gidiyor.
City bike'a geçtip, bu sevdiğim şeylerden ayrılmak istemiyorum.

Ama bunları hiç deneyimlemeseydim ve bu yıl bisiklet alacak olsaydım,3 veya 4 bin verip roodbayk almaktansa, 1500 liralık sitibayk tam da ihtiyacım olan bisikletti.
Sırf yol bisikleti diye okadar paraları etmeyecek aletlere gömmeyelim arkadaşlar. Benim geçen yıl tourney li bisikleti alırken bile 1600 tl vermek zor gelmişti.

Son düzenleme:
Tepki
106
Başlangıç
1990—91
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@BackConnect

Kendimi altıntılayım :)

Sedona 6102300 TL
Triban 5002500 TL
Peugeot GTR 900 / R 172500 TL
Corelli KR 300 (listedeki KR 200'ün üst modeli, sora set)2750 TL

Sizce hangisini almalıyım?
İlk defa yol bisikleti kullanacağım. Bundan önce Sedona 410 kullandım.
yukarıdaki tablo ile ilgili tek kafamı kurcalayan, forumdaki bir arkadaşın KR300 ile ilgili jant problemlerinden bahsetmişti. (Fakat ondan başka da bu problemle karşılaşan görmedim internette. ) Yoksa şu anda Corelli rengiyle, her şeyiyle çok iyi duruyor.(baktım)

Üstadlar fikir verebilirse çok sevinirim, zira bu hafta bisikletimi almak istiyorum. Teşekkürler :)

• Beğen
Tepkiler: MakRo ve efaruk

Desert Fox

CARRARO Sportive 321 Deore
Tepki
1.426
İsim
TAHA
Başlangıç
2017—18
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@BackConnect
peugot u elerdim çünkü diğerlerine göre ağır ne yazıkki,
triban 500 de elerim çünkü microsift sistemden dolayı,bana kalsa 2. el triban 520-540 alırım hem bu saydıgın bisikletlerden daha iyi kompenentlere sahip çünkü
bu bütçeye sora üstü tiagra felan ikinci el bulabilirsin
sıfır olacaksa sedona 610 alırdım geri kalanına iyi bir az kullanılmış jant takımı bakardım.

• Beğen
Tepkiler: BackConnect

Burak B

Aktif Üye
Tepki
43
@BackConnect
Ben bu listeyi inceleyip Peugeot GTR920 aldım. Ağırlık olayını fitness ve günlük kullanım olarak düşündüğüm için dert etmedim. Bence bu fiyat aralığında tasarım olarak Peugeot'lar çok güzeller. Bence siz de hangisi hoşunuza gidiyorsa onu tercih edin.

a.valverde

El Imbatido
Tepki
2.570
bu konu zamaninin cok detayli arastirmalarindan biriydi ancak bugunku donem icin cok gercekciligi kalmadi ne yazik ki. Ornegin , Bianchi artik yol uretmiyor , bu markalar disinda , bu listeye bu sene Bisan'da katildi. Ayrica , tabii ki; fiyat bandi cok cok degisti malum konjuktur nedeniyle.
Dolayisiyla , bu konunun yeniden revize edilmesi gerekiyor diye dusunuyorum. tecrubeli ve arastirmaci bir dostumuzun bu konuya el atmasi lazim. :)

efaruk

Daimi üye
Tepki
355
İsim
Faruk
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
Diğer
@BackConnect

Bu dördü arasında kaldıysan, bence Peugeot al. Bana göre kurumsallık en önemli şey. Bazılarına göre para. Bazılarına göre başka bir şey. Peugeot' nun bisikletleri ülkemize gireli çok olmadı ama kurumsallığından şüphe uyandırmıyor. Ben bir corelli kullanıcısı olarak bir sonraki bisikletimde peugeot, corratec, yahut bir carraro düşünüyorum. Ama neden böyle. Çünkü yaşadığım şehirde bisikletçiler dükkanında bunları bulundurduğu için. Vizyon bu malesef. Bir kron bayisine girdim, biz yol bisikleti getirtmiyoruz diye neredeyse dükkanından kovacak. Garip. Bizde de vizyon bu bisikletlerden öteye geçemiyor malesef.
Neyse, bence Peugeot al. Ama tabi ki son kararı kendin ver ve her ne alırsan al arkana bir daha bakma ve hep en iyisini seçtiğini düşünerek bisikletinle mutlu ol. Ta ki bir üst basamağa geçene kadar. Diğerlerinde aklın kaldığında mutluluğu onlarda bırakıyorsun. Ve eminim seçtiğin en iyisi olacaktır:harika:

Son düzenleme: