2000 TL'ye alınabilecek yol bisikletleri detaylı inceleme ve anket (2018)

Sizin tercihiniz/öneriniz hangileri olurdu?

• Toplam katılım
    621

trainspotting35

Forum Bağımlısı
Tepki
23.371
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Orbea
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Mosso'nun kadrosu ağırdır dediğinizde orada durmanız gerektiğini söyleme ihtiyacı duydum. Mosso nun TCA kadrosunu hiç elinizle kaldırmadığınız varsayıyorum. Bunu karbon bisiklet sahibi biri olarak söyleyeyim ki hafifliğine şaşırmıştım.

Scudo

sadi imren

Bursa Tur Komitesi | B.T.K
Tepki
5.442
İsim
Sadi İMREN
Başlangıç
1949—50
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Evet ben de şahit oldum neredeyse karbon bir bisiklet kadar hafif diyebilirim (+1) kadrosu yorar endurance değil derseniz ona katılırım ancak ağır kadro tabiri olmamış .

Realomer

Üye
Tepki
25
İsim
Ömer Ö.
Bisiklet
Salcano
@sadi imren
Fuarda claris sete sahip en ağır bisikletten biri en azından peugeot ve carraroya göre

saydalan

Üye
Tepki
22
İsim
Sefa Ç
Başlangıç
1990—91
Bisiklet
Cannondale
Bisiklet türü
Cyclocross
@emreertuna

Ben de okuyunca yazmadan duramadım. Trek, giant, specialized, scott, lapierre, wilier, cube, cannondale, canyon şampiyonlar ligi takımları gibidir.

Salcano, mosso, carraro, bianchi, corelli vs ikinci lig.

Kron üçüncü lig.

• Beğen
Tepkiler: Metal06

Realomer

Üye
Tepki
25
İsim
Ömer Ö.
Bisiklet
Salcano
@saydalan
Ben sıraya göre yazdım zaten birde arkadaşın çok bütçesi yok eğer para bulursa ilk sıralardan alabilir yoksa ben biliyorum ne olduğunu. Claris setli mosso en ağırlarından.

Desert Fox

CARRARO Sportive 321 Deore
Tepki
1.426
İsim
TAHA
Başlangıç
2017—18
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Şehir - Tur
ahh ahh 2000 tl ye claris setli bisiklet bulabiliyorsanız öpün başınıza koyun.
anlamıyorum 2000-3000 tl verince uzay mekiği felan aldığınızı mı düşünüyorsunuz?
evet pahalı ne yazıkki,bu paralara anca başlangıç seviyesi alınabiliyor zaten 2019 modellerde bu fiyata tourney olanı alabilirsin
ne yazıkki dolar-euro karşılığı para etmeyen bisikletlere niye böyle yükleniyorsunuz anlamadım,tabi ağır olacak çünkü bir çoğunun maşası çelik (çin üretimi) bir çoğunun jantı ağır,dandik bir kısmında aynakoldan bile kısılıp abuk subuk markaların aynakollarını görüyoruz onlar da ağır.Eğer hafif bisiklet takıntınız varsa size tavsiyem sıfır almayın ikinci ellere bakın gayet iyi bisikletler var piyasada,hatta kadro-set-jant ları ufak ufak alıp iyi bir bisiklet bile toplamak gayet mümkün.Gözünüzü seveyim gelip burada şu bisikletleri tartışmayalım kimin parası neye yetiyorsa onu alsın

Realomer

Üye
Tepki
25
İsim
Ömer Ö.
Bisiklet
Salcano
Bir claris setli bisiklet 3000tl artık.

Hsynozky

Üye
Tepki
127
İsim
Hüseyin özkaya
Başlangıç
1994—95
Bisiklet
Kron
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Cevaplar için teşekkürler. Yalnız ben ağırlığı sormadım. Benim İçin 1-2 kg farketmez. Tabi böyle dedim diye çelik bisiklet değil kastettiğim. Mosso ağır olabilir. Cavalier kadrosu sağlamlık yönünden nasıldır. Yukarıda arkadaşın dediği 2. Sınıf klasmandaki bisikletler arasında kadro sağlamlığı hangisinde daha iyi? Saygılar , sevgiler.

Realomer

Üye
Tepki
25
İsim
Ömer Ö.
Bisiklet
Salcano
@Hsynozky
Carraro peugeot sedona bunlar 2.ligdekilerden en iyileri.

• Beğen
Tepkiler: Hsynozky

saydalan

Üye
Tepki
22
İsim
Sefa Ç
Başlangıç
1990—91
Bisiklet
Cannondale
Bisiklet türü
Cyclocross
@Hsynozky

Aslında hemen hemen aynılar. Biri at, digeri deve değil. Bisiklete binmeyi sevmenin bir püf noktası da bisikleti beğenmek, hatta aşık olmaktır. Hangisi sizi cezbetmişse, bakınca heyecanlandırıyorsa onu alın. Rengi şekli size çekici gelmiyorsa mantıklı diye almayın.

• Beğen

:DDD

Forum Bağımlısı
Tepki
449
İsim
Muhammed Hüten
Başlangıç
2011—12
Bisiklet
Canyon
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Hayatımda Mosso kadar kötü bir bisiklet görmedim! Jantlar o kadar ağır ki sanki %7 yokuş çıkarken arkamdan bir bisikletli daha taşıyormuş gibi hissediyorum. Lastik derseniz bugün kayıp düştüm. :) Sizi Serkan Bey'in dediği gibi çok öne eyiyor. Yani alınmaması gerekilen bir bisiklet. (Elden çıkarmanın vakti geldi.)

Realomer

Üye
Tepki
25
İsim
Ömer Ö.
Bisiklet
Salcano
@:DDD
Fuarda baktığım inceledigim gibi claris setli bisikletler arasında en ağırı jantları harbiden çok ağır.

• Beğen
Tepkiler: :DDD

emreertuna

Üye
Tepki
145
İsim
Emre Ertuna
Başlangıç
2017—18
Bisiklet
Trek
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Hsynozky
Hocam Carraro 012yle başladım, eski Scott Speedster 30la devam ettim, şu an Trek Emonda s6 kullanıyorum.
Çok net söyleyebilirim ki ilk alacağınız bisikletin ağır olması size dezavantaj sağlamıcak, çünkü hafif de olsa yavaş gideceksiniz, ağır olsa da.
Benim tavsiyem 2. el eski de olsa iyi bir kadroya sahip bisiklet almanız. Ha ben illa yeni bisiklete bincem diyosanız da kimseye sormayın, hangisini beğendiniz, hoşunuza gitti, alın gitsin.
Zaten 1 sene sonra daha iyi kadro arayışına girceksiniz.

Hsynozky

Üye
Tepki
127
İsim
Hüseyin özkaya
Başlangıç
1994—95
Bisiklet
Kron
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@emreertuna

illa yeni bisiklet anlayışım sizin yorumlarınıza benzer yorumlar sayesinde kalmadı. iyi ki de öyle oldu. bana tecrübelerinize göre en fazla 5 bine kadar sıfır 2. el kadro sıralaması yapmanız mümkün mü? ben de o sıralamaya göre yukarıdan aşağı doğru o anki bütçeme göre bisiklet seçimimi yapabileyim. ben sistemlere çok kafa yormayı düşünmüyorum. söz gelimi kötü kadrolu bir 105 set alacağıma iyi kadrolu bir claris alırım mantığındayım. saygılar sevgiler.

emreertuna

Üye
Tepki
145
İsim
Emre Ertuna
Başlangıç
2017—18
Bisiklet
Trek
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Hsynozky
Böyle bir sıralama ben size yapamam, güncel piyasa ve satıcıların isteğini bilemem ki.
Sıfır için soruyosanız 5bin TL ye 105 setli bir alüminyum bisiklet iyi bir kadroyla maalesef yok.
İkinci el alüminyum kadro, karbon maşa, giriş seviye jant setli bir bisiklet 5 bin liraya sizi hayli hayli idare edecektir.
Dediğim gibi çok takılmamaya çalışın. Eğer gerçekten giriş seviyesindeyseniz aldığınız dişli oranlarına da dikkat edin, yokuşta üzülmeyin.

• Beğen
Tepki
1
İsim
Doğaçhan Arslan
Başlangıç
2017—18
Bisiklet
Kron
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Merhaba arkadaşlar şuan bu bisikletlerin hiç biri bu fiyata yok. 2500 liraya paugeot un gtr 920 full claris setli olanını almayı düşünüyorum önerir misiniz

Harun.

Yaşam boyu bisikletçi
Tepki
908
Başlangıç
2003—04
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Hocam sizden ricam Salcano City Life 30'u bu şekilde yorumlar mısınız? Özellikle kadro açılarını.

Yalnız Pedal

Forum Bağımlısı
Tepki
1.057
Bisiklet
Diğer
Sayfayı kaydettim müsait bir zamanda dinlerim hepsini eğlenceli olur. Bu kadar yazıyı elbet ben okumam google ablaya okuyorum.