2000 TL'ye alınabilecek yol bisikletleri detaylı inceleme ve anket (2018)

Sizin tercihiniz/öneriniz hangileri olurdu?

• Toplam katılım
    621

ahmet1914

Forum Bağımlısı
Tepki
1.262
İsim
Ahmet Y
Başlangıç
2017—18
Bisiklet
Bisan
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@BerkEvren
Anlıyorum ve yorumunuza saygı duyuyorum. Dağ bisikletinden,yol bisikletine geçen ve yol bisikleti çalınan ve de şu anda şehir bisikleti kullanan ben diyorum ki keşke hiç tanışmasaydım yol bisikleti ile, ona alışınca diğerlerini kullanmak çok zor geliyor????

• Beğen
Tepkiler: Şeffaf ve ikemath
Scudo

saydalan

Üye
Tepki
22
İsim
Sefa Ç
Başlangıç
1990—91
Bisiklet
Cannondale
Bisiklet türü
Cyclocross
Bisikletin yol bisikleti olup olmadığını sadece bar'dan mı anlıyoruz? Drop ise yoldur, flat ise dağdır gibi? Başka neresinden anlayabiliriz?
Bir de, yol bisikletlerinin tekerleri çok ince gibi. O tekerlerle toprak yolda ve patikalarda ilerlenebilir mi?

Triban

Forum Bağımlısı
Tepki
4.348
@saydalan
Drop olanlar yol oluyor,flat olanlar dağ veya şehir veya tur(dropta oluyor) veya fitness..
İnce teker korkutmasın sizi..Ben 25 mm kullanıyorum..İki gün önce çok kötü bir yoldaydım ama hiç sıkıntı yaşamadım..Her türlü bozuk yolda kullanabilirsiniz yani..Yeter ki hızınızı iyi ayarlayın ve bisiklet hakimiyetiniz iyi olsun..

• Beğen
Tepkiler: saydalan

ghstrdr61

Üye
Tepki
13
İsim
zafer
Başlangıç
2000—01
Bisiklet
Kron
Bisiklet türü
Yol bisikleti
---okuyup öğrencikçe kendi asıl arayışımın ne olduğu yönündeki profilimi daha doğru çizmeye başlıyorum sanırsam.
---açıklamalar gerçekten çok faydalı oldu. normalde city yada hybrit de deniyor hangisini kabul ederseniz o tarz bisiklet bakıyordum. fakat asıl istediğimin bilgiler arttıkça bunun olmadığını anladım. fakat yol bisikletlerinin de fiyatları çok uçmuş. bisiklet alırken üzerindeki ekipmanın önemi bariz ortada ve bunu gayet iyi anladım burdaki açıklama ve yorumlardan.
---merak ettiğim birşey var alın borusunun kısalığı daha agresif bir sürüş sağlıyor bize. peki genel olarak baktığımızda neden bu boyutlar farklılık gösteriyor. daha pasif sürüş için alın borusunun biraz uzun mu olması gerekiyor ve mesela alırken bunada dikkat edip kısa olandan mı kadro/model seçmemiz gerekir. yani bu bizi çok etkiler mi?
---üst borunun eğimli mi düz mü olması daha iyidir? çünkü birkaç izlediğim videoda eğimli olmasının avantajlı olduğunu belirtti. yerden gelen darbeleri daha çok sönümleyerek bize daha az titreşim gelmesini sağlıyormuş. bu ne kadar yararlı ?
--- f/p açısından da bakacak olursak ki değerlendirmeleri yapılan bisikletlere baktığımda 2500-3200 tl civarında. 2500 veren 3000 de verir fakat burda 3000 şuna vereceğine 2500 şu bisiklete versende olur diyeceğiniz bir bisiklet var mı ?

a.valverde

El Imbatido
Tepki
2.570
@brstrmn

Bence yine SLR serisinden devam edip SLR600 sizin icin uygun olacaktir diye dusunuyorum , SLR600'de de tum parcalar Tiagra olarak uygunlanmistir , ayrica , celeste mavisi bence bu bisikleti bir adim daha one cikartiyor.
Ancak bildigim kadariyla , artik 2019 yili itibariyle , Bianchi'ler yol sinifinda uretilmiyor. dolayisyla ancak temiz bir SLR 600 bulabilirseniz bence dusununuz.

saydalan

Üye
Tepki
22
İsim
Sefa Ç
Başlangıç
1990—91
Bisiklet
Cannondale
Bisiklet türü
Cyclocross
@ghstrdr61

Bu sorunun cevabını ben de merakla bekliyorum.

Triban 520 ye yönelmiştim fakat 4000 TL olunca vazgeçtim. Alternatif olarak 2500'e sıfır peugeot gtr 920 claris buldum ama bisiklet konusunda acemi olduğum için almakla doğru yapıp yapmadığımı bilemedim. Bir de 3000'e ikinci el scott scale 990 denk geldi. Aldıktan sonra keşke almasaydım demek istemiyorum.

hamlet2006

Cırbağa dedesi
Tepki
32.964
İsim
Süleyman
Başlangıç
1986—87
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@ghstrdr61

Aslında yok.
Bu fiyat seviyesinde alınabilecek bisikletler başlangıç seviyesi bisikletler olduğundan üç aşağı beş yukarı benzer özelliklerdeki ve birbirlerine göre belirgin avantajı olmayan bisikletler.Bu bisikletleri yol bisikletine başlangıç ve bir çeşit basamak olarak değerlendirip beklentiyi yüksek tutmadan ,tasarım olarak içinize sinen bütçenizi fazla zorlamayan bisikletleri seçmenizde fayda var.

brstrmn

Aktif Üye
Tepki
154
İsim
Barış
Bisiklet
Bianchi
@a.valverde

Jantları tel maşa onun da.
Almışken jant setide içinde olmalı diye düşünüyorum.
Bu arada Bianchi niye yol bisikletini bıraktı?

a.valverde

El Imbatido
Tepki
2.570
@brstrmn

Bianchi , Turkiye'deki uretimini sadece YOL bisikleti icin birakti ancak nedenini bilemiyorum pazar ile ilgili olabilir.

Saburié

Always do FAVORS Never take ORDERS
Tepki
443
İsim
Burhan Has
Bisiklet
Bianchi
(link) 2019 da yol bisikleti yok bianchide

2019 da claris setli en ucuz yol bisikleti corelli kr 200 galiba.

kaliperleri claris değil ama şekli çok benzeyen promax var

Son düzenleme:

ghstrdr61

Üye
Tepki
13
İsim
zafer
Başlangıç
2000—01
Bisiklet
Kron
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@hamlet2006
yol bisikleti için evet başlangıç olacak. aslında bu cevap beni biraz tatmin etti. çünkü incelemelere bakıp gidecek olursan tasarımı hoşuma gitmeyen bir bisiklet seçmem gerekiyordu. fakat pek birşey değişmeyecek galiba dediginiz gibi 3 assagi 5 yukarı hepsi aynı özelliklere sahip. yükselmek için kullanacagimdan tasarımı hoşuma gideni almak bi bakıma beni daha çok tatmin edip üst seviyeler için heveslendirecek. teşekkür ederim

Hsynozky

Üye
Tepki
127
İsim
Hüseyin özkaya
Başlangıç
1994—95
Bisiklet
Kron
Bisiklet türü
Şehir - Tur
arkadaşlar merhaba. bu bütçelerin bir tık yukarısı yani mosso cavalier 700 claris ya da sora lara bakıyorum. daha önce carraro almak istemiştim. ama mossonun kadrosu çok hoşuma gitti. ileride set yükseltme yapabilirim duruma göre. sorum şu illa ki carraro 042 mossolardan daha mı iyi? 2. sorum mossolar arasında seçim yapacak olsanız claris mi sora mı. sora daha üst sekment ama belki claris bazı yönleriyle daha avantajlıdır diye soruyorum.

Realomer

Üye
Tepki
25
İsim
Ömer Ö.
Bisiklet
Salcano
@Hsynozky
Claris sette peugeot r16 sorada cr 042
Mossoya bulaşmayın peugeot ve carraroya gore agır. ve suan daha yeni fotograflar gelmedi 2019 modellerin bide teknik ozellikleri guncellenmedi ona fore bakınız yok ben peugeot pek ısınamadım derseniz carraro alın ya da peugeot r15 alın oda cr 042 gibi sora set.

@Realomer
Peugeot r14 tiagra yada cr 042 ile aynı fiyatta bulunabiliyor.

• Beğen
Tepkiler: Hsynozky

Şeffaf

Forum Bağımlısı
Tepki
2.470
İsim
Burak
Başlangıç
2017—18
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Diğer
Son gelen zamlardan sonra, 2400 liralık fiyat etiketiyle bisan 9100 de bu listeye eklenmeli, değerlendirilmeli diye düşünüyorum. Bizzat inceledim ve beğendim. Artısıyla eksisiyle tartışılır.

sadi imren

Bursa Tur Komitesi | B.T.K
Tepki
5.442
İsim
Sadi İMREN
Başlangıç
1949—50
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Biz de garantili bisikletimizi satıyoruz üst model bir bisiklet aldık ruble ve aynakol ile yokuşlarda çok iyi bisiklettir tavsiye ederim. Bisiklet alacaklar kullanacakları bölgeye göre ayna kol ve ruble oranlarını dikkate alsınlar (link)

• Beğen
Tepkiler: slckats

ZaMPaRa

Üye
Tepki
18
İsim
Murat
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Single Speed
Suanki fiyatlar ile tekrar kıyaslama yapilmali bence.

Hsynozky

Üye
Tepki
127
İsim
Hüseyin özkaya
Başlangıç
1994—95
Bisiklet
Kron
Bisiklet türü
Şehir - Tur
yaptığım araştırmalarda mosso kadrosunun çok sağlam olduğunu okumuştum halbuki. kafam karıştı. benim amacım 3500 civarı bir bütçe ile alabileceğim en sağlam kadrolu bisikleti alıp , param oldukça set yükseltmekti. bu açıdan baktığınızda en sağlam kadro hangi markada var?

Realomer

Üye
Tepki
25
İsim
Ömer Ö.
Bisiklet
Salcano
@Hsynozky
Trek,giant,specialized,carraro ve peugeot iyi. Bunların mosso dan daha fafiftir aynı set olsalar bile mossonun kadrosu ağırdır.

emreertuna

Üye
Tepki
145
İsim
Emre Ertuna
Başlangıç
2017—18
Bisiklet
Trek
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Realomer
Yapmıcam dediğim şeyi yaptım, konu başlığına tıkladım.
Ve maalesef cevaplamadan duramayacağım.
Lütfen Trek, Giant ve Specialized'ı, Carraro ve Peugeot ile aynı kefeye koymayın. İnsanlara yanlış bilgiler vermeyin.
Saygılar.

Realomer

Üye
Tepki
25
İsim
Ömer Ö.
Bisiklet
Salcano
@emreertuna
Iyiden doğruya trek aralarından en pahalısı. Canyonu oraya koymadım oraya ama oda iyidir.