2000 TL bütçeyle en iyi dağ bisikleti

BF Okuru

Üye
Tepki
2
Merhaba arkadaşlar. 2000 TL civarında bi bütçem var.

Yaklaşık 1 yıldır Salcano Igman Hidrolik Disk modelini kullanıyorum.

Daha üst bir modele geçmek istiyorum. Şu an 16'' bisiklet kullanıyorum, boyum 176cm. Kilom 70. Yeni alacağım bisikleti de 17,5'' veya 18'' düşünüyorum.

Trek 6300 modelini almaya yakın gibi dursamda, bu fiyata farklı bir markanın, daha iyi donanımlı bir bisikletini alabiliyorum.
Sırf kadro kalitesi için bu para Trek'e verilmeli mi? Yoksa Sedona 761 ya da türevi bir bisiklet almak daha mı mantıklı? Fikirleriniz nelerdir?

Scudo

BF Okuru

Üye
Tepki
2
Az önce özelden bir arkadaş 2. el bir bisiklet önermiş. Ancak mesaj sayımdan ötürü özelden cevap yazamıyorum. Öneriniz için teşekkürler, ikinci el düşünmüyorum.

Cahit Türk

Daimi Üye
Tepki
128
Bisiklet
Salcano
neden mtb? yol bisikletini deneyin, sonra pişman olmayın.

BF Okuru

Üye
Tepki
2
@CENGİZ.ÖKSÜZ

Antalya'da yaşadığım için yakın çevrede birçok arazi turuna çıkıyoruz. Yol bisikleti beni bu turların çoğundan mahrum eder. Ama birkaç sene sonra Specialized Sirrus tarzı bir bisikleti 2. bisikletim olarak almayı düşünüyorum.

Kerim KOÇAK

Forum Demirbaşı
Tepki
493
İsim
Kerim
Bisiklet
Bianchi
Trek falan hepsi yalan dostum kadro kalitesi sana ne kazandırıcak ? Salcano alanların kadrosu kırılıyomu?En düşük donanıma dünyanın fiyatını istiyolar sana tavsiyem (link) tam bir fiyat/performans ürünü.

Berk_D

Daimi Üye
Tepki
131
Bisiklet
Geotech
Kadro mu? Ekipman mı? Önce buna karar vermelisin. Pahalı markaların, gerçekten kaliteli, şık görünümlü kadrolarının üstüne 5 kuruş etmeyecek ekipmanlarla döşenmiş bir bisiklet mi alacaksın? Yoksa kadrosu standart olan ancak ekipmanları üst kaliteli olan bir bisiklet mi alacaksın? Bana sorarsan Salcano'nun üst modellerine bak derim. Salcano'da 2000 liralık bir bisikletle Trek deki 2000 liralık bir bisikletin özeliklerine bak dediğimi daha net anlayacaksın. :)

Tolga Yücel

Forum Demirbaşı
Tepki
328
Bisiklet
Salcano
Kerim kardeşin dediği doğru,bu hafta bende ondan alacağım,hemde indirimde yapıyorlar,trek marka ve kadrodan para alıyor.. salcanonun parçaları çok iyi kadroda 2 günde kırılcak bir kadro değil salcano kullanan arkadaşlar buyrun burada yazsınlar,ben salcano derim

Berk_D

Daimi Üye
Tepki
131
Bisiklet
Geotech
Şunu da belirtmekte fayda var sanırım. Salcano'nun fotoğrafçısı gerçekten ÇOK kötü iş çıkartmış. Sitelerindeki fotoğraflara bakıp beğenmemiştim ama canlı görünce gayet güzel gözüküyor kadroları.

Alper Yıldırım

Forum Bağımlısı
Tepki
450
Ben yakın zamanda 2009 Giant xtc3 aldım, buradaki arkdaşlarımın dediğine göre 2009Un en iyi kadrolarından birisi ve üzerinde de yarışlara katılmayacak kişiler için birhayli yeterli olacak donanımı var. bir araştır istersen.. satıcılar 2010-2009 üst modelleri indirimli verebiliyorlar.

Recep TOPAL

Forum Bağımlısı
Tepki
1.003
sizin yerinizde olsam kadroyu 2.elden temin ederim.diğer parçalarını şuanki kullandığın salcano'dan temin edersin.paranın kaldığı yerde ise uprage etmek istediğin parçaları alırsın.

arkadaşların çok iddialı bir şekilde "bence trek hikaye" demesine katılmıyorum.bunu derken önce o markayı kullanıp değerlendirmeleri gerekir.ben 2010 trek 8500 kullandım ve size temin ederim onun verdiği güveni hiçbir marka vermedi.

tabi karar sizin...

BF Okuru

Üye
Tepki
2
Haklısınız aslında. Ben Salcano'mdan kadro ve geometri olarak herhangi bir sıkıntı yaşamadım. Ama bilirsiniz ki; bu iş tutku halini almaya başlayınca biraz da kendimizi şimartmak istiyoruz sanırım :)
2000-2300 TL arasında o kadar cok alternatif var ki, kafası karışıyor insanın. Ve bu karışıklık insana çok vakit kaybettiriyor. Herşey 'keşke' dememek için :)

BF Okuru

Üye
Tepki
2
Forumda kadro çatlakları ve üretim hatalarıyla ilgili birçok konu var. Donanım, değiştirilerek üstesinden gelinebilecek bir konu iken aynı şey kadro için geçerli değil. Garanti şartları, bakım, teknik servis gibi konular gözönüne alındığında Trek 6300'ün hem donanım hem de garanti şartları olarak ihtiyaçlarımı karşılayacağını düşünüyorum.

BF Okuru

Üye
Tepki
2
Ben aslında yavaş yavaş toplasam diye düşndüm bisikleti.Kadrosunu Giant xtc alıp parçalarıda yavaş yavaş koyarım üstüne diye ama maliyet baya artıyor.Şimdilik o kadar bütçem yok.Bundan sonraki bisikleetimi öyle yaparım inşallah.Giant xtc kadroları gerçekten çok güzel.

Furkan Kılınç

Daimi Üye
Tepki
89
Bisiklet
Salcano
Arkadaşım karar ver artık :) al bi salcano belli bi süre sonrada merida,trek,scott,corratec kadro alırsın olur biter :)
İkinci el bölümü kurcalıyorum çok güzel trek kadrolar 300-400 tl den satılıyor..

Ali Akan

Üye
Tepki
21
Herkese Merhaba,
Ben Ali. 17 yaşındayım. Yaklaşık olarak 1 aydır aktif olarak forumu takip ediyorum, ve neredeyse hergün forumda bisiklet tavsiyesi için konu açıldığınında farkındayım. Yaklaşık olarak 2000 TL nakit ödeme yapabilecek bütçem var, nakit diyorum çünkü; sizlerden öğrendiğim kadarıyla bisiklet mağazaları nakit ödemelerde %10-15 civarlarında etiket fiyatından düşüyorlarmış. Yaklaşık 2000 TL olan bütçem ile Hardtail DAĞ BİSİKLETİ almak istiyorum, o kadar çok seçenek var ki nasıl karar verebileceğimi de bilemiyorum açıkçası. Şunuda belirtmek isterimki ,görüntü çok azda olsa bir seçim faktörüdür benim için :) . Önerilerinizi beklemekteyim.
(başlık neden büyük ve küçük harf sentezinden oluşmakta hiç bir fikrim yok, muhtemelen yanlış birşeyler yaptım kusura bakmayın)
Okuduğunuz ve ilgilendiğiniz için teşekkürler.
İyi günler

Hasan ali Gülmez

Aktif Üye
Tepki
38
Bisiklet
Salcano
Gardaşım Salcano İgman Deore Kullanıyorum Tavsiye Ederim.İstersen 2000'E Slx modelinide Alabilirsin.

Abdullah Cimis

Forum Demirbaşı
Tepki
208
Bisiklet
Scott
Eğer ömür boyu kadro garantili bir bisiklet düşünmüyorsanız Mosso'nun bisikletleri fiyat/performans olarak çok uygun. Benim düşüncem ise Scott marka bir bisiklet. Tabi kadro ömür boyu garantili olduğu için Scott ağır basıyor. 2. El temiz bisiklet bulunabilir oldukça karlı alırsınız.