2000 TL altı yol bisikletleri

Desert Fox

CARRARO Sportive 321 Deore
Tepki
1.426
İsim
TAHA
Başlangıç
2017—18
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Scudo

Harun.

Yaşam boyu bisikletçi
Tepki
908
Başlangıç
2003—04
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@Desert Fox Dandik amortisörlü maşadansa sabit maşa daha iyidir hocam. Kesinlikle

Guanzo

Aktif Üye
Tepki
88
İsim
Mehmet
Bisiklet
Ghost
Şehir bisikleti için de bu tarz konu açabilir misin?

MakRo

🤘Forever Metal🤘
Tepki
9.133
İsim
Alperen Atman
Başlangıç
1998—99
Bisiklet
b'Twin
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
@Guanzo
(link) bu konuda yardım ediyorlar bütçenizi ve istekleriniz yazın vaktiniz olduğunda okuyun. Zaten şehir ve dağ bisikletlerinin en düşüğü 900 lira civarından başladığı için çok geniş seçenek olacaktır. Genelde yol bisikletlerinde başlangıç seviyesine bakıldığında @ahlaksız 'ın açtığı gibi hep 2000 civarına yakın olduğu ve insanların aklındaki soru işaretini gidermek adına açtığını görebilirsiniz. Yine konu sahibi kendisi bilir. Konu açabilir.

• Beğen
Tepkiler: Triban

a.valverde

El Imbatido
Tepki
2.600
@ahlaksız oncelikle emeginiz ve bilgilendirmeniz icin cok tesekkurler . Ben bu listeden , oncelikle disli oranlari nedeniyle sonrasinda da Bianchi markasini sevdigimden dolayi SLR400 'un biraz daha uygun ve secilebilir olabilecegini dusunuyorum.
Diger taraftan , muhakkak sizler de okumussunuzdur , (yanlis hatilamiyorsam yine bu forumda bahsedilmisti) Italyan bisiklet tasarim ve geometrilerinin , Akdeniz insan geometrisine gore hazirlandigi icin , bizlerin de ergonomisine daha fazla yakin oldugu seklindeydi. Dolayisiyla bu model secenek digerlerine gore bir adim onde olabilir . bu tabii ki benim sahsi fikrim .

• Beğen
Tepkiler: Triban

Triban

Forum Bağımlısı
Tepki
4.349
@Harun.
Ben rubleyi değiştirdim..Oranlar şöyle;50-39-30 aynakol..12-32 ruble..
Buna rağmen zorlanıyorum ama çok dik bir rampa da olsa çıkıyorum artık..5-6 ay önce çıkamıyordum ama..
Rampaları,çıkamaya çıkamaya çıkabiliriz ancak..
@Sergüzeşt
Yolu tercih et bence..
@Guanzo
Ucuz yol bisikletlerini biraz bildiğim için bu konuyu açabildim..Şehir bisikletlerini pek bilmiyorum..

• Beğen
Tepkiler: Sergüzeşt

Wberlin

Üye
Tepki
139
Bisiklet
Bianchi
@a.valverde Benim bianchi slr200 alma kararim bilincli degildi. Bisiklet meselesi, planor ve yelkene ulasamamamdan sonra 3. Secenegimdi :) ayni zamanda çocuklugumdaki hürtaş marka pinokyo bisikletimden gelen bisiklet sevgisini şu resim depreştirdi;20180828_224618.png
Almak ne mumkun :) bende turkiyede uretilen bianchi modellerine baktim. Birtek slr vardi. Slr seri olarak ayni kadronun farkli donanimlarindan ibaret; tourney claris diyerek yukseliyor. Slr 600 tipki bu resimdeki oltre gibi "celest" renge sahip. Şoyle bi mantikla bakinca ayni kadroya donanimindan dolayi 3 kati para vermek istemedim. Donanimdanda pek anlamam lakin, tuslara bastiginizda vitesin duzgun gecmesi kafi geldi. Bununla ilgili forumda "noname" potu kirmistim belki arkadaslar hatirlar:) Ayrica sari rengi cok guzel gorunuyor. Bisikleti salonda tutuyorum paril paril oyuncak gibi seviyorum :)
Bu arada bianchi nin international sitesinde slr diye bir seri yok. Bu kadro endurance kategorisinde "Impulse" olarak geciyor. Turkiyede nedense slr adini vermisler. Performans konusunu degerlendirecek arkadaslar forumda mevcut ama ben nacisane fikrimi soyleyeyim; Bisiklet 11 kg. Bu fiyat kategorisinde whistle kanza dan 1 kg daha agir. Üç ayna kol dişmisine sahip toplamda 21 vites. Duydugum kadari ile 3lu aynakol federasyon yarismalarina katilamiyormus(nedense?) Buda benim gibi hevesli surucu icin tirmanislarda kolaylik sagliyor. Beylerbeyi, nakkastepe tirmanisinda 8km gibi dusuk bir hizla terlemeden mola vermeden cikmami sagliyor. Frenlerde bisey yazmiyor ama gevseme tutmama calkalanma gibi sorunlar yok. Belki birkaç bin km lerde bozulabilir ama dedigim gibi 30 veya 40 tl ye bu parcalar sifir olarak alinabiliyor. Uzun lafin kisasi, her malin bir alicisi lafi dogru. Tavsiye edermiyim? Bilmem size kalmis. Bana guvenilirmi? Oda size kalmis :)

T

tersderyar

Misafir
@Wberlin ahahajaha aynı kişi 60 aynakol sayısına kadar da ulaşılıyor diyor. Bak sana tavsiye önce bir yarış talimatlarını oku yada federasyonu ara bir sor. Sonra da o videoya yorum yap üçlü aynakol kısıtlaması yokken neye dayanarak insanları yanlış yönlendiriyorsunuz? Bu işte tamircilik ve satıcılık dışında bir yeterliliğiniz var mı diye de ekleyiver

Harun.

Yaşam boyu bisikletçi
Tepki
908
Başlangıç
2003—04
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@tersderyar 60 aynakol da 3lü aynakol da haksızlık olur.

torquehp

Üye
Tepki
52
İsim
Muhammet d.
@Murat B.

Murat Bey iyi günler yukarıda bahsedilen Salcano xrs060 model bisikleti sahibim. Bursa'da oturuyorum yani epeyce bir iyiyim bulunmakta. Bisiklet ikinci el ikinci el 500 tl ye almıştım. Ve geçtiğimiz kış yaklaşık 6 ay boyunca 4000 kilometreden fazla yol yaptım Her gün en az 20 kilometre pedallıyordum. Daha sonra bu yaz bisiklet ile feribot aracılığı ile İstanbul'a gitmeye karar verdim.

Dediğiniz gibi bisikletin düşük oranı 1,5 (28 ruble,42 aynakol). Benim sormak istediğim şu ; sizce bu oran ile sırtta 10 kilogram civarında çanta ile, %7 eğimli 2 kilometrelik yolu bisikletten inmeden ve seleden kalkmadan (sağa sola da kıvrılmadan) çıkmak bir başarı sayılabilir mi ? Kondisyonuma iyi diyebilir miyim ? O günüb sonunda 75 kilometre pedallamıştım (yenikapıdan-bahçeşehire 45 km) çantadan dolayı belim epey ağırmıştı.

@ahlaksız size de sorabilir miyim ?

Emre07E

Üye
Tepki
2
İsim
Emre E
Bisiklet
Whistle
Selamlar yol-yarış - bisikleti alacağım. İlk kez. İlk yol-yarış bisikletim olucak , bundan önce kullandığım 1997 model Beldeyama(full shimano kadro) Hardtrail bisikleti vardı ve onla güzel km yaptım diyebilirim ( o hurda ile yani...) Şimdi ise bütçem 2.200 civarı. Krron rc2000 mi yoksa Mosso Cavalier 700 claris mi ? ikisi de Claris setli. Bu set konusunda pek bilgim yok. Kron rc1000 tourney setmiş , alınmaz mı yani ?

Triban

Forum Bağımlısı
Tepki
4.349
@torquehp
Yeni başlayan birisine bu oranlar ol(a)maz..
Siz binlerce km yapmışsınız sonuçta..Dolayısıyla kondisyonunuz ''iyi'' tabi ki..
@Emre07E
Tourney sıkıntı yaratabilir..
İki bisiklet arasında kaldıysanız,dış görünüşü hoşunuza gideni almalısınız..

Bisiklet sever 93

Pejocu genç :-)
Tepki
513
İsim
Mert
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Emre07E

Dostum Salcanoyu seviyorsan buna bir bak derim
(link)

Bisikletin fiyatı yüksek gibi görünebilir ama bayisine gidipte abi 2200 TL param var diyince büyük ihtimalle size o bisikleti vericektir vermezsede gidip kron yada mosso alabirsiniz :)

@Emre07E

(link)

Bisikletin fiyatı yüksek gibi görünebilir ama bayisine gidipte abi 2200 TL param var diyince büyük ihtimalle size o bisikleti vericektir vermezsede gidip kron yada mosso alabirsiniz :)

@Emre07E

(link)

@Emre07E

(link)

@Emre07E

(link)

Bisiklet sever 93

Tepki
513
İsim
Mert
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Vallaha ben bir kere yazdım mesajı :islik:

Vallaha ben bir kere yazdım mesajı :islik:

BugAdam

Daimi Üye
Tepki
182
İsim
Onuralp
Bisiklet
Lapierre
@Bisiklet sever 93

Bu yazdığın mesaj da iki kere gitmiş. :) Uzar da gider bu...

• Beğen
Tepkiler: yokgibi

Bisiklet sever 93

Tepki
513
İsim
Mert
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@BugAdam

Benim istediğim bir şey değilki kendiliğinden oluyor :)