2000-4000 dağ bisikleti seçimi

Tepki
5
İsim
Serkan
Bisiklet
Specialized
Arkadaşlar merhaba. Forumda yeniyim. Ve değerli fikirlerinize danışmak üzere bu konuyu açtım.
Adım Serkan 29.
Boy 1.80 ve 82kg. Bunları belirteyim istedim ki kadro boyu 17vs18vs19vs20 ve 26er vs 29er seçimim adına da yorumlarınızı beklerim.
Uzun araştırmalarım sonucunda cyclocross vs mtb arasından dağ bisikleti alıp scwalbe marathon tarzı bir miktar ince lastik kullanmaya karar verdim.(Orjinal lastik ile duruma ve yol güzergahıma göre değişiklik yapmam da mümkün olacak). Bu konuda kararım kesin gibi olduğundan asıl sorum hangi mtb yönünde olacak. Bisikleti nispeten kırsal bir bölgede oturduğumda bolca yayla, dağ, bayır bulunmakta. Ve ayrıca da uzun turlar da düz asfalt, çakıl ve stabilize yollar için de kullanmak adına kaliteli ve sağlam bir bisiklet arıyorum.
Yine uzun araştırmalarım sonunda ;
Sedona 781 2013 (2014 modelleri hiç beğenmedim)
Kron XC 4000 2013
...gibi iki yerli firma arasında gezinirken arada gözüme nispeten donanım olarak düşük ancak hoşuma giden dünyaca bilinen bazı firmaların bisikletleri çarpmadı değil. Örnek Giant XTC Elite gibi(nispeten uygun fiyatlı 2000TL).Buna benzer Scott ve Corratec'in de modelleri mevcut 3000-4000 bendinde.
Bir de bütçemi aşsa da eğer çok tavsiye edilirse tarafınızdan kendimi zorlayarak şu tarz modellere de kayabilirim(Karbon). 2013 MERIDA O.NINE PRO XT(4700TL).
Değerli yorumlarınız için şimdiden teşekkür ederim.

Scudo

Mert C.

Forum Bağımlısı
Tepki
410
Bisiklet
Salcano
(link)
29er düşünürsen de assos 40 olabilir. (link)

maraz emre

Üye
Tepki
5
İsim
Emre Tükenmez
Başlangıç
2000—01
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Öncelikle merhabalar bende bu bütçeye yakın aralıklarda bisiklet arıyorum bir çok yorum geldi sizin gibi bende oldukça kararsızım 26 ya daha oturaklı rahat hareket edersin diyolar 29 a da dağda bayırda başta zorlanırsın ama alışması kolay olur ayrıca düz yolda nispeten daha iyi yol alırsın diyorlar. Bu yüzde 29 ere daha yakınım ben.

Tavsiyeye gelirsek çoğu 2014 modeller geldi hala gelecek olanlarda var istersen bekle, istersen fırsattan yararlanıp 2013 modellerin fiyatları indirimdeyken güzel bir performans bisiklet edin.

Merida'nın big nine 900e bakabilisin 3000 lira gibi bir fiyatı var bütçen yetiyorsa 4000 liraya karbon kadroda bulabilirsin ama diğer donanımlar bu kadar üst olmayabilir ilerde güncelleme yapabilirsin ama karar senin bu fiyata yerli firmalar yerine kadrosu sağlam giant merida scott cannandole cube trek gibi markalara yönelmeni öneririm asıl tavsiyemde bu ürün (link)

Berke

Road Bike Cyclist
Tepki
5.964
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Bianchi
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Trek X-Caliber 9 yaklaşık 3800 lira, 2014 modeldir veya Scott Scale 650/950 bakın ikisini de dağda gözünüz kapalı kullanırsınız, Scott 4000 lira civarı donanım ve maşa Trek'den biraz daha üstündür.

• Beğen
Tepkiler: Berke
Tepki
5
İsim
Serkan
Bisiklet
Specialized
Peki bu 4 üründen hangisini önerirsiniz?

1- (link)

2- (link)

3- (link)

4- (link)

Berke

Road Bike Cyclist
Tepki
5.964
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Bianchi
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@M.Serkan Karaçam

Merida iyidir ama bütçenizi aşmıyor mu?

• Beğen
Tepki
5
İsim
Serkan
Bisiklet
Specialized
Aşıyor ama biraz daha bekleyip alabilirim. Şimdi de karbon mu aluminyum mu aradayım. Gerçekten seçenek arttıkça karar vermek bir hayli zorlaşıyor. Alüminyumun daha dayanıklı olacağını söylüyorlar. Karbon ilgi ister , sıcağa pek gelmez diye söyleniyor.

Focusun karbonunu ve giant xtc1 i test ettim. Focus'a bayıldım. Ama karbon olması düşündürüyor beni:(.

Berke

Road Bike Cyclist
Tepki
5.964
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Bianchi
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@M.Serkan Karaçam

Karbon doğadaki en dayanıklı maddelerden biridir hiç sıkıntı çıkmaz :)

• Beğen