20 Mart 2016 Pazar KEŞİF turu Menemen Yoğurtçu Kalesi Eğridere 1047Mt 75KM İZMİR Turu

Sencer Kan

Forum Demirbaşı
Tepki
637
Başlangıç
2009—10
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Oldukça yoğun bir performans gereksinimi nedeniyle, hem kendisini hem de turdaki diğer arkadaşlarını sıkıntıya sokmayacağından emin katılımcılar, turun KEYİF katsayısını artıracaklardır.

İnteraktif Harita;
(link)

Değerli pedalseverler..:asik:
Pedalı, dağda bayırda, rampada, toprak yolda daha bir sevenler.. MTB'ciler :)

Bu hafta, Sevgili Gürel, sıkı ve farklı bir keşif rotası çıkarmış...:harika:
Geçmişte yaptığımız turlarda ilginçtir, riskli keşif turları pek sevilirdi. Umuyorum bu kez de fazla sayıda paydaş bulabileceğiz bu keyfe... :rolleyes:

Başlangıç noktası; Menemen'e, İZBAN'la geliyoruz.
İzban'da kahvaltı yapıp zaman kazanabileceğimizi düşünüyorum. Dilenirse, Değirmendere'de kısa bir çay molası verip, öğle yemeği erzaklarını temin edebiliriz.

İkinci ve uzun molamız; Yoğurtçu Kalesi'nde
Sucuk çevirmelik, fotoğraf çekmelik güzel bir yer. :harika:

Karar verilecek noktaya gelince;
Normalde rota kanyona iniyor. Kanyonda su yüksekliği fazla olursa çok zahmet çekeceğimiz için alternatif bir kırmızı rotamız var.

Parkur sonuna geldiğimizde, rota, Eğridere-Bornova istikametine gidiyor. Fazla hırpalanmamak adına yönümüzü Yamanlar-KSK istikametine çevirmekte fayda var.

"Toplam parkur 75 km. civarı olacak. Bu tur, tam keşif havasında geçecek. Onun için her şeye hazırlıklı olmamız gerekiyor. Bunu dikkat çekecek şekilde belirtelim." diyor Gürel...

Hak veriyoruz öyle değil mi :hhhhhh::hhhhhh::hhhhhh:

http://i990.photobucket.com/albums/af27/auspicesof/Adsz.png

O halde haydi bizimle birlikte olun. .; )

Buluşma Noktaları:

Buluşma Noktası 1- 09:00 İzban Alaybey İstasyonu Peronu

Buluşma Noktası 2- 09:30 İzban Menemen İstasyonu Peronu

DİKKAT!

Elbette bu tura herkes davetlidir.

Ancak!

Oldukça yoğun bir performans gereksinimi nedeniyle, hem kendisini hem de turdaki diğer arkadaşlarını sıkıntıya sokmayacağından emin katılımcılar, turun KEYİF katsayısını arttıracaklardır, hatırda tutmakta fayda var.

Bu tur bir keşif turudur, her an her şey olabilir, riski optimize edecek temel kavram; SAĞDUYULARIMIZDIR... parlatalım ;)

Gereksinim:

Kask, eldiven, gözlük bunlar standart haline geldi neyse ki .evet
Yedek iç lastik, yama takımı, tamir ve ilk yardım seti de olmazsa olmazlardan..

!

Yanınızda fazla ağır olmayan bir çanta bulundurmanız, içine ihtiyacınız olabileceğini düşündüklerinizi koymanız KEŞKE lerden sizi koruyacaktır.
Havanın yükseklerde, bilhassa yüksek kesimlerinde oldukça serinlediğini hatırlatmak isterim.

- Herkes yanına acil durum için şarjı tamamen dolu bir telefon alsın.

- Yanımıza kan şekerini uzun süre dengede tutmaya yardımcı olacak lifli ve posalı atıştırmalıklar almalıyız. Su ihtiyacımızı karşılamak için yolda içilebilir özellikte çok sayıda çeşme mevcut olsa da siz yine de kendi suyunuzu bol bol alın.

- Tekrar ediyorum;
İniş kısmında yolun gevşekliği, büyük taşların varlığı arada mesafe bırakmayı zorunlu kılıyor..unutmayalım.

- Çıkış esnasında mümkün olduğunca az durmaya ve sabit tempoyla gitmeye özen gösterelim. Önemli olan hızlı değil, sabit tempolu tırmanmamız.

- Herkesin yanına bisiklet malzemeleri alması iyi olur. Yedek lastiksiz, yamasız, pompasız kimse olmasın mümkünse. Ancak yanınıza gereksiz malzeme de almayınız.

Katkılarınızı bekliyorum..

Sencer KAN

İnteraktif Harita;
(link)

Oldukça yoğun bir performans gereksinimi nedeniyle, hem kendisini hem de turdaki diğer arkadaşlarını sıkıntıya sokmayacağından emin katılımcılar, turun KEYİF katsayısını artıracaklardır.

• Beğen
Tepkiler: Ali Kılıç 35.5
Scudo