20 Kasım 2010 Akçay--Çanakkale--Şehitlik Turu

kizak

Forum Bağımlısı
Tepki
1.892
Bisiklet
Sedona
Sevgili forum dostları 20 Kasım 2010 tarihinde gerçekleştirdiğimiz Çanakkalele ve Şehitlikler gezimizi sizlerle paylaşmak istiyorum.Bu gezide bizlere eşlik eden çok misafirperver 18 MART BİSKLET GRUBU dostlarımazada sıcak ilgi ve alakaları için ayrıca teşekkür ediyoruz.Umarım bu gezimizi sıkılmadan izlersiniz.Olumlu veya olumsuz yorumlarınıza şimdiden çok teşekkürler ediyoruz.

(link)
Sabah Sat 05:30da Mustafa cansız ve ben Çanakkale yolculuğumuzu başlatıyoruz
(link)
Küçükkuyuya yaklaşıyoruz.
(link)
Sabah erken saate çıktığımızdan fazla foto çekmiyoruz.Günün ik ışıkları yavaş yavaş çıkıyor.
(link)
Kiçükkuyuya yaklaşırken yolun ortasında tilki ile karşılaştık.Hemen bisikletten indik.Acaba canlı olabilirde kurtarma şansımız olurmu diye
düşündük.Ama hayvancık çoktan ölmüş kaskatı kesilimişti.
(link)
Bu hayvancığa çok üzüldük:daha fazla dağılmaması için yolun kenarına çektik.Yolumuza devam ediyoruz
(link)

(link)
(link)
(link)
Küçükkuyuda kahvaltı yapmak için bir lokantaya girip sıcacık çorbalarımızı içtik.Tekrar yollardayız
(link)
Hava iyice aydınlandı.Ayvacık rampalarına tırmanıyoruz.
(link)
Seyirlik ters ve çay bahçesinin yan tarafından harika körfez manzaralarını kareledik.
(link)
(link)

(link)
120 Km lik yolculuğumuzun 30 km sini geride bıraktık.Çanakkale 90 Km.
(link)
Biraz daha tırmandık.Yol kenarında gördüğümüz ilk çeşmede su ikmali ve kısa bir mola verdik.
(link)
Tekrar çıktık yola.
(link)
Rampaları sabırla çıktıktan sonra tepe noktasında birer çay içelim dedik.Gelsin çaylarrrrr.
(link)
Sıcacık çaylardan sonra yola devam ettik.
(link)
Çanakkaleye 80 Km kalmış
(link)
Assos- Behramkale sapağına geldik.Bir taraf Çanakkale Bir taraf İzmir
(link)
Ayvacığı geçtik yine yolda kısa bir su molası verdik.
(link)
Ezineye az kalmış.Tabelalar bizim Km taşlarımız.
(link)
Çanakkaleye 44 Km.
(link)
Çanakkaleye 40 Km kalmış.Tabiiki bende yapacağımı yapmışım.....Ezineye geldik sayılır.
(link)
Ezineyi geçtikten sonra Bir petrolde çay ve dinlenme molası vedik.Bizden 2 gün önce Bozcaada Çanakkale gezisine çıktıklarını bildiğimizTufan Bal Emrah Pektaş Ve Sait Hasançufadaroğlu arkadaşlarımızla karşılaşıp sohbet ediyoruz.
(link)
Bizimle geri dönüp turumuzu beraber devam etmeleri için teklifte bulunuyoruz.Sait yorgun olduğunu gelemeyeceğini söylüyor.Onu yolcu ediyoruz.Diğer ik, arkadaşımız geri
dönmye karar veriyorlar.Geriye 4 kiş oşarak devam edeceğiz.
(link)
Tam yola çıkacakken Mustafa arkadaşımızın lastiği patlıyor.
(link)
İmece usülü lastiğine müdahele edip yardımcı oluyoruz.
(link)
Bu sevimli dostumuz bize havlıyor ama benim dostluk isteğimi geri çevirmiyor.
(link)
Ezineden sonra arkadaşlarımızla keyifli yolculuğumuza devam ediiyoruz.
(link)
Buradan sonra 2750 meter uzunluğunda dik bir rampayı tırmanıyoruz.
(link)
Emrah Pektaş.
(link)
Oldukça dik ve uzun bir yokuş .
(link)
Mustafa Cansız
(link)

(link)
Tufan Bal
(link)
Bozcaada Geyikli sapağına vardık.
(link)
Burada tufanında lastik havası azalmış Karşıdaki petrolde hava ikmali yapıp tekrar yoldayız.
(link)
(link)
(link)
(link)
(link)
(link)
Çanakkaleye 25 Km kaldı.
(link)
20 KM
(link)
20 Km
(link)
Yola devam ediyoruz.
(link)
Çanakkale tüm muhteşemliği ile göründü.
(link)
(link)

Devamı ikinci bölümde

Scudo

kizak

Forum Bağımlısı
Tepki
1.892
Bisiklet
Sedona
kinci Bölüm
(link)
(link)
Ve nihayet kazası belasız Çnakkaleye geliyoruz.
(link)
Yolda gelirken Çanakkaleden beri bizi sürekli arayıp halimizi hatırmızı soran çok sevdğim arkadaşım Hüseyin Şahin bizi karşılıyor.Ordan burdan
yol hkayeleri ve demli çaylarımızı yudumlıuyoruz.
(link)
18 Mart bisiklet grubundan sevgili murat Varol Kamil yıldızda bize dahil oldular.Otelde kalacak yerimizi ayarladıktan sonra duşumuzu yapıp tumba yatak dedik.
Sabah 08 :00da kalktık ve Şehitlik turumuza başlamak için Murat Varolun dükkanı önünde toplandık.Biskletlerimze küçük bir bakım yapıp Feribota gitmek üzere tekrar yola çıkacağız
(link)
(link)
(link)
(link)
(link)
(link)
(link)
Hazırlıklar bittikten sonra feribota binmek üzere buradan ayrılıyoruz.
(link)
09 :00 da Kabatepeye gitmek üzere feribota atıyoruz kendimizi.
(link)
Feribotta renkli karelerle şenlendiriyoruz ortamı.
(link)
(link)
(link)
(link)
(link)
(link)
(link)
(link)
Karşımızda Tüm heybetiyle Gelibolu Yarımadası.
(link)
Feribottan inip Eceabat yoluna yönleniyoruz.
(link)
Eceabata gelirken aşırı sis tabakası bize merhaba diyor .Ve ortam birden bire çok soğuyor.
(link)
(link)
(link)
(link)
(link)
(link)
(link)
Sabah kahvaltısı için bir simit fırınından nevalelerimizi alıp yola devam ediyoruz.
(link)
(link)
(link)
(link)
(link)
(link)
Eceabatı geçtikten sonra yol üstünde bir çay bahçaesi görüp dalıyoruz buraya.
(link)
Gelsin çaylar gözlemeler.Kahvaltımızı burada yaptık ve sohbet muhabbetimiz, esirgemedik elbette.
(link)
(link)
(link)
(link)
Tekrar çıktık yola.Hedef Şehitlik.
(link)
(link)
(link)
(link)
(link)
Arkadan gelen arkadaşlarımızı beklerken benim lastik birden bir fosss diye iniyor.Açyığımızda kocaman bir yırtıkla karşılaşıyoruz.Hayret ediyoeruz.
(link)
(link)
(link)

kizak

Forum Bağımlısı
Tepki
1.892
Bisiklet
Sedona
(link)
Eyvah yedek iç kastik çantada kaldı ne olacak derken Murat kardeşim imdadıma yetişiyor.Ama işin ilginç yanı kendi bisikleti 28 jant yedek lastiği 26.
Hepimiz kahkaha ve neşe içersinde lastiği değiştiriyoruz.Eeee bisikletçi dükkanı olan bir kardeşimizin yanımızda olması çok büyük avantaj.
(link)
Yine yola devam ediyoruz.
(link)
(link)
Evet bu arad bizlere eşlik eden yeni tanıştığımız ve keyifle pedal bastığımız sevgili arkadaşımız Murat Kılıçıda anımsamış olduk.
(link)
devam edioruz Yolumuzda Alçıtepe var az kaldı.
(link)
(link)
(link)
Alçıtepeye geldik.Buradad birer çay içelim dedik iyide ettik.
(link)
(link)
Ve nihayet Şehiyliğe gaeldik.Bu rtamda içimiz kabarıyor Burada olmamıza sebep sevgili ATAMIZ ve ŞEHİTLERİMİZE dualarımızı okuyupRahmet diliyoruz 500 Bin Şehidimizin ruhları Şaad olsun.
(link)
Şehitlikte gezdiğimiz anları yorumsuz bırakıyorum.ALLAH rahmet eylesin hepsine.
(link)
(link)
(link)
(link)
(link)
(link)
(link)
(link)
(link)
(link)
(link)
(link)
(link)
(link)
(link)
(link)
(link)
Buradadaa renkli kareler çekiyoruz.Geri dönme zamanumız geldi.
(link)
Tekrar geldiğimiz yolda Alçıtepe güzergahını kullanarak geri dönüyoruz.
(link)
Kurtuluş savaşının en şiddetli anlarını yaşanmışlığını bildiğimiz ve tüylerimizin ürpererek devam ettiğimiz Anzak koyunun olduğu yollardanda geri dönerek .Seyit Onbaşının anıtına doğru devam ediyoruz.
(link)
(link)
(link)
(link)
(link)
Sağ tarfımızda harika bir deniz saolumuzda ormanlık alan var yol çok güzel.Boğazın serin sularında yunus balıkları dalıp çıkıyorlar.
(link)
(link)
(link)
(link)
(link)
(link)
(link)
Ve SEYİT ONBAŞININ Anıtı önündeyiz.
(link)
(link)
(link)
Buradada birkaç foto aldıktan sonra yola devam ediyoruz.
(link)
Feribota gitmek üzere ve feribottayız.
(link)
(link)
(link)
(link)

kizak

Forum Bağımlısı
Tepki
1.892
Bisiklet
Sedona
(link)
Çanakkale Şehitlik gezimizi kazasız belasız bir şekilde tamamlıyoruz.
(link)

Umarım bu gezimizden sıkılmamışsınızdaır.Gezimizde beraber pedal bastığımız Murat Varol,Kamil Yıldız,Murat Kılıç,Tufan Bal,Mustafa Cansız,Emrah Pektaş Arkadaşlarımıza çok eteşekkür ediyoruz.

AydınGünaydın

Forum Bağımlısı
Tepki
1.381
Grupça yapılmış güzel bir gezi olmuş ayaklarınıza sağlık.
Bol pedallı günler...

• Beğen
Tepkiler: kizak

semih59

Forum Bağımlısı
Tepki
1.427
İsim
Semih Saygın
Bisiklet
Scott
Çok güzel bir tur yapmışınız hepinizin ayaklarına sağlık fotolar her zamanki gibi super.

• Beğen

five

Part time turcu
Tepki
3.960
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Çok güzel bir gezi olmuş. Fotoğraflarınız da çok güzel.

Ayaklarınıza sağlık.

Kazasız ve keyifli turlar

five

• Beğen

kizak

Forum Bağımlısı
Tepki
1.892
Bisiklet
Sedona
@semih59

Canım kardeşim nihayet daha evvel bir türlü gerçekleştiremediğimiz turumuzu sensiz içimiz buruk olarak tamamladık.Keşke sende olsaydı daha bir başka olurdu.:y.leştiğinde inşallah beraber tekrarlarız.

• Beğen
Tepkiler: semih59

Eren Tublek

Forum Demirbaşı
Tepki
362
Bisiklet
Trek
Harika bir tur olmus

tebrikler ayaklariniza saglik :)

• Beğen

emin uçar

özgür pedal
Tepki
40
İsim
emin
Bisiklet
Giant
hepinizin ayağına sağlık .fotolar bol ve güzeldi .belgesel gibi izledim sizleri , her sene gittiğim çok sevdiğim yerdir çanakkale ve çevresi . kazasız bol pedallar hepinize......

• Beğen

Rikoenriko

Daimi Üye
Tepki
397
Çok güzel olmuş benimde çok istediğim bir tur
bir kaç sorum olacak.
toplam kaç km pedalladınız?
gecelik konaklama yapmadınız mı?
toplam kaç saat bisiklet üzerinde geçirdiniz?
teşekkürler.

• Beğen

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@Rikoenriko

Merhaba

Turda bulunanlardan biri de bendim.Tufan ve Sait bey ile birlikte bayramın 3 üncü günü Akçay dan sabah yola çıktık.O gece Bozcaada da çadırda kalıp ertesi gün Çanakkale ye gittik.Tur dönüşünde ise Muammer ve Mustafa bey ile karşılaşıp yarı yoldan Çanakkale ye geri döndük.Toplam 2 gece Çanakkale de arkadaşın evinde kalmış olduk.Tatili sonuna kadar değerlendirmek için pazar akşamına kadar bisiklet sürüp pazar gecesi otobüs ile geri geldik.Ben turda toplam 18 saat boyunca yaklaşık 300 km. bisiklet kullandım.

Turdaki herkese çok teşekkür ederim.Unutulmaz bir bayram tatili geçirmiş oldum.

kizak

Forum Bağımlısı
Tepki
1.892
Bisiklet
Sedona
@Rikoenriko

Sevgili arkadaşım:
Akçay Çanakkale arası 120 Km sabah saat 05:30da çıktık fazla yorulmadan birkaç mola vererek Akşam üzeri saat 15 gibi oraya vardık.Bizden 2 gün evvel yola çıkan Emrah,Sait,Tufan arkadaşlarımız Bozcaadaya kadar pedal basıp Orada kamp attılar.Gece Yolda mola verilmeden rahatlıkla gidilebiliyor.inşallah bereber aynı rotayı Mart ayında tekrar yaparız.18 Mart Şehitleri anma turu olacak büyük ihtimalle.Senide aramızda görmek tanışmak bizimiçin keyifli olur sevgiler saygılar.

kizak

Forum Bağımlısı
Tepki
1.892
Bisiklet
Sedona
@e-pektas

Emrah kardeşim seni tandığıma çok sevimdim.İnsan arkadaşını yolda ve içki masasında tanırmış.Atalarımız öyle der.Bende seni yolda tanıdım inan çok saygılı,düzeyli,paylaşımı çok yüksek bir insansın.Bizleri kırmayıp onca yolu yorgun argın geri dönmeniz beni çok duygulandırdı.Herşey için teşekkürler.

Hakan Eşme

Forum Bağımlısı
Tepki
5.778
İsim
Hakan EŞME
Başlangıç
1989—90
Bisiklet
Geotech
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Harika bir etkinlik ve imrendirici bir arkadaşlık.
Çanakkale 18 Mart Grubuna da buradan selam olsun.
Muammer hocam, pedalların hiç durmuyor, özenerek takip ediyoruz faaliyetlerini ve her geçen gün yeni arkadaşlarla bisikletçi sayısı da sürekli artıyor.
Elinize emeğinize sağlık. Paylaşım için teşekkürler.

(Yalnız bir noktayı söylemeden geçemeyeceğim: Fotoğrafları "imageshack" adresinden göndermen onların açılmasında sorun yaratıyor. Bir çok fotoğraf açılmadan geçiyor. Fotoğrafları Facebook üzerinden gönderirsen şimdilik bir sorun yok.)

• Beğen

kizak

Forum Bağımlısı
Tepki
1.892
Bisiklet
Sedona
@Hakan Eşme

Sevgili Hakan kardeşim güzel yorumların için teşekkür ederim.Çanakkaledede sizlerin kulaklarınızı çınlattık.İnşallah en kısa zamanda Keşana gelip sizlerle o güzel coğrafyanın havasını solumak istiyoruz.
Foto yükleme işni bizim klasik yöntemle yapıyordum.Uyarın içim teşekkür ederim.2 sefer uğraşmamış olurum.Hepinize bol pedallar sevgiler,saygılar
:in: :in: :in:

• Beğen
Tepkiler: Hakan Eşme

iamhasancanbam

Daimi Üye
Tepki
530
Bisiklet
Sedona
Yanarım yanarım, o gün buluşamadığımıza yanarım Amca. Keşke buluşabilseydik. Neyseki bir daha gelecekmişsiniz. Kısmetse bu sefer buluşuruz inşallah. Harika bir tur çıkartmışsınız. Murat Amca'nın takımıda size harika bir eskortluk etmiş. Pedallarınıza sağlık Muammer Amcam ve ekibi. :)

• Beğen

kizak

Forum Bağımlısı
Tepki
1.892
Bisiklet
Sedona
@Hasan Can

Hasan Can kardeşim herşeyin bir nasibi kısmeti var.Yolda okadar konuştuk seninle .Ama aramızda ağır tempolu bir arkadaşımız vardı.Grup mantığıdırki arkadakine uymak zorundasındır.Bu yüzden geciktik.Ben babanı ertesi sabah aradım 11 gibi sen yokmuşsun nasip böyleymiş.İlgi alakana teşekkür ediyorum.İnşallah yine geliriz .Gönüller bir olsun.

• Beğen
Tepkiler: iamhasancanbam