2 Yol bisikleti ve Ekipmanlar

CaCaLa

Üye
Tepki
3
Arkadaşlar şuan yazlık bir bölgede otel işletmekteyim ve sezonun bitimine 10-15 gün var.Yani bir iki hafta içinde eşime ve kendime bisiklet almalıyım.
Amacım bir an önce antremanlara başlayarak gelecek sezona kendimi ve eşimi hazırlama ve yol yarışlarında başarılı olmaktır.Bu sebeple bütçe dahilinde kaliteli bir bisiklet alayım ki hem antreman hem yarışlarda yeterlilik gösterebilsin diye düşünüyorum.

2 bisiklet almak ve tüm ekipmanları almak oldukça zorlayacak tabi ama bir şekilde halletmem gerekiyor.İşte burada önerileriniz çok önemli uygun fiyata kaliteyi bulabilmem için.Çünkü bu alım sonrasında uzun süre bisikletleri değiştiremeyebilirim.

Benim
Boy:189
Kilo:80

Eşim
Boy:168
Kilo:50

Zaman ayırdığınız için teşekkürler.

Scudo

muratcolakoglu

Forum Bağımlısı
Tepki
712
Bisiklet
Colnago
Uygun fiyata kaliteli istiyorsanız en iyisi kaliteli bir markanın ikinci elini almaktır.

Artık Yok

Forum Bağımlısı
Tepki
1.463
(link)
öncelikle çift olarak bu sporu yapıyor olmanız çok hoş sağlıklı ve keyifli sürüşler sizlerin olsun diyerek başlamayı uygun gördüm
sizin boy ve ağırlığınıza göre 58 cm kadro boyu sanırım idealdir büyük derseniz iç bacak boyunuzuda öltürmek suretiyle 56 cm kadroda tercih edebilirsiniz eşiniz için 49 cm kadro boyu uygundur
tavsiye edeceğim modeller genelde fiyat olarak uygun memnuniyet duyulan ürünlerdir
carraro 0 32
sedona 611

CaCaLa

Üye
Tepki
3
@ReşitÇağırgan

muratcolakoglu bir kaç öneri alabilirmiyim 2 el için ? Teşekkürler

Reşit bey iyi dilekleriniz için teşekkürler.Ben yaklaşık olarak 3 yıl bisiklet sporunun içindeydim.Askerlik iş derken araya zaman girdi.Ancak şimdi yeniden dönüyorum.Yaş 24 çok geç kalmış sayılmam herhalde :)

Sedona 611 iyi gibi ancak teknik aksamları bilmediğim için onları da internet üzerinden öğrenmeye çalışıyorum. 9 kg ve Tiagra set var bisiklette. 9 kg imiş.
Carraro 0 32 Kaç kg bunu bulamadım ve vites seti sanırım diğerinden daha kötü.
Birde görüntüye önem veren biriyim tabi görüntü için kötü olanı almam ama carraro 0 32 daha güzel duruyor.

Artık Yok

Forum Bağımlısı
Tepki
1.463
ben 34 yaşında hala yarış olsada koşsam diye fırsat kollarken siz 24 yaş için herhaldemi dediniz ? :D
fırsat varken bol bol pedallayın scoot mosso cube giant'ında uygun fiyat aralıklarındaki modellerine de bir göz atın derim
iyi forumlar

muratcolakoglu

Forum Bağımlısı
Tepki
712
Bisiklet
Colnago
İkinci el olarak bir şey öneremem. Forumun ikinci el bölümüne göz gezdirmek lazım, ayrıca sahibinden.com gibi sitelere bakmak lazım. Ben Trek FX 7.4 kullanıyorum ve çok memnunum. FX'in modellerini önerebilirim.

fatihaydın

Forum Bağımlısı
Tepki
356
Bisiklet
Look
iyi günler size kendi kullandığım bisikleti önerebilirim kesinlikle süper bir bisiklet salcano xrs 030 apex. incelemenizi tavsiye ederim 2 renk seçeneği mevcut bence eşinize de kendinize de alabilirsiniz.eğer beğenmezseniz farklı bisikletler de önerebilirim fakat bu donanımlı bir bisiklet bu fiyatta süper ve kadrosuda çok iyi gerçekten.
eğer marka takıntınız varsa cannondale caad serisi trek 2.1 scott s30 ya da specialized ın uygun yol bisikletlerine bakabilirsiniz...