" 2 Mayıs " Yalova Çevre Platformu Destek Organizasyonu

Konu, 'Gezi, Tur ve Organizasyon Duyuruları' kısmında sports-man tarafından paylaşıldı.

 1. sports-man

  sports-man Onursal Üye

  Kayıt:
  13 Aralık 2004
  Mesajlar:
  3.451
  Beğeniler:
  4.382
  Şehir:
  Acıbadem/Kadıköy
  Seviye:
  Değerli ve Çevreye Duyarlı Pedalsever arkadaşlar,dostlarım...

  Bu Organizasyon Pedal Sesi Bisiklet Topluluğu ve Bisikletforum dayanışması ile gerçekleştirilen bir Destek Organizasyonudur.

  Merhabalar;

  Bisiklet kardeşlerim, abilerim, ablalarım olarak sizlerin; benim doğaya, çevreye ve yuvama karşı olan duyarlılığımı ve hislerimi paylaştığınıza adım gibi eminim. Sizlere; yağmalanmadan bugünlere gelebilmiş, hala yeşil kalabilmiş ve belki de Marmara'nın Bahçesi diye adlandırabileceğimiz Yalova'dan sesleniyorum. İlimizde bir termik santral kurulmak niyetindedir. Şüphesiz ki bunun birincil amacı gitgide artan enerji tüketimine cevap verecek bir tesis ihtiyacıdır. Arkadaşımız Özlem Hanım'ın yazmış oldukları detaylı bilgilendirme yazısı, hemen benim yazımın devamında ilginize sunulmuştur. Kendilerinin yazmış oldukları bilgilendirme yazısını okuduğunuzu farz ederek; bu termik santralin inşası tehlikesinin kamuoyu desteği olmadan ortadan kaldırılamayacağının ve aynı zamanda yine kamuoyunun bilinçlenip bu şuursuz tüketim anlayışından vazgeçmedikçe de bu ve bunun gibi projelerin ardı arkasının kesilmeyeceğinin farkında olduğumuzdan bu projenin doğru ve gerekli olduğuna kanaat getirdik.
  Ben, bir bisikletli olarak; bisikletin yukarıda da bahsettiğimiz gibi insanların bu şuursuz tüketim anlayışından vazgeçme sürecinde ve yaşamlarının bir parçası haline gelebilecek bir araç olduğunun onlara anlatabilmemizin en doğru zamanlarından birinin bu olgu içerisinde gizli olduğunu düşünüyorum. Gerek kamuoyunun dikkatini Türk sporcuları, bisikletçiler ve birtakım çevrelerin de bizleri fişlediği gibi çevre gönüllüleri olarak başarılı bir şekilde bu olaylar zincirine çekebileceğimize ve insanların ihtiyaçlarının giderilmesinde vahşice bir tüketim yolunun haricinde bisiklet gibi uygar ve medeni bir araçtan da faydalanabilecekleri fikriyle tanıştırılabilecekleri inancındayım. Bu sebeplerden dolayı; Yalova'da Türkiye'nin her yerinden gelen ve bu duyguları paylaşan bisikletliler olarak protesto nitelikli bir bisiklet turu düzenlenebileceği ve düzenlenmesi gerektiği fikrindeyim. Bunun için sizlerin yardımınıza ve desteğinize ihtiyacımız var. Eğer siz de aynı hissiyatı taşıyor ve bizleri destekliyorsanız program taslağımız görüşlerinize açık olmakla beraber şu şekildedir:

  Tarih: 2 Mayıs 2010 Pazar
  10:00 - 11:00 Tüm bölgelerden gelenlerle beraber toplanma
  11:00 - 11:30 Toparlanma ve açıklamalar
  12:00 Özlem Hanım'ın yazısında fark edeceğiniz üzere en doğru yer olan Yürüyen Köşk'te basın açıklaması
  Programın buradan sonraki bölümünde Yalova Merkez İlçe Turu yapılacak ve bir beş çayıyla organizasyonumuz noktalanacaktır.

  Katılımcıların, çevreye örnek birer model çizecek olmalarından dolayı KASK takmaları mecburidir. Gerekli teçhizat taşınması önemle rica olunur.

  Gruplar, kendi gruplarının isimlerini taşıyan döviz ve afişler hazırlayabilirler. Bu, grupların tanıtımı açısından da faydalı olacaktır.

  İhsan Reşat ÖZKAN
  Yalova Çevre Platformu Kurucu Üyesi
  GSM: 0555-769-15-30


  Yalova’ya bir kömürlü termik santral kurulmak isteniyor. Dünyada bilinen adıyla Thermal Coal Power Plant. AKSA adındaki akrilik elyaf üreten fabrikanın içinde kurulmak istenen bu santralin Yalova merkezine uzaklığı sadece 10 kilometre.
  Kurulacağı yerin 1 km yakınında insanların yaşadığı yazlık siteler, 2 km yakınında bin 500 nüfusa sahip Taşköprü beldesi, 4 km yakınında 5 bin nüfuslu Altınova ilçesi var. Yani santralin yakınlarında insanlar yaşıyor. Ve Yalova’nın hem ilçelerini hem de merkezini olumsuz etkileyecek bu santralin yapılmasını biz Yalovalılar olarak istemiyoruz.

  Bizler, Yalova Çevre Platformu (Kısaca YAÇEP) adı altında birleşen çevre gönüllüleriyiz. Son 10 gündür, santrale karşı imza kampanyamız sürüyor. 10 bin Yalovalı, imzalarıyla bizlere destek verdi. Size ekte gönderdiğimiz yazıyı, onlara da okuttuk. Onlar AKSA’nın geçmişini de bildikleri için bizlere destek vermeyi seve seve kabul ettiler. Ayrıca TEMA ve GREENPEACE gibi çevreci örgütlerle temasa geçtik ve onlar da şu anda platformumuza destek veriyorlar.

  TEMA Onursal Başkanı Hayrettin Karaca’nın bir evi de Yalova’dadır. Kurmuş olduğu Karaca Arboretum Yalova’da bulunur ve Yalova’nın simgelerindendir. Sayın Karaca, bizim en önemli destek ayağımızdır. Tabi TEMA İl Temsilcisi Feride Uyar ile birlikte. Yine GREENPEACE’den organizasyon sorumlusu Hilal Atıcı ile bizzat Beyoğlu’ndaki ofislerinde görüştük ve Yalova’nın içinde bulunduğu tehlikeden söz ettik, onlar da Yalova için ellerinden geleni yapacaklarını söyledi. AB Karma Eşkomisyonu Başkanı Joost Lagendijk’in eşi olan Yalovalı ünlü gazeteci Nevin Sungur da Yalova için elinden geleni yapacağını söyledi. Kısacası Yalova’nın değerini bilen ve termik santrallerin doğaya verdiği zararın bilincinde olan değerli insanlardan, yardımcı olmaları için destek istedik ve sağolsunlar bizleri kırmadılar. Biz de herhangi bir maddi çıkar gözetmeden tamamen gönüllü olarak bu şehir temiz kalsın, doğası bozulmasın diye çalışıyoruz. Neler yapıyoruz, imza topluyoruz, insanları bilinçlendirmek için dökümanlar derliyor, hukuki olarak santralin açılmasına engel olmaya çalışıyor ve kamuoyunu da kenti bekleyen tehlikeye karşı her türlü medya yoluyla aydınlatmayı amaçlıyoruz.

  Ancak en önemli motivasyon kaynağımız şudur : Cumhuriyetimizin kurucusu Atatürk, ilk kez 1927’de geldiği Yalova’da, 1938’e kadar geçen 10 yıllık süre içinde çeşitli aralıklarla toplam 1 yıl kadar kalmıştır. Atatürk, Termal Kaplıcaları meşhur olan Yalova için, “Yalova geleceğin su kenti olacaktır” demiş, kentimize bu geleceği layık görmüştür. Yalova’da kaldığı sürelerde dinleneceği yazlık bir köşk yapılmıştır. Bu köşkün adı “YÜRÜYEN KÖŞK” tür. Bilemiyorum burada ziyaret etme şansınız oldu mu, ya da size bahsedildi mi Yürüyen Köşk’ten?
  Eminim anlatılmıştır, ancak söz edilmediyse bile kısaca neden isminin Yürüyen Köşk olduğunu anlatalım; köşkün yapımından bir yıl sonra köşkün yanında bulunan yaklaşık 100 yıllık çınar ağacının büyük dallarından biri, köşkün çatısına kadar uzanır ve zarar vereceği için bahçıvanlar ağacın dalını kesmek isterler. Atatürk buna şiddetle karşı çıkar ve yanındakilere emir verir; ağaca dokunmayacaksınız, gerekirse köşkü yürütürüz der. Gerçekten de Atatürk’ün istediği yapılır, köşkün altına döşenen raylarla, bulunduğu yerden 5 metre kadar doğu yönünde kaydırılır. Yani yürütülür. Yürüyen Köşk, yürütüldüğünde yıl, 1930’dur. Yani dünya çevre gününün kutlanmaya başlandığı yıl olan 1972’den 42 yıl önce. İşte bizim yaşadığımız şehir olan Yalova, böyle bir şehir. Bizler, bu gerçeğin bilincinde olarak, Yürüyen Köşk’ü de santrale hayır kampanyamızda tema olarak seçtik. Köşk’ü yanındaki çınar ağacı ile değil, çınarın yerine zehirli dumanlar saçan bir santral bacası ile canlandırdık. Altına da, “Ya çınar, ya santral” dedik. Size de bu resmin bir örneğini gönderiyoruz.

  Bizler, kentimizin ve ilimiz içindeki yerleşim yerlerinin havasını, suyunu, toprağını kirletecek ve doğasını mahvedecek olan, vadettiği hiçbir şeyi karşılayamayacak bu ölümcül teknolojiyi istemiyoruz. Sadece Yalova’da değil, Türkiye’nin hiçbir yerinde yeni Yatağan örnekleri, yeni Afşin-Elbistan örnekleri istemiyoruz. Yenilenebilir ve sürdürülebilir enerjilerin kullanımında Greenpeace gibi çevre örgütlerinin de sıkı sıkıya savunduğu Enerji Devrimi Projelerini, güneş panellerini, rüzgar santrallerini ve diğer alternatif, doğa ile dost teknolojileri tercih ederiz. Çünkü biz 3. dünya ülkesi değiliz, Türkiye’yiz, Türkiye’nin gençleriyiz.

  Bir bisiklet, sizi kimsenin bilmediği ıssız dağ patikalarına, envai çiçeklerin, bilinmedik kuşların, narin kelebeklerin dünyasına götürebilir. Bir bisiklet, sizi akan suyun sesine, köylülerin terine, uygarlığın sonuna götürebilir. Tek bir bisiklet sizi gerçek dünyaya ulaştırabilir. İki bisiklet tüm bu tatları paylaşmanız için bir vesiledir. Ama ya görebileceğiniz güzelliklerin yok olma tehlikesi varsa?

  Yalova’ya kömürlü termik santral yapılmak isteniyor. 645 MW gücünde olması planlanan bu santral eğer yapılırsa, denizden alacağı ve kullandıktan sonra geri bırakacağı soğutma suyu ile, bölgedeki deniz suyu sıcaklığının 4-8 derece arasında ısınmasına ve deniz hayatının büyük oranda yok olmasına yol açacak.

  Olması gerekenden çok daha kısa olacağı açıklanan baca yüksekliği ve teknolojinin engel olamadığı karbon gaz salınımlarıyla, önce Yalova merkezini, ardından Samanlı Dağları faunasını, doğal hayatı, bitki örtüsünü zehirleyecek. Biz buna engel olabilmek için Yalova Çevre Platformu adı altında birleştik, Greenpeace ve Tema’dan manevi destek aldık. Sadece doğamızı korumak olan amacımız, bilgilendikçe genişledi, genişledikçe daha çok insana ulaştık, ulaştıkça büyüdük, kartopuyken çığ olma yolunda ilerledik.

  Bu cesaretle ve vicdanlarımızın bize verdiği yetkiyle, “Pedallar Temiz Enerji İçin Dönüyor” adı altında bir bisiklet turu organize ediyoruz. Sizler için Yalova’ya günübirlik bir seyahat, yeni insanlarla tanışma ve Atatürk’ün çevre timsali Yürüyen Köşk’ünü ziyaret etme fırsatı olabilecek bu etkinlik, bizim için Yalova’yı kömürlü termik santral belasından kurtarmak için bir adım anlamına geliyor. Aynı zamanda, Türkiye hükümetine enerji politikasını doğaya zararlı ancak ucuz kömürlü termik teknolojisi yerine, sürdürülebilir ve temiz enerji kaynaklarına yönelmek konusunda bir mesaj vermeyi amaçlıyor. Eğer amacımız, amacınızsa sizi de 2 Mayıs’ta buluşma noktamız olan Yalova Cumhuriyet Meydanı’na bekleriz. Tek bir şartımız var, o da bisiklet kullanırken Kaskınızın da başınızda olmasıdır. Pedal sesine aşık tüm dostlara duyurulur.

  Tarih: 2 Mayıs 2010 Pazar
  12:00 - 13:00 Tüm bölgelerden gelenlerle beraber toplanma
  13:30 – 14:00 Toparlanma ve açıklamalar
  14:30 Yürüyen Köşk’e varış ve basın açıklaması

  14:50 TİGEM’e doğru güzergah boyunca ilerleme

  Programın buradan sonraki bölümünde Yalova Merkez İlçe Turu yapılacak ve son olarak düzenleyeceğimiz mütevazi pikniğimizle organizasyonumuz noktalanacaktır. Katılımcıların, çevreye örnek birer model çizecek olmalarından dolayı KASK takmaları mecburidir. Gerekli teçhizat taşınması önemle rica olunur. Etkinlikle ilgili hazırlanan pankartlar, isteyen bisikletçilere dağıtılacaktır. Gruplar, kendi gruplarının isimlerini taşıyan döviz ve afişler hazırlayabilirler. Bu, grupların tanıtımı açısından da faydalı olacaktır.

  Sevgi ve saygılarımla,

  Yalova Çevre Platformu
  Kampanya Sorumlusu
  Özlem Akyüz Bayrı


  İletişim

  Özlem AKYÜZ BAYRI -0 534 331 09 10

  İhsan Reşat ÖZKAN - 0 555 769 15 30


  " Bol Sporlu ve Pedallı Günler "

  Ayni Duygu ve Heyecani paylasan........Tum Spor ve Pedalseverleri
  Gezimize bekleriz;) ..........sevgilerrr

  Not:Tum Etkinliklerimizde eldiven ONEMLI... KASK hayati ve mecburidir.(yagmurluk,ic lastik,pompa,vss)
  yaninizda bulunmasi faydali olacaktir.

  Complete
  Sports*-Man
  0533 263 21 69
   
 2. serhad

  serhad Forum Demirbaşı

  Kayıt:
  3 Nisan 2008
  Mesajlar:
  484
  Beğeniler:
  1.299
  Şehir:
  Eskihisar
  Seviye:
  Kitlesel olmayı hedefleyen bu eylemde "KASK MECBURİDİR" kuralı bence tartışılmalı.
   
  burhan ceylan ve Kudret Kurtcebe bunu beğendi.
 3. Taner Yavuz

  Taner Yavuz Bisikletkolik

  Kayıt:
  21 Ocak 2008
  Mesajlar:
  1.097
  Beğeniler:
  827
  Şehir:
  istanbul-Bahçeşehir
  Seviye:
  Umarım bu önemli konu ,kask polemiğinde boğulup gitmez!
   
 4. Taner Yavuz

  Taner Yavuz Bisikletkolik

  Kayıt:
  21 Ocak 2008
  Mesajlar:
  1.097
  Beğeniler:
  827
  Şehir:
  istanbul-Bahçeşehir
  Seviye:
  Mert Kaptan ,İstanbul'dan gelecek arkadaşlar için bir kordinasyon sağlamayı düşünüyor musun acaba?

  Böyle bir organizasyon yapacaksan buradan toplanma yeri ve saatini de bildirebilir misin acaba?
   
  burhan ceylan ve çirkin bunu beğendi.
 5. Kudret Kurtcebe

  Kudret Kurtcebe Onursal Üye

  Yaş:
  60
  Kayıt:
  10 Ocak 2009
  Mesajlar:
  33.063
  Beğeniler:
  43.520
  Şehir:
  istanbul
  Bisiklet:
  Giant
  Seviye:

  serhad dostumuzun dediğine bakarsak bu olay kitlesel olmayı hedeflemekte ise burda kaskın önemini nereye koyacağız
  yalnız
  kask güvenlik için kişilere gerekli heleki istanbul gibi bozuk altyapıya sahip bir şehirde her an yeri öpebilirsiniz bir sürü mazgallarla ve kasislerle uğraşma durumunuz var şehirçilik alt yapısına hiç uygun olmayan bir istanbulda yaşıyoruz
  son olarak insanlara kask takmayı sevdirmeliyiz
   
  Uğur Demirtaş, çirkin ve Ali Fuat bunu beğendi.
 6. #6
  sports-man

  sports-man Onursal Üye

  Kayıt:
  13 Aralık 2004
  Mesajlar:
  3.451
  Beğeniler:
  4.382
  Şehir:
  Acıbadem/Kadıköy
  Seviye:
  Tanercim,bu konuda Gerekli açıklamayı daha sonra yapıcam:)))Açıklamaların için çok teşekkür ederim dostuum;) Soner ile konuşuyoruz,o da İznik'den bizlere katılmayı düşünüyo....sevgilerrr

  " Bol Sporlu ve Pedallı Günler "
   
  çirkin ve Taner Yavuz bunu beğendi.
 7. Taner Yavuz

  Taner Yavuz Bisikletkolik

  Kayıt:
  21 Ocak 2008
  Mesajlar:
  1.097
  Beğeniler:
  827
  Şehir:
  istanbul-Bahçeşehir
  Seviye:
  Bir aksilik olmaz ise , elimde olmayan çok uzun bir aradan sonra bu organizasyon ile bisikletime ve sizlere kavuşacağım :)
   
  sports-man bunu beğendi.
 8. #8
  sports-man

  sports-man Onursal Üye

  Kayıt:
  13 Aralık 2004
  Mesajlar:
  3.451
  Beğeniler:
  4.382
  Şehir:
  Acıbadem/Kadıköy
  Seviye:
  Program Krokisi

  [​IMG]

  Bu Organizasyon Pedal Sesi Bisiklet Topluluğu ve Bisikletforum dayanışması ile gerçekleştirilen bir Destek Organizasyonudur.

  Etkinlik Tarihi : 2 Mayıs 2010

  Buluşma Yeri : Bostancı - Kartal - Pendik - Yenikapı

  Buluşma Saatleri : 07:30 - 07:45 - 07:45 - 08:10

  # Feribot ve Deniz Otobüsü Tarifeleri #

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  Sürüş Hızı : Yardımlaşma,dayanışma ve Grup Disiplini içinde pedal basılacaktır.

  Program : Her yönden gelen pedalseverlerle Yalova'da buluşarak 10:00 Atatürk'ün Yürüyen Köşkü önünde 12:00 başlayan Yalova Çevre Platformu Destek Organizasyonu başlayana kadar birlikte pedal basıyoruz.Organizasyon sonrası arzular doğrultusunda hareket ederek,geri dönüşümüzü gerçekleştiriyoruz:60: :winkenlux


  " Bol Sporlu ve Pedallı Günler "

  Ayni Duygu ve Heyecani paylasan........Tum Spor ve Pedalseverleri
  Gezimize bekleriz;) ..........sevgilerrr

  Not:Tum Etkinliklerimizde eldiven ONEMLI... KASK hayati ve mecburidir.(yagmurluk,ic lastik,pompa,vss)
  yaninizda bulunmasi faydali olacaktir.

  Complete
  Sports*-Man
  0533 263 21 69
   
 9. #9
  sports-man

  sports-man Onursal Üye

  Kayıt:
  13 Aralık 2004
  Mesajlar:
  3.451
  Beğeniler:
  4.382
  Şehir:
  Acıbadem/Kadıköy
  Seviye:
  [​IMG]

  [​IMG]
   
 10. #10
  sports-man

  sports-man Onursal Üye

  Kayıt:
  13 Aralık 2004
  Mesajlar:
  3.451
  Beğeniler:
  4.382
  Şehir:
  Acıbadem/Kadıköy
  Seviye:
  Gezimize ilişkin katılım listesi...

  1- Mert Arsan,Soner Sarıhan (1 aksilik olmazsaa);),Taner Yavuz ( 1 aksilik olmazsaa);)
  2- İhsan Reşat Özkan (Yalova Çevre Platformu Kurucu Üye);) ,Özlem Akyüz Bayrı (Yalova Çevre Platformu Kampanya Sorumlusu);)
  3- Kamil Alev (Yalova'dan katılacak);)
  4- Muazzez Özçelik (Yalova'dan katılacak);)
  5- Murat İlhan;)
  6- Orhan Kılıç;)
  7- Özgür Deveci ve eşi Yıldız Deveci;)
  8- Gökhan Saz;)
  9- Uğur Demirtaş (kısmetse);)
  10- Yunus Demirtaş (kısmetse);)
  11- Gültekin Aksu;)
  12- Tevrat Altunışık;)
  13- Yaprak Tunca (1 aksilik olmazsaa);)
  14- Refika Karataş (1 aksilik olmazsaa);)
  15- Elif Yiğit;)
  16- Gözde Gümüşayak (1 aksilik olmazsaa);)
  17- Caner Karataş (büyük olasılık);)
  18- İlhan Eroğlu;)
  19- Ayşe (1 aksilik olmazsaa);)
  20- Mehmet Boran (1 aksilik olmazsaa);)
  21- Daha var ama belliii diiiil:)
   
  candede ve Taner Yavuz bunu beğendi.
 11. Orhan Kılıç

  Orhan Kılıç Bisikletkolik

  Kayıt:
  30 Ocak 2010
  Mesajlar:
  1.487
  Beğeniler:
  2.421
  Şehir:
  İstanbul
  Seviye:
  Dönüşümüz kaçta olacak? Yenikapıya döneceklerin biletlerini hafta içinde alması gerekiyor. Son güne bilet kalmayabilir. Daha önceki Yalova gezimizde belirtilen dönüş saatine göre bilet almıştım ve herkes gitmiş ben Yalovada beklemek zorunda kalmıştım.
   
 12. erol kara

  erol kara Yeni Üye

  Kayıt:
  17 Nisan 2010
  Mesajlar:
  27
  Beğeniler:
  23
  Şehir:
  istanbul
  Seviye:

  orhan bey özür dilerim bir sorum olacak
  feribot ücretleri ne kadar ?
  bisiklete para alınıyormu ?
  alınıyorsa ücret ne kadar ?
   
 13. #13
  sports-man

  sports-man Onursal Üye

  Kayıt:
  13 Aralık 2004
  Mesajlar:
  3.451
  Beğeniler:
  4.382
  Şehir:
  Acıbadem/Kadıköy
  Seviye:
  Orhan abi,bugün seninle konuştuğumuz gibi :)))...biletini önce almak isteyen alabilir ama dönüş planım Yalova - Çınarcık pedal basarak 18:30 Turyol ile Kadıköy ve Eminönü ne ulaşma seklinde düşünüyorum;)

  " Bol Sporlu ve Pedallı Günler "
   
  Orhan Kılıç bunu beğendi.
 14. Orhan Kılıç

  Orhan Kılıç Bisikletkolik

  Kayıt:
  30 Ocak 2010
  Mesajlar:
  1.487
  Beğeniler:
  2.421
  Şehir:
  İstanbul
  Seviye:

  Yenikapı Yalova yolcu 13, bisiklet 5TL.Karşıdan yolcuyu bilmiyorum ama bisiklet 3 TL.
   
  erol kara bunu beğendi.
 15. erol kara

  erol kara Yeni Üye

  Kayıt:
  17 Nisan 2010
  Mesajlar:
  27
  Beğeniler:
  23
  Şehir:
  istanbul
  Seviye:

  pendikten yalova feribotu var yalnız onun fiatını bende bilmiyorum gidiş ve dönüş 26 ytl tutuyor yemek ile beraber 50 ytl yi buluyor
  şu bisiklete niye para alırlarki
   
 16. #16
  sports-man

  sports-man Onursal Üye

  Kayıt:
  13 Aralık 2004
  Mesajlar:
  3.451
  Beğeniler:
  4.382
  Şehir:
  Acıbadem/Kadıköy
  Seviye:
  Gezimize ilişkin katılım listesi...

  1- Mert Arsan,Soner Sarıhan (1 aksilik olmazsaa);),Taner Yavuz ( 1 aksilik olmazsaa);)
  2- İhsan Reşat Özkan (Yalova Çevre Platformu Kurucu Üye);) ,Özlem Akyüz Bayrı (Yalova Çevre Platformu Kampanya Sorumlusu);)
  3- Kamil Alev (Yalova'dan katılacak);)
  4- Muazzez Özçelik (Yalova'dan katılacak);)
  5- Selçuk Uygun Onursal Üye ;)
  6- Murat İlhan;)
  7- Orhan Kılıç;)
  8- Özgür Deveci ve eşi Yıldız Deveci;)
  9- Gökhan Saz;)
  10- Uğur Demirtaş (kısmetse);)
  11- Yunus Demirtaş (kısmetse);)
  12- Gültekin Aksu;)
  13- Tevrat Altunışık;)
  14- Yaprak Tunca (1 aksilik olmazsaa);)
  15- Refika Karataş (1 aksilik olmazsaa);)
  16- Elif Yiğit;)
  17- Gözde Gümüşayak (1 aksilik olmazsaa);)
  18- Caner Karataş (büyük olasılık);)
  19- İlhan Eroğlu;)
  20- Ayşe (1 aksilik olmazsaa);)
  21- Mehmet Boran (1 aksilik olmazsaa);)
  22- Ümit Arabacı;)
  23- Daha var ama belliii diiiil:)
   
  ozgur deveci bunu beğendi.
 17. Orhan Kılıç

  Orhan Kılıç Bisikletkolik

  Kayıt:
  30 Ocak 2010
  Mesajlar:
  1.487
  Beğeniler:
  2.421
  Şehir:
  İstanbul
  Seviye:
  Bu fikir daha iyi. Hiç olmazsa biraz ekşın olur.
   
 18. ozgur deveci

  ozgur deveci Üye

  Kayıt:
  2 Temmuz 2009
  Mesajlar:
  65
  Beğeniler:
  106
  Şehir:
  İstanbul
  Seviye:
  3 kişi daha gelebilir kaptan saygılar
   
  sports-man bunu beğendi.
 19. samet_özdemir

  samet_özdemir Bisikletkolik

  Kayıt:
  31 Mart 2010
  Mesajlar:
  1.395
  Beğeniler:
  1.389
  Şehir:
  Pendik
  Seviye:
  pendik yalova 6 tl tam 5tl öğrenci 5 lira bisiklet 45 dakika yolculuk süresi
  çınarcık kadıköy eminönü 13tl tam 11 tl öğrenci bisiklete para almıyor. çınarcık kadıköy 2 saat yolculuk süresi

  bizde 2 mayısda yalovaya gitmeyi planlıyorduk sudüşen şelalesine su düşene geçmeden sabah atatürk köşküne gelip ordan ayrılarak sudüşene çıkabiliriz aslında.
   
  Ümit Arabacı ve erol kara bunu beğendi.
 20. erol kara

  erol kara Yeni Üye

  Kayıt:
  17 Nisan 2010
  Mesajlar:
  27
  Beğeniler:
  23
  Şehir:
  istanbul
  Seviye:
  samet bey
  ben kartaldayım pendik bana uygun gidiş dönüş tam bilet 12 ytl
  bisiklet 5 ytl toplam 10 ytl hepsi 22 ytl yemek masrafları 20 de o tutsa 42 ytl yuvarlayın 50 ytl
  ben çalıştığım için bu para benim için büyük değil ama bu forumda bu parayı veremiyecek insanlarda olabilir
  araştırma yaptım turyol motorları kadıköyden çınarcığa kalkıyor
  gidiş dönüş toplam 26 ytl gene yemek masrafları ile 50 ytl yi bulur
  su düşen şelalesini bende merak ediyorum çok met ediyorlar

  :rolleyes: :rolleyes: :rolleyes: