2.Gurup yıldızlar yol yarışı Çorum

OR700

Üye
Tepki
107
http://i246.photobucket.com/albums/gg113/adm43/bis2.jpg
Bisiklet Federasyonu’nun 2009 yılı faaliyet programında yer alan Yıldızlar 2. Grup 2. Ayak Puanlı Yol Yarışları dün Çorum’da yapıldı.
Yarış direktörü olan,eski çorum bisiklet takımı antrenörü Adem Koçay gözetiminde,Çomar Barajı çevresinde Yıldız Erkekler 2-A, Yıldız Erkekler 2-B ve Geleceğin Yıldızları olmak üzere 3 ayrı kategoride gerçekleştirilen yol yarışlarına Konya Gençlikspor, Konya Şekerspor, Konya Selçuklu Belediyespor, Konya İl Özel İdarespor, Konya Medaş T.Meramspor ve Sivas Gençlikspor olmak üzere 6 kulüpten toplam 47 sporcu katıldı.
Yaş gruplarına göre yapılan yarışlarda ilk etapta 1993-94 doğumlu Yıldız Erkekler 2-A grubu 48 kilometre de mücadele etti.
Oldukça çekişmeli bir mücadeleye sahne olan Yol yarışlarında daha sonra Yıldız Erkekler 2-B grubu 32 kilometrede yarışarak, dereceye girebilmek için pedal çevirdiler.
Bu yarışların ardından Geleceğin Yıldızları 26 kilometrede yarıştı.
Vali Mustafa Toprak, Gençlik ve Spor İl Müdürü Haşim Eğer, Bisiklet Federasyonu Yönetim Kurulu Üyesi Güray Genç’in de izlediği yarışların ardından Yıldız Erkekler 2-A kategorisi 35 kilometrede birinciliği Konya İl Özel İdarespor’dan Hüseyin Sarıoğlu elde ederken, Konya Selçuklu Belediyespor’dan Kaan Çimen ikinci, Konya Medaş T.Meramspor’dan Gökhan Ulukaya ise üçüncü oldu.
Bu kategoride takım sıralamasında birinciliği Konya İl Özel İdarespor elde ederken, ikinci Konya Selçuklu Belediyespor, üçüncü Konya Şekerspor oldu.
Yıldız Erkekler 2-B 32 kilometrede ise birinci Konya Medaş T. Meramspor’dan Fettullah Köse olurken, ikinci Konya Medaş T. Meramspor’dan Hasan Kırdı, üçüncü Konya Selçuklu Belediyespor’dan Recep İnan oldu. Bu kategoride takım sıralamasında ise birinciliği Konya Medaş T. Meramspor, elde ederken, ikinci Konya İl Özel İdarespor, üçüncü Sivas Gençlikspor oldu.
Öte yandan Geleceğin Yıldızları kategorisinde ise birinci Konya Selçuklu Belediyespor’dan Ali Döner olurken, ikinci yine Konya Selçuklu Belediyespor’dan Ali Dazkırılı oldu.
Yapılan yarışların ardından düzenlenen törenle dereceye giren sporculara madalyalar Vali Mustafa Toprak, Gençlik ve Spor İl Müdürü Haşim Eğer, Bisiklet Federasyonu Yönetim Kurulu Üyesi Günal Genç, Çorumspor eski yöneticilerinden,eski çorumlu bisikletci Selim Yetişgen tarafından verildi.
Çorum Haber gazetesinden alıntıdır.

Scudo

İLKER TAŞ

SPECİALİZED. S-WORKS M5 HARDTRAİLL ALL......
Tepki
794
İsim
İLKER
Bisiklet
Scott
başka foto varmı elinizde?

adm coach

Daimi Üye
Tepki
537
İnternetten bende bunu buldum.
http://i246.photobucket.com/albums/gg113/adm43/Yldzlar_Bisiklet_yol_yarnda.jpg
Çorum tekyıldız gazetesinden

UCO

Üye
Tepki
55
@SEFAALPARSLAN

Gel de Onur'u arama. Oradaymışız gibi yaşatırdı bize yarışları.
Bence federasyon bir şekilde desteklemeli bu delikanlıyı. Kafile listesine mi eklerler, hizmet mi satın alırlar, işe mi alırlar bilmiyorum ama yaptığı iş ortada. Değerlendirmek lazım...