2. gün… Karaburun-Mordoğan-Alaçatı-çeşme-Ovacık...

pelo-selo

Üye
Tepki
42
Süleyman bey,

Resimleri ve yazınızı tekrar incelediğimde eksik okumuş olduğumu farkettim, gezinizi yeni yaptığınızı zannettim. Tabi buna etken iş yerindeki yoğunluktan nasıl okuduğumu bilemedim, yine de çok güzel bir gezi olmuş, fotoğraflarda mükemmel, yazın güzelliklerini ortaya çıkarmış ileride böyle bir gezide karşılaşmak ümidi ile diyorum.

• Beğen
Tepkiler: Süleyman Şatır
Scudo

candede

Forum Bağımlısı
Tepki
1.050
Süleyman abi yüreğine sağlık.inanılmaz kareler yakalamışsın,ne mutlu sana.Kusura bakma ama ahh ettim:uzun soluklu turlar yapmak için emekli olmayı beklemeye niyetim yok.Yıllık izinlerimi verimli ve uzun soluklu değerlendirmeye kararlıyım.Bu sene proğramımda bir noksanlık,aksilik yaşanmaz ise karadeniz turumun startını vereceğim.Güzel keşif ve kesişmelerin heyecanını yaşamak istiyorum.

'''Biz insanları seviyoruz,çünkü düşlerimiz var.'''

Fatih Buzgan

Forum Bağımlısı
Tepki
3.085
Süleyman abi, beni aradığında ben Bodrum2da çalışıyordum maalesef.
Keşke İzmir'de olsaydım da, eşlik etseydim sana bu güzel turunda.
Eline ayağına sağlık abi, tecrübe yaşatan hoş bir gezi olmuş.
İzmir'den geçen turlar bir başka olur...

Süleyman Şatır

Forum Bağımlısı
Tepki
2.733
@abrean
@felis911
Ben de teşekkür ederim… Şimdi resimlere baktığımda tekrar aynı yerlerden geçmek istedim…

@ismailağıllı
İsmail merhaba…
Bu yazıyı yazmayı biraz ihmal ettim ama, böyle olduğu da iyi oldu galiba… İstanbul’da havalar bu kış biraz ılık geçiyor, biz farkında değiliz ama, yine de soğuk havalarda böyle bir macerayı hatırlamak, yazmak benim içinde ilginç oldu…

@abrean
Çok teşekkürler… Biraz mütevazi olmak istiyorum ama, yine de sizlere örnek olabiliyorsam ne mutlu bana… Bazen düşünüyorum da, keşke 15-20 yaş daha genç olsaydım… 30’lu yaşlarda, 40’lı yaşlarda bisiklete binmek nasıl olurdu? diye zaman zaman aklımdan geçmiyor değil… Sizlerin bu yaşları değerlendirme şansınız var... Tekrar teşekkürler...

Süleyman Şatır

Forum Bağımlısı
Tepki
2.733
@nuriaktürk
Nuri merhaba…
Balıklıova’dan Ildırı yönüne dönmeyip Urla’ya doğru devam etmiş olsaydım, yolum biraz uzayacaktı ama, senin için tanıdık olan yolda pekçok resim çekmiş olacaktım… Önümüzdeki yaz Çeşme’ye tekrar gitmek kısmet olursa, çizeceğim rotada Balıklıova - Urla muhakkak olacak… Çok teşekkürler…

Süleyman Şatır

Forum Bağımlısı
Tepki
2.733
@edi55
Ben de teşekkür ederim…

@t-genc
Teşekkürler…

@k.tecimen
Kemal Bey, çok teşekkürler…

Süleyman Şatır

Forum Bağımlısı
Tepki
2.733
@c.turhan
Cahit çok teşekkürler… Evet, Ege’de hiç pedal basmamıştım… Ama bildiğim kadarıyla Ege ve Akdeniz’e sen de henüz gitmedin sanıyorum… Çanakkale’den başlayarak Akdeniz’i de kapsayan bir gezi İlkbahar’da iyi olur diyorum… Görüşmek üzere…

@rahmankarataş
Rahman merhaba…
Gerçekten bir serüven gibiydi… Ama daha yaşanacak çok serüven var… Ege var, Akdeniz var, Karadeniz’de, Trakya’da pedal basmadığımız daha çok yer var… Kısmet olursa, birlikte anlatacak daha çok hikayemiz var… Çok teşekkürler…

Süleyman Şatır

Forum Bağımlısı
Tepki
2.733
@Serkan Taşdelen
Sağol Serkan…
Yaşadığım olumsuzlukları saymazsak, zaten onlar da benim hatamdı, yol güzergahı çok güzeldi… Gezi çok keyifliydi… Aslında bisikletle gezmek her zaman keyifli… Ama ikinci günün bir başka olumsuzluğu da, bir gün öncesinin susuzluktan sonra yaşadıklarımı, tekrar yaşamamak için aşırı su tüketmemdi… Serkan bu da çok önemli… O gün ben 1,5 litrelik 6 pet şişe su tükettiğimi hatırlıyorum... Neyse, tur bitiminden sonra olanlardan bahsetmiyecektim… Ama şunu unutma, aşırı su içmek de, en az susuz kalmak kadar önemli…

Süleyman Şatır

Forum Bağımlısı
Tepki
2.733
@derya.k
Çok teşekkürler… Deniz gerçekten çok güzeldi… Çok güzel koylardan geçtim… Ama, bir yerlerde mola verip, denize girmek fikri, bisikletle seyahat ederken, belki de turu tamamlama telaşı yüzünden insanın aklına hiç gelmiyor… Oysa, ben yüzmeyi de çok severim…

@H.Can DEMİREL
Can Bey çok teşekkürler… Umarım ileride yapacağımız gezilerde siz de olursunuz ve yazı ve resimlerde siz de yer alırsınız… Tekrar teşekkürler…

Süleyman Şatır

Forum Bağımlısı
Tepki
2.733
@mehmet_svm
Mehmet çok teşekkürler…

@ABY
Bülent Bey teşekkürler… Aslında yolu yine uzatmıştım, direk Çeşme’ye gideceğim yerde Alaçatı’da dolaştım… Sörf yapanları görüntülemek için Alaçatı’dan çıkıp, o meşhur koya gittim… Yani Urla’dan geçseydim, km olarak belki de 3-5 km fark edecekti… Bu arada turdan sonra olanlar için verdiğin ipuçlarından sonra, Serkan’a da birkaç uyarı yazmayı ihmal etmedim…

Süleyman Şatır

Forum Bağımlısı
Tepki
2.733
@pelo-selo
İlknur Hanım merhaba…
Çok teşekkürler… Mordoğan ve Kaynarpınar gerçekten çok güzel yerler… Hele Kaynarpınar küçük ve çok şirin bir tatil beldesi… İnsan tek başına böyle yerlerden geçerken, buraları aslında ailesiyle görmek istediğini fark ediyor… Ama sizin Ender Bey’le birlikte tandem bisikletle uzun soluklu bir tur yapacağınızdan eminim… İstanbul’da Ender Bey, sizinle birlikte o bisikletle kaldırımlardan indi, çıktı, konvoydan da hiç kopmayarak, usta bir tandem sürücüsü olduğunu gösterdi… Umarım tekrar görüşürüz… Çok teşekkürler…

@candede
Candede merhaba…
Hep söylerim, 14 yaşımdan sonra, tekrar bisiklete binmeyi 52 yaşımda başladım ve arada geçen seneleri şimdi kayıp olarak düşünüyorum… Yeniden başladığımda ise, hafta sonları 1-2 saat dolaşırım diye düşünüyordum… Bisikletle bir şehirden, bir başka şehire gitmek fikri ise, beni ilk başlarda çok heyecanlandırmıştı, hala da heyecanlandırıyor… Yıllar sonra uzun turların keyfini yaşadım, yaşıyorum… Sana Karadeniz turunda iyi yolculuklar diliyorum… Sanıyorum, biz de Rahman ve Cahit’le kısmet olursa yine Rize’de yaylalarda olacağız… İnşallah karşılaşırız… O zamanlar tekrar görüşürüz… Çok teşekkürler...

@athletic
Fatih merhaba…
Çeşme’ye bu yaz yine gideriz sanıyorum… Geçen yıl tasarladığım ama gerçekleştirmeye fırsat bulamadığım turlardan biri de, Çeşme - Seferihisar - Kuşadası - Didim turuydu… Çünkü diğer kızkardeşim de yazın Didim’de oluyor… Umarım bu yaz gerçekleşir… Ama senin performansına ayak uydurabilmek de beni korkutuyor… Görüşmek üzere…