2.el yol bisikleti sedona- carrora

Tepki
1
Bisiklet
Salcano
Merhaba arkadaşlar 2.el yol bisiklet almayi düşünüyorum. . Marka olarak sedona ve carrora dusunuyorum max 900 TL verebilirim .. Su 3model hakkinda yorumlarinizi biliyorum

Arkadaslar.. uzun bir yol gitmeyi dusunuyorum 90-100km sehirler arasi turlarq katilcam...

Bisikletlerin resimleri:
Sedano 611 ::(link)
http://www.dorukbisiklet.com/wp-content/uploads/2010/03/sedona-611-1.jpg

sedona 601 : (link)
http://sedona.pro/image/cache/data/bisiklet2013/601/601_4-1024x820.jpg

carrora rc race 022 : (link)
http://www.bisikletreyonu.com/images/products/00/00/92/92_buyuk_zoom.jpg

ARKADASLAR 2. EL ÖNERİLERİNİZİDE BEKLİYORUM

Scudo

Battal Yılmaz

Aktif Üye
Tepki
22
Bisiklet
Salcano
Linkler doğrumu acaba ben göremedimde almayıdüşündüğünüz bisikletleri...

Yücel Demirkılıç

Forum Bağımlısı
Tepki
278
İsim
Yücel Demirkılıç
Bisiklet
Specialized
Boyunuz nedir ? Kadro boyları ikisinde 52 birinde 54 olarak belirtilmiş ,
(link)
(link)
(link)

ygtdkc

Forum Demirbaşı
Tepki
259
Bisiklet
Mosso
Öncelikle boyunuza uygun kadro almanızı tavsiye ederim. Benim seçimim Carraro'dan yana olurdu. Xenon set biraz dayanıksız ama 2300 serisinden daha iyi performans vereceğini düşünüyorum. Fsa Gossamer frenlerde performans olarak gayet iyidir. Campagnolo olması yedek parça açısından sıkıntı yaratabilir tabi. Bunu da gözardı etmeyin.

• Beğen
Tepkiler: Ömer KARAN

ygtdkc

Forum Demirbaşı
Tepki
259
Bisiklet
Mosso
52 biraz ufak kalabilir ben 54 le daha rahat edeceğinizi düşünüyorum. Tabi en doğru kararı deneyerek verebilirsiniz.

• Beğen
Tepkiler: Ömer KARAN
Tepki
1
Bisiklet
Salcano
Saol kardes ama benim icin obemli olan saglamligi kadro boyu fark yapmaz yinede saol

Ömer KARAN

Forum Bağımlısı
Tepki
1.688
İsim
Ömer KARAN
Bisiklet
Bisan
Şahsi görüşlerimi belirteyim. En güzel kadro hangisinde derseniz Sedona 611 ve Carraro cr race 022 derim. İkisi arasında bir seçim yapmak gerekirse de ben Sedona 611 derim. Hatta şu kadarını söyleyeyim. Sedona 611 Denizli de. Kullanan arkadaşı da tanıyorum. Eğer 3 4 gün kadar erken davransam o kadro set i ben alacaktım. Bence içlerindeki en iyi kadro o.

Ama donanım olarak en iyi hangisi derseniz. Kırmızı renkli Bianchi derim. Tiagra 4600 set var ve sette gayet temiz görünüyor. Sadece frenlerin ne olduğunu çözemedim ben. Ayrıca r500 teker seti falan var. Carraro cr race 022 nin üzerinde de 10 lu sistem var. O sistem compagnolo xenon set sayılmaz bence çünkü sadece arka aktarıcı ve kollar xenon. gerisi fsa ve compagnolo veloce karışık parçalar. İlk yol bisikletim carraro d'ambiez 916 idi ve onunda üzerinde carraro rc race 022 nin üzerindeki parçaların aynısı vardı. Çok narin parçalar. Çalışmaları tiagra kadar kararlı değil. Daha doğrusu çok sağlam gelmedi bana. 2 kere arka aktarıcı kırıldı. 2 kere de zincir değişti. Ve Türkiye de yedek parça bulmak sıkıntı hem de parçaları biraz pahalı ( kollar hariç kollar shimanoya göre fiyat olarak biraz daha uygun gibi).

Eğer bianchi kadro sedona kadar iyi ise bence bianchi yi alın derim. Ama kadro su en iyi olanı alayım üzerindeki donanımı komple değiştireyim derseniz Sedona 611 i alın derim. Şimdiden hayırlı olsun bisikletiniz.

• Beğen
Tepkiler: ufuk şimşek

Road_Runner

Road Runner
Tepki
25.895
Bisiklet
Cervélo
@naci körce

carraro cr 022 race kullandım. hatta gugıla yazınca direk benim makina çıkıyor :D

http://t1310.hizliresim.com/1g/8/tdh01.jpg

memnundum. tam bir canavardı. ben bisikleti alırken de aynı muhabbet vardı "campagnolo yedek parçada sıkıntı yaşarsın, türkiyede campagnolo bayi yok" dendi. herhangi bir sıkıntı yaşamadım. yaşanmaz da. tüm ekipmanlar yurt dışı sitelerinde oldukça cazip fiyatlara satılıyor.. carrarodan memnundum.

sedona 601 yakından tanıdığım bir bisiklet. carraro cr 022 race ile aynı diyebilirim. sadece grupseti daha düşük. 2300 veya claris olması lazım üzerinde. ama sürüşü aynıydı, hatırlıyorum :)

sedona 611'le ilgili bir anım yok..

tavsiye:
eğer 2. el alacaksan, biraz daha yüksek bir modele yönel. örneğin tiagra olsun üzerinde

Tepki
1
Bisiklet
Salcano
@ömer karan
@Serkan Mıstınoğlu

Arkadaslar yorumlariniz icin tskrler..

bütce sıkıntısı nedeniyle daha yüksek bisikletlerde gözümyok simdilik bunlardan birini secmeyi düşünüyorum..

90-100 km şehir turu yapmayı düşünüyorum onun için uzun bir yolda hangisi daha etkili olur..

F.Yıldırım

Daimi Üye
Tepki
401
Bisiklet
Salcano
Uzun tur yapmayı düşünüyorsan sana tam olan kadroyu alacaksın. Hangisinde daha dik oturma pozisyonundaysan uzun tur için o idealdir.

Tepki
1
Bisiklet
Salcano
@F.Yıldırım
Dogru soyluyosun ama saglamligida onemli .. benim icin

Tepki
1
Bisiklet
Salcano
@ömer karan
kardes bianchi slr400 http://www.spordunyasi.com/ProductImages/91526/Bbbbbianchislr400.png
modelinide düşünüyorum ama kadrosu kötü oldugundan bahsettiler o yüzden vaz gectim..sen ne düşünüyosun bianchi slr 400 hakkında

Melih Çolak

Cyclist ♥
Tepki
3.073
Bisiklet
Scott
carraro 022 ve sedona 601 bu modeller piyasada sıfır yok hatta 2.el bile yok benimde gönlümde 022 var eğerli stoğa falan gelirse 022 yada 601 alacağım.sana tavsiyem carraro 022 bulman zor ama bi umut :)