2.el bisiklet toplama

Sefa555

Üye
Tepki
1
Bisiklet
Salcano
Merhaba arkadaşlar ben şuan astro 210 v kullanıyorum bunu satıp üst model alıcağım fakat kafamda 2 soru var bunlar hakkında yardımcı olup görüşlerinizi bildirirseniz sevinirim;

1-Sattığım fiyatın üstüne para ekleyip 0 bisikletmi almak

2-Aynı şekilde sattığım fiyata para ekleyip 2.el bisiklet toplamak

sizce hangisi daha iyi ve verimli olur (Max bütçe 1000 tl)

Scudo

Selami53

O PARAYA BİSİKLET ALIRIM !
Tepki
963
Bisiklet
Specialized
1. seçenek ile ilerleyemezsiniz
2.seçenekte eğer kendiniz toplarsanız çok verimli olmaz.
Bana kalırsa daha iyi setli bir bisiklet almak için üstüne para ekliyorsanız yine bir 2.el almanız.

Mustafa Şükrü Yıldırım

Forum Bağımlısı
Tepki
812
Bisiklet
Giant
Bence 0 bisiklet alman daha mantıklı olur, garantin ve servisin olur, parça toplamak benim düşünceme göre sıkıntılı, parçalar oturmaz uymaz vs. baş ağrıtabilir, bu işlerden çok çok iyi anlamıyosan bence 0 bisiklet alman mantıklı olur. Bence 1000 tl ye 2. el gerçekten temiz ve boyuna uygun kadrolu bisiklet alman senin için en iyi f/p olucaktır. Şu ana kadar aldığım 2. el bisikletlerin hiç birinden pişman olmadım, yeterki iyi seçim yapılsın, 0 alıpta servis servis dolaşanlar olabiliyor, yada toplayıpta parçası uymayan çözümü sıkıntılı durumlar oluşabiliyor gördüğüm kadarıyla, birazda şans işi tabi bu durum, benim tercihim 1000 tl ye en az deore donanımlı 2. el yerli markalar hariç seçim yapmak olurdu. (Scott,trek,giant,specialized,corratec vs. vs.).

Sefa555

Üye
Tepki
1
Bisiklet
Salcano
Ama 2.el bisiklet alıcağıma bence 2.el temiz toplarım diye düşünüyorum bide 2.el toplarken verim alınmaz , parçalar uymaz diye düşünüyosunuz fakat neden verim alınmasın ki bide uygun olan parçayı almam gerekmezmi zaten uyma sorunu olmaz diye düşnüüyorum.

Mustafa Şükrü Yıldırım

Forum Bağımlısı
Tepki
812
Bisiklet
Giant
@Sefa555

Verim alınmaz demiyorum hocam başınız ağrır diyorum, uygun olan parçayı alan arkadaşlarımda çeşitli sorunlar yaşadılar ondan dolayı söyledim, furş sorunları, ortagöbek - dişli sorunları vs. bir çok ayrıntı var. Siz zevkinize göre seçiminizi yapın tabikide. Ancak şöyle bir örnekte var, benim gördüğüm kadarıyla, genel olarak yurtdışından direk toplanarak ithal olarak gelen bisikletlerde bu tip sorunlar sık yaşanmaz, herşey tıkır tıkır saat gibi çalışır, yerli markalar Türkiyede tekrar kadro üzerine diğer bileşenleri topladıkları zamanda çeşitli sorunlar oluşuyor, kimisinin kadro kulağı oturmuyor hatta kırılıyor, kimisinin dişlisi oturmuyor vs. baş ağrıtabiliyor.