2. el alışkanlığımız

Konu, 'Site Hakkında Genel Konular' kısmında Aziz SIRNAÇ tarafından paylaşıldı.

 1. Aziz SIRNAÇ

  Aziz SIRNAÇ Forum Bağımlısı

  Kayıt:
  6 Eylül 2006
  Mesajlar:
  616
  Beğeniler:
  364
  Şehir:
  İSTANBUL
  Seviye:
  Merhabalar,
  Bisiklet forumda uzun zamandan beri 2.el alım satımlarını takip ediyorum, geçi bu sporun içerisinde uzun yıllardan beri olan birisi olarak Türkiye'de ki ikinci el pazarlarını da iyi biliyorum.

  Bu ilan pazarlıklarında dikkatinizi çektimi bilmem malını satan dünyanın en bulunmaz, ikinci el alanlar da haşat,eski,yıpranmış ve piyasadan çok pahalı gibi gerekçelerle karşı tarafın malını ölü fiyatına almaya çalışırlar. Yanlış anlaşılmasın bu dediklerim herksi bağlamaz fakat Türk insanı olarak hep görünüşte gözü açık olmaya nereden ne bahaneyle neyi kırparıma veya satıcı olarakta bu malı nasıl elden çıkartırım veya nasıl kazıklarıma alışmışız birkere.
  Söylemek istediğim şu malı satarken kendimizin de bir tüketici olduğumuzu unutmamalıyız 2. El satıyorumdur birgün alan kişi olabileceğimizi unutmamalıyız. 2. El alıkken de o insanın çok değer verdiği parçasını ölü gibi gösterip nekadara kopartırsam kardır anlayışından vazgeçip birgün o malı kendimizinde satabileceğimizi düşünmeliyiz bence.
  Insanlara mallarını tam olarak anlatan fiyatı gerçekçi olan çok dürüst alışveriş yapan arkadaşlarımızda var umarım bütün alışverişler böyle olur.

  Saygılarımla
  forumda iyi alışverişler
   
 2. Mert Bağcılar

  Mert Bağcılar Onursal Üye

  Kayıt:
  10 Ağustos 2007
  Mesajlar:
  1.826
  Beğeniler:
  1.332
  Şehir:
  Eyüp, İstanbul
  Bisiklet:
  Cannondale
  Seviye:
  Dediklerine katılıyorum Aziz mesela ben sıfır biçok parça satıyorum,satmaya çalışıyorum fakat alıcı msn de görüşmeye başladığımız ilk dakkadan itibaren parçanın resmini gönder,onu gönder şunu gönder diyor.Bazende fiyatı çok düşük buluyolar ona bile parça neden bu kadar düşük fiyatta yoksa sıfır değilmi diyenler bile oluyor.:D

  Çok zor vallaha.:)
   
  Burak Taha bunu beğendi.
 3. HaliliOzturk

  HaliliOzturk Yeni Üye

  Kayıt:
  3 Temmuz 2005
  Mesajlar:
  0
  Beğeniler:
  9.885
  Sevgili Aziz

  Güzel bir noktaya parmak bastın aslında. İşte bu nedenle forumdaki 2. el ilanlarına yorum yazmak kurallarca yasaklanmıştır. Çünkü daha önce de başımıza geldi. Almak istediği ürünü kendi arkadaşlarına kötülettirip, fiyat düşürmeye çalışan "akıllı" arkadaşlarla karşılaştık.

  Forumun 2. el ilanları bölümünün gördüğü ilgi göz ardı edilemez. Bu nedenle de sorunu da bol oluyor. Halbuki dediğin gibi herkes pazarlık ederken veya bir ilan açarken gerekli sağ duyuya sahip olsa, bu sorunların hiç birisini yaşamayacağız.
   
 4. #4
  Aziz SIRNAÇ

  Aziz SIRNAÇ Forum Bağımlısı

  Kayıt:
  6 Eylül 2006
  Mesajlar:
  616
  Beğeniler:
  364
  Şehir:
  İSTANBUL
  Seviye:
  halilcim aslında forum adına veya foruma hitaben yazdığım bir yazı değil bu bizim millet olarak alışkanlığımız mal satarken en iyisi dir fiyatı yüksek olur yada en çok yapılanıda burada üç beş kuruşunu biriktiripte aldığı malını satmak zorunda olan adamın malını en ucuz değerin bile altına pazarlık yapıp birde doğru olmayan şekilde alım satım yapmaları. açıkça kızdığım ve olmasını istediğim durum şu herkez hakkını ödesin veya hakkını istesin en önemliside doğu bilgiler versin unutmayın burada kazanılan üç beş kuruş insanın kişiliğinden önemli değildir adam mal sağlam sıfır diyo bir alıyorsun tornavida girmedik yeri kalmamış bu insana bu camida birdeha nasıl güvenirsin benim düşüncelerim bukadar.
   
 5. #5
  Aziz SIRNAÇ

  Aziz SIRNAÇ Forum Bağımlısı

  Kayıt:
  6 Eylül 2006
  Mesajlar:
  616
  Beğeniler:
  364
  Şehir:
  İSTANBUL
  Seviye:
  bu arada tekrar belirteyim yazdığım yazı foruma hitaben yazımış bir yazı değil sadece insanlarımızın alışveriş kültürüne anlyışına dikkat çekmek istedim konuyu moderatör arkadaşlar taşımışlar ama bu konu foruma değil üyelere yönelikti oyüzden forum kafeye yazdım
   
  İLKER TAŞ ve HaliliOzturk bunu beğendi.
 6. ZekiAlper

  ZekiAlper Antalya Downhill Prof MTB rider

  Kayıt:
  4 Ekim 2007
  Mesajlar:
  2.911
  Beğeniler:
  1.653
  Şehir:
  Antalya
  Adı:
  Antalya Downhill Özel Antrenör
  Bisiklet:
  Specialized
  Seviye:
  Maalesef bu alışkanlıklarını sürdürenler böyle devam ettikçe verdigimiz paraların hakkını kimse alamıcak :(..
  cok yerinde bir konuya deyindigin için teşekkürler :in:
   
  Aziz SIRNAÇ bunu beğendi.
 7. HaliliOzturk

  HaliliOzturk Yeni Üye

  Kayıt:
  3 Temmuz 2005
  Mesajlar:
  0
  Beğeniler:
  9.885
  Aziz selam,

  Konunun foruma ithafen yazılmadığının ben de tabi ki farkındayım. Ancak 14000 üye ile, biz de Türkiye'nin bir küçük yansıması sayılırız burada. Toplumsal olarak sahip olduğumuz hatalı davranışlar, kötü alışkanlıklar veya örnek davranışlar, iyi huylar da forumda kendini sık sık gösteriyor. O nedenle ben durumu foruma indirgedim ilk mesajımda.
   

İlginizi Çekebilir

upload_2016-6-14_16-59-6.png
Soru böyle: "yokuşta daha iyi çıkmak için tek çözüm yokuş antrenmanı mı?" ve benim yaşayarak öğrendiğim bir cevabı var. Yıllardır beni tanıyanlar bilirler "yokuş özürlü" birisiyim. Bunda nispeten...
upload_2016-4-22_9-53-23.png
Bazen aklımızdan geçen "bu şekilde uygulansa faydası olur muydu?" türünden soruları bilim insanları zaten test ediyorlarmış. Dün Cycling Performance Tips Blog sitesinde bu konuyu görünce ilgimi...
image.jpeg
[ATTACH] Gençler, Bisiklet iyi hoş, kardio yaparken bacak kaslarının önemli kısmı biraz bel azıcık sırt nihayetinde hiçe yakın kol kasları çalışıyor. Vücuda direk etki eden pedal haraketi bir çok...