2. Büyükada Mtb Cup

uqur133

Üye
Tepki
15
29 Nisan'da 2.si yapılacak olan Büyükada yarışına daha önce giden arkadaşlar: Adaya nasıl gidilir,nerde kalınır ve parkur hakkında bilgi verebilirler mi acaba?
Şimdiden teşekkürler,katılacak arkadaşlara başarılar.

Scudo

İsmail Ağıllı

Forum Bağımlısı
Tepki
833
merhaba uğur geçen sene ben gitmiştim yarışa adaya feribotla gidiliyor istanbulun 3.4 noktasından kalkıyor.adada konaklama biraz zor çok az sayıda otel var gecen sene çogu kişi sıkıntı çekti dikkat etmek lazım.
yarış parkurun uzunluğu yaklaşık 5.5 km geçen senenin aynısı olacakmış bir iki düzenleme hariç yarış parkurunu görmek için linke bakabilirsin

(link)

uqur133

Üye
Tepki
15
Çok teşekkürler İsmail.Otobüslerde bisiklet bayağı zor oluyor.İnş. vapura alırlar.:)Adada yapılan yarışlara gitmek zor oluyor.Güzel yarış olur umarım.

Fatih Özgenlik

Forum Bağımlısı
Tepki
393
bizde bursa'dan katılacağız yarışa, güzelyalı-yenikapı arasını feribotla gelsek, yenikapı veya bakırköyden büyükadaya sefer var mı ki.

ismail, parkur bilgisi için çok teşekkürler...

İsmail Ağıllı

Forum Bağımlısı
Tepki
833
adaya giderken feribotta bisikletlere herhangibir sorun çıkmıyor kabul ediyorlar arkadaşlar feribotlar hakkında çok bilgim yok istanbullu olmadığım için beşiktaştan binbiştik biz .

Hasan Çağri

Forum Bağımlısı
Tepki
4.701
Bisiklet
Specialized
Arkadaşlar istanbulda sirkeci, bostancı ve kadıköyden adalara vapur seferleri var bisikletrinizi götürürken hiç bir problem yaşamassınız fakat adaya gittiğinizde karakola gidip bisikletin kendinize at olduğunu gösteren bir kağıt almanız lazım oda yaklaşık 5dk felan sürüyor ve 1 kere almanız yeterli...

Vapur seferlerini (link) den bakabilirsiniz...

Büyükadada turistlik bir yer olduğu için oteller biraz pahalı ve biz yarşanlara göre öğrencilere göre pahalı kalabilir... Çıkabilecek orman yangınlarını önlemek içinse kamp yapmaya izin verilmiyor fakat sirkeciden sabah 7 de vapur var en erken, bostancıdan ise 8 de sabah... Sanırım yarış planlanırken bunlara dikkat edilir.... Onun dışında ilk defa gelecekler için büyükada biraz daha pahalı gelebilir yemek ve içecek olarak aklınızda olsun arkadaşlar...

Hakan Yazman

Forum Bağımlısı
Tepki
5.442
Bu arada artık sirkeciden ada vapuru artık yok ve Kabataştan kalkıyor bilginize

Tepki
5
Bende bu sene ilk defa katılacagım. Bu hafta sonu parkur calısmak kısmet olur işallah.

Altan Kalay

Forum Bağımlısı
Tepki
271
ben en son 1999 da küçükyalıda yedek subay okulundayken caddebostan tarafından bir yerlerden binmiştik büyükada vapuruna.
acaba anadolu yakasından hakla aynı seferler var mı acaba?

HaliliOzturk

Forum Bağımlısı
Tepki
7
(link) adresinden detaylı vapur seferlerini öğrenebilirsiniz.
Karşıdan sanırm en uygun yer Bostancı İskelesi :)

Fatih Özgenlik

Forum Bağımlısı
Tepki
393
ido bisiklet için 5 ytl istemişti benden mudanya-yenikapı arasında. bostancı-adalar arasında da yine ücret alıyorlar mı.

bu arada p.tesi veya hafta içi başka bir gün antrenman için gelebilirim, sanırım adada başka sporcularda olacaktır.

bir de bu linkteki bilgiler geçerli midir acaba?

(link)

serix

Üye
Tepki
2
Adalara Eğer Vapurla geçecek olursan ücret ödemiyorsun aynı şekilde deniz otobüslerinin de ücret almadığını biliyorum ama büyük idoların alıp almadığını bilmiyorum, bende bu yıl ilk defa bir yarışmaya katılmayı düşünüyorum ilk yarış olduğu için sabah yapılacak olan 90 dakika yarışına katılmam önerildi. parkur belli olmuş ama güzergah işaretlenmişmidir bilemiyorum her hangi bir yerden bununla ilgili bilgi alamadım malefes. Bilgisi olar arkadaşlar bizimle paylaşırsa çok süper olacak. Herkeze iyi eylenceler.

Altan Kalay

Forum Bağımlısı
Tepki
271
@serix

arkadaşlar, burada 90 dk. yarışından bahsediliyor, bu kategorinin içeriği hakkında bilgilendirme yapar mısınz? örneğin master kategorisi bu kategoriden farklı mı yarışıyor, her isteyen 90 dk. ya katılabiliyor mu, yani şu şekilde bir klasman mı olacak;
elit-a, elit-b, master, bayanlar, 90 dk.?
teşekkürler.

HaliliOzturk

Forum Bağımlısı
Tepki
7
"Elit-b = 90 dk, Master = 90 dk, Master ≠ Elit-b " desem yeterli bir açıklama olur mu acaba?

Nedret Günaydın

Forum Bağımlısı
Tepki
3.629
evet arkadaşlar yarış gününe az kaldı asılın pedallara,şööle formumuza güzel güzel yarış resimlerimizi koyma ve istanbula gelen misafirlerimizle kaynaşma olanağımız olacak.valla ben çok heyecanlıyım...:D

Altan Kalay

Forum Bağımlısı
Tepki
271
@HaliliOzturk

hımmm..yani normal master sınıfı aynı zamanda 90 dk. yarışına tekabül ediyor buna göre...tamam.. teşekkürler..

gurol

Forum Bağımlısı
Tepki
2.830
Federasyonun resmi web sitesinde programı ve kategorileri yayınladık.

latif kavak

Daimi Üye
Tepki
102
istanbul zeytınburnu'ndan adaya en yakın nerden gıdebılırm.sirkeciye gıtmemmi gerekecek yoksa zeytın burununa gdaha yakın yer varmı ?

Tepki
5
Arkadaslar bir sorum olacak. İlk defa yarışacagım için bilmiyorum.

Federasyon sayfasında '' GSGM Lisansı bütün kategorilerde şarttır.'' denmiş. Bu lisans bizim burhan felek'ten aldıgımız lisans mı yoksa başka bir lisans mı ?

Cevaplayanlara şimdiden teşekkürler...

HaliliOzturk

Forum Bağımlısı
Tepki
7
@gurol

Gürol Abi'nin bahsettiği program aşağıda arkadaşlar;

2. Büyükada Dağ Bisikleti Kupası
Geçtiğimiz sene Türkiye Dağ Bisikleti Şampiyonasına ev sahipliği yapan Büyükada yine büyük bir organizasyona ev sahipliği yapacak.

Büyükada'da ikinci kez yapılacak Dağ Bisikleti kupası UCI takviminde C1 kategorisinde bulunuyor. 14:30'da başlayacak Uluslararası kategorilere Macar, Romen ve İrlandalı sporcuların ilgisi yüksek. Vapur saatlerine göre ayarlanan yarışmaların programı ve kategorileri şöyle:

2. Büyükada Dağ Bisikleti Kupası Programı

28 Nisan 2007 Cumartesi

12:00 Kayıtlar Açılış
16:00 Kayıtlar Kapanış
17:00 Teknik Toplantı
Toplantı ve Kayıtlar Splendid Palace Hotel’de yapılacaktır.

29 Nisan 2007 Pazar

10:30 60 Dakika Yarışması Startı
40-49 Yaş Master Erkekler
50+ Yaş Master Erkekler
Jr. Bayan (1989, 90, 91 ve 92 doğumlular)
Yıldız Erkekler (1991 ve 92 doğumlular)
12:00 90 Dakika Yarışması Startı
Jr. Erkek (1989 ve 90 doğumlular)
19-29 Yaş Elit-B Erkekler
30-39 Yaş Master Erkekler
14:30 Uluslararası Kategorilerin Startı
Elit Erkekler
Elit Bayanlar
17:00 Ödül Töreni

GSGM Lisansı bütün kategorilerde şarttır.

Belirtilen yaş kategorileri uygulanacaktır. Ay gün hesabı yapılmaz.

50+, 1957 doğumlular ve büyükler
40-49, 1967-1958 doğumlular
30-39, 1977-1968 doğumlular
19-29 Elit-B, 1988-1978 doğumlular
Jr. Erkek, 1989-1990 doğumlular
Yıldız Erkek, 1991-1992 doğumlular (1993 alınmayacak)
Jr. Bayan, 1989-1992 doğumlular (1993 alınmayacak)
Elit Erkek, 1988 ve büyükler
Elit Bayan, 1988 ve büyükler@Nindalf

Ta kendisi ;)

@latif kavak

Selam Latif
Eskiden ada vapuru Sirkeci'den kalkardı. Şimdi o vapuru Kabataş'a aldılar.

Bu bilmeyen diğer arkadaşlar için de uyarı olsun;
Sirkeci'den ada seferleri artık yapılmıyor!
Ada seferleri artık Kabataş İskelesi'nden yapılıyor.