2 bisiklet arasında.

Scudo

Berke

Road Bike Cyclist
Tepki
5.964
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Bianchi
Bisiklet türü
Yol bisikleti
8.3'ün 8.2 den farkları;

Suspension lockout
Shimano Acera crank
Shimano Acera 24-speed drivetrain
Tektro Novela mechanical disc brakes
Bontrager Evoke 1 saddle

• Beğen
Tepkiler: Berke
Tepki
3
@Berke1903

süspansiyon kitlenmiyorsa 8.2 de kötü uzun yollara çıktığında yorar sanırım. hiç süspansiyosuz mu almalıyım acaba kararsız kalıyorum. yeri gelecek kötü yollara da girecek bu bisiklet?

fatih selim yakar

Daimi Üye
Tepki
54
@tarık kılıç

Duz yolda bıle gerekir bence,türkiye burası mesela düz maşa sürdüyseniz eğer teker yol tekeriyse çıkıntılarda çok sarsar.

Tepki
3
@fatihselim

o zaman 8.3 alacağız disk fren istemiyorum aslında fazladan ağırlık diye geliyor bana ama yapacak bir şey yok. 8.2 de yazılana göre kitlenmiyor süspansiyon.

Berke

Road Bike Cyclist
Tepki
5.964
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Bianchi
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@tarık kılıç

Trek ülkemizde aşırı pahalı olduğundan Trek almanıza sıcak bakmıyorum onun yerine bunu tavsiye ederim;
(link)
Kadro kalitesi Trek ile eşit olup donanım bakımından çok daha iyidir. Ayrıca bu modelin bir düşüğü olan Sportster X40'a da bakabilirsiniz 300 lira daha ucuz donanım yine Trek'den iyi.

fatih selim yakar

Daimi Üye
Tepki
54
@tarık kılıç

Eger paranız varsa hiç düşünme daha üst modelini al sonuçta bunu ayda bir değiştirmiyorsun.Kilitlenebilir amörtisör çok büyük avantaj bence ayrıca disk fren öyle acayipde ağırlık arttırmıyor.

Tepki
3
@Berke1903

ağırlık olarak nasıldır hocam?

@fatihselim

bakacağız artık teşekkr ettim :)

Uğur Recep AKGÜL

Forum Bağımlısı
Tepki
568
Amortsorsuz alman konfordan feragat etmen demek bisiklet dayanır fakat uzun yolda seni yorabilir direksiyona cok fazla titreşim binicek cunku daha fazla yorucak. Arkadasın dedigi gibi burası türkiye amortsorsuzse daha kaliteli lastiklerle bi nevi azaltılır ama amortsor kadar absorbe etmez hiçbizaman araziye girmesen bile bence amortsorlu olsun.

scootta cok kalitelir yani onunda ömür boyu kadro garantisi var trek bosa pahalı gibi.

Tepki
3
@Uğur Recep AKGÜL

scot diyorsunuz yani sizde trek almaya çok alıştırmıştım kendimi. :) ön süspansiyon bende istiyordum bir kaç yerde gereksiz yazdıgını gorunce kafa karıstı tabi. :)) çok hafif bir bisikletim vardı süspansiyonsuz şimdi ağır olsun istemiyorum ondan ön yargım..

Berke

Road Bike Cyclist
Tepki
5.964
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Bianchi
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Scott'un X30 modelinin ağırlığı 12.5-13 kg arası olduğunu tahmin ediyorum kalitedir standart ağırlıktadır.

• Beğen
Tepkiler: Berke