2.2'den 1.50'ye - Jant, İç lastik ve Dış lastik sorusu(basınç sınırı ve uyumluluk)

Konu, 'Tekerlekler' kısmında Mert C. tarafından paylaşıldı.

1. Mert C.

Mert C. Onursal Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Şuan 65 psi basınçla Continental Race King 2.2 kullanıyorum, jantlar Salcano(Weinmann) X-Proc.
    Fotoğrafı nı da göstereyim, düşük seviye Salcano modellerinde sık sık kullanılan, çoğumuzun karşılaşmış olduğunu düşündüğüm bir jant:

Bu lastik maksimum kaç psi basınçla sorunsuz kullanılır? Alacağım lastiklerin üst sınırı 85 psi olacak, jant da sorun çıkarmayacaksa 85 psi ile kullanmak istiyorum. :rolleyes:
    Aynı jantlarla 1.50 lastik kullananlar gördüm, sorun çıkarmadığını söylediler ama yine de bilenlere tekrar sorayım, sorun çıkarma ihtimali var mı lastik kalınlığının?(kullananlar memnun olduğundan en azından alıp deneyeceğim, öylesine sordum :p )
    "Schwalbe AV 14A" iç lastik almayı düşünüyorum, XX-Light 95gr ağırlığında. Bu iç lastiği kullanmış olan var mı, varsa memnun mu?

bir de bahsettiğim iç lastik 85 psi kaldırıyor mu?
    baktım ancak bulabildiğim tek bilgi bu linkte: http://www.schwalbe.com/en/produkt-features-content/articles/besttube-en.html
    tüm schwalbe iç lastiklerin 5 bar(72,5 psi) basınçla 30 gün süreyle test edildiği.

2. BFOkuru

BFOkuru Onursal Üye

Seviye:
    Mert C.

Mert C. Onursal Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    teşekkürler, aynı mesajı konuya da yazdım.
    böyle bir konu bölümün sabit konuları arasına eklenmiş olsa daha iyi olurdu sanırım :) bayağı soruluyor çünkü bu sorular, konu arka sayfalarda kalmış.

4. Enes Gürel

Enes Gürel Aktif Üye

Bisiklet:
    Bianchi
    Seviye:
    bendede söyledigin iç lastik var bu 2 resimde yerine göre çıkarıp takıyorum herhangi bir problem olmuyor
    lastiklerimiz aynı .

Mert C.

Mert C. Onursal Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    lastikleri değiştirip 1.50 alacağım dediğim gibi, bu iç lastik 1.50 uyumlu, o konuda sıkıntı yok :) ben 85 psi basınç kaldırabiliyor mu diye soruyorum.

alacağım dış lastiğin üst sınırı 85 psi, jant ve iç lastik basınç sınırı öğrenmek istediğim.

ilk fotoğraftaki pedallar x-pedo mu? kaç gr?

6. enes savaş

enes savaş Onursal Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    "Alt seviye salcanolarda kullanılan jant seti" dediğiniz set alman malıdır. Bence salcano bizi almanların üstünde gezdiriyor :p Lastikler alman , jantlar alman daha ne istiyonuz :D

7. alperK

alperK Onursal Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    astrp 270 iç lastiklerimde kontrol ettiö 1.95-2.15 yazıyor

Mert C.

Mert C. Onursal Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    ben de bugün akord ayarı yaptırmak için dış lastik sökülünce baktım.

marka ayrıdır, model ayrıdır.
    astro serisi, ng650 gibi giriş seviyesi modellerde "x-proc" var(çelik kadrolu olanları giriş seviyesi bile saymadığımızdan bunlar da salcano'nun alt seviyesi oluyor)
    orta seviyede insomnialar "x-prod" kullanıyor. bunlarda 4lü gruplar arasında bu kadar boşluk yok, farklı bir jant weinmann'dan.
    assos-nirvana gibi üst seri bisikletler ise mavic, sram gibi diğer markaların jantlarını kullanıyor...

yoksa bir beğenmeme durumum yok, 5 ay boyunca sert bir şekilde kullandım, lastikler 65 psi(maksimum basınçta) ve bozuk yolda bile hız yapıyorum.
    arka jant kullanırken farkedemeyeceğim kadar yamulmuş, bir arkadaş uyarınca zor farkettim :D ön jantın sadece teller gevşemiş yamulma yok.

9. alperK

alperK Onursal Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    seninkinde 1.50 mi yazıyor ,benim şambrelde şuan yanımda

Mert C.

Mert C. Onursal Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:

1.50 ile şimdiki iç lastiğin alakası yok :D nasıl bir yanlış anlama var ortada?
    schwalbe'nin 95 gramlık 1.50 uyumlu iç lastiğini alacağım. şuanki iç lastik ile ilgili birşey yazmadım bile konuda :D

İlginizi Çekebilir

andy-schleck-tour-de-france-2011.jpg
1988 İtalya turunda Andy Hampsten’in Passo di Gavia tırmanışı efsanedir. Hampsten, o tırmanışta pembe mayoyu ele geçirmişti, ancak, turun bitmesine hala 8 gün vardı ve Gavia etabını kazanan Erik...
bisiklet program.jpg
Merhaba, Uzun süredir spor salonunda disiplinli çalışmama rağmen kilo veremiyordum. Kas kütlemi ciddi oranda artırmama rağmen yağ yakma ile ilgili sıkıntılarım vardı. Bu sıkıntının ana kaynağı...
upload_2016-10-4_11-2-6.png
Yıllardır antrenmanlarımı sabah yaparım (ya da sabah başlarım ama bazıları öğleni bulur). Neredeyse tamamında, yola kahvaltı yapmadan çıkarım (bu benim tercihim; kimseye bu iyi veya kötü demedim,...