1984 peugeot single speed proje

hinevi

Üye
Tepki
4
Merhaba arkadaşlar,
Boy sıkıntısından dolayı Hollanda'dan binbir emekle getirttiğim 1984 model 65 cm Peugeot bisikletimi Retro tarzında Single Speed'e dönüştürmek istiyorum. Aslında epey acemi sayılırım, boya, jant vs. önerilerinizi bekliyorum. Teşekkürler...

Dosyalar

Scudo

KBmotors

KBmotors bisiklet garajı..
Tepki
263
İsim
Barış YAVAŞ
Bisiklet
Pinarello
@hinevi Öncelikle çamurluklar, zil, arka bagaj vs. bütün fazlalıkları sökün hocam. Aslında jantların, aktarıcıların aynakolun resmini çekerseniz daha iyi olur.

hinevi

Üye
Tepki
4
@KBmotors Hocam zaten söktüm, paramparça şu an kutuda duruyor :) Jantlar pek iflah olacak gibi değil, ayrıca alüminyum aksamı parlatmanın bir yolunu önerirseniz de mutlu olurum. Frenleri de söküp kontra yapmak gibi bir fikrim var ama fren v'leri o kadar orijinal ve güzel duruyor ki aklım karıştı. Ayna kol hangi marka önerirsiniz? Bir de koyu mat kahverengi düşünüyorum renk için. Nasıl bir boya kullanmalıyım sizce?

ERDİNÇ DURAN

Forum Demirbaşı
Tepki
928
İsim
ERDİNÇ DURAN
Bisiklet
Peugeot
Güle güle kullanın...yüksek kadro bulmak hakikaten zordur...sabırsızlıkla bekliyorum projenizin devamını

hinevi

Üye
Tepki
4
@ERDİNÇ DURAN Teşekkür ederim. Bisiklet ülkesi olduğundan Hollanda ucuz bisiklet arayanlar için en iyi tercih. 65 cm orada da zor ama diğer boylar için aşağıdaki siteden çok ucuza müthiş bisikletler bulunabiliyor. Türkiye'de bulabileceğimizin çok çok altına. Özellikle proje amaçlı klasik kadro arayan arkadaşlar, 30-50 Euro'ya tertemiz bisikletler bulabilirler. Getirme konusuna gelince, bir akrabanız veya tanıdığınız varsa maliyeti sadece 25 Euro. Ben bu bisikleti belki inanmazsınız ama sadece 100 Euro'ya aldım. 25 Euro da uçağa ödedim 125 Euro'ya geldi. Bisiklet boyutlarındaki kargoları dhl, fedex gibi firmalar getiriyor ve ücret 1000 Euro gibi fahiş fiyatları bulabiliyor. dediğim gibi bir akraba veya tanıdık vasıtasıyla çok güzel bisikletler getirebilirsiniz Holanda'dan.

(link)

metinnitem1

Aktif Üye
Tepki
103
Bisiklet
Bisan
Parlatma için Metylan kullanabilirsiniz.Kolay gelsin. ;)

• Beğen
Tepkiler: hinevi

Murat Cömez

En yeni üye - Kayıt: Az önce
Tepki
19.416
İsim
Murat Cömez
Bisiklet
Colnago
@hinevi

2 sorum olacakti size, cevaplarsaniz sevinirim.

1. 25€ ile hangi ucak sirket getirdi bisikleti türkiyeye?
2. 1000 euroyu gercekten bisiklet boyutundaki kargolar buluyormu? Kargo icin manyak bir ücret ya.

KBmotors

Tepki
263
İsim
Barış YAVAŞ
Bisiklet
Pinarello
@hinevi

Ben daha başlamadınız sanmıştım kusura bakmayın :) jantlardaki problem nedir resimlerde pek sorunlu gibi durmuyor sanırım. Bence frenleri kullanabilirsiniz fixed olarak çok görünüşte problem olacağını sanmıyorum. Renk olarak ben daha çok canlı renkleri seviyorum ama bu konu zevk işidir ona birşey diyemem.
Sizden ricam üzerindeki kompenantların resimlerini de paylaşabilir misiniz ?

hinevi

Üye
Tepki
4
@Murat Cömez Hocam Fedex ve DHL 1000 EUR istediler. Aslında standart kargolar yaklaşık 40 EUR ancak 50 cm gibi bir desi limitleri var. 50 cm üzerindeki kargoları yollayamıyorlar. Onları sadece DHL Fedex gibi firmalar yollayabiliyorlar. 25 Euro'ya gelince, uçak firması fark etmiyor. Yolcu yük için ekstra 25 Euro ödüyor. Yani kendi bisikletini getiriyor gibi düşünün. Bizim arkadaş Corendon isminde bir firmayla geldi.

KBmotors

Tepki
263
İsim
Barış YAVAŞ
Bisiklet
Pinarello
@hinevi Teşekkür ederim bekliyorum. Parlatma konusunda basit çözüm olarak cif veya diş macunu deneyebilirsiniz. Onun dışında temizleyici, parlatıcı kimyasallar var özel olarak ama detaylı bilgim yok o konuda.

Tahir Keskin

Forum Bağımlısı
Tepki
2.003
İsim
Tahir Keskin
Bisiklet
Kron
Merhaba @hinevi
Single Speed dediniz beni heyecanlandırdınız. Yakın fotoğraflar bekliyoruz muhakkak. :)

Aluminyum için Metylan marka metal parlatıcı kullanabilirsiniz. Bu arada kadronuz da güzel görünüyor, boyamaya gerek var mı?

Murat Cömez

Tepki
19.416
İsim
Murat Cömez
Bisiklet
Colnago
Bilgiler yanlis olmasin, dhl ve fedex 1000€ degilde 100€ istemis olmasin. Ucak sirketi olarak NL Conredon sirketi 25€ almis olabilir bir bilgim yok ama THY vs. ücretleri baska oluyor.

Ayrica parlatma isini kendiniz yapmak istiyorsaniz arkadaslarin önerdigi yöntemleri kullana bilirsiniz ama böylece oksitlenme dolayi pürüzler varsa kolay kolay zimpara yapmadan kayip olamz eger iyi bir sey istiyorsaniz polisaja vermek daha iyi olur.

hinevi

Üye
Tepki
4
@KBmotors Tabii ki akşamüstü atölyede çekeceğim resimleri. Jantları parlatmayı bir türlü beceremedik, ne kadar kimyasal varsa kullandım, balata spreyinden tutun da WD-40'a kadar ancak 32 yıllık simsiyah kirler bir türlü çıkaramadım. nikelaj kaplattırmam gerekecek sanırım.

@Murat Cömez Yok hocam, DHL Konya temsilciliğinde arkadaşım çalışıyor, bizzat aldım fiyatı. Maalesef durum o.

Murat Cömez

Tepki
19.416
İsim
Murat Cömez
Bisiklet
Colnago
@hinevi

Neyse arkadasiniz o fiyati nerden buldu konyada bilmiyorum ama avrupadan 100€ civari tutuyor kargo. Emin ola bilirsiniz. Ve normal kargo ise DHL de 80x80x120 boyunda 10 kg kadar 35€ tutuyor.

• Beğen
Tepkiler: KBmotors

hinevi

Üye
Tepki
4
Sökmeden önceki resimler, şimdilik bunları yükleyeyim dedim.
@Angel hocam 1,92 boyum :)
@Murat Cömez eğer gerçekten öyleyse iki ay haybeden bekledim, arkadaşa bilahare hesap sormam gerekecek :)

@Tahir Keskin

Kadroya lafım yok, önceki sahibi güzel bakmış bisiklete, sonuçta 32 yaşında ama şampanya rengi hiç tarzım değil. Single'da yazı marka falan da pek sevmiyorum açıkçası. Ne kadar sade, o kadar karizmatik diye düşünüyorum.

Dosyalar

KBmotors

Tepki
263
İsim
Barış YAVAŞ
Bisiklet
Pinarello
@hinevi Arka aktarıcı yok mu hocam ? Kompenantlar çok iyi bence single speed yerine hepsini kullanacağınız bir klasik daha iyi olur. Eğer kompenantları kullanmayacaksanız vites ve aynakollara talibim :) gidon frenler de olur yani çok güzeller..

Murat Cömez

Tepki
19.416
İsim
Murat Cömez
Bisiklet
Colnago
@hinevi

Pardon 1000€ kargo görünce bisikletniz hayirli olsun demeyi unutmusum, gercekten güzel bir bisiklete ulasmisiniz. Hayirli ugurlu olsun. Sahsi görüsüm bu biisiklet hic bozmadan orjinal seklinde boyayi birakarak ve parlatilcak parcalari polisaja vererek toplmaniz olacaktir. Bence en dogrusu budur.

NOT: arkadasiniz gercekten sizi bosuna 2 ay bekletmis, avrupa kargo fiytlarini iyi biliyorum. Isim bu benim.;)

kudretozbay

Forum Demirbaşı
Tepki
1.150
Bisikletiniz hayirli olsun bisikletiniz bence bu sekilde kalmali tamamen orjinal parcalar var uzerinde.jantlari ve diger parcalari polisaj yapabilirsiniz.Benim size tavsiyem komple parcalari tektek sokun kadroya biya temizleme malzemeleri kullanin yaglarini ve bilyeleri yenileyin butun parcalari parlatin tekrar toplayin yeni zincir yeni tekerler yeni sele ve gidon bandi ile cok guzel bir bisikletiniz olur bence bunun orjinalligini bozmak uzucu bir durum olur

Acemi oldugunuzu belirtmissiniz bence hic sokmeyin bile sadece temizleme urunleriyle temizleyin sonra rengine ve tasarimina uygun gidon bandi sele lastik seciminizi yapin guzel tur cantalariyla sari yanakli klasik lastiklerle brooks sele ve deri gidon bandiyla harika durur ve siplex asiri saglam bir settir senelerce cok zevk alarak kullanabilirsiniz

Son olarak kaliteli bir bisikletciye gidip jant gobek bakimi furc bakimi vites ayari bb gobek bakimi yaptirin klasiklerden yeterince anlayan ve narin davranan sirkecideki pedal bisikleyi oneririm lakin bakim fiyati yuksek olabilir

• Beğen
Tepkiler: Uğur S.

Yunus M.

Forum Demirbaşı
Tepki
287
Bisiklet
Diğer
@hinevi hayırlı olsun :) bende şahsen parlaması gereken yerleri parlatıp orjinal binmeniz taraftarıyım :)
@Murat Cömez Murat abi merhaba Almanya da bu tarz site linki paylaşabilir misiniz ?