19 Temmuz 2009 Pazar Kilyos gezisi

BF Okuru

Üye
Tepki
2
@gomez_hunt

Güzergâh burası (olmalı): (link)

Şöyle ki: Eminönü'nde buluşulur. Haliç sahilinden dümdüz Eyüp, Alibeyköy, Kemerburgaz; oradan Bahçeköy yapılır.

Bu yol Sarıyer sahil yoluna oranla biraz daha uzun; ancak trafikten uzak ve rampalarının eğimi de Sarıyer tarafına göre düşük (daha uzun ve düşük eğimli rampalar).

Bu yoldan gitmemiz konusunda ısrar ediyor ve memnun kalacağınıza garanti veriyorum. Yolu kimse bilmiyorsa ben eşlik ederim. Bence Maden'deki rampaları herkes tatmasın (yeni bisikletçilerin sizin hakkınızda iyi dileklerde bulunmasını istiyorsanız. :)).

Scudo

Onur Berberci

Forum Bağımlısı
Tepki
1.183
@Zuhâl

Sanırım haklısınız :) Ben iki yolu da kullandım Çayırbaşı saparak Bahçeköy yolundan Kilyos'a gitmiştim. Sarıyer Maden'den de Rumelifeneri'ne gittim. Maden'den Kilyos'a da gidiliyor. Dediğiniz gibi Maden'den daha kısa ama eğimi çok güzel baya bi zevkli rampalar var :) Ama dediğiniz gibi arkadaşlar iyi dileklerde bulunmasınlar dediğiniz yoldan gidelim :) Bir de sanırım siz yolcusunuz aman en önden gitmeyin yoksa arkanıza baktığınızda kimseyi göremeyebilirsiniz :)

mycetin

Üye
Tepki
12
Selamlar,

Eğer bi aksilik olmazsa sizlerle tanışmak ve bu tura katılmak isterim, bu benim ilk grup turu tecrübem olacak.
4.levent teyim tura saat kaçta ve nereden dahil olabilirim.
4.levent yakınlarından katılacak olursa buluşup tura dahil olabiliriz

BF Okuru

Üye
Tepki
2
@mycetin

İki seçeneğiniz var: 1. 4.Levent'ten Kâğıthane'ye inip Alibeyköy yönüne doğru gelmek (grubun güzergâhı). Alibeyköy merkezindeki mısır anıtının önünden sizi alabiliriz. 2. Barbaros Bulvarı'ndan aşağı inip Beşiktaş sahilden Sirkeci vapur iskelesine gelmek (grubun hareket noktası).

Ama 1. seçenek daha kestirme olacağı için onu tercih etmenizi tavsiye ederim.

Sanırım ilk vapur ile Avrupa Yakası'na (Eminönü'ye) geçilir. İlk vapurun da saati Kadıköy'den: 07.40.
Ancak Üsküdar'dan ilk vapur 6.30'da kalkıyor, seçim çoğunluğun kararına bağlı. Ne dersiniz arkadaşlar?...

Onur Berberci

Forum Bağımlısı
Tepki
1.183
@Vural UZUN

Vural bu kadar çok yedikten sonra inşallah dönebiliriz. Ne yaptın abi bu kadar :)

Bu arada buluşma Beşiktaş'damı yoksa Eminönü'ndemi?

BF Okuru

Üye
Tepki
2
@gomez_hunt

SİRKECİ - ÜSKÜDAR İSKELESİ.

Avrupa yakasından katılacaklar için 07.00'de Sirkeci Üsküdar İskelesi, veya güzergâh üstü herhangi bir yer belirtebilirler.

Anadolu yakasından gelecekler için vapur saati: Üsküdar İskelesi, 6.30.

Aksini isteyen yoksa buluşma saati ve yeri bu şekildedir.

BF Okuru

Üye
Tepki
2
Serdar Özuslu ve Ali Kerim Çatalkaya'yı da ekleyebilir misiniz?

ilk defa bu siteden bir tura katılmış olacağız. Umarım güzel bir başlangıç olur :)

Geçen hafta Belgrat ormanına gitmiştik ikimiz 14.40'da başladık Beşiktaş'tan ve saat 15.40 gibi çoktan ormanın içerisinde gezmeye başlamıştık.

Beşiktaş-Barbaros-Levent-4.Levent-Maslak ve Kilyos yoluna dönerek ulaştık ormana. Dönüşte de Bahçeköy'den ilk sahil yolu sapağından dim direk yokuştan inerek Sarıyer'e ve oradan da Beşiktaş'a geri döndük.

Sarıyer'den Bahçeköy'e çıkılan yol eğer benim geçen pazar sadece aşağı inerken kullandığım bitmek bilmeyen yokuş ise o yokuşu tırmanmak çok yorucu olabilir herkes için.

Büyükdere caddesi üzerinden gitmek çok mu riskli olur dersiniz? 15 kişi hemde.
Ama gökdelenlerin arasından ormana ve masmavi denize kavuşmak da keyifli bir atraksyon olabilir. :)

• Beğen
Tepkiler: çirkin

krankmili

Forum Bağımlısı
Tepki
2.445
OnDokuzTemmuzİkiBinDokuz Pazar Kilyos Gezisi

1. Vural
2. Toygar
3. Burakb
4. Görkem
5. Zuhal
6. Recep
9. Gomez
10. Ömer_kt3
11. Cem Ateş
12. Çirkin
13. Mycetin
14. Serdar Özuslu
15. Ali Kerim Çatalkaya
16.

• Beğen
Tepkiler: sports-man

BF Okuru

Üye
Tepki
2
@Serdar Ozuslu

Sarıyer'den çıkmayacağız, orayı tırmanmak çoğu kişiye eziyet gibi gelebilir. Maslak'tan da gitmeyeceğiz, yaklaşık 15 kişilik bir grup için şehiriçi ve trafikte bisiklet kullanmak çok da eğlenceli olmayacaktır. Aşağıdaki rota geçerlidir:

@Zuhâl

burakb

Daimi Üye
Tepki
528
Görkem Çook geçmiş olsun.
İnşallah pazara kadar turp gibi olur parmağın. (Neden turp gibi deniyosa...:))

• Beğen
Tepkiler: krankmili

burakb

Daimi Üye
Tepki
528
Zuhal tahmini gidiş-dönüş kaç km. civarlarında.

krankmili

Forum Bağımlısı
Tepki
2.445
@burakb

Çok teşekkürler, o zamana kadar bayağı iyileşecektir.
Benim evden Rumelifeneri 105 km idi. (gidis donus )
Kilyos daha mı uzaktır bilmiyorum.

• Beğen
Tepkiler: burakb

çirkin

Forum Bağımlısı
Tepki
1.364
Sevgili Görkem çok büyük geçmiş olsun. Umarım şimdi daha iyisindir. Kilyos ta ben de varım elbette. Yol konusunda Zuhal hanıma emanet edeceğiz kendimizi anlaşılan. Şimdiden zevkli bir tur görünüyor.Vatana millete tüm dış temsilciliklerimize,ve Kuzey Kıprıs Türk Cumhuriyetine hayırlı olsun.

Vuraaallll
Karadenziden fotolar ve izlenimler isteriz.

sports-man

Forum Bağımlısı
Tepki
3.715
Selam Grup,

Vuralcım (DABYİG) çoookk güldüm beaa:D İstanbul dışındayım,çarşamba duyurumu yapmak üzere girdim.Gezinizin bool lüpletmeceliii:p geçmesini dileyerek...Güneşin zararlı etkilerine DİKKAT!!!,Kazasız ve keyifli geçmesini ümit ediyorum.;) Tüm arkadaş ve dostlara.....sevgilerrr

" Bol Sporlu ve Pedallı Günler "

• Beğen
Tepkiler: burakb

sports-man

Forum Bağımlısı
Tepki
3.715
@G. Akpınar

Görkem geçmiş olsun:( Allah beterinden korusun;)

" Bol Sporlu ve Pedallı Günler "

• Beğen
Tepkiler: krankmili