19 mayısta samsundan ankara

huseyin kılıc

Forum Bağımlısı
Tepki
242
slm arkadaşlar 19 mayısta samsundan ankaraya atatürk için pedallamayı düşünüyoruz 19 mayısta ankadara da olunacak şekilde. Daha önce yapıldımı böyle bir tur bilmiyorum, ama 19 mayıs gençlik yürüyüşü vardı onu biliyorum. Ben yürümek yerine bisikletlerle birşeyler yapalım istiyorum önerilerinizi bekliyorum saygılarımla...
hüseyin kılıç

Scudo

S.GUCLU

Forum Bağımlısı
Tepki
459
@marenostrum

Eğer bu Proje Hayata Geçirilebilirse,
İmkanlar Dahilinde Başta Ben Olmak Üzere Samsun'dan Ankara'ya Kadar Bir kaç Kişinin Katılım Göstereceğine Eminim.
Biz Bu projeyi çok istedik bundan bir kaç yıl önce ama ne yazıkki olmadı.

huseyin kılıc

Forum Bağımlısı
Tepki
242
@S.GUCLU
şimdiden herkese tşk ederim kalabalık olmak ses getirecektir.

Halil Atalay

Forum Bağımlısı
Tepki
576
güzel bir fikir vallaha sadece samsun olarak kalmasın bence istanbul ve ankara arkadaşlar samsunda buluşsun oradan ankaraya doğru yolla çıkılırsa mütiş olur

M.Ergun GÖZET

Forum Demirbaşı
Tepki
688
Bisiklet
Fuji
@halil atalay

Diğer şehirlerde de bisikletseverler var sevgili arkadaşım, değil mi? Bizler de seve seve katılabiliriz böyle anlamlı bir tura...

• Beğen
Tepkiler: huseyin kılıc

huseyin kılıc

Forum Bağımlısı
Tepki
242
@M.Ergun GÖZET
tabiki ben yanlış anlaşıldıysam özür dilerim herkesin katılmasıni istiyorum

M.Ergun GÖZET

Forum Demirbaşı
Tepki
688
Bisiklet
Fuji
@marenostrum

Rica ederim sevgili kardeşim, yanıtım sevgili Halil Atalay arkadaşımızaydı. Ama sanırım o da sadece Ankara ve İstanbullu bisikletseverleri kastetmemiştir.

• Beğen

İsmailYetişir

Aktif Üye
Tepki
170
bu projede pedallamak harika bir haz verir,malesef serbest çalışıyorum bu yolculuğu tamamlayabilecek miktarda zaman ayıramayabilirim fakat bir pazar sabahı start alınırsa ilk günün en ileri noktasına kadar gitmeye bu turda şimdiden varım.

• Beğen

Serkan Taşdelen

Forum Bağımlısı
Tepki
4.806
Merhaba Arkadaşlar,
Çok güzel bir proje fikri gerçekten. Sevgili Hüseyin bu fikir için çok teşekkür ederim. Nasip olursa, pedallamayı çok isterim.

Bu proje için elimden geleni yapmaya hazırım. Türkiye'nin bütün bölgelerinden limit olmaksızın arkadaşlar Samsun'da toplanıp, ardından Ankara'ya pedallanabilir. Hemde müthiş ses getiren bir proje olur. Bunun için sadece gerekli izinlerin alınması gerekir o kadar.
Birazcık üstüne eğilinirse, gerçekten büyük ve bir o kadarda güzel proje çıkabilir.

Tekrar tebrik ediyor ve gerçekleşmesini diliyorum.

Sevgiler...

huseyin kılıc

Forum Bağımlısı
Tepki
242
serkan abinin desteğinide arkamıza aldık :) serkan bey izin konusunda bize yardımcı olacak daha öncede zaten samsun ankara yolunda pedal çevirmişti türkiyeyi gezerken yol kalabalık bir yolmuş sıkı güvenlik önlemleri alınması gerekliymiş.
proje detayları:
-samsun ankara 420 km 7 güne böldük hatta ben birgünde fazladan koydum 8 olsun dedim kesin bir şey belli değil
-herkes kendi masrafını karşılayacak
-çadırda kalınacak
-günlük 60 km yol gidilecek
zorlu bir yolculuk olacağına eminim
güzergah:
-SAMSUN-kavak-havza-merzifon-ÇORUM-sungurlu-delice-balışeyh-KIRIKKALE-elmadağ-ANKARA
böyle bir güzergah düşündüm tekliflere açığım öneri ve görüşlerinizi bekliyorum

_serkan abininde dediği gibi projeye katılmak isteyenlerle samsunda buluşulacak.

• Beğen
Tepkiler: Feyyaz Alaçam

burssuz

Üye
Tepki
8
sizce 7 ya da 8 gün uzun bir süre değil mi? yani, demek istediğim herkes bir hafta kadar zaman ayıramayabilir mayıs ayının ortasında. forumdaki çoğu kişinin üniversite, lise öğrencisi ve çalışan olduğunu düşünürsek, bence proje gerçekleşmeyebilir. 4 gün daha ideal olur diye düşünmekteyim.

Feyyaz Alaçam

Forum Demirbaşı
Tepki
619
Selamlar...

Sevgili Dostum Hüseyin,gayet güzel bir teklifle çıktın tüm bisiklet severlerin karşısına.Bu turun anlamı ve manevi getirisi gayet büyük olur,eminim bu turun yapılacagını duyan,gören bütün bisiklet severler kalplerinin biraz daha hızlı carptığını hissetmiştir.

Saygı deger abim Serkan Taşdelen'in ve benim böylesine güzel,anlamlı bir turda pedallamak için can atacagını garantileyebilirim.Sana daha önce söyledigim gibi biraz daha rota araştırması,yolun yogunluk ve konaklama yerleriyle ilgili biraz daha zaman ayırmanı tavsiye ederim.Şahsen ben Yaşasın Yaşam Turum için 6 ay rota ile ugrasmıştım.

Tam tarih ve güzergah belilendikten sonra,gün hesaplamasıda yaparız.

Ben bu turda pedallamak isterim,eminim Türkiye'nin birçok yerinden bu tura ilgi olacaktır.50 kişinin pedalladıgını hayal edebiliyor musun? Mükemmel olurdu bence...

Sonuç olarak Nisan ortasına kadar hazırlık calışması gercekleştir,bu konuda elimden geleni yaparım,istersen yüzyüzede görüşebiliriz,Serkan abiden de yardım isteriz.Nisan ayında tüm hazırlıklar tamamlanmış olarak projeyi bir daha sunup katılımcıları belirleriz...

Tekrar teşekkür ederim mutlukal...

huseyin kılıc

Forum Bağımlısı
Tepki
242
@burssuz

bende üniversite öğrencisiyim ama 1 haftamı bu tur için ayıra bilirim 4 gün demişsiniz 4 gün demek günde 105 km gitmek demek ki bu çokzor bide bu süreyi 7 gün olmasını ben değil türkiye turunu gerçekleştiren tecrübelli sayın serkan taşdelen söyllemiştir. saygılarımla

Serkan Taşdelen

Forum Bağımlısı
Tepki
4.806
@marenostrum
Sevgili Hüseyin merhaba,
Gün konusunda hem fikir olabiliriz. 4 günde 105 km tabi ki gidilebilir. Hatta 3 günde de bu yolu gidebilirsiniz. Ama sadece kendinizi düşünürseniz.
Şu var ki yüksek katılımlı bir proje olacaksa günde 100 km hayal olur. Her ne kadar kolay gibi görünse de kalabalık grup ile hareket etmek bir hayli zor. Oyalanmalar çok olacaktır. Forumda birçok arkadaşım bu konuda tecrübelidir.

Sevgiler...

huseyin kılıc

Forum Bağımlısı
Tepki
242
@Feyyaz Alaçam
sayın alaçam ın da desteğini arkama aldıktan sonra bu turu gerçekleştirmemek için bir neden göremiyorum alaçamın da dediği gibi büyük bir bisiklet topluluğunu hayal etmek gerçekten güzel.
umarım katılım sağlanabilir rota ve gün gibi konuları sayın alaçamla yüz yüze görüşmek bencede iyi bir fikir. nisan ayına kadar kesin bir rota ve gün sayısını belirleyip katılımcılara sunmamız gerekecek.

• Beğen
Tepkiler: Feyyaz Alaçam

BF Okuru

Üye
Tepki
2
Gerçekden çok güzel bir tur bende bu turun içinde olmak çok isterim fakat okul var okuluda 1 hafta asabilirim ama kamp malzeme eksiklerim var :( inşallah mayıs ayına kadar bu sorunları halleder ve sizin aranızda olmaya çalışırım:rolleyes: teşekkürler...

mutlukalın...

burssuz

Üye
Tepki
8
Valla herkesin bu kadar istekli olması çok güzel. Umarım havada kalmaz bu söylenenler.
Gün konusunda hem fikir olabiliriz. 4 günde 105 km tabi ki gidilebilir. Hatta 3 günde de bu yolu gidebilirsiniz. Ama sadece kendinizi düşünürseniz.
Şu var ki yüksek katılımlı bir proje olacaksa günde 100 km hayal olur. Her ne kadar kolay gibi görünse de kalabalık grup ile hareket etmek bir hayli zor. Oyalanmalar çok olacaktır. Forumda birçok arkadaşım bu konuda tecrübelidir.

Sevgiler..

Çok haklısınız. Ben bu yönden bakmamıştım. İnşallah hem katılım desteği hem de medya desteği sağlanır. Hadi hayırlısı.