19 mayıs polonezköy parkur videosu

sado

Forum Bağımlısı
Tepki
1.061
Selam arkadaşlar,

19 Mayıs 2009 tarihinde gerçekleştirdiğimiz Polonezköy turunda parkurda yaptığım video çekimlerden derlediğim görüntüleri sizlerle paylaşmak istiyorum.
Görüntüleri özel olarak tasarladığım bir aparat yardımıyla gidon'a monte ettiğim kameramla kaydettim.
Parkur toprak yol olduğu için sarsıntı kaçınılmaz oldu ve görüntü kalitesini etkiledi malesef.(Bu konuda ar-ge çalışmalarım devam ediyor)(Hareket halindeyken daha kaliteli video alıp sizlerle paylaşmak için sabırsızlanıyorum açıkçası).
Görüntüleri çok sevdiğim bir IRON MAIDEN parçasıyla desteklemeye çalıştım.
Videoyu Full screen moduna geçmeden ve mümkünse kaliteli ses tesisatında, sesi etrafınızdaki kişileri rahatsız etmeyecek en yüksek seviyeye getirerek izlemenizi tavsiye ederim :D
Dosya boyutu 42 mb civarı olduğu için rapidshare'e upload ettim.
Bilgisayarınıza indirip windows media player ile izleyebilirsiniz
Keyifli seyirler

İşte download link

(link)

Scudo

Berkay Mestan

Daimi Üye
Tepki
71
Bisiklet
Sedona
Çok teşekkürler fakat benim internet'im 4 GB kotaya sahip keşke yükleyip izleyebilseydim... Buradan kotası sınırsız olan arkadaşlarıma sesleniyorum buraya upload ederseniz gerçekten mutlu olurum parkuru görmek süper olurdu :)

paramedik34

Forum Bağımlısı
Tepki
819
Gerçekten güzel vakit geçirmişsiniz..

Hiç üşenmeden indirdim ve izledim..

Sado sanki bu fotoğraf ve video olaylarında kendini aşacakmışsın gibi geliyor bana..

to be continued.. yani

sado

Forum Bağımlısı
Tepki
1.061
@paramedik34

Çok daha güzel çekimler yapmayı planlıyorum turlarımızda :)

• Beğen
Tepkiler: karaburga

Eray ADALI

Forum Bağımlısı
Tepki
705
ellerinize ayaklarınıza saglık, eğlenceli bir gezinti olmuş gibi.. Bazı yerlerde kamera acısı kaymıs galiba tam oturmamıs ya da arazide zorlanmıs =)
Acaba patentli ürününüzün fotoğraflarını baska bir makinayla ya da ayna yardımıyla cekip paylasabilme ihtimaliniz var mı?

@brkymstn

bu da bisikletforuma bir kıyagımız olsun; (link)

NOT; videogoogle e upload durduruldu, youtube u herkes acamıyor diye metacafeye yukledim, su an yüklendi fakat sitede işlenmekte, link an itibariyle calısmıyorsa bir süre sonra tekrar deneyin =)

sado

Forum Bağımlısı
Tepki
1.061
@GiciK eRay ADALI

Gerçekten çok teşekkürler. Metacafe'yi unutmuşum.
Ellerine sağlık. Aparatı biraz daha geliştirip paylaşmak istiyorum en kısa zamanda.

Direkt video link(Eray Adalı'nın katkılarıyla);

(link)

Rapidshare download link;

(link)

İyi seyirler

OrionForEver

Forum Bağımlısı
Tepki
857
SADO muhtesemdi... Yalnız en son parkur geri dogru ormanın icine giren yermi onu anlamadım?

Dik bir rampa var sanırım orada stella'nin bahcesine dogru gider... Eger orası ise bu parkur oradan yururken bile cıkıs cok cok zor...

Vayyy cok keyifli gercekten

• Beğen
Tepkiler: sado

sado

Forum Bağımlısı
Tepki
1.061
@OrionForEver

Köprüden önce sol taraftan giden yol orası.
Baya sivri taşlar vardı yol üstünde.
Kurtdoğmuş off-road video çekimi de yapıcaz pazar günü.

video link;
(link)

rapidshare download link;
(link)

• Beğen
Tepkiler: OrionForEver

semdekor

Daimi Üye
Tepki
312
bi şekilde kafanıza takabileceğiniz bişey yapsanız daha güzel bir sonuç elde edebilirsiniz diye düşündüm. mesela kafa lambalarının lastik sistemine kameranızı takabilirseniz süper olur kanısındayım.

• Beğen
Tepkiler: sado

semdekor

Daimi Üye
Tepki
312
Bu arada görüntüler çok hoş gerçekten. metacafeye yükleyen arkadaşa ayrıca teşekkür ederim çünkü youtube tarzı siteleri iş yerimdeki bilgisayar açmıyor. sadece metacafeyi açıyor:) benim için şans oldu.

OrionForEver

Forum Bağımlısı
Tepki
857
@sado

Amaninn ne diyorsunn duruma...

Bu arada dun off roada, araba ile girdim... Cok entresan bir yer gercekten bu sefer egimlere cok dikkat ettim...

1. 3. veya 4. inişte parkurun yonnu degistirmişler şigan moduna sokmuslar...

Entresan olan bu sefer donusleri dusundum ayni aynı yolu tersden almayii gercekten cok sert cıkıslar varmıs... Ozellik ile hizlanamaya engel olan inişler donusde cıkmayı baya zorlayacak gibi gorunuyor...

Kısacasi bu parkur En zorlu parkur olarak degerlendirilebilir.

Kartepe bunun yanında cocuk oyuncagi diyebilirim...

İkinci parkura katılacak arkadasların yagmur yagması durumunda cok dikkatli olması kesinlik ile gereklidir.

Ozellik ile inişlerde parkurun kayganlasması cok cok yuksek gorunuyor. Çamurun altında kalabilecek kayalar yol tutusunu bozacaktır.

Yol gercekten cok zevkli ama cok dikkatli olunması gerekiyor.

Asıl parkur haftasonu durdugumuz yerden sonraki iniş ile baslıyor...

Toplam 6 adet ciddi iniş ve çıkış var.
Özellik ile gidişteki son ikisine mutlaka rezerv güç ayırmak gerekli...

Rampalar yumusak egim ile baslayıp sonra acısı sertlesiyor sonra tekrar yumusuyor.

BF Okuru

Üye
Tepki
2
@semdekor

dostum çok süper bir fikir sado dostumla bu konuyu konuşacağım

robocop-kudu

OrionForEver

Forum Bağımlısı
Tepki
857
Arkadas bu tur kameralar zaten var...

Kafaya takılıp cekim yapılan... Ama maliyetleri cok yuksek...

Bir digeri kafaya takılacak sey hafif ve kompakt olmalı aksi taktirde binici için sııntı yapabilir...

Berkay Mestan

Daimi Üye
Tepki
71
Bisiklet
Sedona
Upload için çok teşekkürler... Muhteşem bir parkur bizim burdaki parkurun bir yanı çukur ( yarım metre derinliğinde ve havuz şeklinde ) bir yanıda o çukurdan çıkan toprak tepe, resmen rezalet, parkurun içinde o boruların ne işi var anlayamadım, neyse belediyemiz çok biliyor ya yapsın :) parkura ne borusu döşenir burdan bilenler bizimle paylaşsınlar bu arada kudu abi sado abi ikinizde süpersiniz gezilerin ve videoların devamını bekliyor olacağım :) Herkeze Mutlu pedallar...

sado

Forum Bağımlısı
Tepki
1.061
@semdekor

Tavsiyeniz için çok teşekkürler Senem hanım.
Ben de düşünmüştüm aynı şekilde yapmayı fakat çok kompakt olmadığı sürece riskli bir proje olacağı için şu an gidon üzerinde denemelerime devam ediyorum.
Gidonun üzerinde olması kameraya anında müdahale imkanı tanıması açısından çok pratik. İstediğim yerde bir dokunuşla sanki vites değiştirir gibi işlem yapabiliyorum.

video link;
(link)

rapidshare download link;
(link)