19 Mayıs Alemdağ-Polonez Gezi

G.Cem

Daimi Üye
Tepki
240
Merhabalar arkadaşlar,

19 Mayıs sabah saat 9.00 -10.00 civarı Alemdağ orman içinden Polonezköy'e doğru bir gezi yapmayı planlıyorum. Gezinin mesafesi Alemdağ Merkezden gidiş-dönüş yaklaşık 20 km. %95 orman içinden olacak ve ortalama 2 - 2,5 saat kadar sürecektir.
Çekmeköy, Alemdağ yakınlarında olup; bu gezide bana katılmayı düşünen arkadaşlar olursa cevaplarınızı bekliyorum.
Sevgiler
Cem

Scudo

evreno

Üye
Tepki
33
ben katılmak isterim. Yalnız üsküdar'da oturuyorum. Üsküdardan alemdağ'a nasıl gidilir bilmiyorum. buralardan yolu bilen birilieri de gelirse katılabilirim. Polonezköy'de orman içinde güzel bi parkur da var.

• Beğen
Tepkiler: G.Cem

G.Cem

Daimi Üye
Tepki
240
@evreno

Üsküdar'dan Alemdağ'a gelmek için araç gerekli olacaktır. Çünkü Alemdağ'a kadar bisiklet üzerinde geldikten sonra birde orman içinden Polonez ve yolun geri dönüşü herhalde toplamda 100km. üzerinde olacağından oldukça yorucu olur. Özel araç ile geliş kolay. Belki Acıbadem tarafından araç ile gelecek iki arkadaş olabilir. Eğer bu arkadaşlar kesin gelmeye karar verirlerse haber veririm.

mzkaraaslan

Daimi Üye
Tepki
135
@G.Cem

yahu bu dudullu daki alemdağından mı bahsediyoruz...Ben ıhlamurkuyudayım. mümkünse gelim . hep te girmek istemisimdir o ormanlara nasip olmadı nasip olur ins. tam saat falan detay verirseniz cok iyi olur...

nadir

Aktif Üye
Tepki
54
@mzkaraaslan

Evet Zeyd'im. Otobandan gelirken Nevzat Demir Tesisleri, daha sonra Alemdağ Havacıların askeri birliği var. Orayı da geçince Alemdağ.

Alperen

Aktif Üye
Tepki
148
Selam lar Arkadaşlar...
Cem Beyle görüştük Bende gelmek isterim İsteyen arkadaşlar olursa VELESPİT önünden land rover ile beraber hareket edebiliriz.
Haberlerinizi bekliyorum...

• Beğen
Tepkiler: nadir ve outoftune

G.Cem

Daimi Üye
Tepki
240
Teşekkürler Alperen,
Evet arkadaşlar artık gezi Alperen sayesinde farklı kimliğe bürünmüş oldu.
Gelmek isteyen arkadaşlardan isteyenler pazartesi sabahı Velespit Kızıltoprak mağazası önünden Land Rover ile ulaşımını sağlayabilir. En geç saat 8.30 gibi hareket edilmek üzere Kızıltoprak'ta olunması yeterli olacaktır. Yalnız Land Rover sınırlı sayıda kişi alacağından kesin gelecekler yer ayırtmak için ister buradan yazarak ister mağazadan direkt olarak Alperen ile bağlantı kurabilir.
Kendi imkanları ile gelecek olan yakın çevrede bulunan arkadaşlar ise Şile yolu üzerinde Çekmeköy sapağını geçtikten sonra sarıgazi var, bu sapağı geçtikten sonra Taşdelen -Alemdağ sapağı var. Çekmeköy sapağından yaklaşık 4-5 km. sonra oluyor. Gelmek isteyen arkadaşlar hiç merak etmesin kesin gelecek olan kişiler tam olarak belli olduğunda ben size detaylı yol bilgisi veririm yada biryerde buluşuruz.
Görüşmek üzere..

outoftune

Daimi Üye
Tepki
68
Bisiklet
Trek
merak etmeyin gelmem- kimsenin hızını performansını düşürmem:)

G.Cem

Daimi Üye
Tepki
240
@outoftune

Bu şekilde düşünmeye hiç gerek yok. Performans gezisi olmayacağı ve sadece gezi-eğlence amaçlı bir gezi olacağı için rahatlıkla gelebilirsiniz.

nadir

Aktif Üye
Tepki
54
Ben de gelmeye çalışacağım.

08:30'da Kızıltoprak Velespit'de..

nadir

Aktif Üye
Tepki
54
Polonezköy'ü geçtikten sonra 10 km sonra Karakiraz Köyü var (memleketim :) )

Orada mangal da yapabiliriz. Bizim evden malzemeleri alıp ister çayırda bağda, ister bizim bahçede takılırız.

mzkaraaslan

Daimi Üye
Tepki
135
@nadiren

Nadir abi senle birlikte bulusup bulusma yerine gidelim mi abi. Uyarmı Ayrıca aksam mert abi seni görmüs motarla . haberim yok kötü oldu yahu....:D:D

Sahinoz

Forum Demirbaşı
Tepki
161
İsim
Ahmet Sahinoz
Polonez parkuruna uğramayı düşünür müsünüz? Sadece bi fikir..

nadir

Aktif Üye
Tepki
54
Hava güzel olursa ben de denize girmeyi öneririm:D

Su sıcaklığı 15C falan
Dal-çık yaparız. serinleriz.

G.Cem

Daimi Üye
Tepki
240
@Sahinoz

Polonez parkurunun yanından geçeceğimiz için eğer isterseniz birkaç tur atmak için elbetteki durabiliriz.

cemsevin

Üye
Tepki
41
Yazmiş oldugunuz gezi için çok gelmek istedim. Ancak başka bir program var.BU ALEMDAG PROGRAMİ YENİDEN DÜZENLERSİNİZ ÇOK İYİ OLUR . BİRDE CEP TELEFON NUMARASİNİ YAZRSANİZ KOLAY HABERLEŞME OLUR. CEMSEVİN
0537 694 07 77

• Beğen
Tepkiler: G.Cem

G.Cem

Daimi Üye
Tepki
240
@cemsevin

Bu turu ileride tekrarlamak planımız var. İnşallah diğerinde sizi de görürüz. Diğer tur için daha organize şekilde ve direkt olarak Velespit gezisi şeklinde bir düzenleme yapmayı amaçlıyoruz. Bu seferki biraz Alperen içinde bölgeyi tanıma keşfetme turu olacak. Bu bölgeyi sevdirmeye ve turların bu tarafa da düzenlenmesini sağlama çalışıyorum.:)
Haberleşme için ise (link) veya 0 216 337 96 60 numaralı telefon kullanılabilir.