1800 ytl bütçem var ne almalıyım...?

causal

Üye
Tepki
0
Daha önce sıradan mtb lere bindim şuan prof . bir bisiklet istiyorum kullanım alanım : Genelde ulaşım amaçlı olacak ama arkadaş guruplarımızla haftasonları gezinti ve tatil maksatlıda düşünüyorum (dağ,bayır,camur,çimen) bu sebepten ötürü doğru bir mtb almak için sizin fikirlerinize ihtiyacım var marka,kadro,vites,fren gibi unsurları bilmem tüm tavsiyelere açığım (görsellikte çok önemli bu arada)

Scudo

mecaoz

Forum Demirbaşı
Tepki
173
scott reflex 10 scale 20 felan alabilirsin ama benim sana tavsiyem bilen bi arkadas bul vekendin topla bısikleti hem istediğin gibi yaparsın hemde içine siner yani surasıdaa sole olsaydı demezsin

• Beğen
Tepkiler: causal

causal

Üye
Tepki
0
@mecaoz1

valla benim niyetimde toplamak ama dediğim gibi pek anlamıyorum elim anahtar tutar ama markalar modeller parçalar ve ürün bilgileri gibi konularda zayıfım hatta sıfırım bu konuda yardımcı olan biri olsa biyerden başlarım ama maalesef çevremdede bisiklete meraklı kimse yok yinede tavsiyen için teşekkür ederim

Spec

Forum Demirbaşı
Tepki
659
1800 ytl'ye scale 20 mi ? Scale 20 3300 euro
Casual ben Corratec s02 kullanıyorum memnunum fiyatı da yaklasık senin bütçen kadar. İşte bak link aşağıda beğenirsen Kızıltoprak'ta Deltabisiklet'te bisikleti inceleyebilirsin. Bence işi bilmiyorsan toplamaya girme direk hazır olarak al.
(link)

• Beğen
Tepkiler: Ali Niyazi Duman

causal

Üye
Tepki
0
@andac

Valla ben en iyisini almayı düşünüyorum 1800 ytl az bi para değil ve sizin tavsiye ettğiniz bisikletin aşşağı yukarı benzerine şuan biniyorum ben daha ciddi bişi olsun istiyorum yani gazlı amortisör vs tercihimdir eminönünde toplama bisiklet satanlar var orada birkaç model gördüm süper görünüyorlar ama teknik bilgi almak adına bu formu açtım görsellik önce geliyor açıkcası...

Tuncer Bayık

Daimi Üye
Tepki
308
causal kardeşim, ben de aynen senin gibi bir bisiklet arayışı içindeyim.Benim isteğim şehirlerarası yollara da yormadan kullanılabilmesi.Benim Corratec SuperBow Cross hoşuma gittiydi.1000Euro.12 kg. vitesler XT.Ama jant 28''.Delta'nın sitesinden (tur bisikletleri) bir bak.Sana bir alternatif. Ben de bu arada profesyonel arkadaşlardan bu konuda fikir istiyorum.

kcuk_

Forum Bağımlısı
Tepki
180
bisikleti yeni ve yaklasık sizin kadar butce ayırıp almıs biri olarak ...
ben so-2 ve aggressive arasında kalmıstım sonuc olarak aggresivveyi secmistim fakat simdi sorsanız ne yaparsın diye o kadar butceyle oncelikle
su scud (Alm 7005 veya scardium ) kadrodan bir tanesini alırım masa olarak reba masaların cok metihinil duydum (hatta simdi kendi bisikletimin masasını bile reba yapmayı dusunuyorum) bir de full deore set cekerim simdilik, xt jant setini de takarım sonra herhalde tadından binilmez bu bisiklete ki ... kendi bisikletimi de boyle yapacam herhalde (tabi 1-2 ay daha beklerseniz cok guzel kampanyalardan yararlanabilirsiniz sanırsam ... )

BF Okuru

Üye
Tepki
2
@causal

pardon ama corratec x-vert so2 yeterince profesyonel :)bu bütçeye yeterince iyi ...daha iyisini istiyosan bütçeyi baya bi arttrıp scale 20 al :D

simplonmurat

Forum Bağımlısı
Tepki
336
İsim
Murat ALTINCAN
Bisiklet
Simplon
Ne kadar iyi bir bisiklet istediğiniz ,harcadığınız para ile doğru orantılıdır.Öncelikle güzel bir kadro ile başlayın.Bunu 1800gr ın altında bir maşa takip etsin.Daha sonra diğer kompanentlerin değişmesi kolay olacağı için ne aldığınız pek önemli olmayacaktır.Önemli olan kadro ve maşa dır.

Saygılarımla

• Beğen
Tepkiler: causal

causal

Üye
Tepki
0
sanırım bütçeyi biraz daha artıracağız bu iş onu gösteriyor edindiğim bilgiler ve gelen yorumlar bana kendi bisikletimi kendim toplamalıyımı gösteriyor bu yüzden prof arkadaşlardan kadro,amortisör,vites,vs lerin doğru dürüst marka ve modellerinin isimlerini rica ediyorum

Bülent ÖZER

Forum Bağımlısı
Tepki
2.822
Bisiklet
Colnago
güseeeel bir bütçe 2.el prof bişi çok rahat bulursun ama sakın lx ve altı kompenant alma xt ve xtr israrcı ol hatta sram diycem.(çokmu ileri gittim :D )

birde tavsiyem toplama hazır al .

qeqeqe

Daimi Üye
Tepki
35
Cannondale,Scoot ve Giant ın üst modelleri diyorum..Veya toplama kendine rüya bir bisiklet yarat..O kdr bütçem olsa rüya bisikletimi toplarım direkt ben olsam..

Ali Hekimoğlu

Forum Bağımlısı
Tepki
247
Bisiklet
b'Twin
bence sizin bisiklete binme amacınıza bakarsak 28 jant ebatlı bisikletle daha mutlu olursunuz. 26 jantlı mtbler'ler arazide sportif biniş için düşünülmüştür. çünkü küçük jant, daha çabuk hızlanır daha çevik ve daha sağlam-sıkı-esnemezdir. ama siz böyle sportif bir kullanımdan bahsetmiyorsunuz. bisiklet insan gücüyle giden bir alet, ufak jant ve kalın lastiklerle kendimize eziyeten başka bişey yapmamış oluyoruz.

M.Burcu Cebesoy

Forum Bağımlısı
Tepki
341
adese'de süper bi laptop gördüm, bir tane kalmış (büyük ihtimalle yalan), bence onu kaçırma :D bir haftaya kadar almazsan ben alacam ona göre

corratec x-vert extreme ya da canondale f-400

mecaoz

Forum Demirbaşı
Tepki
173
@MeLiSBuRCu

bisiklet onerisiyle laptop arasında bi ilişki var :rolleyes: da ben mi bilmiyorum

yani tek ortak noktaları laptopun fan pervanesi donuyo bisikletim tekerleri donuyo:D :D

Yetkin Şahin

Forum Bağımlısı
Tepki
265
Bisiklet
Scott
s-2 !yi düşünmüyosan bu fiyata zaten 1800 ytl'ye daha iyi bir bisikletin yanından geçemezsin.scott,giant ya da cannondale gibi markların iyi modelleri 2000 ytl nin üzerinde.bu 3 markanında en alt donanımlı bisikletini alırsan kadroda yanılmamış olursun,(çünkü scale serisinde kullanılan bütün kadrolar aynı teknolojiye sahip scale 70 de aynı scale 40 da)1500 gr ortalama ağırlıklara sahip.bana sorarsan bu 3 marknın en alt modelini seç ,örneğin benim yaptığım gibi scott sclae 60 al,ve mağazadan daha çıkmadan beğenmediğin parçaları çıkarttır.scott scale 60 935 euro ,ben maşasını değiştirttim sid team le bisiklet 1200 euro ya yakın bi fiyat yaptı.bu şekilde yapabilirsin.benim önereceğim 3 marka var ,giant,scott,cannondale(sıralama rastgele)bunların dışında toplamak istersende amoeba scud scandium kadro üzerine toplayacağın bir bisiklet öneririm.

Servet Gungoren

Aktif Üye
Tepki
36
scott reflex 20 al artan paraylada hareketli aksamı sihimano xt ye çevirdimmi tadından yenmez..