18 ocak Yalova bursa Uludağ gezisi

AydınGünaydın

Forum Bağımlısı
Tepki
1.381
Arkadaşlar Uludağ gezisi Avrupa yakası kaptanı nedret in duyurusundan sonra çok heyecanlanmış ve tam bana göre bir serüven deyip hazırlıklarımı duyuruyu duyarduymaz yapmaya başlamıştım heyecanla gezi tarihini beklerken nedret kaptanın talihsiz kazası bazı arkadaşların bisikletlerindeki problemler falan derken katılım çoğunluğu sağlanamamasında gezi ileriki bir tarihe ertelendi bunu hepimiz biliyoruz ama ben erteleyemezdim çünkü beklide ilerideki tarihte ben olmayacaktım neyse daha önce binmediğim bir güzargah olduğu için tam bir serüven olacağını kestirebiliyordum gece sürüşü rampalar trafik neyle karşılaşacağım hiç belli değildi işin heyecanlı tarafıda buydu zaten 17ocak cumartesi 19:30 feribotuna güç bela yetiştim çünkü o gün çalışmam gerekiyordu üstüne üstlük bu sefere arabalı gemi koymuşlardı yani ağırdı 21:00 yalovaya indim ve kendimi birden Yalova bursa yolunda buldum ve devam edeceğim 70km büyük bir rakam değil dedim kendi kendime birazda yüküm vardı ama olsun bilenlere soruyorum Yalova çıkışı ilk rampanın uzunluğu ve eğim açısını lütfen bana yollayın neyse çok güzel yerlerden geçtiğimi hissedebiliyodum ama karanlıktan hiçbişey gözükmüyordu Yalova bursayı 1-2 resim çekmek dışında molasız geçtim

Yalnız kendimi tempo olarak 70 km motive ettiğim için bursadan çekirgeninde bi hayli mesafeli ve bursanın geniş bi raziye yaygın oluşunun hesaplanmamasının çezası yanlış tempo seçimi olarak bana geri döndü çekirge yolunda gördüğüm bisikletli çok komikti galiba benden ürkmüş garip bir işçiymiş ona çekirgeyi sorduğumde bana karşı tepeleri gösterdi ve çok hoş bi anlatım tarzı vardı neyse çekirgeye vardığımda şeker iyice düşmüş hayli acıkmıştım hemen gözüm dürümcüleri gördü fotolarda göreceksiniz 24:30 suları eğlenceden gelenlerin uğrak yeri yaklaşık 1 saat kadar orada yeyip içtikten sonra bi hotel bulup hemen yatağa tabii sabah 07:30 gibi tırmanışa başlamayı düşünüyodum fakat gerek yorgunluk gerekse aklıma sonradan gelen yolda oluşacak buzlanmanın çözülmesinin 09:00- 10:00 bulacağını düşünerek tırmanışa 09:00 başladım tabi aslında Yalova bursa arası bana tecrübe olarak mümkün olduğunca hafiflememi öğretti dolayısıyla buzlu yolda ağırlık yapıp yola daha fazla temas edceğini ve dolayısıyla kayma riskini azaltacağını düşünerek gerekli gereksiz malzemelerle doldurduğum heybemi bagajla birlikte söküp hotelin deposunda bıraktım sırt çantamı aldım sadece tabii lastiklerimide değiştirdim aynen düşündüğüm gübi yol çok bulu idi ilk ciddi virajda düşünce ters istikamette sürmeye başladım çünkü karşıdan gelen araç sayısı çok azdı günün Pazar oluşu ve whitefest festivali dolayısıyla yoğun bi trafik vardı ve inanın hiçbir araç sizin için istifini bile bozmuyor yani kesinlikle araçlar beni görünce yavaşlar veya bilmemne diye düşünmeyin ters istikamete geçişimin sebeplerinden biride budur virajlarda iyice içe giriyolar ve maalesef en küçük bi hatada mazaallah neyse Uludağ çok kalabalıktı terli olduğumdan ve üzerimi değiştirip ısınamamamdan dolayı fazla duramadım aslında niyetim zirve yapmaktı fakat ortam müsait değildi hoteller bölgesine kadar pedal bastım ondan sonrası zaten mümkün olamazdı herhalde şimdi sizi fotolarla baş başa bırakıyorum merak edilen bişey olursa lütfen sormaktan çekinmeyin herkese sağlıklı pedal dolu günler dilerim.

not= arkadaşlar işim cıkması nedeni ile 2. bölümü yarın yayınlanacaktır bilgilerinize

Değerli arkadaşlar Yalova Uludağ serüveninin ikinci bölümüne baktığınız için teşekkürler fazla uzatmadan anlatımımı yapayım
Maalesef hafta sonu ve whitefest etkinliğinden dolayı çok fazla kalabalık vardı girdiğim birkaç mekada umduğum sıcaklığı bulamadığım için hemen bir şeyler atıştırdıktan sonra çoraplarımı ve üst içliğimi değiştirip inişe geçmek için lastik havalarını ve seleyi bir miktar indirdim inişin uzun süreceğini tahmin ediyordum ama o kadarda üşüyeceğimi tahmin etmemiştim yoldaki buzlanma yoğun trafik ve soğuğun etkisinden dolayı düşük tempo ile inişe geçtim sadece birkez sucuk almak için durmanın dışında çekirgede konakladığım hotele kadar durmadım alçak ve sert olan sele biraz can yakıcıydı ama indik öyle sonra hotelden bagajımı aldım görevlilerle vedalaşırken Mudanya yolunu sordum 30-40 km kadar dediler yolu düzmü dedim düz dediler ama bi rampa vardıki sormayın neyse onuda geçtik mudanyaya vardığımda hemen feribot için bilet aldım ve sobası olan bir kıraathane ardım sıcak bir yer bulduğum için çok şanslıydım çünkü rampalarda aşırı ısındığım için tempoyu sürekli yüksek tutmak zorundaydım bi güzel kurunur ve ısınırken sıcak oraletleride içiyordum bi ara birkaç bisikletlinin dışarıda olduğunu fark ettim kahvedekiler arkadaşların geldi diyerek tebessüm ettiler gelen arkadaşlar iskeleyi soruyorlardı gelin ısının dedim fakat bilet almaları gerektiği için önce bilet almaya gittiler daha sonra geldiler tabii bizim muhabbet başladı meğerse bunlardan biri Avrupa yakası pedal gurubundan ozan mış eee boşuna dememişler dünya küçüktür diye anlarda kendilerince ciddi bi tur yapmışlar dönüyorlardı
Evet dostlar okuyanlara çok teşekkürler eder pedal basan herkesle birgün bir yerlerde buluşmak dileğiyle sağlıklı günler dilerim

Scudo

Ozan Güven

Forum Bağımlısı
Tepki
201
Biz de kendi resimlerimizi bekliyoruz;) :) güzel faliyet tebrik ederiz.
düzeltme: az önce çıkmamış resimler, teşekkür ederiz.

• Beğen
Tepkiler: AydınGünaydın

Aytekin Erzan

Forum Bağımlısı
Tepki
2.086
@Ozan Güven

sağol kardeşim siz koymayacakmısınız fotolarınızı
yenikapıdan ayrılmak üzücüydü ama programlı bişey olmadığı için bence sorun değil biliyosun benim güzargah devamlı o yol ezberledim artık ama sende haklısın yapacak bişey yoktu hadi şu fotoları yayınlayın artık

AydınGünaydın

Forum Bağımlısı
Tepki
1.381
aytekin hocam dün işimin cıkması ile sizdeki fotoların bir kısmını alamamıştım. o yüzden bugun yayınlarız kalan kısmını.
geziye yorum yapma fırsatı ancak buldum dün telefon trafigi ve işimin cıkması ile çıkmıştım. gezinizi sabırsızlıkla bekliyordum grup olarak ama yaşanılan bazı durumlar turun ertelenmesine sebeb olmuştu.üzüldük ama siz yinede vaz geçmeyip bu turu yapma girişiminizi kutluyorum.
geziye söylenecek pek bir sey yok her karesi ile süper olmuş ayaklarınıza sağlık. bol pedallı gezileriniz devamlı lması dilegiyle.
erzurumdan saygılar

• Beğen
Tepkiler: Aytekin Erzan

Sefa Yıldız

Forum Bağımlısı
Tepki
1.662
Vay Vay Vay Vayyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyy :D

Aytekin Abi yıkıyosun Ortalığı :)

Abiii,Gezdin Gördün Geldin,Bizide Gezdirdin Ayaklarına,Sağlık..

• Beğen

Aytekin Erzan

Forum Bağımlısı
Tepki
2.086
@Sefa Yıldız

sefa cım sağolasın gidonu tanıdınmı acayip farkediyo
gelecek sefere sende geliyosun ona göre şimdi ormana idmana gidiyom antalyadan bir pedal dostu vardı benim emektar ondaydıda onu getirecek birkaç tur ve foto yapacaz sen muhtamelen makina ile kağıtların arasında bi yerdesindir haşim abinde malların arasında kayıptır herhalde geçen sirkeci yapmış big broethers sefacım görüşürüz

• Beğen
Tepkiler: Sefa Yıldız

Aytekin Erzan

Forum Bağımlısı
Tepki
2.086
@AydınGünaydın

aydın hocam yorumunuzu bekliyodum bende sabırsızlıkla beğendiğinize sevindim ayrıca karda binme girişimimde sizin payınız yüksek çok teşekkürler bugün fırsatınız olursa 2. bölüme geçeriz ama işyerimde dün internet kesilmişti bugün neolacak bilmiyorum görüşemezsek merak etmeyin internet yoktur ondan saygılar sevgiler

Sefa Yıldız

Forum Bağımlısı
Tepki
1.662
@AYTEKİN ERZAN

Abi Bıktım Kağıt Görmekten Evet Gidon'da Hakkını Vermiş ;) Pekte Rahat Gitmişsindir umarım Bir dahaline inşallah Beraber gideriz :) Ve Bu pazar'da bir gezi yapıcam inşallah,Zaman bulabilirsen beklerim ;)

aulubey

Üye
Tepki
15
Öncelikle ayaklarınıza sağlık diyeyim. Çok güzel bir gezi olmuş o soğukta yolun buzlu olması trafiğin yoğun olması çok zor ama eğlenceli bir gezi olmuş. O geziyi yapmak cesaret ister. Bol bol pedallı günler gezilerinizin devamını bekliyoruz.

• Beğen

daveer

Üye
Tepki
5
Fotoğraflar super gercekten.Cok keyifli bir tur olmus. Valla Aytekin arkadaş, o sucukların kokusunu fotoğraflara bakınca aldım yaw..)) Bi de herkesin toplandığı fotoğraf cok ilginçti. Sanki ' Vayy sunlara bak, bisikletle buralara cıkılır mı yaww' diyorlar sanki..))

• Beğen

Aytekin Erzan

Forum Bağımlısı
Tepki
2.086
@daveer

beğendiğiniz ve yorumunuz için teşekkürler sağolun yalnı bir düzeltme yapmam gerekebilir kalabalığın benim için toplandığını ve bana baktıklarını pek sanmıyorum ama olabilirde ben tek çıktım diğer arkadaşlarla mudanyada tesadüfen buluştuk onlar başka bir rota yapmışlardı yani birbirimizden habersizdik neyse ama dediğiniz gibi çok değişik ve güzel tepkiler vardı onları hiç yazmadım ama sizin için bir kaç dialog yazabilirim
mesela bir araç sürücüsü: halatın varsa çekerim
ben : halat sende olması lazım
diğeri : biz arabayla çıkmaya korkuyoruz sen nasıl bisikletle çıkıyosun
ben : arabayla bende çıkmaya korkarım
gibi teşekkürler
sağlıkla pedal dolu günler

guneyharun

Aktif Üye
Tepki
297
Bir fotoğrafda masada enerji içeceğini:) gördüm.Hayırdır uzun yolda baya efkarlandın sanırım,müthişsin valla.Bu turu önümüdeki günlerde beraber pedallamak üzere

• Beğen

Aytekin Erzan

Forum Bağımlısı
Tepki
2.086
@cannon9

ya ne efkar ne efkar hiç aklına gelmeyen şeyleri düşünmeye başlıyosun harbiden dolayısıyla geçmişteki iyi kötü tüm hatıralar canlanıyo gözünde ve başlıyosun içmeye amannnn pardon çevirmeye senide göreceğiz kısmet olursa bir gün uzun çecirmek
sevgiler